אירועי תיירות בכל רחבי הארץ, טיולים, פסטיבלים, פעילויות משפחתיות 16-9 באוקטובר 2010

סדנאות לאמנים חובבים ומקצועים בקיבוץ בית אורן, פריחת החצבים בנחל תנינים, תערוכת אמנים בבריכת המשושים, פסטיבל היין ביקבי יהודה, סיורי יקבים, פסטיבל נשים יוצרות ברמת גן, תערוכת אופנה מכאנית במוזיאון העיצוב חולון, פסטיבל קולנוע רוחני בסינימטק תל אביב, תערוכת טיפת חלב במוזיאון חצר הישוב הישן ירושלים, תערוכת ציורים של יובל מרום על המצדה, חלמוניות ראשונות בנגב, כוננות גבוהה לציידי שיטפונות, פסטיבל דאנס תל אביב 2010,סטודיו לצילום בנמל תל אביב, פסטיבל במה תלוי במקום תל אביב

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

עדות והנצחה

בבית לוחמי הגטאות ייחנך אולם 'טרבלינקה', לאחר שנתיים של עבודה. אורח הכבוד בחנוכת האולם יהיה הבמאי הצרפתי קלוד לנצמן, אשר אישר לראשונה להציג קטעים מסרטו "שואה" כחלק ממיצגי הקבע באולם החדש. במוקד התצוגה נמצא הדגם המחודש של מחנה ההשמדה, אשר שימש כעדות במשפט אייכמן. בנוסף יוצגו תמונות, עדויות, פריטים מארכיון בית לוחמי הגטאות המתעדים את מחנות ההשמדה, רשימת חלק מזערי מאלפי החברות המסחריות אשר נהנו באופן ישיר או עקיף מעבודתם של יהודים בעבודות כפייה, וקטעי וידיאו.

מתי: רביעי, 13 באוקטובר.

מחיר: בתשלום

 

יוצרים בטבע

בלב יערות הכרמל, בקיבוץ בית אורן, יערך זו השנה השלישית "מרחב יוצר". סדנאות לאמנים חובבים, מקצועיים ומשפחות בטבע של הכרמל. בין הסדנאות השנה: פיסול באבן, צילום טבע ונוף, פיסול בקרטון, אקוורל, עיצוב מוצרים מעלי בננות, רישום מודל בלב היער, ופיסול סביבתי מחומרי היער. בין הסדנאות הייחודיות סדנת טכניקה בזפת וציור בצ'ופסטיקס' (מקלות סושי) של האמן הבינלאומי טד בר. ניתן להגיע לסדנא בודדת, או לכולן . ליום אחד או לכל הסופ"ש. ללון במלון בית אורן או באתר הקמפינג במקום. בנוסף לסדנאות, יתקיימו הרצאות בנושא אמנות, סרטים בטבע ו"מרחב ילדים יוצרים". יש להירשם לסדנאות מראש.

מתי: חמישי-שבת, 16-14 באוקטובר

מחיר: 130 שקל לסדנא בודדת ו-550 שקל לכל שלושת הימים. שאר הפעילות הרצאות, וסרטים בחינם. סדנאות הילדים 60 שקל. המחירים תקפים להרשמה מוקדמת עד ה10 לאוקטובר .

לפרטים: 052-8797920

 

שאיפות כמוסות

מלון רות רימונים צפת מציג- סופשבוע של "שאיפות כמוסות" , שילוב טעימות של סיגרים ויין מהסדרות השונות של יקבי כרמל ופינוקי גוף להעצמת הנפש, להתחבר לשלווה, לטבע, ולחיים הטובים. הנחות על טיפולי הספא.

מתי: חמישי-שבת, 16-14 באוקטובר.

מחיר: מחיר לזוג ל- 2 הלילות על בסיס חצי פנסיון 2,250 שקל. המחיר כולל את הפעילויות השונות המתקיימות במלון בסופ"ש .

לפרטים: 03-6754591 או 6333*

 

'פעם הייתי'

בעקבות הסרט "פעם הייתי", בבימויו של אבי נשר, יציאה למסע ברחובות העיר חיפה וחשיפת צד מרתק של העיר בשנות השישים: עולם של ניצולי שואה, של פליטי שכונת וואדי סאליב, של מבריחים ושל אנשי שוליים. טיול בעיר התחתית של חיפה, בין בתים נטושים,מבט מקרוב על בית הקולנוע של 'משפחת הגמדים' וגלוי פינות לא מוכרות אשר מתגלות בסרט. 18+ הגעה באוטובוס.

מתי: שישי, 15 באוקטובר.

מחיר: בתשלום.

לפרטים: 03-6388688

 

הג'ינג'י מכדורי

טיול בעקבות מחזור ד' בו למד יצחק רבין. כיצד הפך בית הספר החקלאי, שהוקם מכספי העזבון של סר אליס כדורי, לגולת הכותרת של החינוך החקלאי, ומה משך את בני הדור הצעיר להגיע אליו. ביקור בבניין ההיסטורי ובמשק החקלאי של המוסד, סיפורים על ההווי בכדורי של אותם הימים וסיום בשירים שקטים שאהב יצחק.

מתי: שישי, 15 באוקטובר, 10:00.

מחיר: 30 שקל למשתתף,

לפרטים: 1-800-350-550. מספר המשתתפים מוגבל.

 

נווה מרגוע

סיור בעקבות כרמלהיים והמאבק על העלייה לכרמל – על טמפלרים וכרמליטים. האדריכלות הטמפלרית בשדרות אל מול אדריכלות עכשווית, סיפור רכישת האדמות על-די חברת הכשרת היישוב ועל פיתוח האזור ברוח עיר הגנים, אז ועכשיו. הכרת דמויות מפתח בישוב היהודי בכרמל של שנות ה-20 וגילוי הכרמל כמרכז נופש מימי הטמפלרים ועד שנות ה-60. מפנסיונים משפחתיים ועד בתי רבי הקומות.

מתי: שישי, 15 באוקטובר, 9:00.

מחיר: 70 שקל למטייל

לפרטים: בהרשמה. 03-5034256

 

מקליקים בין החומות

משפחות מטיילות עם מצלמה-טיול לאורך נמל עכו ובין דוכני השוק, צילום העיר מזוויות מיוחדות ולמידה על האפשרויות הגלומות במצלמה. הגעה במכוניות פרטיות.

מתי: שבת, 16 באוקטובר.

מחיר: בתשלום.

