שבוע העיצוב בירושלים

המרכז לעיצוב ברשות לפיתוח ירושלים, מקיים זו השנה השנייה את אירועי שבוע העיצוב בירושלים, בין התאריכים 9-4 בדצמבר. שבוע העיצוב ייפתח באירוע חגיגי להשקת שתי תערוכות עיצוב אשר יוצגו במתחם הנסן, בית המצורעים, ויינעל באירוע במתחם "מעצבים בעיר".

 

אירועי שבוע העיצוב בירושלים

 

קדחת עשייה

בתערוכה "זמן 02", תפתח במתחם הנסן, ומשתתפים בה שניים-עשר מעצבים ומעצבות שהוזמנו ליצור עבודות בפרק זמן קצר. בחינת צמד המילים קדחת עשייה מעלה כי "קדחת" היא אותה מחלה שנגרמת מעקיצה אך גם תיאור פעולה, פעולה נמרצת שנעשית בהתרגשות יתרה. "עשייה" מעלה את השאלה באיזה מידת פעילות מדובר, מה חלקו של הזמן בעשייה הזאת ובאיזה אופן פועלים הצמד ראש-יד?

 

 התערוכה "זמן 02"

 

זו השנה השנייה שבה מוצגת תערוכת העיצוב "זמן 02". גם השנה משתתפים בה בוגרים צעירים שאך סיימו את לימודיהם, מעצבים פעילים זה כמה שנים ומעצבים ותיקים יותר. התערוכה מזמינה אותם להצית, להלהיב, להדליק ולהאיר את מרתפיו של בית המצורעים. 

 

ערב פתיחה: ראשון, 4 בדצמבר, 19:30

שיח גלריה: מפגש וסיור עם האוצר טל גור, ביום שני, 5 בדצמבר, 18:30.

הכניסה חופשית

 

מחברים, כסאות צ'יף, למינציה ואלתורים

הסתכלות ישראלית על עיצוב בעץ בתרבויות יפן, אפריקה וארה"ב. העבודות נעשו במסגרת קורס שנה ד' בהנחיית קני סגל ויונתן ונטורה. קורס זה כלל סקירה של עקרונות תרבותיים וטכניקות עיבוד עץ נפוצות בשלוש תרבויות עיקריות: יפן, אפריקה וארצות-הברית. בכל אחת מן התרבויות נבחנו היבטים תרבותיים, דתיים, טכנולוגיים, אמנותיים, הגותיים ועיצוביים מרכזיים. מתחם הנסן.

 

ערב פתיחה: ראשון, 4 בדצמבר, 19:30

שיח גלריה: מפגש וסיור עם קני סגל ויונתן ונטורה, ביום שני, 5 בדצמבר, 17:30.

הכניסה חופשית

 

והחמר היה להם לחומר

תערוכה של המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל, המציגה מניפה עשירה של העשייה במחלקה, היונקת מהמפגש שבין מסורת לחדשנות, תוך שימור מסורות ומחשבה לעתיד. התערוכה תוצג בבניין הדואר המרכזי בצלאל.

 

 "והחמר היה להם לחומר"

 

ערב פתיחה: שני, 5 בדצמבר, 20:00

הכניסה חופשית

 

תרבות.אקלים

התערוכה תרבות.אקלים.שינוי מחממת את הטמפרוטרה האסתטית של משבר האקלים על מנת לחדש את הקשר החושי שלנו עם השינוי הגלובלי החשוב ביותר בימנו ובדורות הקרובים. תערוכה המבוססת על סדרת תערוכות שאצר אלפונס הוג (Alfons Hug) וכוללת עבודות של: סימון פיטפול (Simon Faithfull), מיכאל סיילסטרופר (Michael Sailstorfer), ריינולד ריינולדס (Raynold Raynolds), גודיו ואן דר וורב (Gudio van der Werve) ואחרים.  תוצג באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל.

 

 "תרבות.אקלים"

 

אירוע פתיחה: שלישי, 22 בנובמבר, 20:00

הרצאה ודיון: "ערכו המוסרי של הטבע", בהשתתפות פרופ' אנגליקה קרבס (אוניברסיטת באזל) ופרופ' אבנר דה-שליט  (האוניברסיטה העברית), ביום שלישי, 22 בדצמבר, 18:00.

