טיולים בארץ, פעילויות, פסטיבלים, אירועים והופעות בכל רחבי הארץ בתאריכים 18-12 בפברואר 2012

טיול כלניות בגבעת המורה, לינת הדיות הגדולה בעין אפק, שיט-דיג רומנטי בעין גב, יין ופריחה ביקב יפתחאל, מצעדת חולות פלמחים, יום טבע ומירוץ ניווט ביערות בן שמן, שלג במיני ישראל לטרון, חמישה ימים של אהבה בהרצליה, חגיגות 83 לנתניה, סיור אדריכלות ואמנות בתל אביב, מחפשים אהבה בבית העיר, אירועי שאון חורף בירושלים, סיור ארכיאולוגי עם חוקר, מרוץ עין גדי, צעדת החולות וסיורי כלניות בדרום.

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

כלניות על הגבעה

טיול מודרך לגילי 65-40 בגליל התחתון. המסלול יחל בתצפית מראש גבעת המורה, שפריחת הכלניות צובעת אותה באדום, המשך לביקור בכפר תבור שם ישמעו המשתתפים סיפורי מתיישבים מימי העלייה הראשונה והעלייה השנייה. סיום במסלול טבע באפיק נחל יבנאל.

מתי: שבת, 18 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

סינדרלה בקרית אתא

תושבי קריית אתא יעלו את האופרה "סינדרלה" מאת רוסיני ביחד עם האופרה הישראלית בעיבוד מיוחד בשפה העברית. בהיכל התרבות בקריית אתא.

מתי: שלישי-רביעי, 15-14 בפברואר

מחיר: הכניסה חופשית

"סינדרלה" (צילום: יוסי צבקר)

 

לינת הדיות הגדולה

סיור מודרך בשמורת הטבע עין אפק וצפייה במושבת הלינה המרשימה של קורמורנים ואנפות בלב האגם. בהמשך הפעילות יציאה ברכבים לכרי נעמן אל חורשת איקליפטוסים המשמשת מקום לינה לאלפי דיות, כאשר הן מתרכזות ללינה בקבוצות על עצים גבוהים לאורך נחל הנעמן.

מתי: שישי, 17 ו-24 בפברואר ו-2 במרס, 17:00-14:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 8779992 - 04

 

אבנים מספרות

סיור מודרך בגן לאומי כורזים אל שרידי העיר העתיקה הבנויה כולה מאבן בזלת מקומית. מעקב אחר אומנות הסיתות והבנייה באבן הקשה ובעלי החיים המסתתרים בקירות בית הכנסת. הצצה אל "חלונות כורזים" והאדריכלות הייחודית של הבנייה במקום.

מתי: שבתות, 18 ו-25 בפברואר, 10:00, 12:00 ו-14:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

שומרים על הירוק והמים

סיור מודרך בשמורת הטבע עין אפק, בו יכירו המשתתפים את מאמציה של רשות הטבע והגנים הפועלת בדרכים שונות ומגוונות להגן על השמורה וסביבתה, להיאבק על השפיעה הטבעית, להוות "פה" של הדג והציפור ולשמור על ביתם. היכרות עם פרויקטים של שמירת טבע, המאמצים לקיומם, הקשיים, חשיבותם והוצאתם לפועל.

מתי: שבתות, 18 ו-25 בפברואר, 11:00 ו-13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

שומרים על הירוק והמים בשמורת עין אפק (צילום: רונית סבירסקי)

 

שיט-דיג רומנטי

חוויית שיט-דיג רומנטית לכבוד ה"וולנטיינ'ס" תתקיים בימת הכנרת, בסירת דייגים אמיתית המצוידת בפינוקים: יין, שוקולדים, פירות טריים, קפה דייגים ושאר נשנושים. משך השיט-דיג כארבע שעות. בסיום, עם החזרה למזח תיערך ארוחה רומנטית לאור נרות ושמפניה במסעדת הדגים הוותיקה של עין גב (בתוספת תשלום ובתיאום מראש)

מתי: שלישי, 14 בפברואר, 12:00-8:00 ו-18:00-14:00

מחיר: 400 שקל לזוג

לפרטים: בתאום מראש: 04-6658008

שייט רומנטי על סירת דייגים בעין גב

 

עמקים

צעדת הבקעה בפריחה

מועצה אזורית בקעת הירדן והמרכז הקהילתי מקיימים את "צעדת הבקעה" המסורתית בשבילי הבקעה הפורחים. המסלול, שאורכו 7 קילומטרים, עובר בדרך מעלה שי, מבסיס פלס עד מתחם "ברוש הבקעה" עם תצפיות נוף לבקעת הירדן. המסלול מתאים למשפחות עם ילדים כולל עגלות. בנקודת הסיום יתקיים שוק איכרים ואמנים והופעה של להקת "שיח רותם". חנייה לרכבים פרטים ב"ברוש הבקעה" ומשם באוטובוסים לתחילת המסלול. במקרה של גשם הצעדה תדחה ל-24 בפברואר.