לפרטים: 03-6388688

 

צילומי נוף חקלאי

בגלריית מלון מצפה הימים נפתחת תערוכה של הצלמת רינה נגילה, המנציחה את יופיו של הטבע.בתערוכה 22 צילומים המציגים את אהבתה של הצלמת אל מרחבי הגולן. הצילומים מתמקדים בנוף החקלאי במהלך עונות השנה, כאשר מזג האוויר והאור הופכים כלי בידיה של נגילה לשיקוף הצבעוניות הרכה.צילומיה מוצגים דרך קבע ב'סטודיו מסגרת' שבכפר האמנים אניעם בגולן. תערוכות של יצירותיה הוצגו ברחבי הארץ ובאתרים מצודת נמרוד ומצדה.

מתי: פתיחה- שבת, 16 באוקטובר. ימים א'-ה' בשעות 17:00-9:00, שישי-שבת 15:00-10:00. נעילה רביעי, 24 בנובמבר.

מחיר: הגלריה פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום

לפרטים: 04-6994555,

סלעי בזלת-רינה נגילה

 

נמרים בואדי עארה

ואדי עארה הוא אזור מרתק של פסיפס יישובי – עיר ערבית גדולה וכפרים המשמרים את תרבותם לצד יישובים יהודים חדשים. בתוכנית ביקור במרכז מורשת הפלאחים והכרת המפחמה. טיול מקציר מעל "קניון הנמרים" עד הכפר ברטעה לסיור ושמיעה על הכפר שחולק ואוחד מחדש. 18+, הגעה באוטובוס.

מתי: שבת, 16 באוקטובר.

מחיר: בתשלום.

לפרטים: 03-6388688

 

בניחוח גלילי

טיול בהרי הגליל העליון, בינות המצוקים של נחל אביב אל נחל דישון ונחל גוש חלב. בדרך מערות, טחנת קמח, ומעיינות . המשך עם נחל צבעון עד לחרבת חוממה. 18+, מיטיבי לכת. הגעה באוטובוס.

מתי: שבת, 16 באוקטובר.

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

ארץ הרוח

טיול פנויים פנויות גילאי 60-40 ברכס יודפת. בין כרמי זית גדולים ועתיקים, תצפית על תל יודפת ושמיעת סיפור הקרב. דרך יישוב הררית אל גבעה ומפגש עם נזירים המנהלים אורח חיים יוצא דופן. הגעה באוטובוס.

מתי: שבת, 16 באוקטובר.

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

נופי בראשית

סיור בשמורת חי בר בכרמל בין הנשרים, היחמורים, אייל הכרמל, עזי וכבשי הבר. חוויית בראשית מול נופי הכרמל.

מתי: כל שבת, בשעות: 10:00, 12:00, 14:00

מחיר: כניסה בתשלום, סיור ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

פריחת החצבים

סתיו בשמורת נחל תנינים – פריחת החצבים, נדידת הציפורים והתחדשות טחנות הקמח. סיורים מודרכים משולבים בהדגמה על רטוב של הפעלת טחנות הקמח העתיקות.

מתי: בכל שבת בשעות: 10:00, 12:00 ו-14:00.

מחיר: כניסה בתשלום, סיור ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

על תנינים וציפורים

טיול צפרות בשמורת טבע נחל תנינים. עושר בתי הגידול של הנחל וגדותיו, צמחיית הסבך, שטחי בריכות נרחבים, חוף וים – כל אלו מושכים אליהם מיני ציפורים, חלקן יציבות ואחרות חורפות או נודדות, ויחד איתן גם את הצפרים. יש להצטייד במשקפות.

מתי: בכל שבת בשעות: 9:00 ו-11:30

מחיר: כניסה בתשלום, סיור ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

הנשר והיחמור בגובה העיניים

סיור בשמורת חי בר בכרמל בין הנשרים, היחמורים, אייל הכרמל, עזי וכבשי הבר. חוויית בראשית מול נופי הכרמל.

מתי: כל שבת, בשעות: 10:00, 12:00, 14:00

מחיר: כניסה בתשלום, סיור ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

בדרך המים לקיסריה הקדומה

סתיו בשמורת נחל תנינים – פריחת החצבים, נדידת הציפורים והתחדשות טחנות הקמח. סיורים מודרכים משולבים בהדגמה על רטוב של הפעלת טחנות הקמח העתיקות.

מתי: בכל שבת בשעות: 10:00, 12:00 ו-14:00.

מחיר: כניסה בתשלום, סיור ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

לפרוש כנפיים עם מלך העופות

סיור בשמורת חי בר כרמל, המספק הצצה אל פרויקט הצלת אוכלוסיית הנשרים בצפון. בואו להכיר את סיפורו של הנשר –משלב הביצה ועד לגוזל, דרך האקלום ועד לשחרורו לטבע במצוקי הכרמל. בסוף הסיור יבוצע שחרור של נשר לטבע, וכן טיבוע וסימון במידת הצורך.

מתי: בתיאום מראש יינתן תאריך הסיור

מחיר: בתשלום

לפרטים: "כוכבית בטבע" - 3639*

 

קדמונים בנחל מערות

סיור בשמורת טבע נחל מערות בעקבות אורחות חייהם של הקדמונים הפרהיסטוריים, מי חי בנחל וכיצד הצליח לשרוד? עטלפים, מאובנים ומערות קרירות במהלך הסיור, כולל חיזיון אורקולי בתוך המערה.

מתי: בכל שבת בשעות: 10:00, 12:00 ו-14:00

לפרטים: 3639*

 

מערות המנורה נחשפות

סיור בגן הלאומי בית שערים בהדרכת מתנדבי גן-קהילה במערות תת קרקעיות עם עיטורים, כתובות ועדויות לחיים של העם היהודי בארץ ישראל לפני 1800 שנה. חזרה להווה בהליכה דרך ואדי.

מתי: בכל שישי ושבת באוקטובר ובנובמבר, בשעות: 9:30 ו-10:30.

לפרטים: בהרשמה בלבד 3639*

 

אומנות במשושים

לחובבי הטבע הרבים שיבקרו באתר בריכת המשושים מצפה הפתעה נעימה-תערוכת אמנות שמקשטת את מבואת כניסה חדשה לאתר. התערוכה, פרי יצירתם של חברי פורום אומני הגולן, עוסקת בחיות הבר בגולן ובצורת המשושה ( מחווה לאתר בריכת המשושים). במסגרת התערוכה ניתן למצוא יצירות מתחומים שונים כגון: ציור, צילום, ופיסול באבן ובעץ .

