אירועים, פעילויות משפחתיות, טיולים בארץ, סיורים מודרכים בין התאריעים 31-23 במאי 2010

פסטיבל אופנה בסינמטק ירושלים,סיורים בעקבות הבז האדום, יריד מעצבי תאורה בעיר העתיקה, יובל למוזיאון טיקוטין בחיפה, דייג לילי במושבה יקנעם, סיור ללא תשלום בפארק הירקון בתל אביב, ההתיישבות מצדיעה באירוע ענק לירושלים, סיורים בעקבות הבזים האדומים באלונה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

כנרת שלי

סיור מוזיקלי לגילי 18 ומעלה, מחורשת האקליפטוסים אל בית המוטור ובריכות הדגים של קיבוץ כנרת. הסיור יתקיים לאור עששיות על שפת הכנרת, יעבור בין קברי המתיישבים ויגיע לסכר דגניה כשהוא מלווה בסיפורי חלוצים.

מתי: חמישי, 27 במאי

מחיר: 35-25 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

אל הגשר בנשר

קרן קימת לישראל מקיימת טיול אל הגשר בנשר, טיול לאוהבי לכת אל נחל קטיע והגשרים התלויים בפארק נשר. הטיול יימשך כשעתיים עד שלוש שעות והוא משלב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילים.

מתי: שישי, 28 במאי, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 1-800-350-550

 

סיפורים בוואדי

החברה להגנת הטבע מקיימת סיור מודרך ברחובות המושבה הגרמנית בחיפה שיצא בעקבות הדמויות הססגוניות של סר לורנס אוליפנט ונפתלי הרץ אימבר, מחבר ההמנון הלאומי "התקווה". הסיור יעבור גם בשכונת ואדי ניסנאס בעקבות גיבורי "חצוצרה בוואדי" וספרים נוספים של סמי מיכאל. לגילי 18 ומעלה.

מתי: שישי, 28 במאי

מחיר: 70-65 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

מעיינות נסתרים בגליל

סיור מודרך לגילי 18 ומעלה בין שרידי הישוב העתיק בחרבת געתון המובילים אל עצי הקטלב בנחל יחיעם והחורש בנחל שעל. מסלול הסיור כולל מעיין נסתר בעין שעל, חיפוש אחר השושן הצחור בקרן ברתות, ושיכשוך בעין טמיר שבנחל כזיב.

מתי: שבת, 29 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

כאפייה, קולפאק וכובע טמבל

טיול מודרך בעקבות עדות והתיישבות בגליל התחתון. מסלול הטיול כולל ביקור ומפגש עם נציג העדה הבדואית באתר המורשת וההנצחה לעדה הבדואית בצומת המוביל, עצירה במושבה סג'רה, היא אילניה ובחוות השומר, ביקור בכפר הצ'רקסי כפר כמא, במוזיאון המקומי, השתתפות בפסטיבל צ'רקסי וסיור בגרעין הכפר הישן, בין סמטאות אבני הגיר הלבנות, יחד עם הדרכה על סיפורה של העדה. הסיור יצא באוטובוס, בשעה 07:30, מחניון תחנת רכבת ארלוזורוב תל אביב.

מתי: שבת, 29 במאי, 19:00-7:30

מחיר: 165 שקל למטייל, כולל: אוטובוס, הדרכה, עלויות כניסה, מופע וכיבוד קל

לפרטים: 03-5034256

 

ציפורים במעגן

סיור צפרות למשפחות, בבריכות הדגים של מעגן מיכאל. הסיור, שיודרך על ידי מדריכי הצפרות של החברה להגנת הטבע, כולל סיור בפארק הצפרות ותצפיות על ציפורים.

מתי: שבת, 29 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

הצניר שעל ההר

טיול מודרך למשפחות בנחל כלח, בינות צוקי סלע וחורש ירוק. מסלול הטיול כולל התרשמות מהצניר, יצירה מרשימה של הטבע. במכוניות פרטיות.

