טיולים בארץ, פעילויות, פסטיבלים, אירועים והופעות בכל רחבי הארץ בתאריכים 1-7 בינואר 2012

ספרות ותרבות במצפה הימים, מפגשים ספרותיים במוסדות אקדמים ברחבי הארץ, טיול מודרך למשפחות בבקעת הירדן, המחזמר צלילי המוסיקה ברמת גן, מופע הפלמנקו MI ALBORADA, טיול משפחות בנחל קטלב, האופרה הישראלית מעלה את המופע "עלייתה ונפילתה של מהגוני", הצגות ילדים בבית ביאליק, מופע הבידור של הגדוד העברי מארח את צדי צרפתי, תערוכת "ירושלים בארבע ידיים" במגדל דוד, ההצגה "מחכים למאסף" בבית אצ"ג, טיול מודרך אל המכתש הקטן, פעילות למשפחות בצריף בן גוריון.

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

הנשר והיחמור בגובה העיניים

סיור מודרך בשמורת חי-בר כרמל, ששרדה את השריפה. ההדרכה תעשה בדגש על השריפה בכרמל, ובמהלך הסיור יפגשו המשתתפים את בעלי החיים החוזרים לחי בר לאחר השריפה: נשרים, יחמורים, אייל הכרמל, עזי הבר וכבשי הבר.

מתי: שבת, 7 בינואר, 15:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

הכרמל שאחרי השריפה (צילום: רונית סבירסקי)

 

מערות המנורה

סיור מודרך בגן לאומי בית שערים, במערות תת קרקעיות עם עיטורים, כתובות ועדויות לחיים מן העבר של העם היהודי בארץ ישראל מלפני 1800 שנה. חזרה בהליכה דרך וואדי פורח. מתאים לילדים מגיל 7 ומעלה. חובה להצטייד בפנסים. בימים של גשם יש לבדוק את קיום הסיור.

מתי: שישי ושבת, 6 ו-7 בינואר, 10:30 ו-11:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 04-9830946

בית שערים (צילום: דורון ניסים)

 

מקום טוב באמצע

סיור בדגש ארכיאולוגי בתל מגידו אשר ידע תקופות רבות של התיישבות. הסיור יעבור בין שער העיר בו ישבו הנביאים ונערך המסחר, מקדשים הפזורים בעיר, אורוות ומפעל המים המפואר. חלק מהסיורים יערכו בשפה הרוסית, יש לברר באתר לפני ההגעה.

מתי: שבת, 7 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

העיקר זה המוסיקה

יוני רכטר מארח את רונה קינן במופע "העיקר זה המוסיקה", בבית העם בכפר בלום. קוקטייל חגיגי עם יינות יקב הרי גליל יתקיים בפואייה בית העם החל מהשעה 20:00.

מתי: חמישי, 5 בינואר, 21:00

מחיר: 100 שקל

לפרטים: 04-6816640

 

אוהבי לכת במורדות הכרמל

טיול מעגלי לאוהבי לכת במורדות הדרומיים של הכרמל. הליכה בשביל טיול חדש שנפרץ על ידי קק"ל, ממערות הקבורה של חורבת חרמש אל פריחת הרקפות ביער האורנים ואל מצפור המוחרקה וחזרה. אורך המסלול כארבעה קילומטר. משך הטיול כשלוש שעות.

מתי: שישי, 6 בינואר, 10:00

מחיר: 40 שקל למשתתף

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

 

סיפור וסדנת יצירה

המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן מקיים מפגש סיפור עם ספר הילדים "כספיון", מאת: פאול קור. הפעילות כוללת קריאה של הסיפור לאחריה סדנת יצירת מובייל "כספיונים" ביחד עם צוות ההדרכה של המוזיאון. מתאים לגילי 6-3.

מתי: שבת, 7 בינואר, 12:00

מחיר: 30 שקל לילד, 20 שקל למבוגר

לפרטים: 04-9872022

"כספיון" במוזיאון הפתוח בתפן

 

ספרות ותרבות במצפה הימים

מלון מצפה הימים יארח סופרים ישראלים במהלך החודש, במהלכו ייחשפו האורחים לרזי הכתיבה המקורית, סיפורי מתח, אהבה, הומור ופוליטיקה הלקוחים מתוך הספרים ומחוצה להם. המפגשים מוצעים לאורחי המלון ללא תוספת תשלום. בין הסופרים המשתתפים: א.ב. יהושע, רם אורן, אתגר קרת, יהודית קציר ויהודה אטלס. בתכנית ישולבו הצגות ומופעים מוסיקליים ביניהם מופע עם הזמרת רוחמה רז, "חלומות של יום אתמול" וכן מפגשים נוספים עם ציפי גון-גרוס, הסופרת ומגישת התכנית "ספרים רבותי ספרים" בגלי צה"ל, שיחה עם גבי ניצן מחבר "באדולינה", וסדנאות כתיבה.