לפרטים: שמורת משושים 046820238

 

לגוף ולנפש

מלון כנען ספא – הממקום מעל ראש פינה ליד לצפת, מזמין את הציבור לחודש של אופנה וסטייל , בעזרת שיתוף פעולה עם "אורלי שי - המרכז לסטיילינג" - מרכז הדרכה מקצועי לשדרוג וטיפוח המראה ובית ספר לסטיילינג. מתוכננות סדנאות העשרה בהנחיית מיטב הסטייליסטים, המאפרים ואנשי האופנה המובילים בארץ, שיאפשרו ללמוד את סודות היופי והסטיילינג, לצד תצוגת אופנה עם מותגים ממילאנו ופריס. הסדנא הקרובה בשישי, 15 באוקטובר בשעה 16:00 עם אמן האיפור עופר לוין.

מתי: חודש אוקטובר

מחיר: מחיר אירוח ל-2 לילות סופ"ש 3,580 שקל, כולל לינה ארוחת בראנץ' חלבית משעה ללא הגבלה בכמות הכניסות וארוחת ערב.

לפרטים: 04-6993000.

חודש אופנה וסטייל

 

קריאה בכבד

סיור בתל מגידו אשר ידע תקופות רבות של התיישבות. הסיור יעבור בשער העיר שבו ישבו הנביאים ונערך המסחר, דרך מקדשים הפזורים בעיר, הפולחן המסתורי שכלל קריאה בכבד, אורוות ומפעל המים. הסיור בדגש ארכיאולוגי יתקיים בשפה הרוסית. במקביל יצאו גם סיורים בעברית. מותנה במזג אוויר.

מתי: שבתות 23.10, 6.11 ו-20.11, בשעות: 10:00 ו-12:00.

מחיר: כניסה בתשלום, סיור ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

עמקים

בית סודות בעמק

בית החידות, הוא מיזם ראשון מסוגו בארץ ובעולם, שיזם והגה דן חמיצר, שעל קירותיו נתלו 101 חידות – חידה לכל שנה בתולדות עמק יזרעאל. עד כה, 42 חידות כבר פוצחו על ידי משפחות מכל רחבי הארץ והפתרונות מפורסמים בבית עצמו ובאתר האינטרנט של המועצה האזורית. 42 הפותרים הראשונים של כל חידה, זכו להיות מונצחים על קירות המבנה במדליות חגיגיות, ויש עוד מקום לרבים נוספים. שאר החידות ממתינות עדיין לפתרון והקהל מוזמן להגיע לאתר.

מתי: כל ימות השבוע, בשעות 08:00 – 16:00.

מחיר: כניסה חופשית

תליית המדליות בבית החידות

 

מרכז

טיולי חוויה ומסיק

חברת "דרך בוסתן הקיבוץ – חוויות" מציעה טיולים חווייתיים ופסטיבל מסיק זיתים באזור השרון הצפוני. המסלול יוצא משער קיבוץ ברקאי לטיול רגלי קצר ולאחריו ביקור בכפר "אום אל קוטוף" ובחצר פלאחית. היכרות עם סגנונות בניה, איסוף מים בבור והמדאפה שבו מארחים. יוגש כיבוד של תה צמחים, פיתה וזמן זית. סיור נוסף יערך בנושא מסיק הזיתים ויכלול תהליך הפקת שמן.

מתי: בשבתות ובימי שני עד 10 בנובמבר, בשעות הבוקר או אחר הצהרים

מחיר: 35 שקל לאדם

לפרטים: 052-2821336

סיורי חוויה ומסיק בשרון הצפוני

 

פסטיבל יין ביקבים

דרך היין של מטה יהודה מציגה את חזונם של האנשים ואת האהבה לעשייה וליין. היקבים המשתתפים בפסטיבל: בן חנה, בר גיורא, משק יין הנס שטרנבך, טפרברג 1870, יהודה, כץ, כרמי יוסף, לה טרה פרומסה, לטרון, מוני, נבו, נחשון, סוסון ים, עגור, עמק האלה, ענתות, פלם, צובה, צפרירים, צרעה, קטלב, קלע דוד, קסטל, שורק ושריגים. היקבים יהיו פתוחים לביקור הקהל במהלך כל ימי הפסטיבל רובם בתאום מראש.

מתי: שישי, 15, 22 באוקטובר.

לפרטים: 8108* או באתר www.touryoav.org.il.

 

בתים מבשלים

30 בתים מארחים בסגנונות בישול שונים. אזור יהודה משופע במשפחות ומסעדות המארחות במגוון סגנונות בישול, אוכל ביתי באווירה כפרית מול נופי הרי יהודה.

מתי: שישי, 15, 22 באוקטובר. בתאום מראש

מחיר: בתשלום

 

טיולי יין בצובה

טיול בצובה- ביקור בגת העתיקה, ובכרם וסיום בסיור וטעימת יין ביקב צובה. מתאים גם לילדים.

מתי: ימי שישי 15 ו-22 באוקטובר, בשעות 12:00-10:00.

מחיר: 25 שקל ( מגיל 5) , לאורחי מלון צובה חינם. מינימום 5 אנשים להוצאת טיול. חבילה: טיול יין +ברנאץ' = מבוגר 115 שקל. ילד (12-5) 90 שקל.

 

עששיות בכרמים

יציאה מלובי מלון צובה עם דמדומים. הכנת עששיות מבקבוקים ממוחזרים וצעדה בין הכרמים אל שרידי העיר המקראית צובה, משם דרך עין צובה נכנסים לנקבה המוארת. מתאים למשפחות עם ילדים. משך הטיול שעתיים וחצי.

מתי: בימי חמישי עם השקיעה,28,21,14 באוקטובר בשעה 16:00.

מחיר: 25 שקל מגיל 5. לאורחי מלון צובה – חינם. מינימום 5 אנשים להוצאת טיול.

 

מנמל תל אביב לגן החיות התנ"כי

ארבע טיולי אופניים מודרכים: 10-8 באוקטובר מסלול דו-יומי 125 ק"מ ביומיים: מנמל ת"א לגן החיות התנ"כי בירושלים, מעבר ביקבים בדרך והשתתפות בטעימות יין. לרוכבים מתקדמים בעלי ניסיון וכושר טוב. ב 16.10,15.10 ו- 29.10 מסלולי טיול בני יום. יש להגיע עם אופניים תקינים, פנימית ומשאבה, קסדה, 3 ליטר מים ואוכל / חטיפים.

מתי: שישי, 15 באוקטובר, שבת, 16 באוקטובר ושישי, 29 באוקטובר.

