צלם: סשה לוצקי
קסם של אגדה
צלם: עידו רוזנפלד
קסם של אגדה בסוזן דלל

פסטיבל "קסם של אגדה" בסוזן דלל

פסטיבל "קסם של אגדה" ע"ש ירון ירושלמי,יתקיים זו השנה ה-19 במרכז סוזן דלל, בתאריכים 17 - 20 באוגוסט 2009. הפסטיבל יעלה השנה  7 הפקות מחול תיאטרון, מחזמר ו- 4 הפקות תיאטרון סיפור לקטנטנים. בנוסף, תתקיימנה  סדנאות גאגא - שפת התנועה של אוהד נהרין.

 

יוצרים למען הילדים

השנה, שנת ה-20 לסוזן דלל ייתן הפסטיבל ביטוי למגמה של השנים האחרונות לפיה יותר ויותר יוצרי מחול רואים ביצירה לילדים חלק חשוב מיצירתם הכללית במחול:

 

להקת הפלמנקו הישראלית "קומפאס" של  מיכל נתן תבצע את "שלגיה ושבעת הגמדים" בבכורה. זהו מופע פלמנקו המבוסס על אגדת הילדים הידועה: שלגיה של האחים  גרים  בהפקה עכשווית לכל המשפחה עם תלבושות ותפאורה ססגוניים בעיצוב  בית הספר לעיצוב אמנויות הבמה של רקפת לוי.

 

קבוצת דינה תלם  תעלה את מופע המחול "מחבואים שלוש...ארבע..." בבכורה מחודשת. המופע לקוח מהעולם הקרוב והמוכר לכל ילד: משחקי ילדים ובו באים לידי ביטוי אלמנטים רבים: שעשוע, הומור תחרותיות, שיתוף פעולה, חיקוי, מריבות ופיוסים והכול בשפת המחול.

 

תיאטרון גושן יציג בבכורה את המופע  "כובע הקסמים", מחול - תיאטרון שכתב עיבד וביים ירון כפכפי במחווה למשוררי הילדים האהובים בישראל, המופע שזור בשיריהם של לאה גולדברג, יהונתן גפן, אהוד מנור, לאה נאור, מרים ילן שטקליס, יהודה אטלס, שלומית כהן בעיבודים רעננים. לצד שחקני התיאטרון משתתפת להקת המחול של תיאטרון גושן "אריסטו קלאסי" על פי כוריאוגרפיה של לימור רוז.

 

עוד מופע מחול לילדים ברוח הפלמנקו ובבכורה יהיה "נעלי הזהב של אלמה" בביצוע "תיאטרון הפלמנקו לילדים ולנוער אלמה". ליצירה זו חברו הסופרת והמחזאית נאווה מקמל עתיר , הבמאי עפר שפריר ורקדנית הפלמנקו והכוריאוגרפית רוני לוגסי המביאים אל הבמה הצגת מחול ובמרכזה אלמה רקדנית פלמנקו צוענייה הממשיכה לרקוד למרות גזירת המלך האוסרת ריקודים.

 

הפקות תיאטרון עם זיקה גדולה למחול

תיאטרון מחול ענבל יעלה בבכורה את "ארץ האושר" מאת אילנה לופט בבימויו של רזי אמיתי וכוריאוגרפיה של רוני ברנדשטטר.זהו סיפורה של המלכה הכי הכי הרוקדת מדי בוקר אך שמחתה מושבתת כשהיא מגלה שיש מלכים שהם יותר הכי הכי. הריקוד הוא זה שגורם לה לקבל שוב את שמחת החיים שלה.

 

תיאטרון הקיבוץ יעלה בבכורה  את "תיבת הנגינה" לכוריאוגרפיה ובימוי של מוריה זרחיה. המופע בהשתתפות השחקן שרון  צור ורקדנים מקצועיים מספר את סיפורו של  פיליקוס הזקן ותיבת הנגינה הקסומה שלו איתה הוא נדד מעיר לעיר, מכפר לכפר ומספר את הסיפור על תיבת הנגינה שלו.

 

בפסטיבל יועלה בבכורה המחזמר "לג'ירפה נתפס הצוואר" ,על פי  ספרה של חגית בילייה בעיבוד ובימוי של רונן גולדפרב פלד ולחנים וניהול מוסיקלי של לאית פרלוב מאירי. במופע זה משולב דיבוב של ריטה.

 

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער יעלה את "פילים לא רוקדים בלט " בעיבודו של איציק ויינגרטן, בימוי וכוריאוגרפיה של גליה פרדקין ועפרה לוי-יהודאי. בהצגה משתתפים שחקנים ורקדנים והיא מספרת על הפילה אזמרלדה המתעקשת להיות רקדנית בלט למרות לבטיה של אמה  כי הסבורה ש אחרי הכל פילים לא רוקדים בלט.

 

תאטרון אדם עם פלורנס פיש-חכם  יציג  שעות סיפור עשירות עם שחקנית, בובות, מוסיקה, אביזרים, תפאורה יפה והפעלה: "שמוליק קיפוד" על פי ספרו של כוש, "איה פלוטו" על פי לאה גולדברג ו"הבית של יעל" ע"פ ספרה של מרים רות.

 

ובמיוחד לפסטיבל יתקיימו סדנאות "גאגא" - בשפת התנועה המיוחדת של הכוריאוגרף אוהד נהרין כשהן מותאמות לכל המשפחה.

 

את החגיגה הגדולה, ישלימו מגוון מופעי חוצות, חגיגה ססגונית של סדנאות יצירה, פינות הפעלה ודמויות שטח, אשר יתקיימו ברחבות מרכז סוזן דלל, מדי יום בין השעות 17:00  ל 20:30 .

 

בשעות 17:30 ו  19:30 יועלו מופעי חוצות לילדים, הפתוחים לקהל, על הבמה המרכזית שברחבת מרכז סוזן דלל (ללא תשלום): יובל וגולי בעיר הגדולה-הצגת ילדים מוזיקלית עם מיטב שירי תל-אביב, דלת הקסמים-הצגה עם העולם המוסיקלי של נורית הירש, איציק הליצן ושטוק גנב הצחוק, דב'לה בסביבה- מופע עם ילד, דב והמון טבע, פים פם פה-סמע אל ארץ האגדות בבימויו של ישראל גוריון ועוד.

 

"קסם של אגדה ע"ש ירון ירושלמי" היא הפקה משותפת של מרכז סוזן דלל ועיריית תל אביב יפו - אגף התרבות והאמנויות - המחלקה למופעים ובתמיכת משפחת ירושלמי.

 

מחיר כרטיס למופעים: מ-30 ועד 70 ₪. טלפון להזמנת כרטיסים: 03-5105656

|
|
|
|