מתי: במהלך חודש ינואר

מחיר: לזוג ללילה ע"ב חצי פנסיון החל מ- 1590 שקל באמצ"ש, והחל מ-2100 שקל בסופ"ש

לפרטים: פירוט התכנית באתר, 04-6994555

סופשבוע של ספרות (צילום: עומר שביט)

 

מפגש ספרותי

לקראת ההכרזה ההולכת וקרבה של הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2011, יקיים מפעל הפיס במהלך ינואר מפגשים ספרותיים בהשתתפות המועמדים הסופיים לפרס. המפגשים יתקיימו בארבעה מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ, ויונחו על ידי קובי מידן בנוסח התכנית האמריקאית "סטודיו למשחק". באוניברסיטת חיפה יתארח הסופר מתן חרמוני, המועמד על ספרו "היברו פבלישינג קומפני".

מתי: ראשון, 8 בינואר, 18:00

מחיר: הכניסה חופשית

 

עמקים

בוקר מול הגלעד

טיול מודרך למשפחות באזור בקעת הירדן הכולל: הליכה למרגלות הר הסרטבה הגבוה, גילוי מעין מפתיע בנחל פצאל, סיפורה של ארץ המרדפים באנדרטת הבקעה וסיור בעקבות יוחנן המטביל ויהושע בן נון באתר הטבילה 'קאסר אל יהוד'.

מתי: שבת, 7 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

הר הסרבטה

 

יפנים בגלבוע

טיול מודרך למשפחות בגלבוע הכולל: ביקור בגן היפני בחפצי- בה, הליכה בין פריחת הרקפות, סיפורי התיישבות לרגל חגיגות תשעים שנים להתיישבות בעמק חרוד וקינוח ב"צ'יפס מן הטבע".

מתי: שבת, 7 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

טיול למשפחות בגלבוע (צילום: החברה להגנת הטבע)

 

על תנינים וציפורים

סיור צפרות מודרך בשמורת הטבע נחל תנינים, בין בתי הגידול של הנחל וגדותיו, צמחיית הסבך, שטחי בריכות נרחבים, חוף וים המושכים אליהם מיני ציפורים נודדות. יש להצטייד במשקפות.

מתי: שבת, 7 בינואר, 9:00 ו-11:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

מגש הכסף

האמנית נעם אדרי בתערוכה חדשה, "מגש הכסף", שתוצג באודיטוריום החדש בעין חרוד. התערוכה בוחנת את ה-DNA של החברה הישראלית, ומציגה שילוב של פסלים, סרטי וידאו ופרפורמנס, בתערוכה אינטראקטיבית בה הקהל הופך להיות חלק מהמיצג עצמו.

מתי: פתיחה: שישי, 30 בדצמבר. ראשון-חמישי, 16:30-9:00, שישי, 13:30-9:00 ושבת, 16:30-10:00

מחיר: ערב הפתיחה ללא תשלום

לפרטים: 04-6531670

"מגש הכסף", נעם אדרי

 

מרכז

מערות בצורת חלילים

טיול מודרך בנחל חלילים (למרגלות מבשרת ציון) במסלול בו פיסל הטבע מערכת מערות בצורת חלילים. ירידה ב"שביל ירושלים" לחורבת תלם שבעמק הארזים אל שרידי הכפר וחקלאות מסורתית. במהלך הסיור ישמעו המשתתפים על תוכניות הפיתוח בעמק הארזים לרווחת תושבי ירושלים וסביבתה, ויחשפו לעבודת התשתית בנתיב המסילה ולמאמצים פקחי הרשות לשמירת הנוף.