מתי: שישי, 17 בפברואר, יציאה בין 9:30-8:00 וסיום משוער 13:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 02-9941410

נופי בקעת הירדן ב"צעדת הבקעה" צילום: ישראל סלע

 

יין ופריחה ביקב יפתחאל

מרכז המבקרים "יקב יפתחאל" בישוב אלון הגליל מקיים פעילות לט"ו בשבט שמשלבת יין ופריחות. במרכז המבקרים יוצעו ללא תשלום טעימות יין ממגוון יינות היקב האדומים כולל הסברים וסיור ביקב. טיול מודרך יצא מהיקב ויעבור בין השבילים הפורחים ומרבדי הרקפות הסובבים את אלון הגליל. משך הטיול כשעתיים.

מתי: שבת, 18 בפברואר, 15:00-10:00, הסיור יצא ב-12:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: צביקה 052-2824644, www.yfw.co.il

טעימות יין וסיור פריחות באלון הגליל

 

כל המשפחה משחקת ב"דרך העץ"

מתחם "דרך העץ" בשדמות דבורה חוגגים את יום המשפחה עם שלל פעילויות. סדנת עץ המשאלות בשיתוף כל בני המשפחה, צפייה משפחתית בסרט על יערות הגשם ועץ הפאולוניה, משחק מבוך עם מספר מסלולים בדרגות קושי שונות, סדנת תיפוף על דרבוקות, סדנה לבנייה בעץ, מיני גולף ובאולינג מעץ ומתחם משחקי עץ.

מתי: במהלך כל השבוע 25-18 בפברואר, 17:00-10:00, בשישי עד 15:00 (כניסה אחרונה שעתיים לפני הסגירה)

מחיר: 39 שקל לילד, 20 שקל למבוגר (לכבוד יום המשפחה סבא וסבתא חינם)

לפרטים: 04-6620606, www.derechhaetz.org.il

מבוך, מיני גולף, באולינג ומשחקים מעץ

 

פריחה בין האלונים

סיורי פריחה בשמורת הטבע אלוני אבא, במסלול מעגלי קצר הלוקח למפגש עם מרבדי פריחה , אגדות וסיפורים.

מתי: שבתות, 18 ו-25 בפברואר, 15:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

מרכז

סיורים מודרכים ללא תשלום בפארק יער שוהם

סיורים מודרכים מתקיימים בפארק יער שוהם. מתנדבי הפארק מקיימים הדרכות בנושאי בוטניקה, ארכיאולוגיה, היסטוריה וגיאוגרפיה של האזור. הסיורים יוצאים מהחניון המרכזי בפארק (חניון ברסלר) למרגלות נקודת התצפית ועוברים דרך גבעת הספלולים, כנסיית בכחוס הקדוש, חרבת תנשמת, כיתת הלימוד בטבע ופינות חמד נוספות ברחבי הפארק. בשטח פריחת רקפות, כלניות, אירוסים וכרכומים. האירוע בשיתוף אגף איכות הסביבה במועצה המקומית שוהם, קק"ל ורשות העתיקות. מתאים לכל המשפחה (ללא עגלות ילדים). מגיעים מכביש 444 ופונים ימינה לאזור התעשייה חבל מודיעין.

מתי: שבתות במהלך פברואר ומרס, הסיורים יצאו בשעות 10:00, 11:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: www.shoham.muni.il, יש להתעדכן במצב של מזג אוויר סוער

בוטניקה, ארכיאולוגיה וגיאוגרפיה ברחבי פארק שוהם צילום: רוני קינדרמן

 

צועדים בחולות פלמחים

מצעדת חולות פלמחים תתקיים במסלול, שאורכו כשלושה קילומטרים. התוואי יעבור באתרים שונים ביניהם: חורשת הצנחנים, מוזיאון קיבוץ פלמחים, תצפיות נוף אל הים ושרידים ארכיאולוגיים המצויים בגן הלאומי פלמחים. לאורך המסלול יוצבו נקודות הדרכה של רשות הטבע והגנים ובסיומו יערך מופע של מעגל מתופפים והפרחת עפיפונים שניתן להביא מהבית או לרכוש במקום.

מתי: שבת, 18 בפברואר, 13:30-10:30

מחיר: ללא תשלום, מלבד הכניסה לחניון הגן

לפרטים: 3639*

גן לאומי חוף פלמחים (צילום: איל מיטרני)

 

יום טבע ומרוץ ניווט

אירוע ספורטיבי עממי בסימן גאולת הארץ ופיתוחה יערך ביערות בן שמן לזכרו של סגן יואב הרשושנים הי"ד, שנפל בלבנון בשנת תשנ"ד (1994). באירוע מסלולי ניווט תחרותיים ועממיים, בהם תשולב הדרכה בנושאי טבע, מורשת קרב, המורשת היהודית, ארץ ישראל וכן "מיצג יואב", בסימן "אנו אוהבים אותך, מולדת". המסלולים העממיים הם לאורך 5 ק"מ ו- 3 ק"מ.

