טיולים בארץ, אירועים, סיורים מודרכים ופעילות לכל המשפחה ברחבי הארץ 7-1 ביולי 2012

קיץ מהאגדות ברמת הנדיב, פסטיבל "צלילי קיץ" ברמת גן, סדרה של מופעים מוזיקליים בגן לאומי ירקון, פסטיבל היין במרינה הרצליה, "מיקסטייפ" של אנסמבל בת שבע בסוזן דלל תל אביב, "ריגולטו" של האופרה הישראלית, ה"ביר גארדן" במתחם התחנה, פסטיבל בבית בירושלים, פסטיבל השירה "מטר על מטר", בית אתיופי פתוח בקיבוץ עברון, סיור עששיות ביחיעם ובכוכב הירדן, סיור רטוב בנחל שניר, סיור מומחז בחיפה, טיול סוסים במעיין צבי, קבלת שבת בחוף הבונים, טיול לילה בעמיעז וסיור שקיעה בתמנע.

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

מים ושמים בפארק הירדן

סופשבוע משפחתי עם קק"ל בפארק הירדן. טיול לילי מיוחד בפארק לאורך פלגי הירדן והאיים הקטנים ביניהם המכוסים בסבך צפוף של צמחייה. תחילת המסלול בשעת בין ערביים בשבילי הנהר דרך עץ השקמה, אמת המים וטחנות הקמח. הקמת אוהלים וארוחת ערב עצמית ולאחריה פעילות חווייתית בטבע. ארוחת בוקר משותפת ופעילות בנושא מים. לאחר מכן טיול רגלי אל עין משפע, דרך נחל בית ציידא, בריכת הקצינים ועתיקות ציידא. סיום בפעילות במחנה.

מתי: שישי-שבת, 7-6 ביולי

מחיר: 140 שקל למשפחה כולל כל הפעילויות

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד ב"קו ליער" 1-800-350-550

פארק הירדן (צילום: רונית סבירסקי)

 

ג'אז ויין ביקבי רמת הגולן, קצרין

אירועי "לילות ירח בגולן" יפתחו בערב של ג'אז ויין ביקבי רמת הגולן בקצרין. הופעת חימום של "סווינג דה ג'יטאן" שבמהלכה יוגשו טעימות יין וכיבוד. המופע המרכזי מחולק לשניים. בחלקו הראשון יופיעו אפרים שמיר ושלמה יידוב במופע בלוז ישראלי עם השירים הידועים: שיעור מולדת, ימים לבנים, היא כל כך יפה ועוד. בחלקו השני יופיע זמר הג'אז הקובני ג'ין פרי שזו הופעתו הראשונה בישראל. המופעים יתקיימו בישיבה תחת כיפת השמיים בחצר היקב.

מתי: חמישי, 5 ביולי, החל מהשעה 19:00

מחיר: 130 שקל

לפרטים: להזמנות 9066*

שלמה יידוב, אפרים שמיר וזמר הג'אז ג'ין פרי בגולן

 

שרים את נעמי שמר

בבית בן ציון בקבוצת כנרת יערך ערב מחווה לשיריה של נעמי שמר "דע לך". הערב יתמקד בשירים מן המקורות בהנחיית שרה'לה שרון ובהשתתפות זמרים אורחים ובני משפחה. את הערב ילוו בנגינה זאב זהר על הקלידים עם נגני חליל, גיטרה, תופים וחצוצרה.

מתי: שישי, 6 ביולי, 21:00

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: לרכישת כרטיסים, משרד תיירות כנרת 04-6759123

הבית בו גדלה נעמי שמר בקבוצת כנרת

 

מאגרי מים ושלושת הגבולות

סיור מודרך של קק"ל שישי-חופשי יערך בדרום רמת הגולן. המסלול יעבור ביער מבוא חמה, מצפה לשלום, מפגש שלושת הגבולות ומאגר בני ישראל. הוא יתקיים בשפות עברית ואנגלית ומתאים לכל המשפחה. הסיור ימשך כשעתיים עד שלוש וישלב נסיעה ברכבים פרטיים והליכה קצרה בשבילי היער.

מתי: שישי, 6 ביולי 09:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש ב"קו ליער" 1-800-350-550

 

מבצר יחיעם לאור עששיות

טיול ערב מודרך לאור עששיות בנבכי מבצר הצופה למרחבי הגליל המערבי, בגן לאומי יחיעם.