מחיר: השכרת אופניים לכל הטיולים החד-יומיים 60 שקל בהודעה ותאום של 7 ימים מראש. מסלול דו-יומי: 420 שקל (כולל כלכלה מלאה, רכב ליווי, הדרכה, לינה ומקלחות, הסעה חזרה לת"א)

לפרטים: 052-2588142 , rganor@012.net.il

 

סיורי יקבים מודרכים

טעימות וסיור ב-3 יקבים, היכרות עם הייננים, וסיור מודרך עם הסברים על ההיסטוריה והתרבות העתיקה במרחבי שפלת יהודה. ניתן להגיע ברכב, לחנות בתחנת הרכבת ולהצטרף לסיור. הסיור יצא מתחנת הרכבת בבית שמש בשעה 10:00.

מתי: שישי, 15 , 22 באוקטובר.

מחיר: מחיר למבוגר: 50 שקל. הרשמה מראש

לפרטים: 8108 *

 

לורצו הרומאי

סיור מודרך במבצר אנטיפטריס בגן הלאומי ירקון. בסיור מפגש עם דמויות מהתקופה הרומית ביניהן: לורנצו, מוכר בקרדו, שחולם להיות שחקן. דמות נוספת היא בשיקטאש, קצין האבטחה במצודה, מהתקופה התורכית. במקום יופעלו סדנאות יצירה בתשלום.

מתי: בכל שבת יפה באוקטובר, בשעות: 15:00-11:00. הסיורים המודרכים בליווי שחקנים יצאו בשעות: 11:00, 11:30, 13:00 ו-13:30.

מחיר: כניסה בתשלום, סיור ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

סיפורים וצעצועים

שעת סיפור בקניון איילון. הסופרת והמאיירת מירי לשם- פלאי תספר סיפורים על עולמם המופלא של בעלי החיים ממבחר ספריה.

מתי: שני, 11 באוקטובר, 17:30.

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688

 

"שקיפות"

גלריית חנקין בחולון מציגה את התערוכה "שקיפות" של האמנית יפה עמרני והמעצב ג'ק סוננשיין. עמרני, פסלת ומורה לאמנות ומוצאת את ביטויה האמנותי בשקיפות והשבירות של הזכוכית. סוננשיין משתמש ברשת לולים בעבודתו ויוצר דמויות נשים שוכבות, גברים עומדים וזוגות.

מתי: פתיחה: שלישי, 12 באוקטובר בשעה 20:00, נעילה : שבת, 13 בנובמבר.ימים ב'-ה' 12:00-9:00 ו- 19:00-16:00. שישי ושבת 13:00-10:00.

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-5590021

תערוכת אמנים בגלריה חנקין

 

עששיות במערת המבוך

הרפתקאה המתרחשת מתחת לפני הקרקע במערות בגן הלאומי בית גוברין. ביקור במערכת מערות שונות ומגוונות הכוללות בורות מים, קולומבריום, ובית בד. סיום בתצפית בגרמי השמיים ובקינוח תה מצמחי הגן.

מתי: חמישי, 14 באוקטובר.

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה 3639*

 

אמנות וטעמים

קפה מסעדה בטבע "כרם זיתים", בין המושבות זיכרון יעקב ובנימינה, מזמין את הציבור ליהנות משילוב של אוכל ואמנות מודרנית . במהלך חודש אוקטובר 2010 יוצגו במקום תערוכות של האמנים רוני דורון וניצן כהן-כפרי שיציגו אביזרי תאורה אמנותיים לצד צילומי טבע ברזולוציה מוגדלת. במרכז המבקרים הצמוד למסעדה ניתן לקבל מידע למשפחות ושוחרי טבע, על סיורים בשבילי גני הזיכרון ובפארק הטבע הסמוך, שמציע שבילי טיול מעגליים עם אטרקציות טבע ותיירות. נגישות לבעלי צרכים מיוחדים.

מתי: גופי אור של רוני דורון, רביעי-רביעי, 20-13 באוקטובר."הג'וקיאדה" של ניצן כהן,כפיר רביעי-רביעי, 27-20 באוקטובר. מסעדת כרם זיתים א'-ה' 08:00 - 16:00, ימי ו' 08:00 - 14:00 .

מחיר: הביקור בגנים, בפארק הטבע ובמרכז המבקרים ללא תשלום

לפרטים: 04-6298139

תערוכת אמנות, ניצן כהן כפיר.

 

נשים יוצרות

פסטיבל של נשים יוצרות מהבית יתקיים ברמת גן. הפרויקט נולד על מנת ליצור במה וחשיפה לנשים יוצרות העובדות מהבית ומבקשות להגיע לקהל. כ- 60 יוצרות נרשמו במגוון תחומים, בהם: ציירות, פסלות, שוקלייטרית, קונדיטוריות, מעצבות תכשיטים, אופנה ואביזרי לבוש, עיצוב גופי תאורה, בובות תיאטרון, סופרות, מוסיקאיות, וקדריות.

מתי: חמישי-שבת, 16-14 באוקטובר.

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: באתר עירית רמת-גן

 

אופנה מכאנית

מוזיאון העיצוב חולון יציג תערוכה פורצת דרך, שלישית לשנת פעילותו הראשונה, בשם: "אופנה מכאנית: טווים סדר חדש". התערוכה הבינלאומית החדשה היא מקורית ובלעדית למוזיאון העיצוב חולון. צמד האוצרות האמריקניות, ג'ינג'ר גרג דוגן וג'ודית הוס פוקס, "Curatorsquared", הוזמנו לאצור תערוכה בינלאומית, בה משתתפים מעצבים אשר ניצלו את הטכנולוגיה והמכונות העדכניות ביותר על מנת לבחון ולהגדיר מחדש את המושג "אופנה עילית" .

מתי: חמישי, 14 באוקטובר. א' – סגור. ב', ד' 10:00 - 16:00. ג', ה' 10:00 - 20:00 . ו' 10:00 - 14:00. שבת 10:00 - 16:00. נעילה-8 בינואר 2011.

מחיר: 35 שקל.

לפרטים: קופת המוזיאון: 073-2151500

 

הגן היערני

סיור בגן היערני הלאומי (ארבורטום) באילנות, לשעבר תחנת איקלום לעצים מכל העולם. התחנה הוקמה בשנות החמישים על ידי מינהל המחקר החקלאי, ונמסרה בשנות השמונים לניהולה המקצועי של קרן קימת לישראל. הכרת מיני עצים ש"עשו עליה לארץ", ומינים אחרים שלא נקלטו ביער ובגן אך נותרו בארבורטום. משך הסיור שעתיים עד שלוש שעות, נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה.

מתי: שישי, 15 באוקטובר, 10:00.

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בקו ליער, 1-800-350-550.