מתי: שישי, 17 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-800-350-550

 

שלג בלטרון

"מיני ישראל", פארק המיניאטורות, הממוקם בלטרון, משיק פעילויות שלג לילדים בשבתות של חודש פברואר. הפארק יכוסה בשלג אמיתי מהחרמון, בסמוך לדגם הר החרמון בגודל מיניאטורי, המדמה את ההר המושלג, הפסגות והרכבל המפורסם. בנוסף לפעילות המושלגת, צוות שחקנים בתלבושת אסקימואית יפעיל את הקהל הרחב. מתחם חוקרי קוטב בו יפגשו הילדים בחוקר קוטב נועז, מתחם דייג אסקימואי שילמד את הילדים כיצד דגים בקוטב ומתחם יצירה מעולם האסקימואים להכנת איש שלג אישי ממגוון חומרי יצירה.

מתי: שבתות, 18 ו-25 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1700-559-559

שלג בפארק מיני ישראל (צילום: אלי נאמן)

 

חמישה ימים של אהבה

חמישה ימים של חגיגית מופעים עם מגע של אהבה בהשראת ה"וולנטיין דיי" יתקיימו בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה. בתוכנית מופעי מוסיקה בכל הסגנונות, תערוכה צילומים והרקדת זוגות מודרכת באכסדרה. יהודה פוליקר, מוש בן ארי, בעז שרעבי, מארינה מקסמיליאן בלומין וגיל שוחט, במופע ראשון ל"שלישייה". "אהבת פועלי הבניין" עם אורי בנאי, ניקי גולדשטיין ואילן לייבוביץ שיבצעו להיטים של השלישיות בזמר העברי. שלומית אהרון ופטר וורטהיימר, ב "מאה שנות טנגו" ערב מוסיקלי שכולו מוסיקת וטנגו.

מתי: שלישי-שבת, 18-14 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-700-70-29-29

מארינה מקסמיליאן בלומין וגיל שוחט

 

נתניה חוגגת 83

העיר נתניה חוגגת יום הולדת 83 עם מגוון אירועים תרבותיים העוסקים במורשת, יצירה ועשייה מקומית. האירועים כוללים סיורים מודרכים למשפחות ברחבי העיר, הופעה של הרכב בוסה נובה בבית קפה "בצל ירוק", ערב שירי נמל וים, במה לנוער היוצר, יריד עתיקות ואוספים. בנוסף, אמני רחוב יתחפשו לדמויות היסטוריות בעיר ויערך קונצרט חגיגי בהשתתפות הרכבי הקונסרבטוריון העירוני.

מתי: ראשון-שבת, 18-12 בפברואר

מחיר: הכניסה חופשית

 

שומרים על מרחב פולג

טיול טבע במרחב פולג, במהלכו מדריכי החברה להגנת הטבע ידריכו את המשתתפים לאורך המסלול ויסבירו על חשיבות האזור ושמירתו. במקרה של מזג אויר סוער יידחה האירוע בשבוע.

מתי: שבת, 18 בפברואר, 14:00-9:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688

 

שמורות ושקדיות

טיול פריחה חגיגי בשמורות הטבע נחל דולב וגן לאומי בית עיטאב, בעונה בה מקשטות השקדיות את מסלול הטיול בין שני יובליו של נחל דולב, למרגלות שרידי הכפר בית עיטאב. הליכה אל מעיין עין חוד והעפלה אל מבצר צלבני עתיק יומין ממנו נשקפת תצפית רחבת היקף מהשפלה ועד להר.

מתי: שבת, 18 בפברואר

מחיר: 130 שקל למשפחה, 55 שקל למבוגר, 40 שקל לילד (5-18)

לפרטים: 3639*

 

הייתי תיירת בארץ

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס, חולון מציג תערוכה רטרוספקטיבית החושפת את יצירותיה של הקריקטוריסטית הראשונה בישראל פרידל שטרן בתערוכה "הייתי תיירת בארץ".

מתי: פתיחה: חמישי, 16 בפברואר. תוצג עד ה-23 ביוני

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: www.cartoon.org.il

"ציפורה" פרידל שטרן

 

מילה שלי

בהיכל התרבות בנתניה יתקיים האירוע "מילה שלי" שיעסוק בשפה העברית ולשונות המוצא. הערב ישלב הרצאות הומור ומוסיקה וינחה אותו הסופר והעיתונאי מאיר עוזיאל. המזכירה המדעית של האקדמיה ללשון העברית ,רונית גדיש, תדבר על מאה שנים למפעל המינוח; פרופ' רפי וייכרט יספר על מגדל בבל השכונתי שלו. הבלשן ומתרגם הספר "טינגו", גיא שרת, ישתף את הקהל בשיעורים בהליכה ללומדי עברית. השחקנית שרית סרי, מחברת הספר "תהיו בקשר", תתבל את הערב בקטעי משחק אודות "ארץ קטנה עם שפה".

