צלם: אתר WEN
"אור בכפרים" - סיורים ללא תשלום בכפרים הדרוזים לרגל השנה האזרחית החדשה
צלם: אתר WEN
בית ג'אן סיורים ללא תשלום
צלם: אתר WEN
סיורים בחורפיש
צלם: אתר WEN
בית ג'אן
צלם: אתר WEN
סיורים בחורפיש

אור בכפרים

מאת: אתר התיירות הישראלי PHOTOUR

 

החורף הגיע השנה במלוא הדרו ונופי הגליל מוריקים ושופעים. פרויקט "כפר ביקרתם" מציע רגע לרגל השנה האזרחית החדשה, לנצל את החופשות לביקור מרתק בכפרים הדרוזים. אירוח כפרי, טעמים מסורתיים וסיורים מודרכים ללא תשלום בתאריכים 3, 10 בינואר 2015 בחורפיש

 

   צילום: באדיבות אתר WEN 

 

סיור הכרות מעמיק עם העדה הדרוזית בחורפיש

הכפר חורפיש ממוקם במרומי הגליל המערבי ומקיים פעילויות שמטרתם הכרות מעמיקה עם העדה הדרוזית.  הזדמנות לסיור והרצאה מפי השיח' קאסם באדר על העדה הדרוזית . בהמשך יבקרו המטיילים בחדר ההנצחה לזכרו של אל"מ נביה מרעי ז"ל, יתקיים מפגש עם משפחתו ויסופר על הקשר האמיץ בין העדה הדרוזית ומדינת ישראל. בנוסף, סיור בגרעין הכפר העתיק, ביקור במיזם הנשי הייחודי "רוקמות התחרה" ותצפית על הנוף המרהיב מכל עבר. במקום יהיה ניתן לרכוש את  הסמבוסק המפורסם של חורפיש שמספק חגיגה של טעם.

 

מתי: שבתות, 3, 10 בינואר 2015

לפרטים והרשמה: פארג' מרעי 050-4001054

 

 

סיורים בבית ג'אן   צילום: באדיבות אתר WEN 

 

נופים, קדושה, מורשת ותיירות בבית ג'אן

הכפר בית ג'אן, מזמין את ציבור המטיילים ליהנות מחוויית אירוח המשלבת טעימות מהמטבח הדרוזי ואירוח כפרי בחדרי האירוח בכפר המאופיינים כל אחד בסגנון משלו. כחלק מהחופשה בכפר, יתקיימו סיורים מודרכים, ללא תשלום, בהובלת מורי דרך מוסמכים ובני הכפרים אשר יובילו טיול חוויתי בעקבות העדה הדרוזית. הסיור יכלול ביקור בתצפית הר האר"י, ביקור במקום הקדוש לדרוזים, ביקור אנדרטה לזכר חללי מערכות ישראל, בכפר העתיק ובמרכזי המבקרים. נקודת המפגש בכניסה לבית ג'אן בתחנת הדלק סונול ומשם יסעו המטיילים עם המדריך להר האר"י לתצפית על הגליל מהכנרת לים תיכון. ביקור במקום קדוש לדרוזים וסיפורים אודות העדה, רזי הדת והאמונה של גלגול נשמות. לאחר מכן ימשיך הסיור לאנדרטה לזכר חללי בית ג'אן שנפלו במערכות ישראל ולבית העלמין הצבאי, שם תתקבל סקירה על יחסי הדרוזים עם המדינה וכיצד הדרוזים קשרו את גורלם עם גורל העם היהודי בארץ ישראל. המשך לכפר העתיק ויציאה לסיור רגלי בסמטאות הכפר הציוריות. ניתן לשלב ביקור בבית העתיק והמערה הביזנטית תמורת תשלום סמלי. לסיום, יתקיים ביקור במעבדות איה נטורל הנקראות גם מעבדות דוקטור דבור. במידה ובית הבד יהיה פתוח ופעיל, יתקיים סיור גם בבית הבד.

 

מתי: שבת, 27 בדצמבר. שעות 10:00, 11:00

מחיר: הסיורים ללא תשלום

לפרטים והרשמה: עמיר נג'ם, 0543153199,  אמין אבו חייה, מורה דרך – 0507937167

 

 

סיורים בחורפיש   צילום: באדיבות אתר WEN

 

פרויקט "כפר ביקרתם" לקידום התיירות הדרוזית והצ'רקסית מתקיים בהובלת משרד התיירות, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הגליל ומשרד ראש הממשלה. להכרות מעמיקה ומידע נוסף, חפשו אותנו בדף הפייסבוק "כפר ביקרתם".

 

 

|
|
|
|
|