מתי: שבת, 29 במאי

מחיר: 57-42 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

נחל ירוק וזורם

טיול מודרך למשפחות בערוצו הזורם של נחל כזיב. מסלול הטיול כולל ירידה לעומק הערוץ עד למעיין עין טמיר, התחקות אחר עקבותיו של היחמור הפרסי, עליה לתצפית וטיול עד לפארק גורן.

מתי: שבת, 29 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

יובל בסגנון יפני

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית בחיפה חוגג יובל בסדרת תערוכות חדשות ואירועים. החגיגות ייפתחו באירוע חגיגי בהשתתפות שגריר יפן בישראל מר הארוהיסה טאקאוצ'י, ראש עיריית חיפה יונה יהב, בני משפחתו של פליקס טיקוטין מייסד המוזיאון, ואורחים נוספים מיפן ומישראל. במסגרת האירוע ייפתחו התערוכות החדשות: "אוצרות מוזיאון טיקוטין" ו-"רכישות חדשות III". בנוסף תיחנך תצוגה מיוחדת על חייו ועבודתו של מייסד המוזיאון פליקס טיקוטין. האירוע ילווה במופע מתופפים יפנים.

מתי: פתיחה: 29 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.hms.org.il

חגיגות יפניות בחיפה

 

חלון גלילי לספרות ולשירה ‏‏

סוף שבוע במלון כפר גלעדי שבגליל העליון, לרגל שבוע הספר ובמסגרתו יתקיימו אירועים, הרצאות ומופעי ספרות ושירה. בשישי יערך ערב שירה בציבור "שרים נתן יונתן". בשבת יערך מפגש עם הסופר עמוס עוז בנושא ספרו סיפור על אהבה וחושך. בנוסף, שעת סיפור לילדים עם ברוריה לב, ספרנית ומספרת סיפורים. במשך כל סוף השבוע, יערך יריד ספרים יד שנייה בחנות הספרים בחצר הסמוכה למלון.

מתי: שישי-שבת, 12-11 ביוני

מחיר: 1,240 שקל לזוג ו-310 שקל לילד, ללילה בפנסיון מלא הכולל את כל התוכנית. השתתפות במפגשים בלבד (ללא לינה): שעת סיפור: 10 שקל, מפגש עם עמוס עוז: 35 שקל, שרים נתן יונתן: 50 שקל

לפרטים: 04-69000000

 

רגע של התרחשות

תערוכת צילומים חדשה של האמנית אורלי שטטינר נפתחה במרכז לאמנויות קסטרא בחיפה. בתערוכה מוצגות 26 עבודות בהדפס דיגיטלי. הדימויים צולמו כולם באור טבעי וללא מניפולציות תוכנה כלשהן. התמונות צולמו בישראל, לונדון, ניו יורק וברצלונה.נעילה 3 ביוני

מתי: עד 3 ביוני

מחיר: ללא תשלום

 

עמקים

ארכיאולוגים ליום אחד

הגן הארכיאולוגי–חינוכי בתל יקנעם, מקיים חפירה ארכיאולוגית פתוחה לקהל הרחב. למבקרים תינתן הזדמנות לגעת בעברה של יקנעם, בחפירות המתקיימות במקום. כמו כן יתקיימו במקום סיורים מודרכים מטעם רשות העתיקות.

מתי: שישי, 28 במאי, 12:00-8:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 04-9596054

חפירה לקהל הרחב צילום: רשות העתיקות

 

מרכז

דגים לאור ירח

"דג בכפר" במושבה יקנעם פותח בפעילות לילית שתמשך בכל חודשי הקיץ. חובבי המושטים והקרפיונים מוזמנים לדוג דגים לאור ירח ולהכין אותם על מנגלים המצויים בשטח. לרשות המבקרים עומדים ערסלים, ציוד לדייג, פיתיונות ומזנון עם ארוחות. ניתן ללון באתר ולהישאר בשטח עד יום שישי בשעה 16:00. יש להצטייד באוהל ושק שינה. האתר פתוח בכל יום בין 17:00-08:00

מתי: חמישי, החל מ- 27 במאי, 23:00-17:00 (כמו כן בכל ימי חמישי בחודשי הקיץ)