מתי: שבת, 7 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

עמק הארזים (צילום: רונית סבירסקי)

 

אומנות וטבע

פעילות אמנותית משפחתית בגן לאומי ירקון הכוללת תערוכת ציורי טבע, תערוכת צילומים בעקבות השריפה בכרמל, סדנאות בנושא ציורי טבע, הופעה מוזיקאלית עם כלי נגינה ממוחזרים, התנסויות באומנויות ברחבי הגן כולל חיפוש אחרי זוויות צילום, טיפים לצילום טבע, וטיולים מודרכים בנושא אומנות וטבע. וגם סדנה על תהליך ההתכלות והמיחזור ופעילות פקחים צעירים כולל טקס השבעה (בתשלום או בהורדת חוברת פעילות באינטרנט).

מתי: שבת, 7 בינואר, 15:00-11:00. במידה וירד גשם הפעילות תדחה בשבוע

מחיר: ללא תוספת תשלום לדמי הכניסה

לפרטים: 3639*

 

צלילי המוסיקה

המחזמר הקלאסי "צלילי מוסיקה" יעלה בהפקה חדשה לכל המשפחה בתיאטרון רמת גן. מריה, צעירה נמרצת ועליזה שעוזבת את המנזר כדי לעבוד בתור אומנת לשבעה ילדים. אביהם- קפיטן פון טראפ, אלמן קשוח, איש צבא לשעבר, דוגל בסדר ובמשמעת, אבל כשהאומנת החדשה מגיעה הכל משתנה. מריה מביאה הרבה נינוחות ושירים לילדים המדוכאים ובסוף אפילו הקפיטן מחייך.

מתי: תוצג עד יום שני, 9 בינואר, בשעות אחר הצהרים

מחיר: 150-100 שקל

לפרטים: 03-5782553

"צלילי המוסיקה" (צילום: אייל לנדסמן)

 

בין מראות של חורף

סיור מודרך בין מראות חורף בדרך בורמה ביער אשתאול. ההדרכה תתקיים בעברית ובאנגלית. טיול מתאים לכל אחד ומשכו כשעתיים עד שלוש שעות, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

מתי: שישי, 6 בינואר, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

 

MI ALBORADA

להקת הפלמנקו רמנגאר של קרן ואבנר פסח גאים להציג את המופע MI ALBORADA בהשתתפות 14 רקדנים, זמרים ונגנים. המופע בנוי משמונה תמונות הנעות בין קטעי סולו, קטעי ריקוד של כל הלהקה, קטעים של בנות הלהקה וקטעי שירה ומוסיקה בהם מספר אבנר על המסע ועל חיבוטיו של יוצר. במרכז הבמה גני-תקווה.

מתי: חמישי, 5 בינואר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-7375777 שלוחה1

להקת הפלמנקו "רמנגאר" (צילום: גדי דגון)

 

בין פריחת השקדיה וכליל החורף

סיור מומחז בהנחיתם של אילן מלאכי וזיו בראל יתקיים בשמורת "נאות קדומים", יער בן שמן, בין שבילי הפרחים הממלאים את שטח השמורה. לפני תחילת הסיור יוגשו קפה ועוגיות ללא תשלום.

מתי: שישי, 6 בינואר, 9:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 08-9770770

 

בדרך המים לקיסריה הקדומה

סיורים מודרכים בשמורת נחל תנינים, המשלבים הדגמה "על רטוב" של הפעלת טחנות הקמח העתיקות.

מתי: שבת, 7 בינואר, 10:00, 12:00 ו-14:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

ירוק בשרון

סיור מודרך למשפחות בשמורת נחל פולג, בלב אזור השרון. זיהוי עקבות של בעלי חיים, הכרות עם צמחייה מיוחדת הצומחת על גדות נחלים והרפתקאות נוספות.

מתי: שבת, 7 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

סיור פריחות

סיור מודרך בגן לאומי עין חמד, אל הגבעה המיוערת והפורחת שממול המבצר הצלבני. המסלול יעבור בין פריחת נורית הלב, דם המכבים, רקפת, אורן ואחרים ויכלול סיפורי צמחים וטבע. מותנה במזג האוויר.

מתי: שבת, 7 בינואר, 11:00, 12:30 ו-14:00

מחיר: הסיור ללא תשלום מעבר לדמי הכניסה

לפרטים: 3639*

גן לאומי עין חמד (צילום: דורון ניסים)

 

צלילים מספרים

חוויית מוזיקה וצלילים עם כלים שונים ומשונים, אוסף כלי נגינה מרחבי העולם בהפעלתו של המוזיקאי שיר סופר, בגן לאומי בית גוברין. המשתתפים יוכלו להאזין, ולנגן ביחד ולחוד על מגוון כלים מהאוסף המיוחד. המעוניינים יכולים להצטרף לתוכנית פקחים צעירים ולעבור את טקס ההשבעה. הפעילות מותנת במזג האוויר.