 

כנס עיצוב בינלאומי

כנס העיצוב "קריסה וקידמה" יתקיים במהלך שבוע העיצוב בירושלים, בתיאטרון ירושלים לאמנויות הבמה, ויעסוק בעבודתם והתמודדותם של מעצבים, יוצרים ואדריכלים במשבר הנוכחי. ככל שהיקף המשבר מתרחב, ומצב הכלכלי העולמי מתדרדר, כך המושגים המקובלים של קידמה ועיצוב אינם תקפים. בהתבוננות על המצב, מיתוס עוף החול הנוסק מתוך הלהבות לעומת תרנגולת פשוטה שמטילה ביצה לאכילה הם אנלוגיה לשאלה האניגמאטית על עתידו של העיצוב.

 

מתי: חמישי, 8 בדצמבר, 15:30-9:30

מחיר: 80 שקל לאדם, 45 שקל לסטודנט

לפרטים: 02-5705755

 

עיצוב בקולנוע

ערב ייחודי של המיזם לקולנוע ולטלוויזיה בהרל"י וסינמטק ירושלים, הכולל הקרנה מיוחדת של הסרט "הערת שוליים" ומפגש עם היוצרים יתקיים בסינמטק ירושלים. המעצבים האומנותיים של הסרט: ארד שאואט ומיכל וולף ישתפו את הקהל בתהליך היצירה של הסרט, תוך הקרנת קטעים משלבי עבודה שונים.

 

מתי: שלישי, 6 בדצמבר, 19:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5654356

 

כיתת אמן

סדנת עיצוב, "קונצרט לעכשיו כאן" תתקיים במתחם הנסן. מטרת הסדנא היא לדון, להלחין ולעשות חזרות על יצירה מוזיקאלית בעזרת כל כלי הנגינה הזמינים, תופים, גיטרות חשמליות, קולות, סירנות, אבנים ועצמות, ולבסוף גם לעצב את הבמה ולבצע את היצירות כקבוצה אחת גדולה באותו היום בפני קהל ברחבת מתחם הנסן, ללא כל מחסה כך שנידרש לנגן חזק בכדי להתחמם. המשתתפים נדרשים להביא עימם כלי נגינה מכל סוג שהוא.

 

מתי: רביעי, 7 בדצמבר, כיתת אמן: 16:30-10:00 וקונצרט: 21:00-20:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 02-6257772

 

מעצבים בעיר

במתחם "מעצבים בעיר", רחוב בצלאל 7, תוצג עבודתם של  כ-20 מעצבים נבחרים בבית בו הם יוצרים,  מייצרים, עובדים  ומוכרים  תוצרתם לקהל הרחב. במתחם מעצבים מדיסציפלינות שונות: עיצוב קרמי, עיצוב תעשייתי, צורפות, עיצוב אופנה ואחרים.

 

מתי: שני-חמישי, 14:00-10:00 ו-19:00-16:00, שישי, 14:00-10:00

הכניסה חופשית

 

סדנאות עיצוב

סדנאות עיצוב יתקיימו במתחם "מעצבים בעיר": בסדנת עיצוב אופנה מעצבות האופנה של המתחם מעצבות לכם פריטים על פי בקשתכם ומזמינות את הקהל להיות שותפים לתהליך העיצוב והיצירה. בסדנא לעיצוב בחומרים ממוחזרים, המיועדת לילדים בגילי 12-6, ילמדו הילדים לעצב וליצור בחומרים ממוחזרים, תוך שימוש בכלי עבודה שונים, הקניית מיומנויות עבודה ידניות ופיתוח חשיבה יצירתית.

 

מתי: שישי, 9 בדצמבר, עיצוב אופנה: 14:00-10:00 ועיצוב בחומרים ממוחזרים: 13:00-11:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6257772

 

שבוע העיצוב בירושלים, 9-4 בדצמבר

לפרטים נוספים: אתר המרכז לעיצוב בירושלים: www.jcd.org.il

 

 

 

 

|
|
|
|