מחיר: דייג 30 שקל לאדם, לינה 65 שקל לאדם

לפרטים: 04-9894095, 057-7732681

דייגים של לילה צילום: רונית סבירסקי

 

מציגים עלייה

קניון לב חדרה מציג תערוכת צילומים נדירה, במסגרת ציון 20 שנה לעלייה מחבר העמים. בתערוכה ייחשפו צילומים ישנים ועכשוויים של פוליטיקאים, אישי ציבור, ידוענים, עולים חדשים וותיקים יוצאי חבר העמים אשר תיעדו את חייהם טרם עלייתם ארצה. בין המפורסמים שיפתחו את אלבומם הפרטי: אנה ארונוב, שרת הקליטה סופה לנדבר, חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי, לוסי דובינצ'יק, גאלה קוגן, יבגניה דודינה וליאון שניידרובסקי.

מתי: חמישי, 27 במאי

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 04-6322570

 

"קן לבזים האדומים"

החברה להגנת הטבע מקיימת סיורים בעקבות הבזים האדומים, ביישובי המועצה האיזורית אלונה, שנמצאת בסמוך לזיכרון יעקב.

מתי: שישי , 28 במאי

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בתיאום מראש בלבד במייל: adiv@tene-eco.co.il

 

"ZOOM בטבע"

אלקטרה מוצרי צריכה והצלם רונן קם מציגים תערוכת צילומים אמנותיים בנושא: אנרגיה והתחדשות בטבע. התערוכה "ZOOM בטבע" תוצג בלובי מגדלי משה אביב, רמת גן, במשך חודש ימים.

מתי: 28 במאי – 26 ביוני

מחיר: ללא תשלום

טבע ואנרגיה צילום: רונן קם

 

ג'אז צועני

מופע של מוסיקה צוענית-צרפתית, שישי אחר הצהרים, גן לאומי אפולוניה. רפרטואר המופע מורכב מיצירותיהם של דג'אנגו ריינהארדט וסטפן גרפלי, מיטב הלהיטים מפריז של שנות העשרים ועד הארבעים של המאה שעברה, וגם ג'אז צועני בן ימינו בעיבודים ייחודיים. על הבמה יופיעו: יעקב חוטר ואורי בן צבי בגיטרות צועניות ואורן שגיא בקונטרבס.

מתי: שישי, 28 במאי, 18:00

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 09-9550929

 

עששית בצדק

סיור לילי לאור עששיות, בגן לאומי מגדל צדק. הליכה בעקבות סיפורו של הנוסע ההולנדי ואן דה-וולדה, שבביקורו במגדל צדק נהנה משפע של אוכל, והרבה חום ואהבה. המסלול כולל תצפית על גוש דן וסיפור הטבע והמורשת של המגדל וסביבתו.

מתי: שבת, 29 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

ימי בנימינה

החברה להגנת הטבע מקיימת סיור מוזיקאלי מודרך בעקבות שיריו של אהוד מנור אל פינות לא מוכרות בבנימינה. מסלול הסיור כולל את "הבית ליד המסילה", בית הוריו בצל הכרמל ושירים רבים שכתב באווירת 'הימים היחפים של בנימינה'. לגילי 18 ומעלה.

מתי: שבת, 29 במאי

מחיר: 10-5 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

בזים אדומים באלונה

בית ספר אלונה במושב עמיקם מקיים שבת של סיורים בעקבות הבז האדום, דורס קטן המצוי בסכנת הכחדה. במהלך היום ייצאו סיורים מודרכים לצפייה בבזים לצד פעילות טיבוע ציפורים, הקרנת סרטים, תערוכת צילומים וצפייה בפעילות בזים בתוך קן באמצעות מצלמות וידאו זעירות. במקום יוצבו דוכני מכירה ואוכל, פינת חי עשירה והפעלות לילדים. מומלץ להצטייד במשקפות.