מתי: שבת, 7 בינואר, 15:00-11:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

אדומי הגזעים בנחל קטלב

טיול מודרך למשפחות בנחל קטלב, המתקשט בעצי קטלב אדומי גזע מרשימים.

מתי: שבת, 7 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

בעקבות המלך הורדוס

סיור מודרך בגן לאומי הרודיון, במקום בו בחר המלך הורדוס הגדול להקים את אחוזת הקבר שלו. מסלול הסיור כולל תצפית נוף, ביקור בארמון מבוצר, ירידה למאגרי המים והתרשמות משרידי קבר הורדוס.

מתי: שישי ושבת, 6 ו-7 בינואר, 12:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

גן לאומי הרודיון

 

על תקשורת ושכול

רונה רמון, אלמנתו של אילן רמון ז"ל תרצה בנושא "תקשורת ושכול" במוזיאון קסטל במעלה אדומים. הערב יכלול דיון באתיקה מקצועית ואמות המידה המוסריות של אמצעי התקשורת השונים. ההרצאה תהיה משולבת בסיפורים אישיים.

מתי: שלישי, 3 בינואר, 20:30

מחיר: 40 שקל (שיהוו תרומה ל"קרן רמון")

לפרטים: 02-5357000

 

נקודת אפס

התערוכה "נקודת האפס" תוצג בגלריית התיאטרון בתיאטרון חולון. תערוכת עיצוב גרפי בשילוב אומנות קינטית בתנועה מתמדת של צבעים, שבלונות והדפסים .התמונות המוצגות זזות בצורה מחזורית (מדיי שעה עגולה), משתנות תדיר ובסופו של "מחזור" חוזרות למקור תצוגתן, רק שהצופה לא יודע מהו אותו מקור בשל התנועה המתמדת.

מתי: פתיחה: חמישי, 5 בינואר, 19:30

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 035023001

"נקודת האפס" בתיאטרון חולון

 

תל אביב

עלייתה ונפילתה של מהגוני

האופרה הישראלית תעלה הפקה חדשה של האופרה "עלייתה ונפילתה של העיר מהגוני" יצירתם של וייל וברכט על מהגרים נודדים המחליטים להקים עיר חדשה באמצע שום-מקום. סאטירה אנטי קפיטליסטית אשר צולחת את מבחן הזמן. בבימויו של עמרי ניצן, כוריאוגרפיה של חבייר דה פרוטוס ובניצוחו של המאסטרו דייויד שטרן. לקראת מופע הבכורה תתקיים שיחה עם היוצרים וחלק מן המשתתפים בשילוב קטעים מן האופרה.

מתי: שיחה עם היוצרים: שבת, 7 בינואר, 11:00 מופע הבכורה: חמישי, 12 בינואר, 20:00

מחיר: שיחה עם היוצרים: 70 שקל, מופע: 428-175 שקל

לפרטים: 03-692777

"עלייתה ונפילתה של מהגוני" (צילום: יוסי צבקר)

 

בין טקסט לטקסטיל

בית העיר, בשיתוף פעולה עם חוקר התרבות והדי ג'יי אייל שגיא ביזאוי, יוצרים סדרת אירועים ייחודיים העוסקים בתכני תערוכת in SALAAM in SHALLOM, תערוכה המשלבת סמלים יהודים וסמלים פלסטינים, ומרחיבים את השיח סביב אופנה כזהות תרבותית. המפגש הראשון בסדרה יעסוק בקשר שבין טקסט וטקסטיל וינסה לבדוק את הקשרים התרבותיים, החברתיים והאמנותיים המתקיימים בין שני המושגים. במפגש יתארחו אמנים, אנשי תרבות ורוח, שייקחו חלק בהרצאות ובמופעים אשר יתרחשו במקביל בחללים השונים של בית העיר.

מתי: שלישי, 3 בינואר, 20:00

מחיר: 30 שקל

inSALAAM inSHALLOM, נטע אלונים

 

שכונת מונטיפיורה

סיור מודרך שיצא בעקבות הספר על "שכונת מונטיפיורי". הסיור, בהדרכתו של יעקב מרקל, מחבר הספר "שכונת מונטיפיורה", יעבור ברחובות השכונה ויספר את סיפורה ההיסטורי ואנקדוטות צבעוניות מהחיים בה. סיפור מגדל המים, המהנדס שבנה אותו ורציחתו התמוהה. המשך הסיור במקום ההיסטורי בו עמד הפרדס שנקנה על ידי מונטיפיורי ודרך בתי הכנסת של השכונה על עדותיה השונות, והצצה לעבר ואדי מוסררה-נחל איילון.

