צלם: פיני חמו
הרכבל בראש הנקרה
צלם: עינת מ.גדיש
סיורים מומחזים, טיולי אופניים ורכבים חשמליים באתר "ראש הנקרה" בסוכות
צלם: פיני חמו
נקרה במפגש עם הים התיכון
צלם: פיני חמו
מסיירים בנקרות
צלם: פיני חמו
נקיקי סלע ומערות מרהיבות

דוד מלך הנקרות 

מאת: רונית סבירסקי

 

אתר ראש הנקרה חוגג את חג הסוכות בסיורים מודרכים לכל המשפחה 16-14 באוקטובר 2015. סיורים תיאטרלים עם דוד המלך וגוליית, ביקור בנקרות, טיולי אופניים, רכבים חשמליים ומסעדה עם נוף לים

 

חגיגה בסוכה

אתר ראש הנקרה מקיים חגיגת סוכות מלאת אקשן ופעילויות. סיורים מודרכים בנקרות לכל המשפחה יתקיימו בתאריכים 16-14 באוקטובר בכל שעה עגולה בין 16:00-11:00. סיורים מומחזים ברוח החג יערכו בתאריכים 15-14 באוקטובר. בסיור ישתלבו דמויותיהם של דוד המלך אשר יעזר בילדים להימלט מגוליית בדרכו אל האושפיזין בסוכה. הסיורים יצאו אחת לשעה בין 15:30-10:30. סוכות אירוח יוצבו ברחבי האתר. 

 

  

מצפה גרשון הצופה מראש הנקרה אל הגליל וחוף אכזיב  (צילום: אבנר גדיש)

 

בית קפה ומסעדה מול הנוף

לביקור באתר ניתן לצרף אתנחתא בבית הקפה והמסעדה של ראש הנקרה הצופה אל נוף פנורמי מרהיב לים, לרכבל ולצוק הלבן. המסעדה מציעה מגוון ארוחות שמתאימות לכל המשפחה, החל מקפה ומאפה משובח בשעות הבוקר והמבורגר עסיסי בצהריים ומנות מהמטבח הישראלי במחירים שווים לכל כיס.

 

מסעדת "ראש הנקרה" עם תפריט לכל המשפחה ונוף פנורמי לים   (צילום: אוהד קאופמן)
 

צוקים, נקיקים וחופים זהובים

אתר ראש הנקרה כובש את הלב במיקום, במראה ובנופים הנשקפים ממנו. למרגלותיו שוכן חוף שמשלב בין חול רך וזהוב לסלעים שצומחים מן המים. אפשר לטייל במשך שעות בין הדייגים וציפורי המים, או למצוא פינות שקטות להתבודד מול השקיעה, לשבת על הסלעים ולטבול את הרגליים במים הקרירים. החוף מפורץ בלגונות, הצוקים מנוקבים בנקיקי סלע ומערות מרהיבות. רגלי הפיל המרשימות של אתר ראש הנקרה משמשות תפאורה דרמטית לנקודה הצפונית ביותר של חופי הים התיכון.

 

מבט אל ראש הנקרה מחוף אכזיב (צילום: פיני חמו)

 

ים טורקיז וסלעי ענק לבנים

יופיו של המקום מתחיל כבר בנקודת הכניסה לאתר. מרחבי הים התיכון והחוף המפורץ נשקפים ממרום הצוק וכשנכנסים אל קרוניות הרכבל ומחליקים במורד סלעי הגיר העצומים הנשימה נעתקת. גווני הים נעים בין טורקיז לכחול עמוק ונופי הגליל המערבי ניבטים מן הצד הדרומי. שיאו של הביקור באתר ראש הנקרה הן הנקרות שמהוות תופעת טבע יוצאת דופן בעוצמתה וביופיה. בימים שהים שקט הנקרות מציגות בריכות קסומות של מים בגוונים מרהיבים ובימים סוערים הגלים מתנפצים כמו גיזרים עצומים אל תוך הכוכים.

 

רגל הפיל בראש הנקרה (צילום: פיני חמו)

  

הנקרות – תופעת טבע מרהיבה

מסלול הליכה בליבו של הצוק חושף את המבקרים בפני הנקרות שהן מערות ימיות. הנקרות נוצרו בעקבות שרשרת זעזועים תת קרקעיים שיצרו סדקים בסלע. מי הגשמים שירדו לאורך השנים דרך סדקים אלה וגלי היםהפורצים בשצף קצף יצרו את הנקרות. התנפצות הגלים על הסלעים רסיסי הקצף, מאדירים את החוויה ולא משאירים מקום לספק שהטבע חזק מכל דמיון.

 

תצפית אל עבר השקיעה מול ראש הנקרה   (צילום: אבנר גדיש)

 

רכבים חשמליים ואופניים על שפת הים

האתר מציע אטרקציות מגוונות ביניהן: מייצג אור קולי שחושף לעיני הצופים את נפלאות הטבע של האתר, הים, ההר, החי והצומח. המיצג מתאים לכל הגילים.חוויה נוספת שמשדרגת את השהייה במקום היא האפשרות לצאת לטיול רכוב על גבי אופניים ורכבים חשמליים לאורך טיילת החוף והים הרוויה מפרצונים מדהימים ונופים משגעים, הרכיבה משלבת בילוי של טבע , ספורט והרבה כייף (ניתן לרכוש בקופה כרטיס משולב : כניסה לאתר + סיור ברכב חשמלי/אופניים במחיר אטרקטיבי)

 

שעות הפתיחה בחג הסוכות:  09:00 עד 18:00, בימי שישי וערב חג עד 16:00, בשבתות וחגים עד 18:00. פרטים להתקשרות: 073-2710100  Rosh_hanikra@rahan.org.il 

 

|
|
|
|