 

משק יין הנס שטרנבך

הכרם, הגת והיקב בתעשיית היין הקדומה והמודרנית בחבל עדולם – סיור במכוניות פרטיות ביובלי נחל חכליל. יציאה מצומת האלה. סיום בטעימות יין ותירוש (לילדים) במשק יין הנס שטרנבך. הדרכה: גדי שטרנבך. במהלך החודש יתקיימו אירועים נוספים.

מתי: שישי, 15 באוקטובר , 12:30-9:30.

לפרטים: בהרשמה מראש: 02-9990162

 

יין ואמנות

טעימת של יין בוטיק שריגים מבציר 2007. אירוח אמנים בחצר היקב שיציגו את עבודותיהם: קרמיקאית, מעצבת תכשיטים, מעצבת בגדי נשים, עבודות אומנות מחומרי מחזור, וגבינות צאן.

מתי: שישי 15 באוקטובר, שבת, 16 באוקטובר.

לפרטים: בתאום מראש 050-5255664, 9991512 02-

 

בתים פתוחים

אמנים מארחים על דרך היין. עשרות אמנים מתחומי אמנות שונים בהם עיצוב, תכשיטנות, קרמיקה, פיסול וציור, עץ ופלדה מהמושבים צפרירים, גבעת ישעיהו ושריגים-ליאון, יקיימו בתים פתוחים.

מתי: שישי, 15 באוקטובר, 17:00-10:00. שבת, 16 באוקטובר, 18:00-10:00.

מחיר: כניסה חופשית

 

תערוכת כרזות יין

אמנים מכל התחומים מציגים תערוכה בנושא "כרזות יין" בגלריית אמני האלה במושב גבעת ישעיהו.

מתי: שישי-שבת, 16-15 באוקטובר.

מחיר: כניסה חופשית

 

היער הקסום

מתנדבי שנת שירות של קרן קימת לישראל לוקחים את הידידים הצעירים לטיול ביער בעקבות אגדות היער המוכרות, כדי לשמור על היער מן הסכנות האורבות לו. הליכה בעקבות פירורי הלחם שפיזרו עמי ותמי, האזנה לסיפורו של הענק וגנו וביחד המצאת "סוף טוב" לאגדות היער. משך הפעילות כ- 3 שעות, ביער בן שמן והיא מיועדת לילדים צעירים.

מתי: שישי, 15 באוקטובר, 12:30. שבת, 16 באוקטובר, 10:00.

מחיר: 30 שקל לילד, 20 שקל להורה מלווה,

לפרטים: בהרשמה מראש 1-800-350-550. מספר המשתתפים מוגבל.

 

אלטרנטבע

הפנינג של סיורים וטבע ביער בן שמן, לשמירה על השטחים הפתוחים ולקידום חלופה לסלילת כביש 4 במודיעין, המאיים לחצות את גבעות העיר ולהפריד בינה לבין יער בן שמן. סיורים בבקעת הנזירים, הפעלות לילדים, תחנות יצירה בשימוש חוזר, הצגה, וסדנת קומפוסט. שילוט הכוונה מהכניסה למרכז העסקים ליגד סנטר.

מתי: שבת, 16 באוקטובר, 10:00.

מחיר: ללא תשלום

 

עששיות בדרך אל העיר

טיול אחר הצהריים בשמורת המסרק ובגן הלאומי קסטל. במהלך הטיול סקירת הקשיים שבהעברת שיירות אספקה לירושלים הנצורה ומעבר בין המשלטים. נסיעה לגן הלאומי והליכה לאור עששיות בתעלות הקשר, שם יסופר סיפורו של הקסטל, שכיבושו היה אחת מנקודות התפנית של מלחמת העצמאות.

מתי: שבת, 16 באוקטובר.

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

כמו בובה

קניון רננים מארח את תערוכת "היי בובה", העוסקת בזהות הנשית העכשווית על פי ראיית עולמן של מאה אמניות, ובהן ציירות פסלות, צלמות וצורפות. התערוכה מציגה 100 "בובות חלונות ראווה" אשר עוצבו על ידי האמניות בנושאים מגוונים: קריירה ומשפחה, הגשמה אישית, ציפיות חברתיות, נשיות ואימהות.

מתי: עד ה-30 באוקטובר

מחיר: ללא תשלום

עבודתה של מלכה כוכבי צילום: עידו סינר

 

המבצר מתעורר לחיים

סיור מודרך במבצר אנטיפטריס בגן הלאומי ירקון. בסיור מפגש עם לורנצו, מוכר בקרדו, בעיר הרומית, שחולם להיות שחקן, ועם בשיקטאש, קצין האבטחה במצודה, מהתקופה התורכית. במקום יופעלו סדנאות יצירה בתשלום.

מתי: בכל שבת יפה באוקטובר, בשעות: 15:00-11:00. הסיורים המודרכים בליווי שחקנים יצאו בשעות: 11:00, 11:30, 13:00 ו-13:30.

מחיר: כניסה בתשלום, סיור ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

פריחת החלמוניות

סיור בעקבות פריחת החלמוניות ליד היישוב מעלה רחבעם הכולל תצפית להרודיון מטיילת ארמון הנציב בירושלים וביקור בגן לאומי הרודיון, מקום קברו של המלך הורדוס. הסיור יתקיים במזרח גוש עציון, ליד גן לאומי הרודיון.

מתי: תלוי במצב הפריחה

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה 3639*

 

יקב נבו

סיורי יין עם אפשרות לשלב ארוחה הכוללות לחם בטבון הביתי בחצר היקב, סלטים מיוחדים מהמטבח הביתי, הכל על בסיס קלייה בטבון, מטבלים , וגבינות עיזים.

מתי: במהלך חודש אוקטובר, ראשון-שישי.

לפרטים: בתיאום מראש 052-5071866

 

החברים של אבא

תערוכת מחווה של אמנים ישראלים לכבודו של האמן שלמה קורן, תתקיים בגלריה בכפר האמנות האקולוגי בקיבוץ נתיב הל"ה, עמק האלה. האמנים המשתתפים- מנשה קדישמן, אורי ליפשיץ, שלמה קורן, בוקי שוורץ ז"ל, מיכה אולמן, משה גרשוני, יהושע נוישטיין, בני אפרת, מיכאל גיטלין, ביאנקה אשל גרשוני, ריטה אלימה, דני קרוון, תמרה ריקמן, פנחס כהן-גן וראובן ברמן.

מתי: במהלך חודש אוקטובר.

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 02-9900235

 

פניני מוסיקה קלאסית

במהלך כל החודש מבחר קונצרטים ביד השמונה, במנזר לטרון וב"מערה" בקיבוץ בית גוברין. בניהם: "העולם הקסום של האגדות" - אגדות מוסיקאליות לילדים במנזר לטרון .