מתי: שבת, 7 בינואר, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-5100337

 

"אגדה במעבדה"

הצגת הילדים "אגדה במעבדה" תוצג בבית ביאליק תל אביב. צמד מדענים מדופלמים חותרים להמציא דבר שיהפוך אותם לעשירים באדם. אבל הניסוי שלהם משתבש: במקום מים נדלקת אש ובמקום זהב וממון נוחלים השניים כשלון. ההצגה מעובדת על בסיס אגדתו של ביאליק: "שלמה ושלושת האחים". מתאים לילדי כיתות ב'-ד'.

מתי: שבת, 7 ו-14 בינואר, 13:00

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 03-5254530

"אגדה במעבדה" (צילום: נטע אלונים)

 

"ביאליק- פרח חי"

הצגת הילדים "ביאליק פרח חי", תוצג בבית ביאליק תל אביב, בימי שבת של חודש ינואר. בליווי גיטרה וזר פרחים מציגה השחקנית-זמרת אסתי ניסים את סיפור חייו של ילד בודד וחולמני שהפך למשורר גדול. במופע משולבים שירים מתוך "שירים ופזמונות לילדים" ואגדת "שלמה המלך והדבורה". מתאים לגילי 4 ועד כיתה א'.

מתי: שבת, 7, 14, 21 ו-28 בינואר, 10:30, 11:15 ו-12:00

מחיר: 25 שקל

לפרטים: 03-5254530

 

2 עבודות בערב אחד

להקת מחול בת-שבע מציגה ערב משותף לשתי היצירות "העבודה של החופש" של שרון אייל וגיא בכר ו-""The Toxic Exotic Disappearance Act של יסמין גודר, במופע בכורה במרכז סוזן דלל תל אביב.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

The Toxic Exotic Disappearance Act (צילום: גדי דגון)

 

חמישי בקמפוס

לקראת ההכרזה ההולכת וקרבה של הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2011, יקיים מפעל הפיס במהלך ינואר מפגשים ספרותיים בהשתתפות המועמדים הסופיים לפרס. המפגשים יתקיימו בארבעה מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ, ויונחו על ידי קובי מידן בנוסח התכנית האמריקאית "סטודיו למשחק". באוניברסיטת תל אביב יתארחו הסופר חגי ליניק, המועמד על ספרו "דרוש לחשן" והסופר יאיר אסולין.

מתי: חמישי, 5 בינואר, 18:30

מחיר: הכניסה חופשית

 

דיוקן תימני

התערוכה "דיוקן תימני" תוצג במוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב. תערוכה המציגה תיעוד תימנים בארץ- ישראל בשנים 1881-1948 באמצעות צילומים של בכירי הצלמים של אותה תקופה ביניהם: סוסקין, ליליין, בן דוב, קאאן, נרינסקי, קולודני, לרסקי, קלוגר, צלמי אמריקן קולוני ואחרים וכן, פריטים נדירים מאוסף אלכסנדר.

מתי: פתיחה: חמישי, 5 בינואר. ראשון-רביעי, 16:00-10:00, חמישי, 20:00-10:00 שישי ושבת, 14:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6415244

"דיוקן תימני" במוזיאון ארץ-ישראל

 

ביאליק כמחולל תרבות

בית ביאליק תל אביב חוגג את יום הולדתו של המשורר הלאומי בביתו, תוך הקדשת הערב לנושא מסוים הקשור לפעילותו התרבותית הענפה. במסגרת זו ידובר על מעגלי ההשפעה הנמשכים של ביאליק לאורך דורות.

מתי: חמישי, 5 בינואר, 20:30

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 03-5254530

 

אדום עולה בסנטר

גלריה דיזנגוף סנטר תארח את התערוכה של הצלמת ליבי קטן נאור המוקדשת לשחקני הפועל תל אביב בכדורסל. באירוע ההשקה ישתתפו כל שחקני הקבוצה וסגל ההנהלה.