מתי: שבת 29 במאי, 13:00-9:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 04-6388416 אין צורך בתיאום מראש

בעקבות הבז האדום צילום: אדיב גל

 

חשים את הטבע

טיול ופעילות למשפחות בעקבות סדרת ספרי הילדים 'פרופסור פצפונטבע'. הטיול כולל: פעילות משימות בפארק חוף השרון, תחנות הפעלה לאורך השביל, גלישה בחולות ושעת סיפור בחיק הטבע. בהדרכת מירי לשם-פלאי, סופרת ומאיירת ספרי ילדים.

מתי: שבת, 29 במאי

מחיר: 10-5 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

המלחמה האמיתית

תערוכת בכורה ישראלית לאמן הווידאו-ארט הבינלאומי שון סניידר, במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון. הדגש בעבודותיו הוא על בחינת דימויים של מלחמה וייצוגם מחדש, החל מהמלחמה הקרה וכלה במלחמה באפגניסטן, כאשר תכלית מחקרו של סניידר היא לחקר ייצוגם מחדש של אירועים שתווכו על ידי אמצעי התקשורת. במקביל לפתיחת תערוכתו של שון סניידר, יושק במרכז ארכיון הווידאו האינטרנטי של המרכז באירוע שכולל הופעת וידיאו וסאונד משותפת של רון קציר גיא דוביוס ואלכס רול ואת תצמורת "צימר" בהופעה שהיא שילוב של אמביינט, מוזיקה קלאסית ורוק.

מתי: פתיחה: שבת, 29 במאי, 20:00. התערוכה תוצג עד 15 באוגוסט.

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: www.digitalartlab.org.il

דימויים של מלחמה צילום: שון סניידר

 

ירוקים

סטודנטים מהמרכז הבינתחומי ידריכו סיור באתר הארכיאולוגי "תל-מיכל", שמטרתו שימורו של התל וטיפוח ההכרה והתודעה לשטחים הירוקים שנמצאים בתחומה של הרצליה. הסטודנטים ייקחו את התושבים במסע לאורך זמן ומרחב ויפתחו בפניהם צוהר לעולם של שימור סביבה וערכי טבע ותרבויות עתיקות. נקודת מפגש ליד צומת הרחובות שדרות אבא אבן ווינגייט. משך הסיור כשעתיים.

מתי: הסיורים יתקיימו מידי יום שישי, עד ה-4 ביוני, בשעה 9:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 09-9548640

 

תל אביב

יוצרים בתל אביב

טיול מודרך בהשראת הספר החדש של יעקב מרקל "אמנים יוצרים בתל אביב ועל פסלי חוצות", העוסק בעשרות הפסלים המפארים את רחובות תל אביב. "התרוממות" של מנשה קדישמן בכיכר היכל התרבות, אנדרטת השלום לזכרו של יצחק רבין ברחוב אבן-גבירול ופסלים ואנדרטאות נוספים המהווים חלק ממרקם החיים התרבותי של העיר. הסיור יודרך על ידי מחבר הספר ויעסוק באמנים וביוצרים, בהשראה ובסימליות הפסלים. המפגש יתקיים במוזיאון התנ"ך.

מתי: שלישי, 25 במאי, 19:00

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

מושבה אמריקאית-גרמנית

טיול מודרך אל המושבה האמריקאית-גרמנית ומתחם תחנת הרכבת במנשיה. הטיול כולל ביקור בתחנת הרכבת בשכונת מנשיה על התפר בין נווה שלום ויפו, מעבר בין האולמות, ציורי הקיר הסיפורים וקרונות הרכבת, ביקור במושבה האמריקאית גרמנית שם יתקיים סיור מודרך על סיפורו של המקום. נקודת מפגש בחניון מנשיה.

מתי: שישי, 28 במאי, 12:00-9:00

מחיר: 40 שקל למטייל

לפרטים: 03-5034256

 

אלטנוילנד

טיול מודרך שיוצא בעקבות מסעו של הרצל בישראל בשנת 1989 ובעקבות יומנו וספרו אלטנוילנד, ב"נמל ירושלים" הלוא הוא נמל יפו. הטיול כולל שיטוט בין סמטאות העיר והשוק, מפגש עם התושבים היהודים והערבים במקום, סיפורה של יפו לאורך התקופות, מלון קמיניץ המפורסם בו התארח הרצל בהגיעו ליפו ותחנת הרכבת לירושלים שנפתחה למבקרים לאחר שחזור. נקודת מפגש בכיכר השעון יפו.

