הסבב השלישי של מושבת האמנים בבת ים יארח את "פסטיבל הכדור בידיים שלנו"

אקולוגיה ואמנות על הים

 

העיר בת ים תארח לראשונה את פסטיבל "הכדור בידיים שלנו", פסטיבל אקולוגי לכל המשפחה, אשר יתקיים במושבת האמנים על חוף הריביירה, בין התאריכים 11-10 באוגוסט, בשעות 11:00-17:00.

 

הפסטיבל בבת ים יתמקד בנושא מחזור והפרדת פסולת במקור, באמצעות סדנאות ליצירת מוצרים שימושיים מחומרים ממוחזרים בשימוש חוזר, מופעים ומיצגים והפעלות חווייתיות, אשר כולם באים להציג בפני המבקרים באופן מהנה את החשיבות שבהפרדת פסולת ומחזור . כל משתתף, כולל המבוגרים, יוכלו לצאת מהפסטיבל עם יצירה שימושית מעשה ידיהם.

 

 

סדנאות הפסטיבל:

 סדנת אלקטרוניקה, סדנה בה יכינו הילדים רובוטים קטנים  שזזים ומגנטים לחדר  אומן יוצר צבי הלברכט. סדנת הבקבוקים, במסגרתה יוצבו פסלי חיות מבקבוקים, סדנאות להכנת גופי תאורה לבית , מעמד לציורים, קופות חיסכון מפחיות , והכנת תכשיטים מפסולת אלקטרונית. סדנת טקסטיל להכנת תיקים וארנקים מחולצות ישנות. סדנת  הקרטון והנייר, סדנה להכנת נייר, עפיפונים, מעמד לעטים מגלילי נייר. סדנת הצמיגים להכנת תכשיטים ומחזיקי מפתחות מצמיגים. סדנת פיות ונסיכות להכנת פיות ונסיכות מצמר כבשים. סדנת קרטון, הכנת מטוסים וצעצועי ילדים מקרטון בשילוב חומרים מהטבע.

 

מתחמי הפסטיבל:

מתחם משחקייה לילדים: משחקיה ממוחזרת בה משחקים לגיל הרך. במתחם המרכזי של הפסטיבל: מייצג "חיים בזבל", שיוצג ע"י נגה שלו , ובו ילמדו המשתתפים באופן אינטראקטיבי ואמנותי, את הדרך להתמודד עם פיתויי חברת השפע ולשנות את תרבות הצריכה על ידי הפרדת פסולת. במתחם עסקים ירוקים יוצגו ויימכרו מוצרי צריכה ידידותיים לסביבה כגון: חיתולים רב פעמיים, כדור כביסה ירוק, ספרי הדרכה ושקיות רב פעמיות. במתחם תיבת נוח תתקיים פעילות מבקבוקים בשילוב בעלי חיים העשויים מבקבוקי פלסטיק.

 

  

 

במת הילדים:

על במת הילדים יתקיימו שלל הצגות, כגון: לשמור על הכדור של תיאטרון אורנה פורת, הצגה בכיכובו של דני שטג על מאבק לשמירה על הסביבה, גם כאשר יש אתגרים בדרך. בנוסף, ד"ר מולקולה מערוץ הילדים, משנתו של דון קישוט, המלך אמר, סיפור נוח, מה עם המים, אין מים אגדה אפריקאית תיאטרון פשוט, הצגות שמלמדות את הילדים כיצד לשמור על הסביבה, בעזרת מופעים חינוכיים והומוריסטים כאחד.

 

מיצגים:

במסגרת הפסטיבל יוצגו מספר מיצגי אמנות ביניהם: מיצג כיפת אלטעזאכן, של קבוצת תו אדריכלים, כיפה העשויה כולה מחפצים שנזרקו או שאינם בשימוש. "אפקט החממה", מייצג וידאו ארט בהשתתפות התיאטרון האלטרנטיבי שלומי. יעקב ששון יציג פרוייקט חדש ומיוחד לעיר, ויבנה בסוכת המציל מייצג מ- 500 חלקים, הסוכה תנוע ותואר על ידי קרני השמש. מיצב נוסף, שמוצג בימים אלה על המנוף ההיסטורי בנמל תל אביב יעבור לחוף הריביירה בבת ים. דלתות וחלונות העץ הופכים למעין פרזיט אורגני שצומח ומטפס בין קורות הפלדה החלודות, כדי להגיע לקצה המנוף ולהשתלשל ממנו כשנדלייר ענק הנושק לקו המים. כך הופך המנוף לגוף תאורה עצום, המאיר לא רק את הים אלא גם פרק בהיסטוריה של העיר ושל נמל תל אביב.

 

הכניסה לפסטיבל חופשית, תשלום עבור הסדנאות בסך 10 ₪ עבור 4 סדנאות לבחירה .

|
|
|
|