מתי: אירוע ההשקה: רביעי, 4 בינואר, 19:00. בתערוכה תוצג עד ה-31 בינואר

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 03-6212400

קורי קאר (ליבי קטן נאור)

 

פורטפוליו בבית העיר

בית העיר תל אביב מארח את סדרת המפגשים "פורטפוליו בבית העיר", בהנחיית העיתונאי יובל סער. המפגש הקרוב יעסוק בתרבות חזותית ומחאה.

מתי: שלישי, 10 בינואר, 20:30

מחיר: 20 שקל

 

צדי והגדוד העברי

בצוותא תל אביבי יערך המופע של ה"גדוד העברי", ערב בידור בניחוח ישן, המורכב ממיני מערכונים וקטעים מוזיקליים. הקטעים מציגים מצבים הומוריסטיים מחיי היום יום, המאפיינים את גווניה הרבים של החברה הישראלית. במופע יתארח צדי צרפתי שייקח חלק במערכונים.

מתי: שישי, 13 בינואר, 22:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-6950156

"הגדוד העברי"

 

בחזרה לימים

התערוכה "בחזרה לימים" תוצג בחלל מסעדת "הקונטיינר" בנמל יפו, ותאפשר הצצה מקורית למגדלורים של האמן מוטי נטף.

מתי: פתיחה: רביעי, 4 בינואר, 20:00

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 03-6832255

"בחזרה לימים", מוטי נטף

 

הפתיחה

פתיחת התערוכה וערב השקת הסטודיו של אמן הצילום כפיר זיו. בשעה 18:00 פתיחת התערוכה וקוקטייל חגיגי, בשעה 21:00 מסיבת ריקודים. האירוע יתקיים בסטודיוKZ-TLV, אבולעפיה 3 תל אביב.

מתי: חמישי, 12 בינואר, החל מהשעה 18:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6541414

 

עדות מקומית

TNT אקספרס ישראל מקיימת תערוכת world press photo ו"עדות מקומית": התערוכה לצילומי עיתונות במוזיאון ארץ ישראל תל אביב. אירועי השנה החולפת דרך עדשות טובי צלמי העיתונות בעולם.

מתי: התערוכה תוצג עד ה-28 בינואר

מחיר: בתשלום

 

הפלגה סירה לשום מקום

שיח גלריה בהשתתפות האוצרת והאומנים בתערוכה "הפלגה" המוצגת בבית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית תל אביב.

מתי: שישי, 6 בינואר, 11:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-5182257

מתוך התערוכה "הפלגה", נח בן נון מלמד

 

זיקוק לא נודע

"זיקוק לא נודע", תערוכת יחיד של האמנית ליטל לב–כהן, בגלריה חזי-כהן תל אביב.

מתי: פתיחה: חמישי, 29 בדצמבר, 20:00. שני-חמישי, 19:00-10:30, שישי, 14:00-10:00 ושבת, 14:00-11:00

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 03-6398788

 

ירושלים

יין ומערה עתיקה

מרכז המבקרים "נחלת בנימין-יקב פסגות" מקיים סיורים בעקבות תעשיית היין באזור בתקופת המקרא מלווה בטעימות מיינות היקב. אזור נחלת בנימין היה משופע בכרמים ויקבים מהעת העתיקה ושרידיהם נמצאים בשטח עד היום. בנוסף, יערך סיור ביקב וצפייה בשלושה מיצגים. ניתן לבקר במערה העתיקה מימי בית שני שבה מתיישנים יינות היקב.

מתי: חמישי, 6 בינואר 15:00-09:00, שישי, 7 בינואר, 13:00-09:00

מחיר: ביקור, 3 מיצגים וטעימות יין 35 שקל לאדם, ביקור, מיצגים, טעימות יין וארוחת גבינות 79 שקל לאדם.

לפרטים: בתיאום מראש 02-9979333

 

בארבע ידיים

תערוכה חדשה נפתחה במוזיאון מגדל דוד ירושלים, "ירושלים בארבע ידיים", המציגה את סרטי האנימציה של עמנואל לוצאטי וג'וליו ג'יאניני. בתערוכה יוצגו סרטים של שני האמנים וצילומים המתארים אותם בעבודה משותפת וסרטוני הדגמה של שיטת העבודה שלהם. לצד אלו יוצגו העבודות המקוריות של לוצאטי ששמשו ליצירת הסרטים והסרטונים כגון קולאז'ים, איורים, סקיצות, מגזרות של דמויות ורקעים.