מתי: שישי, 28 במאי, 12:00-9:00

מחיר: 40 שקל למטייל

לפרטים: 03-5034256

 

בין מצבות וסיפורים

סיור מודרך בבית העלמין הישן "טרומפלדור", שנוסד בשנת 1902 וממוקם בליבה של העיר תל אביב. בבית הקברות 5500 מצבות המספרות את סיפור הקמתה של העיר תל אביב, וטמונים בו מייסדי ומכובדי העיר יחד עם חלוצים, אנשי רוח ותרבות כמו: משה שרת, דיזנגוף, שינקין, ביאליק, ברנר, אחד העם, וטשרניחובסקי. הסיור יעבור בין המצבות במקום ויספר את סיפורה של העיר תל אביב. נקודת מפגש בשער בית הקברות.

מתי: שישי, 28 במאי, 11:30-9:00

מחיר: 40 שקל למטייל

לפרטים: 03-5034256

 

פסלי חוצות בשדרות ובכיכרות

טיול מודרך בעקבות פסלי החוצות שמעטרים את רחבי העיר תל אביב. מסלול הסיור יחל בפסל השואה והתקומה של יגאל תומרקין בכיכר רבין, ויעבור דרך שדרות חן עד לשדרות רוטשילד שלאורכם פזורים פסלים של מיטב פסלי ישראל, כגון תומרקין, סיגל פרימור, קדישמן וגד אולמן. נקודת המפגש בכיכר רבין ליד פסלו של תומרקין.

מתי: שישי, 28 במאי, 10:00

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

נפוליון ביפו

סיור מודרך ביפו המשחזר את ניסיונותיו של נפוליון לכבוש אותה בשנת 1799. הסיור יעבור במספר תחנות בהן עבר נפוליון במהלך כיבושו את העיר ויספר את סיפור הקרבות שהתקיימו ביפו.

מתי: שבת, 29 במאי, 10:00

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

מסיירים ומוחים

החברה להגנת הטבע מקיימת סיור בעקבות הטבע של נחל הירקון בפארק הירקון. הסיור נערך בעקבות הפיקניק ההמוני שערכה חברת סלקום השבוע בפארק הירקון, אשר במסגרתו הוצבו בתוך מי הנחל במות ענק צפות. החברה להגנת הטבע באזור תל אביב והפורום הירוק לאיכות חיים בתל אביב-יפו מצטרפים לקולות המחאה כנגד האירוע, ורואים בו חדירה בוטה של החברות המסחריות לתחום שעד כה הוגדר כטבע. משך הסיור כשעה וחצי. נקודת מפגש בכניסה לגני יהושע ליד המזרקה.

מתי: שבת, 29 במאי, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש tlv5@spni.org.il

נלחמים על הטבע, פארק הירקון צילום: החברה להגנת הטבע

 

רמת השרון בתל אביב

סיור מודרך בשכונה העברית, שהוקמה בשנת 1956, בפאתי העיר תל אביב ונקראה "רמת השרון", בשל מיקומה בדרך לשרונה. הסיור יעבור בין בתים מפוארים בסגנונות אקלקטי, בינלאומי, אר-דקו ואר נובו מאותה תקופה. משם ימשיך אל תחנת הכוח שהוקמה ביוזמתו של פנחס רוטנברג והיא שהעניקה לרחוב החשמל את שמו.

מתי: שבת, 29 במאי, 10:00

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

המאייר שעבד עם סופרמן

במסעדת "הטרקלין" תוצג תערוכתו של אבי כ"ץ, מהמאיירים שעבדו על סרט האנימציה בבימויו של כריסטופר ריב "גיבור של כולם". הוא יצר סידרת ציורים בנושא רגעי ההנאה בתל אביב ונופי העיר כפי שהם משתקפים מבתי הקפה המקומיים. לצד החתימה על העבודות, הוא גם מציין את השעה בה צייר את הציור והמשקה או המנה ממנה נהנה במקום. בתערוכה יוצגו רישומים מקוריים והדפסים צבעוניים. במהלך ימי התערוכה יתקיימו ערבים קולינאריים במסעדה, בתאריכים 7, 8 ו-14 ביוני, שיכללו מפגש עם האומן וארוחה בת 6 מנות ב-98 שקל.