מתי: חמישי, 5 ביולי, 20:00

מחיר: 45 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

לפרטים: 04-9856004

 

האופרה עולה לגולן

האופרה הישראלית תופיע באמפי גולן עם המופע "פריס בגולן". סולני האופרה הישראלית, בתלבושות ססגוניות, יבצעו אריות ואנסמבלים מתוך אופרות אהובות המתרחשות בפריס כולל לה טרוויאטה ולה בוהם ואופרות שנכתבו בפריס כולל כרמן, רומיאו ויוליה ועוד. תלווה אותם תזמורת סימפונט רעננה. האופרה תימשך כשעתיים וחצי כולל הפסקה. המופע בישיבה תחת כיפת השמיים.

מתי: חמישי, 12 ביולי, החל מהשעה 20:00

מחיר: 189 שקל מקום מסומן: 219 שקל

לפרטים: להזמנות 9066* 04-6962885

 

בית אתיופי פתוח - טעימות וסיפור חיים

"מבהרטיי" הוא שחזור של בית אתיופי שהוקם על ידי האתיופית יוניי סקיבה בקיבוץ עברון. היא פותחת את ביתה עם הרבה חום ואהבה למבקרים ומספרת על חייהם ותרבותם של האתיופים. היא מקיימת טקס קפה, מדגימה ריקודים ומספרת את סיפור המסע לארץ ישראל.

מתי: בכל ימות השבוע בתיאום מראש

מחיר: 89-40 שקל לאדם

לפרטים: בתיאום מראש 052-2360959

לחם אינג'ירה עם מטבלים פיקנטיים צילום: רונית סבירסקי

 

סיור רטוב בנחל שניר

סיור מודרך ורטוב בשמורת טבע נחל שניר. המשתתפים ישמעו מהיכן מגיעים המים הקפואים לנחל, הסיבה לכך שהוא זורם גם בקיץ ועל בעלי החיים שהנחל משמש כביתם במשך כל השנה. ההליכה בנעליים סגורות מותאמות למים. משך הסיור כשעתיים.

מתי: שבת, 7 ביולי, 11:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

סיור רטוב בנחל שניר (צילום: עינת לוי)

 

לילות במערות

הרפתקה למשפחות במערות התת-קרקעיות של בית שערים העתיקה: משחק התמצאות במערת הארונות, זחילה במנהרת שודדים, מבחן אומץ במערת המעלות ופעילויות נוספות.

מתי: ימי חמישי, במהלך חודש יולי, 18:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

החיות חוזרות לכרמל

סיור מודרך בשמורת חי־בר כרמל, בדגש על השריפה שפגעה במקום. במהלך הסיור יפגשו המשתתפים את בעלי החיים החוזרים לחי בר לאחר השריפה: נשרים, יחמורים, אייל הכרמל, עזי הבר וכבשי הבר.

מתי: שבת, 7 ביולי, 10:00, 12:00 ו-14:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: *3639

נשרים בחי-בר כרמל (צילום: רונית סבירסקי)

 

מתחפשים לקדמונים

סיור מודרך במערות האדם הקדמון בשמורת הטבע נחל מערות. הפעילות כוללת יצירה של בגדים קדמוניים והתנסות באומנות פרהיסטורית. המשתתפים מוזמנים ללמוד כיצד חיו הקדמונים הפרהיסטוריים במערה, אלו חיות הם צדו ומה בישלו על המדורה בכל ערב.

מתי: שבת, 7 ביולי, 11:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

צילומדע

לצד תערוכות הצילום וסדנאות הצילום, נפתח במוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל חי אגף אינטראקטיבי חדש, "צילומדע", המציע חוויה לימודית לכל המשפחה. באגף האינטראקטיבי ילמדו הגדולים והקטנים על פעולת המצלמה, העין, האור והצבעים. חלק ממנו מוקדש להתנסויות והפעלה של מתקנים אינטראקטיביים: חדר קמרה אובסקורה, הפעלות של אור ושפת הצילום וחדר צפייה בסרטים, המשמש גם גלריה לאמנות.