מתי: ראשון-חמישי, 16:00-10:00 ושבת, 14:00-10:00

מחיר: 30-15 שקל

לפרטים: 6265333- 02

"ירושלים בארבע ידיים" במגדל דוד

 

ויה דלרוזה וכנסיית הקבר

סיור מודרך יעבור ב"ויה דולורוזה" ובכנסיית הקבר בעיר העתיקה. מקום המפגש יימסר בעת ההרשמה.

מתי: שישי, 6 בינואר, 10:00

מחיר: התשלום לאבטחה בלבד

לפרטים: בהרשמה מראש: 02-6252357

 

המושבה הגרמנית

סיור מודרך במושבה הגרמנית ירושלים. מקום מפגש: תחנת הדלק בגן הפעמון.

מתי: שבת, 7 בינואר, 10:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 02-6252357

 

מחכים למאסף

"מְחַכִּים לַמְאַסֵּף", הצגה משירת המשיח של אורי צבי גרינברג, תוצג בבית אצ"ג ירושלים. ההצגה מבוססת על הפואמה "באזני ילד אספר" ושירים נוספים שעניינם גלגולי המשיח בהוויית הדורות. המשיח המסורתי מתרחב אצל אצ"ג לתהליכים היסטוריים קדומים ונוגע בציונות, מדינה וריבונות, ועד למימד אישי-פרטי של ייאוש ותקווה, הנוגעים ליחיד ועולמו.

מתי: שלישי, 3 בינואר, 20:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 02-6231532

"מחכים למאסף" בבית אצ"ג

 

שבים על עקבות בראשית

בית אורי צבי-גרינברג ירושלים, פותח את עונת ההרצאות "ולשוב על עקבות בראשית", עיונים בסוגיות זהות יהודית-ישראלית. במפגש הקרוב ד"ר גרשון בר-כוכבא ירצה על המרד הגדול: מהלכים, אסטרטגיות וההנהגה היהודית עד החורבן.

מתי: ראשון, 8 בינואר, 19:30

מחיר: 20 שקל

לפרטים: 02-6231532

 

היהודי הנצחי

במוזיאון היכל שלמה לאמנות יהודית על-שם וולפסון, ירושלים תפתח התערוכה "היהודי הנצחי, ביטויים חזותיים לשנאת ישראל" מאוסף פיטר ארנטל.

מתי: פתיחה: חמישי, 5 בינואר. ראשון-חמישי, 15:00-9:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5889010

 

דרום

בדרך למכתש

טיול מודרך אל המכתש הקטן במסלול לא שגרתי. ממצד תמר ירידה ביובל של נחל צפית, חציית ערוצו העמוק של הנחל ועליה ביובלו הדרומי אל תצפית המכתש מראש מעלה חצרה. ירידה אל האזור הצבעוני של אבני החול וסיום בחלק בו הנחל מתנקז ביציאה מן המכתש.

מתי: שבת, 7 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

"בדרך למכתש הקטן" (צילום: החברה להגנת הטבע)

 

השמורה החבויה

סיור מודרך בשמורת הטבע עיינות צוקים, ה"שמורה החבויה" המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. על סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו.

מתי: שישי ושבת, 6 ו-7 בינואר, 10:00, 12:00 ובשבת גם בשעה 14:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

יום פתוח של מחקר ופיתוח

צוות החוקרים והעובדים במרכז המחקר והפיתוח בנגב המערבי מזמין את הציבור הרחב לביקור בחממות ולצפייה בניסויים, בהדרכת הצוות המקומי, כולל תערוכה חקלאית, בהשתתפות משרד החקלאות, קרן קימת לישראל, המועצות האזוריות ונציגי החקלאים באזור.

מתי: רביעי, 4 בינואר, 16:00-8:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 08-9985195

 

המטריה הגדולה של אבא

המוזיאון הפתוח בעומר מקיים שבת סיפור, עם הספר: "המטריה הגדולה של אבא", מאת: לוין קיפניס. הסיפור ילווה במשחקים חורפיים, בשיתוף הילדים ובליווי שירי חורף. על הילדים להגיע עם ציוד חורפי מהבית: לבוש חורפי, צעיפים, כפפות, מטריות, מגפיים וכדומה. בסיום יוזמנו הילדים ליצור בסדנת יצירה כפפה חורפית. מתאים לגילי 5-2.