מתי: שלישי, 14 בפברואר, 20:30

מחיר: 60-50 שקל

 

על פרחים ומאביקים

פעילות למשפחות בגן לאומי בית גוברין בנושא פרחים וצמחים. בפינת הקריאה של "מילגה", בתוך המערה החמימה, ניתן לעיין בספרים ולהקשיב לסיפורים מפיו של רן ורד, מספר סיפורי מערות, בכל שעה עגולה. הפעילות כוללת מסלול טיול בין המערות, עמדת הסברה בנושא האבקה, מי עוזר לפרחים להתרבות וכיצד הם משווקים את עצמם? כל זה ילמדו המשתתפים באמצעות משחק פעיל הממחיש את יחסי הגומלין בין הפרחים למאביקים השונים. במתחם הפעמון יתקיימו סדנאות יצירה, דוכני מכירה ומטעמים בתשלום.

מתי: שבת, 18 בפברואר, 15:00-11:00

מחיר: ללא תשלום למעט דמי הכניסה לאתר

לפרטים: 08-6811020

 

לאורך ביצת פולג הקדומה

סיור מודרך במרחב פולג בדגש על חשיבות השמירה על רצף שטחים פתוחים, הפריחה הססגונית ויחסי הגומלין שבין האדם לטבע. הסיור יודרך על ידי מדריכי רשת הטבע והגנים בנקודות מפתח לאורך המסלול.

מתי: שבת, 18 בפברואר, 10:00 ו-12:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

נופרים ולבנון

כחלק מאירועי יום בתי הגידול הלחים העולמי יתקיים סיור מיוחד בגן לאומי ירקון, המראה את איזור הירקון מזווית ייחודית הכוללת את הנחל, ברכת הנופרים, ברכת הלבנון, האגם, תעלת עינת וברכת חורף.

מתי: שבתות, 18 ו-25 בפברואר, 11:00 ו-14:00

מחיר: ללא תשלום למעט דמי הכניסה לאתר

לפרטים: בהרשמה מראש: 3639*

 

טאפסים לאוהבים

במסעדת הטאפסים 'טאפאיה' שבראשון לציון, חוגגים את חג האוהבים "הוולנטיינס". השף עינב אזגורי הרכיב תפריט מיוחד המבוסס על חומרי גלם המוכרים כמאתגרי תשוקה מכל העולם. בין המנות: קרפצ'יו דניס, ארטישוק בגריל, סקאלופס עטופים חזה אווז, אספרגוס צלוי על הגריל עם קרם שום.

מתי: שלישי, 14 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-9666440

קרפצ'ו דניס ואבוקדו ב"טאפאיה"

 

ונציה פינת ראשון

במסעדת "לופט" בראשון לציון חוגגים את השבוע את חג האהבה, ולנטיינס, בהשראת פסטיבל המסכות הוונציאני. במשך שבוע המקום יראה כמו רחוב בוונציה במהלך הפסטיבל. כמחווה לפסטיבל המקורי הצוות יעטה מסכות ותחפושות בשלל צבעי הקשת. בתפריט ספיישל של פסטה ורביולי המיוצרים במקום, במגוון רטבים טריים, יוצע לסועדים בליווי 'וינו דה לה קאסה' במחיר אחיד של 74 שקל לסועד.

מתי: 18-11 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-9563216

פסטיבל המסכות בלופט

 

תל אביב

אדריכלות ורכילות באחוזת בית

סיור אדריכלות וביקור בתערוכות אמנות ועיצוב במתחם של אחוזת בית בתל אביב. במהלך הסיור צופים בסגנונות אדריכלים האופייניים לשנותיה הראשונות של העיר. שומעים סיפורים על משפחות שהקימו את 'אחוזת בית', תוך כניסה לבתים ולחצרות וטעימה מאווירת התקופה. הסיור יחלוף על פני סגנונות בנייה, צביעה וסיוד שהיו נפוצים באותן שנים. מפגש בשדרות רוטשילד (פינת אלנבי) מול 'ארקפה'.

מתי: שישי, 17 בפברואר, 9:00

מחיר: 45 שקל לאדם

לפרטים: 1-700-706-711

סיור אדריכלות ואמנות בתל אביב

 

לטינו באופרה

זמר הטנור הישראלי יותם כהן בליווי האנסמבל לפולקלור לטינו אמריקאי בקונצרט שיתקיים בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה תל אביב. ממיטב להיטי הרומנטיקה הדרום אמריקאית, בשילוב שירים וקטעים מוסיקליים עממיים ומסורתיים מרפרטואר הפולקלור הדרום אמריקאי.

מתי: שבת, 18 בפברואר, 11:00

מחיר: 140-100 שקל

לפרטים: 03-6927777

יותם כהן ואנסמבל פולקלור לטינו (צילום: יוסי צבקר)

 

כשקולנוע פוגש מציאות

במסגרת הסדרה "כשקולנוע פוגש מציאות" בבית הבנק הבינלאומי בשדרות רוטשילד תל אביב, יוקרנו הסרטים "יום אחרון", יומה האחרון המרגש של משפחה בת ארבע נפשות, רגע לפני העלייה מברה"מ לישראל, ו"יהיה בסדר" על ויקה, בת ה- 12, שחולמת להחליק על הקרח בנבחרת הרוסית ונדחית בשל היותה יהודיה.