מתי: במהלך חודש אוקטובר.

לפרטים: 02-5356954

 

קונצרטים במנזר

במהלך החודש יערכו ארבע קונצרטים במנזר בית ג'מאל: "סטאבט מאטר"- בליווי חמישיית כלי מיתר,בביצוע "מוסיקה אטרנה" [קבוצת נשים], "ג'אז במנזר" גיטרה ופסנתר, "פניני גיטרה" בביצוע שני נגני גיטרה קלאסית ו-"מורה ותלמידים" קונצרט בביצוע תלמידי האקדמיה ירושלים.

מתי: במהלך חודש אוקטובר.

מחיר: בתשלום

לפרטים: 054-4744799

 

תל אביב

פסטיבל תל-אביב דאנס

פסטיבל המחול הבינלאומי של תל אביב יתקיים בשני מרכזי התרבות: סוזן דלל ובית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה. השנה יגיעו לפסטיבל 12 להקות מתשע מדינות שיופיעו ב-34 מופעים: מופעי בכורה של להקות מדרום אפריקה, דרום קוריאה, סין וזאת לצד להקות מארה"ב, קנדה, צרפת וישראל.

מתי: שני-שבת, 30-12 באוקטובר.

מחיר: מחיר כרטיס: 140/120 שקל.

לפרטים: מרכז סוזן דלל: 03-5105656

כרמן על בימת דאנס תל אביב

 

"הלילה או לעולם לא"

המופע של מקס ראבה ותזמורת ה - Palast Orchester הוא מסע בכמוסת זמן מוסיקלית לזמנים של זוהר תרבותי, כשג'וזפין בייקר רקדה על במות ברלין בחצאית עלי בננה. משמעות מיוחדת יש להעלאת המופע בישראל: רבים מכותבי המלים והלחנים של שנות ה-20 ו ה-30 היו יהודים שנרדפו על ידי הנאצים. ראבה והתזמורת מבצעים להיטים ושירי קברט משנות העשרים ותחילת השלושים.

מתי: שני,שלישי, 19,18 באוקטובר, 20:00 בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה ת"א. רביעי, 20 באוקטובר, 20:30 בתיאטרון ירושלים. חמישי,21 באוקטובר , 20:30 באולם קריגר חיפה.

מחיר: 299-149 שקל

מקס ראבה. צילום: Olaf Heina

 

זפת ומקלות סושי

תערוכתו של האמן הישראלי טד בר חושפת טכניקה משולבת של אקריליק, שמן, טרפנטין, לכות עץ וזפת קרה, המגובשים באמצעות תרכובות ואפקטים. להשגת התוצאות הוא מחליף את המכחול בצמד מקלות סושי.בתערוכה מוצגות 10 עבודות והיא מתקיימת בבית האופרה, משכן לאמנויות הבמה.

מתי: התערוכה תימשך עד 31 לאוקטובר.

מחיר: ללא תשלום לאורחי האופרה

לפרטים: 03-6927777

ציור של קְוָזָר, גוף שמימי דמוי כוכב המאיר הארה מדהימה.

 

חשיפה קצרה

נמל תל אביב משיק סטודיו לצילום שיפעל במשך שלושה חודשים בהאנגר 22 בנמל ויציע תשעים יום של התרחשות אמנותית בלתי פוסקת: תערוכות, כיתות אמן, הרצאות, סדנאות ופעילות לכל המשפחה - בניהולם האמנותי של אלדד רפאלי ואייל לנדסמן . במסגרת אירוע הפתיחה ב 14 באוקטובר- "משדרים צילום" -ערב המשלב סטילס, וידאו ומוסיקה חיה שתשודר מתחנת רדיו פיראטית על חורבות רדיו 102 בנמל תל אביב.

מתי: חמישי, 14 באוקטובר- 14 בינואר. א,ג,ד,ה בין השעות 22:00-16:00, ימי שישי 14:00-10:00, שבתות 18:00-12:00

מחיר: הכניסה למרבית הפעילויות חופשית

חשיפה קצרה-ירון ברעמי

 

קולנוע רוחני

הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע רוחני בסינמטק ת"א יתקיים זו השנה הרביעית בישראל, עוסק בנושאי השראה לצמיחה רוחנית ואישית, המקדמים פעילות גלובלית חיובית ויוצרים מודעות לסביבה. בפסטיבל יוקרנו 30 סרטים ,רובם בהקרנות בכורה בישראל , סרטים עלילתיים, סרטים דוקומנטאריים, וסרטים קצרים . לצד הקרנות הסרטים יתקיים במסגרת הפסטיבל, הפנינג רוחני שיכלול סדנאות , תערוכות, יריד ניו אייג', מפגשים והרצאות של במאים ויוצרים מהארץ והעולם.כמו כן במסגרת הפסטיבל יתקיים יום עיון תחת הכותרת: " מוות ולידה ומה שביניהם" שיכלול הרצאות והקרנות סרטים ,ישתתפו בו מרצים מהאקדמיה, חוקרים, ומדריכים רוחניים.

מתי: חמישי-שבת, 16-14 באוקטובר.

מחיר: בתשלום

לפרטים: אתר הפסטיבל: www.spiritfestival.co.il/

מתוך הסרט "היום עדיף מפעמיים מחר"

 

תחנת הרכבת

בין תחנת הרכבת המשוחזרת לנווה צדק המתעוררת יערך טיול מודרך בעקבות חיי הרוח והחברה הישראלית: מונטפיורי ויוסף ביי נבון, הוגי תחנת הרכבת לירושלים, הרב קוק, הצייר גוטמן, הסופרים: ברנר ועגנון, המשפחות: שלוש, רוקח אבולעפיה ועוד ממקימי נווה צדק. הסיור יתחיל ביפו "בתחנת הרכבת לירושלים" ויעבור במתחם הרכבת העות'מאנית ששוחזרה, ברחוב זרח ברנט ושכונת נווה שלום, ימשיך לשכונת נווה צדק , בית הספר לבנות הראשון בשכונה, לרחוב עין יעקב ומשם למתחם סוזאן דלל לב השכונה. ייערך מסע בעקבות מייסדי השכונה ברחובות: שטיין, שלוש, רוקח, אחווה ופינס. שם יסופרו הסיפורים שמאחורי הקלעים. נקודת מפגש – 9:00 בחניון מנשיה – ליד מתחם הרכבת

מתי: שישי, 15 באוקטובר.

