סיורי תיקון ליל שבועות עם בית שמואל

תיקון ליל שבועות, טיש בשכונות החרדיות, תפילות בבתי הכנסת, מאכלי ומנהגי החג, כל אלה יחשפו בסיורים מודרכים של "בית שמואל" לקראת חג העליה לרגל לירושלים

 

 

סיורי תיקון ליל שבועות עם מדריכי "בית שמואל". הסיור יעבור בקברו של דוד המלך שהיה לאתר עליה לרגל ביום זה, סיפורים על בתי כנסת מיוחדים, מנהגי ומאכלי החלב של שבועות, המקומות אליהם נהוג להביא ביכורים. סיום בעיר העתיקה והמתחמים השונים בהם נשמעים קולות היהודים הלומדים ולקראת שחרית הגעה לכותל המערבי.  יש לבוא בלבוש צנוע ועדיף בלבן.

מתי: שלישי,ערב שבועות, 3 ביוני, שני סיורים, 00:30, 00:45

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

 

 

חלון לעולם החרדי – סיור וטיש

 

סיור מודרך בשכונות החרדיות בלב ירושלים, בין הסמטאות והחצרות הירושלמיות.

 

הסברים על החסידים, המתנגדים, הלבוש, השפה, המקווה, השטיבלך, מוסדות הגמ"ח, בתי התמחוי, מודעות הקיר, השידוכים. מה מייחד את השבת בשכונות חרדיות? במה עוסקים הפשקווילים השבוע? מה בין רב לאדמו"ר? ועל היחס שבין החברה החרדית לציונות.

 

במהלך הסיור ביקור ב"טיש" או "זיץ" חסידי. יש לבוא בלבוש צנוע: נשים בחצאיות ארוכות חולצות עם שרוולים וכיסוי ראש, גברים עם מכנסיים ארוכים ועם כיפה, ללא תיקים, פלאפונים, מצלמות או כל חפץ חול אחר.  

 

מתי: שישי, 6 ביוני, 21:30

 

מחיר: 95 שקל

 

לפרטים: 02-6203461

 

 

בין שבועות לפנטקוסט

סיור רגלי מודרך עם מויש מעוז בנתיבי הגיאוגרפיה הקדושה של ירושלים. בין פסחא לפנטקוסט - (בין פסח לשבועות) זו התקופה בה מציינים את משולש האירועים החשובים בעולם הנצרות. מתחילים בהר הזיתים, המסמל את משיחת המלכים, ממשיכים לעמק קדרון, עולים להר ציון לקבר דוד המסורתי ומעליו – לחדר הסעודה האחרונה. משם לכנסיית סט. פטר גליקנטו, ולכנסיית הקבר. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שישי, 30 במאי, 08:00  (יום ארוך)

מחיר: 130 שקל (כולל הקפצה וכניסות לאתרים)

לפרטים: 02-6203461

 

כיצד דרכינו מצטלבות

סיור מודרך המתמקד בנושא משמעות הגוף בתפילה הנוצרית. בראשיתו, היה הפולחן הנוצרי מזוהה עם התפילה או הכנסייה שבה התקיים. כיום כבר יודעים שהגוף הוא אמצעי תקשורת מרכזי בתוך הקהילה המתפללת. הסיור יעבור במהלך תפילה בשתי כנסיות שונות בעלות סדרי פולחן שונים. מסלול: הרובע הארמני, צפייה בטקס ושיחה עם נזיר ארמני, כנסיית הקבר וצפייה בטקס קתולי. את הסיור מנחה דנה שבלת, חוקרת תנועה והיסטוריה. יש לבוא בלבוש חם וצנוע.

מתי: שישי, 30 במאי, 14:00

מחיר: 120 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

 

סיור לאורך גדר ההפרדה

סיור חדש של "בית שמואל" עובר בשולי העיר ש'חוברה לה יחדיו' ודן במציאות הגיאו-פוליטית המורכבת של ירושלים. ביקור בנקודות ותצפיות לאורך תוואי גדר ההפרדה. ההדרכה לאורך הגדר במהלך נסיעה באוטובוס ועצירות בנקודות תצפית שונות. במסלול (ייתכנו שינויים): שכונת גילה, כביש המנהרות, מחסום בית לחם, צור באהר, תלפיות מזרח, טיילת ארמון הנציב, הר הזיתים והר הצופים. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 30 במאי, 10:00

מחיר: 130 שקל (כולל אוטובוס וכניסה לאתרים)

לפרטים: 02-6203461

 

 

 

קיסריה ואתריה

ד"ר נחום שגיב ידריך סיור חדש של "בית שמואל" בקיסריה הקלאסית, עירו העתיקה של המלך הורדוס אשר שוכנת לחופי הים התיכון ופניה אל רומא שמעבר לים. ביקור בתיאטרון המפורסם, בארמון השונית היפהפה שפונה אל הים, ההיפודרום, קריית השלטון הביזאנטית, הווילה הרומית, הנמל (כולל המיצג האורקולי), גבעת המקדשים, השער הצלבני, הווילה הביזאנטית ופסיפס הציפורים. סיום בקטע הליכה על הים אל חוף אמת המים העתיקה. הסיור הוא יום ארוך ויש להצטייד במים ואוכל, כובע ונעלי הליכה נוחות.

מתי: שבת, 7 ביוני, 09:30

מחיר: 130 שקל   (כולל כניסה לאתר)

לפרטים: 02-6203461

 

לפרטים ולהרשמה: 02-6203461/606

או באתר האינטרנט של בית שמואל     www.beitshmuel.co.il

|
|
|
|