מתי: שלישי, 21 בפברואר, 20:00

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 03-5130001

 

אמנות או אומנות

התערוכה "אמנות או אומנות" תוצג בגלריה של המרכז ללימודי אפריקה ע"ש ד"ר תמר גולן, במגדלי אלרוב שדרות רוטשילד תל אביב. התערוכה מתבססת ברובה על האוסף הפרטי של ד"ר תמר גולן ז"ל, עיתונאית, חוקרת מדינות אפריקה ושגרירת ישראל באנגולה אשר הלכה לעולמה לפני כשנה.

מתי: תוצג עד ה-31 במאי

מחיר: ללא תשלום

 

עבר ועתיד במונטיפיורי

סיור מודרך בשכונת מונטיפיורי בתל אביב. מסלול הסיור יעבור ברחובותיה של השכונה וילווה בסיפורים מהעבר ומההיסטוריה השל השכונה בנוסף, יסופר על האישים שחיו והקימו אותה. המפגש בשדרות יהודית פינת מנחם בגין.

מתי: שבת, 18 בפברואר, 10:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

פעילות מדעית בחווה

בחווה בתל אביב תתקיים פעילות מדעית על ידי מכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. בכל שבת תתקיימנה שתי סדנאות במקביל המיועדות לגילאים שונים ובכל שבועיים יתחלפו תכני הסדנאות, כך שניתן לשוב ולבקר וליהנות מניסויים חדשים. הפעילויות יועברו במקביל לגילאי 5-2 ו-8-5. בין הפעילויות: סדנת בועות סבון, על אנרגיית השמש ושימושיה, על תכונותיה של שושנת מים ועל סביבוני ניוטון.

מתי: שבתות, החל מ-18 בפברואר ועד 31 במרס, מהשעה 10:00 ובכל שעה עגולה עד 13:00

מחיר: בתשלום

 

האריחים המצוירים בתחנה

סיור מודרך במתחם התחנה תל אביב. בין המבנים הכוללים את המפעל, חנות המפעל, מחסנים ואולמות של האריחים המצוירים. סיפורים שמאחורי הקלעים כגון: מי הצייר שציוריו נחשפו על קירות המבנים, ומה הקשר של משפחת וילנד למבצע "אטלס" ותרומתה של משפחת וילנד אז והיום.

מתי: שבת, 18 בפברואר, 10:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

סיפורי השדרה

סיור מודרך בשדרות רוטשילד תל אביב. סיור המשחזר את ימיה הראשונים של אחוזת בית מקצה השדרה ועד ל"הבימה" החדשה. הסיור כולל סיפורים על בתים, אנשים, עצים, כלבים ואפילו על אופנים.

מתי: שבת, 18 בפברואר, 10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5100337

 

חומוס-פול-פלאפל

סיור קולינרי מודרך ביפו שיעסוק בחומוס, פול, פלאפל ומה שביניהם. הסיור עובר בפינות האהובות והידועות ומלווה בטעימות.

מתי: שישי, 17 בפברואר, 10:00

מחיר: 60 שקל כולל טעימות

לפרטים: 03-5100337

 

קליפה אדומה

פסטיבל "קליפה אדומה", פסטיבל בינלאומי לאמנות המופע ולתיאטרון חזותי, בבית "קליפה" בתל אביב. במשך שלושה שבועות יוצגו בבכורה בישראל עבודות חזותיות מהארץ ומהעולם. בשנתו החמישית יארח הפסטיבל אורחים מיפן, רוסיה, ברזיל, איטליה ופינלנד לצד המסגרת הישראלית לתיאטרון מתקדם. כמו כן, תתקיים סדנא לאמנות המופע בהנחיית עידית הרמן ודימטרי טולפנוב וסדנת בוטו בהנחיית טקטארו קודו, היוצר והרקדן המוביל מטוקיו. לאורך כל ימי הפסטיבל, לפני המופע המרכזי, צבי פטרקובסקי מחמם, מקפיץ ומלהטט דמויות ושירים מבדחים על הבר, בלובי של קליפה. ההצגה היומית של צבי משתנה לפי אופי המופע המוצג באותו יום או לפי המדינה ממנה מגיעה הקבוצה המופיעה ובמקום יוגשו מאכלים מסורתיים מרוסיה, איטליה, יפן, ברזיל, פינלנד.

מתי: עד ה- 22 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5620255, www.aduma.co.i

"סדנת בוטו" בפסטיבל קליפה אדומה (קווין בובריסקי)

 

ינופה

האופרה הישראלית תעלה בהפקה חדשה את "ינופה" מאת המלחין הצ'כי ליאושינאצ'ק ועיבוד למחזה של המחזאית הצ'כית גבריאלה פרייסובה. המופע יתקיים בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה תל אביב.

מתי: 25-13 בפברואר

מחיר: 428-175 שקל

לפרטים: 03-692777

"ינופה" בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה

 

מחפשים אהבה בבית העיר

סיפורי אהבה מרחובות תל אביב יפו מגיעים לביקור בבית העיר לערב רב תחומי של תיאטרון ומוסיקה. בתכנית: קוקטייל פתיחה, סיפורים מרחובות העיר יוצגו בחללי הבית השונים ע"י שחקנים ומיצגי וידאו, "טיפול זוגי" עם ד"ר מקס הופעה וטיפול בגלריה המרכזית של בית העיר והילולה עם "אבי הזמר".