מתי: פתיחה: שישי, 4 ביוני, 10:00 נעילה: 17 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5660013

רגעי ההנאה בתל אביב המאייר: אבי כ"ץ

 

ירושלים

פרורים

סדנת ההדפס בירושלים מציגה את הפרויקט הבינלאומי, "פרורים", העוסק בקולותיה ומראותיה הייחודיים של ירושלים. פורמט האירוע משלב אמנים מתחומים שונים שמראים ומשמיעים את ירושלים שלהם. שישה אמני מוזיקה אלקטרונית ווידיאו ארט, ליקטו חלקיקי ירושלים דרך הקלטות אודיו וצילומי וידיאו, ובאירוע הם יחברו את ההקלטות והצילומים שאספו ומהם יצרו מרחב צלילי וויזואלי חדש. לאחר האירוע יבצעו האמנים עבודות סולו הקשורות ל"פרורים".

מתי: שלישי-חמישי, 27-25 במאי, 21:00

מחיר: 30 שקל (כולל בירה ראשונה)

לפרטים: 02-6292000

 

למה כובע? ולמה מטפחת?

מוזיאון חצר הישוב הישן, ע"ש יצחק קפלן, מקיים ערב עיון בנושא כיסויי ראש בין מסורת לשינוי. בתוכנית: הגב' ניצה בהרוזי-ברעוז, על "פאר הראש" - מראה ומסר בכיסויי ראש לחג ולטקס. ד"ר חיים גרוסמן, על כובעים וסימנם בבובות הקישוט הלאומיות. והגב' נירית שלו -כליפא על "איש עם כובע ,אשה עם מטפחת" - זהויות ודימויים משתנים בתצלומים ישנים.

מתי: רביעי, 26 במאי, 18:00

מחיר: 25 שקל

לפרטים: 6284636- 02

 

סרטים, אופנה ופילוסופיה

סינמטק ירושלים פותח את פסטיבל "סרטים, אופנה ופילוסופיה". שלושה ימים של אירועי אופנה, בהם ישתתפו מעצבים, יוצרים, אנשי אופנה, אנשי אקדמיה, עיתונאים ובלוגרים מהארץ ומהעולם שינסו לבחון את קשרי הגומלין היצירתיים בין עולם האופנה לבין עולם התרבות והתקשורת. בין האירועים יתקיימו: תערוכות, תצוגת אופנה, מיצגים ,סרטים דוקומנטריים ועלילתיים, דיונים, הרצאות, ומסיבות.

מתי: חמישי-שבת, 29-27 במאי

מחיר: 50-36 שקל

לפרטים: 02-5654333

סביב האופנה צילום: אנדריאה קרוז ע"י מרוסלה

 

מחצר לחצר

סיור מודרך, ירושלים של חצרות, שכולל הליכה בין חצרות בשכונת מחנה יהודה, ביקור בחצר חרדית במקור ברוך, ובשכונת זכרון משה ולאורך רחוב הנביאים. הסיור יסתיים בחצר סרגיי. מקום המפגש יימסר עם ההרשמה. משך הסיור עד 3 שעות.

מתי: חמישי, 27 במאי, 16:00

מחיר: 40-30 שקל (בכרטיס אשראי בלבד)

לפרטים: 02-6252357

 

מוסררה מיקס

הפסטיבל הבינלאומי רב תחומי בירושלים, חוגג השנה עשור בשלושה ימים של אמנות, מוסיקה, קולנוע וצילום בשכונת מוסררה, ירושלים. ברחבי השכונה, בחצרות התושבים ובגלריות יוצגו תערוכות אמנות רב תחומית כגון: וידאו ארט, צילום, אנימציה, מיצב, מחול וקולנוע. במה מרכזית תארח מופעים מוזיקליים של יוצרים מישראל ומהעולם לצד מופעים של בוגרי בית הספר, סטודנטים ואורחים. קולנוע רחוב בו יוקרנו סרטי videoHabitat וסרטי אנימציה.