מחיר: 70 שקל למטייל

לפרטים: 03-5034256

 

חללים לא שגרתיים

פסטיבל במה חדש "תלוי במקום" הכולל מופעי תיאטרון, מחול ומוזיקה המתרחשים בחללים לא שגרתיים ברחבי תל-אביב. בין אתרי הפסטיבל: חדר כיתה, חנות ספרים, מקום חנייה ברחוב והצצות אמנותיות ואינטימיות לדירות פרטיות של האמנים עצמם. הפסטיבל הינו עצמאי לגמרי ואינו נתמך ע"י אף גוף תרבות, אך עם זאת בכוונת יוזמות הפסטיבל להפוך אותו לאירוע קבוע שנתי. לצד שלל המופעים יערכו גם -ערב וידאו-דאנס, רב-שיח סביב תיאטרון תלוי מקום בחסות כתב העת 'מעקף' ב'נסיך הקטן' ומסיבה גדולה ברחבת שוק הפשפשים בשיתוף בר 'הליימך' שתחתום את הפסטיבל ותארח את כל היוצרים והאמנים המשתתפים בו.

מתי: חמישי-שבת, 16-14 באוקטובר.

מחיר: כרטיס לכל מופע 30 שקל.

לפרטים: בקבוצת הפייסבוק: תלוי במקום. ובאתר האינטרנט: www.talooy-bamakom.com

"לראות אותך" הצגה בדירה ובגן מאיר. צילום: גיא סחף

 

ירושלים

טיפת חלב

תערוכת " טיפת חלב" במוזיאון חצר היישוב הישן ע"ש קפלן. "טיפת חלב" הוקמה ברובע היהודי בירושלים בחודש יוני שנת 1921 כדי לתת מענה לשיעור תמותת התינוקות הגבוה בתקופה זו. אחיות "הדסה" דאגו למעקב רפואי של התינוקות והדרכת האמהות, והסתדרות הנשים העבריות דאגו להשגת תרומות וחלב מפוסטר למשפחות הנזקקות. בתוך מציאות תרבותית וחברתית מורכבת פעלו עובדי טיפת חלב ליצירת מציאות חדשה. פעילותם, תוך הליכה זהירה בין החדש לישן, הביאה לירידה ניכרת בתמותת התינוקות והיולדות. התפיסה המערכתית, שכללה מעקב אחר האישה ההרה, היולדת, התינוק והילד עד לבחרותו, הביאה, כהגדרת אחיות "טיפת חלב", לצמיחת דור בריא בגופו ובנפשו.

מתי: שני, 11 באוקטובר, 18:00.

מחיר: 70 שקל.

לפרטים: 052-4002478, 02-6284636

 

סיורים חודשיים

לרגל השנה החדשה משיק המרכז להכרת תל אביב במגדל שלום סדרת סיורים חודשיים ברחבי הארץ, בהנחיית שרה רוטברג. הטיול הפותח את הסדרה, לירושלים והרי יהודה.הסיור יתחיל בביקור קצר בבית כנסת החורבה, שעבר שיקום, וממוקם ברובע היהודי בירושלים. משם לטיול טבע בנחל כפירה שקיבל את פרסומו בגלל בניית התוואי החדש לרכבת לירושלים. הנחל נמצא על גבול הקו הירוק שהיה הגבול בייננו לבין ממלכת ירדן עד מלחמת ששת הימים (1967). יציאה מדרך נמיר, תל-אביב, ליד תחנת רכבת "ארלוזורוב", בתחנה הצפונית. צמוד למגרש המכוניות הפרטיות.ציוד – נעלי הרים חובקות קרסול ובעלות סוליית "טרקטור", מקל הליכה, מים לשתייה לכל היום, כובע, קרם הגנה, תיק גב לחפצים, אוכל למשך היום, כסף וכרטיס אזרח ותיק לסיור בבית כנסת החורבה.

מתי: רביעי, 13 באוקטובר, 19:00-7:00 .

מחיר: 130 שקל לאדם. סיור בבית כנסת ה"חורבה" – 25 שקל למבוגר ו- 15 שקל לאזרח ותיק.

לפרטים: 03-5177304, 03-5100337

 

החיזיון הלילי

חומות המצודה של מוזיאון מגדל דוד משמשות תפאורה למופע לילה-החיזיון הלילי. לצלילי מוזיקה מקורית מתגלה סיפורה של העיר ירושלים בדימויי ענק של מציאות מדומה. החיזיון לא יתקיים במקרים של גשם. מומלץ לבוא בלבוש חם. משך המופע כ-45 דקות.

מתי: ימים שני, רביעי וחמישי בשעה: 19:00 ו 20:00 מוצ"ש בשעה: 19:00 ו 20:00 , במהלך חודש אוקטובר-נובמבר.

מחיר: 50-40 שקל. כרטיסים בהזמנה מראש באתר האינטרנט במרכז ההזמנות בטלפון ובערב המופע על בסיס מקום פנוי.

לפרטים: 02-6265333

מוזיאון מגדל דוד. צילום: נפתלי הילגר

 

דרום

אמנות על המצדה

בגן לאומי מצדה,תערוכת ציורים ורישומים של האמן הישראלי הנחשב יובל מרום תוצג במבואת האתר כחלק מחוויית הביקור. מרום, שלמד באקדמיה הפרטית לציור של המאסטר לציור מונה לווינס וזכה להיות התלמיד האחרון שלה בטרם הלכה לעולמה, החליט להעלות את התערוכה לאחר שהות שעשה במדבר יהודה בעקבות משבר אישי שעבר. מרום משמש כיום כפרופסור מתמחה באקדמיה לציור בפריס (בוזאר) וזאת לאחר שאומץ ונשלח להמשך לימודיו במוזיאון הלובר על ידי גלריית אופיצי האיטלקית- אחד מהמוזיאונים הגדולים והחשובים באירופה. מרום שירת בעברו בסיירת מטכ"ל ואף שימש כחובש בכיר במהלך אסון צאלים ב' ובזמנו הפנוי הוא גם עוסק באומניות לחימה. בתערוכה שתיפתח ביום ראשון יציג מרום ציורי שמן צבעוניים על בד ורישומים בציפורן ודיו.

מתי: ראשון 10 באוקטובר ועד לתאריך 11 בינואר.