מתי: שלישי, 14 בפברואר, 23:00-19:00

מחיר: הכניסה חופשית

 

ארוחה עם תכשיט

במסעדת דלאל, נווה צדק, תתקיים ארוחת טעימות זוגית רומנטית לחגיגת הוולנטיינ'ס. בכל אחד ממועדי הארוחה יחולקו לאורחים אריזות שי עם פרלינים שייוצרו בעבודת יד ב"דלאל הקונדיטוריה". בחלק מאריזות השי יסתתר תכשיט מבית רשת ה. שטרן.

מתי: שני-שלישי, 14-13 בפברואר, 18:00 – חצות

מחיר: 222 שקל לסועד

לפרטים: 03-5109292

 

בקצב הסמבה

בר היין Wineberg שבתל אביב מצדיע למולדת הסמבה וחוגג את הקרנבל הברזילאי. במהלך השבועיים של הקרנבל, המקום יקיים באירועים והופעות ברוח הקרנבל וכן יוגשו מנות הספיישלים של השף אסי לוי.

מתי: 28-14 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5223939

קרנבל ברזילאי ב-Wineberg

 

החלקה טבעית

מספרת "עופר עידן" בנוה אליעזר תל אביב מארחת את רועי חפץ למיזם אמנות. מידי יום חמישי, תארח המספרה את רועי חפץ למפגש רישום חופשי שיצמח מהתבוננות האמן במקום ובלקוחותיו. המספרה תציע לרגל הפרויקט מחירים מוזלים.

מתי: ימי חמישי, 16 בפברואר – 22 במרס, 18:00-16:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6312171

 

וולנטיין של גורמה

מסעדת השף של מלון שרתון תל אביב, Olive Leaf, חוגגת את וולנטיין עם תפריט מיוחד שכולו רומנטיקה. 3 מנות גורמה לבחירה של השף צ'רלי פדידה. במהלך הארוחה ייהנו האורחים מיינות של יקב הבוטיק "גבעות".

מתי: שלישי, 14 בפברואר, 22:30-19:00

מחיר: 450 שקל לזוג

לפרטים: 03-5219300

 

אגדה במעבדה

הצגת הילדים "אגדה במעבדה" תוצג בבית ביאליק תל אביב. צמד מדענים מדופלמים חותרים להמציא דבר שיהפוך אותם לעשירים באדם. אבל הניסוי שלהם משתבש: במקום מים נדלקת אש ובמקום זהב וממון נוחלים השניים כשלון. ההצגה מעובדת על בסיס אגדתו של ביאליק: "שלמה ושלושת האחים". מתאים לילדי כיתות ב'-ד'.

מתי: שבת, 18 בפברואר, 12:15

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 03-5254530

 

"ביאליק- פרח חי"

הצגת הילדים "ביאליק פרח חי", תוצג בבית ביאליק תל אביב. השחקנית-זמרת אסתי ניסים מספרת את סיפור חייו של ילד בודד וחולמני שהפך למשורר גדול. במופע משולבים שירים מתוך "שירים ופזמונות לילדים" ואגדת "שלמה המלך והדבורה". מתאים לגילי 4 ועד כיתה א'.

מתי: מתי: שבת, 18 ו-25 בפברואר, 10:30, 11:15 ו-12:15

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 03-5254530

ביאליק פרח חי (צילום: אשר סבינדסקי)

 

ירושלים

חורף חם בירושלים

אירוע שלישי בסדרת "שאון חורף" החושפת בכל שבוע מתחם אחר ומעניין של ירושלים, לחוויית בילוי שונה וחדשה: מיצגי וידאו יוקרנו על בניינים, סדנאות שף בחנויות מטבחים. בנוסף, סינמטק ירושלים פותח סלון סרטים ויוצרים באכסניות ובמועדונים, מיצגי חלונות ראווה, מסיבות בחללים מיוחדים, ג'ם סשן בחנויות מוסיקה וכיתות אמן בפאבים. עוד יתקיימו: לימוד מהמקורות המשלב מוסיקה במקומות של הסצנה החילונית בירושלים, תערוכות אמנים בחללים לא שגרתיים, סדנאות מודל במלונות ומרתונים של הרצאות קצרות. האירוע השלישי יתקיים ברחובות חבצלת, יפו, הלני המלכה, אריסטובולוס, הורקנוס, ריבלין, יוסף דונאס ויואל משה סלומון.

מתי: שני, 20 בפברואר

מחיר: חלק מהאירועים בתשלום

מתחם המעצבים פתוח בלילה (צילום: רונית סבירסקי)

 

פטשקה והביג בנד

האמן הוירטואוז ליאוניד פטשקה יופיע עם תזמורת ביג-בנד בערב ההתרמה השנתי של המועצה לישראל יפה. במוזיאון ישראל ירושלים.