מתי: ראשון-חמישי, 16:00-8:00 ושבת, 17:00-10:00

מחיר: 18 שקל למבוגר, 14 שקל לילד

לפרטים: 04-6816705

"צילומדע" במוזיאון הפתוח לצילום תל חי (צילום: עופר בלנק)

 

עששיות במבצר

סיור עששיות וסיפורי מעשיות במבצר נמרוד. בין נופים עוצרי נשימה, מעברי סתרים, אולמות מרשימים, מגדלי שמירה ומאגרי מים מימי הביניים.

מתי: שני, חמישי ושישי, 2, 5 ו-6 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 3639*

 

עמקים

סיור בין חסות ותבלינים

"כרמל יבולים" הוא משק חקלאי שמתמחה בגידול ירוקים וצמחי תבלין. הם מקיימים סיורים מודרכים לכל המשפחה וחושפים את דרכי הגידול המיוחדות שלהם. חלק מן הגידולים מושקים בשיטה הידרופונית, אחרים בשדה הפתוח. ניתן לראות גידולי חסה "סלנובה" במתקנים תלויים באוויר, נבטים, תבלינים, אספרגוס, אפונה ועלים ירוקים לסלט. בכניסה למשק חנות שבה ניתן לקנות במחירים מהיצרן לצרכן.

מתי: שישי, 6 ביולי, שלושה סיורים ב-10:00, 11:00, 12:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בתיאום מראש בלבד 050-333466, 04-9891858

חסה "סלנובה" שגדלה באוויר צילום: רונית סבירסקי

 

דיג לילי ב"דג בכפר"

"דג בכפר" במושבה יקנעם מקיימים פעילות לילית מיוחדת לכל המשפחה לאור ירח וכוכבים. הפעילות כוללת דיג, מתחם לפיקניק ומנגלים, השכרת ומכירת ציוד לדיג ופיתיונות. אפשרות נוספת: לינה בקמפינג (מינימום 15 איש בתאום מראש) כולל פעילות דיג לילית ולמחרת הפעלות לילדים כולל דיג מודרך עם חכות בבריכת דגיגונים, מגלשות מים, טרמפולינה, פינת ליטוף . באתר פועל מזנון.

מתי: חמישי, 5 ביולי, 23:00-08:00 (דיג לילי), קמפינג בכל ימות השבוע ( בתאום מראש)

מחיר: דיג לילי 39 שקל, קמפינג 75 שקל (מגיל שנתיים)

לפרטים: 04-9590328, 04-9894095

פעילות לילית, קמפינג, דיג ומתקני שעשועים צילום: דג בכפר

 

בוקר של סרטים

"משכן לאמנות עין חרוד" מקיים מפגש שישי בעקבות תערוכתו של ז'אק מורי קתמור "למות לאט" שמוצגת בימים אלה במוזיאון. אורי דרומר ידבר על סרטיו הניסיוניים של קתמור, יוקרנו הסרטים "הבור" ו"סימן" באורך מלא, שיחה על "מקרה אישה" ולאחריה יוקרן הסרט. לסיום, סיור בתערוכות משה קופפרמן ונעם רבינוביץ.

מתי: שישי, 6 ביולי, 15:00-10:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6486038

 

תצפית אל עבר הירדן

טיולי לילי מודרך לאור עששיות בגן לאומי כוכב הירדן במבצר מרשים. תצפית אל אורות עמק הירדן ומדינת ירדן השכנה. הליכה בנבכי המבצר, בין מעבריו הנסתרים בליווי הסברים על צפונותיו של "כוכב הרוחות".

מתי: ימי חמישי, במהלך חודש יולי, 20:00

מחיר: 45 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

לפרטים: 3639*

 

מערות המנורה

סיור מודרך בגן לאומי בית שערים, בין מערות תת קרקעיות השופעות בעיטורים ובתבליטים מיוחדים בניהם "המנורה", סמל ועדות למורשת העם היהודי בארץ ישראל לפני 1800 שנים והליכה דרך וואדי מרשים. יש להצטייד בנעליים מתאימות, כובע, מים ובפנסים.