מחיר: כניסה בתשלום

נאוס-יובל מרום

 

"התעוררות" - במדבר

פסל נולד בתוך מרחבי השקט המדברי.האמנית אור-נה חן חושפת לראשונה את יצירתה, 8.5 מ' של בטון מכוסה טיח צבעוני. כאישה המתמתחת בתנועה הלקוחה מתנועות היוגה. 5 שנים יצרה אור-נה את הפסל מתוכם, 9 חודשים גרה לידו. מיקומו של "התעוררות" בנקודת גובה פני הים, על גבי רחבה קטנה שנוצרה תוך כדי הסלילה. אור-נה רן, בוגרת בצלאל והאוניברסיטה העברית, עוסקת ב-15 השנים האחרונות בפיסול סביבתי. "אינני מתאימה למקום פסל שהוכן מראש" אומרת אינני מעתיקה ומגדילה פסל שנוצר בסטודיו, אני יוצרת את הפסל ממשית בסביבה בה הוא מוצב, ומצמיחה את הסביבה יחד איתו.

"התעוררות" אור-נה חן

 

חלמוניות בנגב הצפוני

מסלול מדברי למשפחות בעקבות החלמונית הגדולה. טיול על מורדות רכס ירוחם, עצירה לתצפית ושעשועי חול באתר החולות הצבעוניים. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב. הגעה במכוניות פרטיות .

מתי: שבת, 16 באוקטובר.

מחיר: בתשלום.

לפרטים: 03-6388688

 

ציידי השיטפונות

לסיור ביום בו תהיה סבירות גבוהה לשיטפון. יציאה לשטח תוך ניסיון למצוא את הנחלים המדבריים הזורמים בעזרת עידכונים מעובדי השטח של רשות הטבע והגנים. בנוסף, למידה על דרכי היווצרות שיטפונות, על האקלים המדברי ועל הסכנות הכרוכות בכך. הסיורים יתקיימו בצפון מדבר יהודה: עין פרת (נחל פרת), תצפיות לנחל אוג, תצפית לנחל קומראן .

מתי: בהתראה קצרה מראש

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה 3639*

 

5,000 שנות היסטוריה

סיור בגן הלאומי אשקלון, בעקבות 5,000 שנות היסטוריה. הכרת הכנענים, הרומים, הצלבנים, המוסלמים והיהודים. קיימת הגבלת מקום, יש להירשם מראש. קיום הסיור מותנה במזג האוויר.

מתי: בכל שבת בשעות: 11:00 ו-13:00.

מחיר: כניסה בתשלום, סיור ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

אל מצדה בזריחה

עלייה אל מצדה ברגל, בשביל הסוללה, המערבי. לאחר צפייה בזריחה, היכרות מעמיקה עם דמויות מעברה של מצדה, עם האתרים הבנויים על ההר ועם אלו החצובים בו. מומלץ ללון לילה קודם בחניון הלילה המערבי של מצדה.

מתי: שבת,23 באוקטובר.

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה 3639*

 

כלל ארצי

פטרושקה במחול

אינטרפרטציה חופשית של הרקדנית והכוראוגרפית שרון אייל ליצירת הבלט הנודעת של איגור סטרוויסקי, "פטרושקה" בביצוע חי של אנסמבל בת-שבע והתזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של מאסטרו זובין מהטה.

מתי: רביעי,6 באוקטובר,20:30 בניני האומה ירושלים. חמישי,שבת, ראשון ,7 ,10-9 באוקטובר,20:30 ,היכל התרבות ת"א. שישי,8 באוקטובר, אינטרמצו ,14:00,היכל התרבות ת"א. שני-שלישי,12-11 באוקטובר,20:30,אודיטוריום חיפה.

מחיר: בתשלום

 

מסע אופניים

התנועה הקיבוצית יוצאת במסע אופניים חגיגי לציון 100 שנה להתיישבות הקיבוצית. מסע הרכיבה יערך 5 ימים לאורכה של ישראל מראש הנקרה ועד איילות, כל יום רכיבה כ-90 עד 100 ק"מ, המסלול בדרגות קושי קלות ובינוניות .במהלך המסע יעברו הרוכבים כ-54 קיבוצים כל יום יוצא מאתר מורשת קיבוצית , האתר שונה מנקודת סיום היום הקודם. אירוע מלווה: רכיבת ראווה יציאה מרידניג ת"א , לאורך הטיילת סיום בגן צ'ארלס קלור.לאורך המסלול יערכו לרוכבים חניות רענון בתחנות דור אלון .אבטחה והכוונה של משטרת ישראל השותפה בליווי המסע. ניתן לרכב במספר קטעים או קטע אחד.רשאי להשתתף כל רוכב אשר נרשם שילם והציג אישור רופא על בריאות תקינה.המסע מוגבל ל- 150 משתתפים ביום.הרשמה באתר www.gansport.co.il, www.kibbutz100.com או בפקס 04-6220153(בתוספת 20 שקל) עד לתאריך 5/11/2010 . אין הרשמה במקום ביום המסע. חובה על הנרשם לוודא את קליטת ההרשמה באתר ההרשמה. ביטולים - יתקבלו במשרד בפקס בלבד עד לתאריך 4.11.10

מתי: חמישי-שני, 15-11 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6320405, בימים א'- ה', בין השעות 16:00-9:00.

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

יומן אירועים - עדכון יומי של אירועים בכל רחבי הארץ |  גולן ואצבע הגליל |  גליל עליון |  גליל מערבי |  גליל תחתון |  כנרת ועמק הירדן |  עמקים וגלבוע |  חיפה והכרמל |  מישור החוף |  רמות מנשה והשרון |  תל אביב |  הרי יהודה |  ירושלים |  שפלת יהודה |  ים המלח |  מדבר יהודה |  צפון הנגב ולכיש |  מצפה רמון |  ערבה ואילת |  לינה ואוכל - גולן וגליל |  לינה ואוכל - עמקים |  לינה ואוכל - מרכז |  לינה ואוכל - תל אביב |  לינה ואוכל - חיפה |  לינה ואוכל - דרום |  לינה ואוכל - ירושלים |  אירופה |  אסיה |  אפריקה |  אמריקה |  ניו זילנד, אוסטרליה והפסיפיק |  צילומי שפים מפורסמים |  צילומי צימרים |  צילומי מסעדות ביתיות |  צילומי מחלבות בוטיק |  צילומי מסעדות ויקבים |  צילומי בתי בד |  צילומי אירוח ביתי |  צילומי שפים פרטיים |  צילומי אתרים בדרום הארץ |  צילומי אתרים בערים הגדולות |  ארכיון האתר |  הצגות ומופעים |  פסטיבל הבתולה במקסיקו |  מאה שנים של קפה ברחוב ביאליק 2 |  סיור ברמות מנשה בין גבעות ירוקות ויער אלונים באתרים הפחות מוכרים |  מלון נוף גינוסר חוזר לפעילות כשהכנרת בשיאה והקורונה בשליטה | 
|
|
|
|