סופ"ש של אקשן בגליל המערבי

מאת: אתר התיירות הישראלי PHOTOUR

 

פסטיבל האופרה מגיע לראשונה לעתיקות עכו ומספק סיבה טובה לטייל באזור. מיזם אוצרות הגליל, השותף לקיום האירוע, מציע פעילויות לכל המשפחה לסופ"ש האופרה 21-20 ביוני 2015

 

 

האופרה הישראלית מרחיבה את פסטיבל האופרה השנתי למרגלות המצדה ומצפינה לגליל - לעכו העתיקה. בין התאריכים 21-20 ביוני, תגיע האופרה לעכו, ביוזמה משותפת עם משרד התיירות, עיריית עכו, החברה לפיתוח עכו העתיקה, הרשות לפיתוח הגליל ומיזם "אוצרות הגליל". שם יתקיים סוף שבוע אופראי שיוקדש כולו ליצירותיו של גדול המלחינים וולפגנג אמדאוס מוצרט באווירה המיוחדת של עתיקות עכו שהוכרזה כאתר מורשת של אונסק"ו. במקביל יתקיימו באזור מגוון פעילויות לכל המשפחה.

 

מערת קשת בגליל המערבי    צילום: אבנר גדיש

 

עושים שוק של תוצרת גלילית במחלבת אלטו

מחלבת אלטו שבקיבוץ שמרת מזמינה את קהל שוחרי האופרה לשישי של תוצרת מקומית. גבינות בוטיק, לחמים, עוגות ומאפים, שמן זית, דבש, ריבות, יין ועוד – והכל מתוצרת הגליל המערבי. בבית הקפה יוגש תפריט עשיר וכשר. 5 דק' מהכניסה לעכו (כביש 4 בין עכו לנהריה).

מתי: שישי, 20 ביוני, 14:00-10:00

לפרטים: 04-9854802 ובאתר

 

מחלבת אלטו    צילום: אבנר גדיש

 

טיול משפחות בעכו העתיקה

טיול ברחבי העיר העתיקה עכו שהוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. הליכה במנהרות סתרים אל עבר הבזאר הטורקי המתחדש, ביקור באולמות האבירים, טיול על חומות העיר אל מול הים, שיטוט בשוק התוסס והסברים על התוצרת של הגליל. בליווי סיפורי העיר המרתקת על כל פינותיה, שלביה ותקופותיה. לסיום ביקור במוזיאון צבעוני עם תצוגה של מלאכות יד עתיקות, "אוצרות בחומה". מפגש במרכז המבקרים עכו העתיקה. 

מתי: שבת, 21 ביוני, 12:30

מחיר: 50 שקל למשתתף, 170 שקל למשפחה (לא כולל כניסה לאתרים 25-22 שקל)

לפרטים: בהרשמה מראש 050-9235674 , פרטים באתר

 

אולמות האבירים בעכו העתיקה   צילום: עינת לוי

 

"תרשיחא – הסיפור האמיתי"

תצפית, שיטוט וסיפורים גיאופוליטיים במעלות תרשיחא. עולים לקבר השייח לתצפית ייחודית לנופי הגליל ולסיפור קטן על שייח'ים גדולים. ביקור בגינה של חושי סביב המיתוס הגדול. משוטטים בסמטאות הכפר התלולות אל הכנסיות, המסגד ושוק חרשי הברזל, ובדרך שומעים משירי משוררת ערביה ומנסים להבין למה ערביי תרשיחא מדברים רומנית."הבית המסתורי של הדרווישים השאזלים" – ביקור בבית השייח הסופי הקדוש. מסיימים בגלידה ליד השוק של שבת המתקיים עוד מהתקופה העותמאנית.הסיור ברכבים פרטיים. הטיול אינו מתאים למשפחות עם ילדים קטנים.

מתי: שבת, 21 ביוני, 10:00

מחיר: 80 שקל למשתתף

לפרטים: בהרשמה מראש 054-6549191 , פרטים באתר

 

סיור התיישבות וחלוציות על גבול הלבנון

טיול מודרך על גבולה הצפון מערבי של מדינת ישראל. סיפור ההתיישבות היהודית בתקופת בית שני באזור וביקור במוזיאון חניתה המספר את סיפורה הנועז של חניתה. ממשיכים במסלול קליל ונעים בחורש מצל ונעים ומטפסים בעלייה קלילה אל באר המים של ראשוני חניתה. משם אל מערת קשת, תופעה גיאולוגית ייחודית ואחת מנקודות התצפית היפות בארצנו אשר ממנה נשקפים נופי הכרמל, הגליל התחתון ועמק עכו. מסיימים בביקור במפעל המוזאיקה שבקיבוץ אילון.
התרשמות מתהליך העבודה וביקור בגלריה שבה מבחר של עבודות פסיפס בסגנונות שונים. נקודת מפגש: צומת כברי לכיוון מעלות. נוסעים ברכבים פרטיים והסיור מתאים למבוגרים.
מתי: שישי, 20 ביוני, שעת התחלה: 08:45, שעת סיום: 13:00

מחיר:  49 שקל לאדם

לפרטים: בהרשמה מראש 04-9918867, פרטים באתר

 

פרטים נוספים בדף הפייסבוק של אוצרות הגליל או באתר http://www.ozrothagalil.org.il/

 

|
|
|
|
|