צלם: רונית סבירסקי
"מתוקאיה" - סדנאות יצירה של פרפרים מתוקים
צלם: רונית סבירסקי
פיה על סופגניה
צלם: רונית סבירסקי
הקטנים מגלים יצירתיות
צלם: איה סגל
עוגת חתונה מעוצבת

סדנאות ססגוניות ב"מתוקאיה"

 

סדנא אביבית של פרפרים צבעוניים, משה בתיבה ואפילו סדנא של מכת צפרדע מסוכר צבעוני וכשר לפסח הם רק חלק משלל היצירות הססגוניות שיכולים ליצור ב"מתוקאיה" בקיבוץ בית זרע

 

"מתוקאיה" הממוקמת בקיבוץ בית זרע הסמוך לירדן ולכנרת מקיימת שלל פעילויות המשלבות חוויה ייחודית של סדנאות יצירתיות, צבעוניות וססגוניות במיוחד לחג הפסח. במהלך הסדנא המשתתפים יוצרים: פרחים ופרפרים בשלל צבעים, משתתפים בסדנא של משה בתיבה או בסדנא של מכת צפרדע.

 

משה בתיבה (צילום: מתוקאיה)

 

הפעילות מתאימה לילדים, לנוער ולמבוגרים. משך הפעילות כשעה – שעה וחצי, בסיומה מקבל כל משתתף את היצירה שהכין. כל החומרים אכילים וכשרים, ללא גלוטן או חלבונים. הסדנאות יתקיימו בתאריכים 22-15 באפריל בשעות 18:00-10:00, בשישי וערב חג עד 17:00. ניתן להתחיל את הסדנאות בכל שעות הפעילות עד שעה ורבע לפני הסגירה ואין צורך לתאם מראש. (קבוצות מעל 15 משתתפים יש לתאם טלפונית) המחיר 50 שקל למשתתף בסדנא

 

איה רוזן מדריכה בסדנאות לכל הגילים (צילום: רונית סבירסקי)

 

באה מאהבה לעוגות

הדמות שמאחורי העשייה העליזה של "מתוקאיה" היא איה רוזן שגדלה בעמק הירדן והפכה לתל אביבית. היא ניהלה את מערך המיילדות בבית חולים איכילוב. בשנת 2009 החליטה על שינוי כיוון וחזרה לבית הוריה במושבה כנרת. היא החלה לעסוק כתחביב אישי בהכנת עוגות מעוטרות בבצק סוכר. בתחילה עיצבה עוגות לימי הולדת של ילדיה ובני משפחתה וכשהביקוש התרחב החליטה לפתוח בשנת 2011 בבית זרע מקום שבו תוכל לייצר וללמד סדנאות יצירה בבצק סוכר.

 

יוצרים בבצק סוכר (צילום: מתוקאיה)

 

כל אחד יכול

המבנה ששימש בעבר כמרכולית של הקיבוץ הפך לפינת חמד מתוקה בעיצובם של איה ואביה המעצב בני רוזן. איה בחרה להקים מקום שבו כל משתתף יוכל לקבל ערכת בצק בצבעים עליזים שיעוררו אצלו את חדוות היצירה. הבצק נעים למגע וריחני והמשתתפים מגלים במהלך היצירה הנאה רבה. ילדים, נוער ומבוגרים שמגיעים ל"מתוקאיה" מכינים יצירות בהתאם לגילם ומנשנשים בין לבין קצת בצק. הם יוצרים ציפורים, כלבים או פרחים משבלונות מוכנות, או לומדים לפסל בהדרכה. ישנם כאלה שמגלים כישרונות חבויים ויוצרים דמויות ומפסלים כיד הדמיון השורה עליהם.

 

עוגות מעוצבות

ההורים יכולים להצטרף אל הילדים ביצירה משותפת או לתפוס רגע של אתנחתא ושלווה בפינת הקפה והעוגות. הישיבה ב"מתוקאיה" מעוררת תחושה של שהייה בבית בובות שכולו צבוע בגוונים פסטלים ירקרקים, תכלכלים וורודים. באוויר נישא הריח המתוק של בצק הסוכר ועל הדלפק המרכזי מונחות עוגות מעוצבות שעליהן דמויות של פיות ונסיכות מעולם האגדות. לעיתים תוכלו לראות עוגת חתונה מפוארת בעלת שלוש קומות וחתן וכלה ניצבים בראשה עם חיוך מאושר. לפעמים עוגת יום הולדת עם אנגרי בירדס או עוגת יום נישואין שנראית כמו גן פורח.

 

עוגת פיה (צילום: מתוקאיה)

 

סדנאות ופעילות לכל המשפחה במהלך השנה

במהלך השנה מתקיימות במקום סדנאות המגלות את נפלאות העבודה עם בצק סוכר: הפעלת הדמיון, חידוד החושים, פיתוח המוטוריקה העדינה וחדוות היצירה. פיסול סמלי חג, דמויות וחפצים במגוון נושאים. סדנאות הילדים מתקיימות בכל שעות פעילות הסטודיו, במתכונת זורמת, ללא צורך ברישום מקדים. כל משתתף מקבל את ההדרכה הנדרשת ואת הציוד ועובד בקצב שלו. הפעילות מותאמת לכל גיל, החל מגיל שלוש, כולל נוער ומבוגרים. נושא הסדנא משתנה לעיתים קרובות. בנוסף, מתקיימים חוגי ילדים במתכונת שבועית. המקום מציע קפה וקינוחים בתשלום ואינטרנט חופשי למלווים ולצופים מן הצד.

 

סדנאות ופעילות למבוגרים

"מתוקאיה" מקיימת סדנאות למבוגרים במסגרת ימי גיבוש, אירועי חברה, יום אישה, פעילות לקבוצות ולגימלאים. את הסדנאות ניתן לקיים בקיבוץ בית זרע וניתן להזמין סדנאות שיתקיימו בכל הארץ במסגרת אירועים חברה, קייטנות, ימי הולדת, מלונות ועוד. כמו כן ניתן להזמין עוגות חתונה מעוצבות וטעימות לכל הארץ.

 

פרטים נוספים ניתן למצוא באתר הבית  www.metukaya.co.il וכמו כן בפייסבוק ובטלפון 052-8197190, 04-6775422

 

|
|
|
|
|