מתי: שני, 20 בפברואר, 19:45

מחיר: 300 שקל תרומה לפרויקט החינוך בפריפריה של המועצה לישראל יפה

לפרטים: 03-6423111

 

לסייר עם חוקר

סדרת סיורים ייחודית באתרי ירושלים הקדומה במפגש עם המומחה שחקר או הארכיאולוג שחפר במקום. סיורי פברואר: מוזיאון רוקפלר (16 בפברואר), הפרבר ההרודיאני (17 בפברואר) וחניון גבעתי (24 בפברואר).

מתי: ימי חמישי ושישי, 16, 17 ו-24 בפברואר

מחיר: 75-50 שקל לסיור

לפרטים: 02-6726883

 

ביקור במוסררה

סיור מודרך בשכונת מורשה (מוסררה) ירושלים. מקום המפגש יימסר בעת ההרשמה.

מתי: רביעי, 15 בפברואר, 16:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 02-6252357

 

בתי כנסת ספרדיים

סיור מודרך בין בתי הכנסת הספרדיים ברובע היהודי ירושלים. מקום המפגש יימסר בעת ההרשמה.

מתי: חמישי, 16 בפברואר, 17:30

מחיר: הכניסה בתשלום

לפרטים: 02-6252357

 

בנייה אירופאית

סיור מודרך ברוח הבנייה האירופאית מצפון לעיר העתיקה ירושלים. מקום המפגש יימסר בעת ההרשמה.

מתי: שישי, 17 בפברואר, 16:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 02-6252357

 

מוות בוונציה

יגאל צלמונה, אוצר ראשי בינתחומי במוזיאון ישראל, ירצה בסדרת התרבות שהמוזיאון מציע על "האמנות השביעית – על אמנות וקולנוע". בהרצאתו יתאר צלמונה כיצד עיבד לוצ'ינו ויסקונטי לקולנוע את הנובלה מאת תומס מאן, שרבים רואים בה את הגדולה שביצירות הספרות.

מתי: שלישי, 14 בפברואר, 20:00

מחיר: בתשלום

 

דרום

אופניים בין הכלניות - הפנינג עממי בבארי

דרום אדום וקק"ל מקיימים אירוע אופניים ביער בארי. הפנינג המיועד לכל המשפחה: מתחם אוכל ודוכנים, טיולים במסלולים עממיים, הפעלות בשטח על ידי מדריכי קק"ל, נקודות קפיצה ונדנדה לאופנים, מתחם פעילות הכולל מופע אופנים וקפיצות ראווה החל מהשעה 11:00 כל שעה עגולה, מופע אחרון ב15:00 פעילות לילדים ועוד. יציאה מ"לה מדווש" בכניסה לקיבוץ בארי, ניתן להגיע עם אופנים מהבית או לשכור אופניים במקום. (מומלץ להזמין מראש)

מתי: שבת, 18 בפברואר, 16:00-09:00

מחיר: הפעילות ללא תשלום

לפרטים: 08-9949374

טיול אופניים לכל המשפחה בין פריחת הכלניות צילום: דורון הורוביץ

 

הפנינג משפחות ביער שוקדה

הפנינג משפחות בסימן 60 שנה לשדות נגב יערך ביער שוקדה. במסגרת האירוע תתקיים צעדה לאורך הציר החדש דרך נוף שוקדה ויתקיים הפנינג בשטח היער המרכזי כולל : במה פעילה , מתחם אופניים וספורט עממי , יצירות לילדים מעגל מתופפים ודוכני מזון. באי האירוע יכובדו בפירות הדר תוצרת האזור.

מתי: שישי, 17 בפברואר, 15:00-11:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 050-2662680

הפנינג משפחות ביער שוקדה (צילום: רונית סבירסקי)

 

שוק איכרים בפארק

בגן לאומי פארק הבשור יתקיים שוק איכרים הכולל דוכני אומנות וחפצי נוי, קפה בטבע, מוסיקה ומטעמים. פעילות לילדים: בריכות שכשוך, מתקני שעשועים אתגריים, מתנפחים ויצירה לילדים. יתקיימו מסלולי ניווט למשפחות ומסלולי אופניים משולטים. במקום חניון לילה מוסדר. מופע להטוטים לכל המשפחה בשעות 12:30 ו -14:00. קיום השוק מותנה במזג האוויר.

מתי: מידי שבת, עד ה-3 במרס, 16:00-10:00

מחיר: ללא תשלום למעט דמי הכניסה לאתר

לפרטים: 3639*

 

מרוץ עין גדי

'מרוץ לשלום - מרוץ עין גדי הבינלאומי ע"ש גיורא ותומר רון', יתקיים זו השנה ה-29 ויכלול מקצה עממי משפחתי "המרוץ לפסגת מצדה" (17 בפברואר), המאתגר את הרצים במעלה שביל נחש אתגרי וחווייתי. המקצה התחרותי מטפס לגובה של 300 מטרים לאורך 2.5 ק"מ וכולל טיפוס בשבילי עפר רכים וקשים, דרכים מסולעות ו-750 מדרגות אבן תלולות בדרך לפסגה. בנוסף יתקיימו במרוץ מקצים למרחקים של חצי מרתון, 10 ק"מ, 10 ק"מ בהליכה ומקצה לילדים לאורך 2 ק"מ. ההזנקות יצאו ממרחצאות עין גדי.