מתי: שישי ושבת, 6 ו-7 ביולי, 9:30 ו-10:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 04-9830946

 

אמנות-אדמה-אקולוגיה

מפגש יוצרים ואוצרים בנושא אמנות–אדמה–אקולוגיה יתקיים במוזיאון וילפריד ישראל שבקיבוץ הזורע. בתכנית: סיור מודרך בתערוכה קולות האדמה, שיר מלר-ימגוצ'י, דפנה ילון: במסע אישי של דיאלוג עם האדמה, מפיסול קרמי, למיצב/מיצג. יואב טריפון, קבוצת תו: העבודה עם ראובן. אליהם יצטרפו יניב שפירא ואקסל אוולד, אמן סביבתי ויוקרן הסרט: "Rivers and Tides", אמן סביבתי אנגלי היוצר עבודות מתכלות בטבע.

מתי: חמישי, 5 ביולי, 23:30-18:30

מחיר: 30 שקל למשתתף

לפרטים: ההשתתפות בהרשמה מראש: 04-9899566

תערוכת "קולות האדמה" - מוזיאון וילפריד קיבוץ הזורע

 

מרכז

קיץ מהאגדות ברמת הנדיב

גני רמת הנדיב מחדשים השנה עם שעות פתיחה גם בימי רביעי אחר הצהרים שכוללות הפעלה לכל המשפחה. במהלך חודש יולי, ניתן לטייל בגנים ללא תשלום, לצפות בסרט על המקום, לרכוש חוברות הפעלה לילדים ולהאזין להרכב מוסיקלי. כמו כן, המבקרים מוזמנים להשתתף בסיורים חווייתיים ולבחור בין הצגה מטיילת עם השחקן ערן לנסקי לסיור בעקבות אגדת "חד קרן פלאי" המתגורר ברמת הנדיב. (ברישום מראש).

מתי: ימי רביעי (יולי-אוגוסט) 19:00-16:00. שעות פתיחה במהלך שאר השבוע,ללא שינוי. ראשון-חמישי ושבת 16:00-08:00, שישי 14:00-08:00

מחיר: הכניסה חופשית, סיורים מודרכים למעוניינים 20 שקל לאדם בהרשמה מראש

לפרטים: בהרשמה ובתיאום מראש 04-6298-111

מקשיבים למוסיקה בגני הנדיב צילום: גיל ירום

 

אופרה ומסיבת רחוב ברמת גן

העיר רמת- גן ממשיכה לציין את חגיגות ה- 90 לעיר, באירוע "צלילי קיץ", פסטיבל קונצרטים שיתקיים בכיכר רמב"ם. 'הסימפוניה התשיעית של בטהובן', תבוצע על ידי התזמורת הסימפונית רמת- גן, בניצוחו של ד"ר אלכס וסרמן (10.7). האופרה "כרמן" - מאת ביזה, תגיע לכיכר עם זמרי האופרה בניצוחו של אביב רון ובביצוע התזמורת הקאמרית רמת- גן (11.7). בנוסף תתקיים מסיבת רחוב אל תוך הלילה המשלבת מוסיקת עולם, ג'אז, רוק, פופ בהשתתפות להקות הנוער העירונית (12.7).

מתי: שלישי-חמישי, 12-10 ביולי, 21:00

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: www.ramat-gan.muni.il

פסטיבל צלילי קיץ בכיכר רמת גן (צילום: ישראל מלובני)

 

חגיגת קצב בתיאטרון הרומי

סדרה של מופעים מוסיקליים תתקיים בגן לאומי ירקון, מתחם תל אפק (אנטיפטרוס), על מדרגות הישיבה המכוסות בדשא בתיאטרון הרומי. בחמישי: להקת "בסרביה" במופע להיטי הכליזמרים ניגונים חסידיים, קטעי פולקלור ממזרח אירופה ומוסיקה צוענית. בשישי: "שי טוחנר וחברים" במופע "נגד הרוח" בשירים ומנגינות מהאיים הבריטיים דרך ארצות הברית ללב הקאנטרי והפולק. זהו שילוב של שני מופעים קודמים "מדבלין לנשוויל" ו"מלונדון למלבורן".

מתי: חמישי ושישי, 5 ו-6 ביולי, 18:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

להקת בסרביה במתחם תל אפק

 

על גלי היין

פסטיבל White השלישי - יין לבן במרינה הרצליה, יתקיים במשך יומיים וישתתפו בו מיטב היקבים ויבואני היין בישראל. המבקרים ייהנו מיינות לבנים, יינות סמוקים, מבעבעים ומיינות קינוח. לצד היינות יהיו דוכני מזון, גבינות ושמן זית. בפסטיבל יוצגו לטעימה למעלה מ- 100 יינות מהארץ ומהעולם.