מתי: שלישי-חמישי, 27-25 במאי

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 6286519- 02

 

לא כתמול שלשום

החברה להגנת הטבע מקיימת סיור מודרך בעקבות גיבורי הרומן "תמול שלשום" של ש"י עגנון, בירושלים. מסלול הטיול כולל שיטוט בין סמטאות מרכז העיר, הליכה בעקבותיו של יצחק קומר והכלב 'המשוגע 'בלק, על רקע המאבק בין ירושלים ליפו ובין הישוב הישן לאנשי העלייה השנייה. לגילי 18 ומעלה.

מתי: חמישי, 27 במאי

מחיר: 10-5 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

להביאם לקבר ישראל

טיול מודרך בעקבות נעדרי קרבות לטרון שיצא בעקבות סיפור החקירה בדבר העדרותו של אהרון ששון ז"ל, לוחם בגדוד 72 של חטיבה 7, שפעל בארגון החלוץ בסוריה, התגייס לחטיבה 7, נהרג בקרב על אחד המשלטים ונקבר כאלמוני. הטיול מיועד לאוהבי לכת ויימשך כארבע שעות.

מתי: שישי, 28 במאי, 8:00

מחיר: 50 שקל למשתתף

לפרטים: 1-800-350-550

 

מסה קריטית

קרנבל רכיבה המונית ברחובות העיר למען קידום תחבורה אלטרנטיבית ושבילי אופניים בירושלים. מפגש ברחבת המשביר, רחוב קינג ג'ורג'. הרכיבה על אחריות הרוכבים בלבד, מתאימה לכל הגילאים ותתקיים בכל מזג אוויר. יש להצטייד בקסדה, מים וערכה לתיקון תקרים.

מתי: שישי, 28 במאי, 12:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: jerusalem.mass@gmail.com

 

אוויר הרים וריח אורנים

טיול אופניים למשפחות, מגיל 10 ומעלה, במבואות הרי ירושלים. מסלול הטיול כולל דיווש ממצפה הראל לאורך שבילי יער אשתאול ויער צרעה, ועצירות בדרך לטובת תצפיות נוף אל עבר הרי ירושלים.

מתי: שבת, 29 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

ההתיישבות מצדיעה לירושלים

אירועי "ההתיישבות מצדיעה לירושלים" מתקיימים ברחבי ירושלים. עשרות אלפי תושבי ההתיישבות העובדת מ- 53 מועצות אזוריות מכל רחבי הארץ, יעלו לירושלים, בכדי להצדיע לה, להעריך ולהוקיר את העיר ותושביה. תהלוכת ענק תצא מגן העצמאות ואת הצועדים ילוו שחקנים, להטוטנים, אקרובטים ולהקות מחול. מפגן מרכזי יתקיים בגן סאקר, במעמד ראש העירייה ניר ברקת והשרים גדעון סער, יובל שטייניץ, שלום שמחון ומכובדים נוספים. המפגן יפתח בטקס הפרחת יונים ויכלול מופעים של מוש בן ארי, עברי לידר ומשה פרץ. בבוקר האירוע, ניתן להצטרף לסיורים מאורגנים ברחבי העיר ללא תשלום ובהרשמה מראש.

מתי: רביעי, 2 ביוני, החל מהשעה 16:00

מחיר: ללא תשלום

עולים לירושלים צילום: גידי אבניערי

 

פסטיבל ישראל

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים, מקיים שלושה אירועים במסגרת אירועי פסטיבל ישראל 2010. בימים שלישי-רביעי, בשעה 18:00 יוצג ערב מופע שקספיר, בשיתוף עם שקספירושלים. ביום חמישי, בשעה 19:00, יתקיים יריד יינות של יקבי יהודה, בשילוב מוסיקה חיה. וביום שישי, בשעה 11:00, יתקיים מופע וצעדה של להקת הג'אז ההולנדית Oh nO! יחד עם מסיבה כתומה כמיטב המסורת ההולנדית.