מתי: שישי-שבת, 18-17 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.deadsea-race.co.il

מירוץ עין גדי (צילום: "שוונג")

 

צעדת החולות

אלפי צועדים מרחבי הארץ צפויים לפקוד השנה את חוף המועצה האזורית באר טוביה במסגרת צעדת החולות המסורתית. לאורך המסלול ייהנו הצועדים מתחנות יצירה וספורט, אירוח במאהל בדואי, תצפית על מי התהום ופריחת הרותם והלענה. כמו כן, יחולקו לצועדים חומרי מידע והסברה, מפת המסלול ואף מדליה על ההשתתפות. כל המסלולים מתאחדים לקראת נקודת סיום, שבה יתקיים יריד דוכני מזון אותו יפעילו חניכי תנועת בני המושבים של המועצה. ההתכנסות בכניסה לחוף ניצנים. במקרה של גשם תדחה הצעדה ל-25 בפברואר.

מתי: שבת, 18 בפברואר, 11:30-9:00

מחיר: הכניסה חופשית

צעדת החולות המסורתית

 

חוגגים עם הכלניות

אירועי "דרום אדום" מתקיימים זו השנה השביעית כשבמרכז האירועים פריחת כלניות ססגונית ברחבי חבל בשור-שקמה. הפסטיבל יתקיים במהלך סופי השבוע של חודש פברואר עד 3 במרס. שפע של אירועים, סיורים מודרכים ופעילויות לכל המשפחה. במרכזי הפריחה המבקרים יפגשו שחקנים מחופשים לדמויות מהאגדות ביניהן: שלגיה, פיטר פן, רובין הוד, כיפה אדומה, בן גוריון ואברהם אבינו. מאותם אתרים יצאו גם סיורים מודרכים ללא תשלום שיאורגנו על ידי מדריכי קק"ל ורשות הטבע והגנים, שיעברו במוקדי הפריחות ובאתרים היסטוריים באזור. הסיורים יערכו ברגל, ברכב או ברכיבה על אופניים.

מתי: סופי שבוע מ-9 בפברואר עד 3 במרס

מחיר: שחקנים וסיורים באזורי הפריחה ללא תשלום

לפרטים: www.photour.co.il/index2.php?id=14&catId=860&lang=HEB

מרבדי כלניות, הצגות וסיורים ללא תשלום

 

מנווטים ב"שביל" הגר פלמ"ח

אליפות הניווט בשביל הגר פלמ"ח תתקיים ברמת הנגב, והשנה יתקיימו גם ניווטי אופניים לכל הגילאים, המשתתפים יתחרו על פי קטגוריות הגיל השונות. לצד תחרות הניווט יתקיימו סיורי חינם לאתרים באזור, טיול מודרך במכוניות פרטיות אל שבטה ובאר מילכה שיכלול גם ביקור בחוות היין וקבלת שבת בניצנה. הפנינג לכל המשפחה בבריכה בניצנה (בריכה מקורה). הפעלות לילדים עם כתבי חידה טיולים בעקבות הפריחה באזור.

מתי: שישי-שבת, 18-17 בפברואר

מחיר: 35 שקל למפה, עבור תושבי המועצה וחברי איגוד הניווט 30 שקל, חיילים ללא תשלום

לפרטים: 08-6564165

אליפות הניווט ברמת הנגב (צילום באדיבות מ.א. רמת הנגב)

 

כלניות ביער

טיול מודרך אל פריחת הכלניות ביער שוקדה, בנגב המערבי. הטיול מתאים לכל המשפחה וימשך כשעתיים עד שלוש שעות, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

מתי: שישי, 17 בפברואר, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

 

נחל חווארים ועין עבדת

סיור מודרך שיתחקה אחר הנבטים בנחל חווארים ויעסוק במסורת עתיקה של אגירת מים במדבר. המשך אל 'עין עבדת' לנווה מדבר עם צמחייה עשירה ומגוון בעלי חיים.

מתי: שבת, 18 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מרבד אדום

טיול פריחה אדום במיוחד בשמורת פורה, בתקופה בה הופכים שטחי הנגב הצפוני למרבד עצום של כלניות.

מתי: שבת, 25 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מעיינות נסתרים בנגב

טיול מודרך בשביל ישראל החוצה את שמורת מצוק הצינים, במפגש עם שני מעיינות שופעים. המסלול יחל למרגלות העיר עבדת בין שרידי חקלאות עתיקה, ירידה בנחל עקב, התרעננות במי מעיינות קרירים וסיום בערוצו הרחב של נחל צין.

מתי: שבת, 18 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

טיול קניוני אתגרי

טיול מודרך לחובבי לכת ואתגר שיחל בעליה למצודה עתיקה, המעידה על חשיבות אזור ערד בתקופת המקרא, הגעה אל גב מים מסתורי בערוץ קניוני, במסלול מאתגר מחורבת עוזה לנחל קינה שבמדבר יהודה.

מתי: שבת, 18 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|