מתי: שבת, 7 בינואר, 11:00

מחיר: 20 שקל לילד, 10 שקל למבוגר

לפרטים: 08-9908121

 

סופשבוע של אמנות ותיאטרון

מלון ספא קלאב ים המלח מקיים סופי שבוע של תרבות בחודש ינואר שיוקדשו לתכנים בנושא אומנות התיאטרון, לצד פעילויות ספא. בסופשבוע הקרוב יתקיימו: המופע "גבר אישה מילים..." עם דביר בנדק ועירית נתן-בנדק. "המרקיד" הצגה קומית עם איתן הררי, סדנת טיפוח "סקין בר", מסיבת ספא, טעימות מסאז' ו"וואטסו" בבריכת מי ים המלח. ארוחת ערב רומנטית, סדנת "אלף פרצופים", סדנת שיאצו, התעמלות ברוח המזרח, סדנת אימפרוביזציה, יוגה צחוק וציור מנדלות.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 9995*

 

יש חדש בצריף הישן

פעילויות לכל המשפחה בצריף בן גוריון הכוללות: פעילות כתבי חידה, בניית דגם של הנגב, פינת קריאה ושעשועונים לילדים ונוער. במקום מייצג היסטורי חדש המספר על חייו של דוד בן-גוריון ועל יחסו לנגב שהופק בטכניקות אנימציה חדשניות (מופעל עד השעה 15:00). תערוכת קריקטורות היסטוריות ועכשוויות. בנוסף, "בן-גוריון – הכרעות מעצבות" מיצג העוסק בחמש הכרעות חשובות בהן עסק דוד בן-גוריון ומזמן חשיבה ודיון על הרלבנטיות לימינו (במכון למורשת בן-גוריון, מדרשת בן-גוריון, סמוך לאחוזת הקבר).

מתי: ראשון-חמישי, 16:00-8:30, שישי, 14:00-8:30 ושבת, 16:00-10:00

מחיר: בתשלום (על ביקור משולב בשני האתרים הנחה של 15%)

 

על מדף הספרים

לקראת ההכרזה ההולכת וקרבה של הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2011, יקיים מפעל הפיס במהלך ינואר מפגשים ספרותיים בהשתתפות המועמדים הסופיים לפרס. המפגשים יתקיימו בארבעה מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ, ויונחו על ידי קובי מידן בנוסח התכנית האמריקאית "סטודיו למשחק". במכללת "ספיר" יתארח הסופר דן בניה סרי, המועמד על ספרו "ארטור". ובאוניברסיטת בן גוריון יתארח הסופר משה סקאל, המועמד על ספרו "יולנדה".

מתי: מכללת ספיר: רביעי, 4 בינואר, 15:30 אוניברסיטת בן גוריון: רביעי, 11 בינואר, 18:00

מחיר: הכניסה חופשית

מפגשים ספרותיים (צילום: אלדד רפאלי)

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

יומן אירועים - עדכון יומי של אירועים בכל רחבי הארץ |  גולן ואצבע הגליל |  גליל עליון |  גליל מערבי |  גליל תחתון |  כנרת ועמק הירדן |  עמקים וגלבוע |  חיפה והכרמל |  מישור החוף |  רמות מנשה והשרון |  תל אביב |  הרי יהודה |  ירושלים |  שפלת יהודה |  ים המלח |  מדבר יהודה |  צפון הנגב ולכיש |  מצפה רמון |  ערבה ואילת |  לינה ואוכל - גולן וגליל |  לינה ואוכל - עמקים |  לינה ואוכל - מרכז |  לינה ואוכל - תל אביב |  לינה ואוכל - חיפה |  לינה ואוכל - דרום |  לינה ואוכל - ירושלים |  אירופה |  אסיה |  אפריקה |  אמריקה |  ניו זילנד, אוסטרליה והפסיפיק |  צילומי שפים מפורסמים |  צילומי צימרים |  צילומי מסעדות ביתיות |  צילומי מחלבות בוטיק |  צילומי מסעדות ויקבים |  צילומי בתי בד |  צילומי אירוח ביתי |  צילומי שפים פרטיים |  צילומי אתרים בדרום הארץ |  צילומי אתרים בערים הגדולות |  ארכיון האתר |  הצגות ומופעים |  פסטיבל הבתולה במקסיקו |  מאה שנים של קפה ברחוב ביאליק 2 |  סיור ברמות מנשה בין גבעות ירוקות ויער אלונים באתרים הפחות מוכרים |  אטרקציות חג שבועות 2020 בגולן  | 
|
|
|
|