מתי: שלישי-שישי, 4-1 ביוני

מחיר: בתשלום

 

שוק מעצבים

יריד מעצבי גופי תאורה ייחודיים ב"קארדו", העיר העתיקה בירושלים, במסגרת "פסטיבל האור בעתיקה". היריד כולל 20 מעצבים מכל רחבי הארץ, המייצרים גופי תאורה בעבודת יד, שיוצגו ויימכרו לציבור הרחב.

מתי: 16-9 ביוני, 24:00-20:00

מחיר: ללא תשלום

גופי תאורה בקארדו

 

אישה במרחב

תערוכת צילומים של צלמת יעל גל במסעדת Princess Mary, ירושלים. התערוכה מורכבת מתשעה צילומי שחור-לבן בגדלים משתנים ועוסקת בגוף האישה במרחב התרבותי. בנוסף היא מציגה שיח אינטימי הנרקם בחשאי בין המודל לעדשת המצלמה.

מתי: עד אמצע חודש יוני, מהשעה 18:00, בסופ"ש מהשעה 12:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 02-6244995

 

דרום

חגיגה על הגריל ב"כרמים"

מסעדת "כרמים" שבמושב סגולה מקיימת ערב דרום אמריקאי בו יפתח גריל על האש "אכול כפי יכולתך" בהשראת המסורת הדרום אמריקאית. גריל חופשי הכולל נתחים של אסאדו, אנטריקוט, קבבים, צלעות ופרגיות עוף, בתוספת מנה ראשונה, סלט ויין חופשי על חשבון הבית.

מתי: שלישי, 25 במאי, החל מהשעה 20:00

מחיר: 149 שקל לסועד

לפרטים: 08-8505859

 

קפה, ארכיאולוגיה וסביבה

הרצאה וסיור בחצר מרכז קק"ל בגבעת ישעיהו, שפלת יהודה. ההרצאה תועבר על ידי חנוך צורף, בנושא ייעור ושטחים פתוחים בחבל עדולם.

מתי: רביעי, 26 במאי, 20:00

מחיר: 20 שקל

לפרטים: 1-800-350-550

 

טיול ליל ירח בהר

טיול לילי בגן לאומי הרי יהודה. לצד חאן עתיק בו נמצא קבור ראשו של ענק מסתורי, ביקור באכסניה בה נישמר פסיפס והליכה אל נחל זנוח אל המעיינות עין-מטע ועין-תנור, הליכה בתוך ניקבה עם מים עד לקרסוליים באחד המעיינות, סיפורי בעלי חיים ליליים והאזנה לקולות שניתן לשמוע רק בטבע.

מתי: שישי, 28 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

ירח מלא בנחל נקרות

חוויה למשפחות, לאור ירח בנחל נקרות. הליכה בין גבעות קירטון לבנות, על נתיבי מסחר עתיקים, האזנה לקולות הלילה במדבר וירידה אתגרית במדרגות סלע לאפיק הנקרות.

מתי: שישי, 28 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

המגילות הגנוזות לאור ירח

סיור לאור ירח ועששיות בין עתיקות הישוב, מימי בית שני, השוכנות בצל מצוק ההעתקים, גן לאומי קומראן, צפון ים המלח. צפיה במיצג אורקולי וסיפור המגילות הגנוזות שהתגלו במקום.

מתי: שבת, 29 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

כלל ארצי

המוזיאון פתוח

לרגל יום המוזיאונים הבינלאומי מזמינים איגוד המוזיאונים את הקהל הרחב לבקר ב-68 מוזיאונים ללא תשלום. בין המוזיאונים הפותחים את שעריהם: מוזיאון ישראל ירושלים, מדעטק חיפה, מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, בית התפוצות, בית ראובן והמוזיאון הימי הלאומי בחיפה. מומלץ להתעדכן באתרי המוזיאונים על אירועים מיוחדים שיתקיימו ביום זה.

מתי: חמישי, 27 במאי

מחיר: ללא תשלום (הכניסה היא למבקרים יחידים ולא לקבוצות)

לפרטים: www.icom.org.il

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|