מתי: רביעי-חמישי, 5-4 ביולי, 18:00

מחיר: 59 שקל, כולל כוס יין וטעימת יינות חופשית, 49 שקל במכירה מוקדמת

לפרטים: 03-5180533

פסטיבל White במרינה הרצליה (צילום: יח"צ)

 

מבצר צלבני ששומר

טיול אחר הצהרים בין שני יובליו של נחל דולב אל שרידי הכפר בית עיטאב. ירידה למעיין שמימיו משמשים את האדם ובעלי החיים באזור. משם אל המבצר הצלבני שעבר תהליכי שימור ופיתוח על ידי רשות הטבע והגנים. מחדרי המבצר נשקפת תצפית רחבת היקף על איזור השפלה והרי יהודה הנצבעים בצבע ייחודי בסיומו של יום. כדאי להצטייד במגדיר צמחים ובמשקפת.

מתי: שישי, 6 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 3639*

 

כל הילדים קופצים

פארק קיפצובה, מרכז הבילוי והחוויות לכל המשפחה שבקיבוץ צובה, משיק תוכנית פעילות חדשה לחופשת הקיץ, במהלך החודשים יולי ואוגוסט. הפארק יארח מסיבות קיץ עם כוכבי הילדים מאיה פאפאיה ונתוש ופנדוש. הפעילות תכלול הופעה ומסיבת ריקודים לילדים והורים.

מתי: מידי יום חמישי, 19:30-17:30 (הפארק יהיה פתוח עד 20:00)

מחיר: 44 שקל למבוגר, 69 שקל לילד, 260 שקל למשפחה (עד 5 נפשות)

לפרטים: 02-5347952

מאיה פאפאיה בקיפצובה (צילום: יח"צ)

 

צועדים בנקבה

טיול עששיות עם דמדומים בשבילי התנ"ך. יציאה לטיול מלובי מלון צובה מצוידים בעששיות. במהלך המסלול צועדים דרך הכרמים והמטעים של הקיבוץ אל שרידי העיר המקראית צובה, ומשם לעין צובה לכניסה לנקבה המוארת. מתאים למשפחות עם ילדים.

מתי: ימי חמישי, במהלך חודש יולי, 19:00

מחיר: 30 שקל למשתתף

לפרטים: בהרשמה מראש: 02-5347000 (אורית)

טיול עששיות בשבילי התנ"ך

 

רוכבים בין בריכות הדגים

פארק הדיג מעיין צבי ממוקם באזור שפך נחל דליה. בתחילת המאה ה-20 היו במקום ביצות כברה הידועות. על רקע הנופים האלה מתקיימים טיולי סוסים לכל המשפחה (לילדים מגיל 9 ומעלה) וגם טיולים רומנטיים לזוגות. הטיול נערך במסלול מישורי העובר בין בריכות טבעיות, בריכות דגים ולאורך חוף הים בליווי מדריך. משך הטיול כשעה.

מתי: בכל ימות השבוע, 18:00-10:00

מחיר: 120 שקל לשעת רכיבה

לפרטים: בתיאום מראש בלבד 04-6391603

טיולי סוסים למשפחות ולזוגות בפארק הדיג

 

קיץ של תרבות לכל המשפחה

מתחם מדיטק חולון פותח קיץ של תרבות לכל המשפחה. המתחם יציע מגוון של פעילויות תרבות בתקופת החופש הגדול, הפעילות תפתח ביום שבת, 7 ביולי, בציון חג הטנאבטה, חג האוהבים היפני. הפעילות תכלול סדנאות במוזיאון העיצוב חולון, במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס, שעות סיפור והקרנות סרטים. במהלך הקיץ יתקיימו סדנאות עיצוב בנושאי אופנה וטקסטיל, קייטנות קומיקס וגרפיטי, שעות סיפור והצגות.

מתי: החל משבת, 7 ביולי, ובמהלך חופשת הקיץ

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.photour.co.il/index2.php?id=14&catId=968&lang=HEB

פעילות קיץ לילדים במתחם המדיטק

 

לינת שטח, סרט ומקלחת

לנים בחמישי-שישי בגן לאומי ירקון (מתחם מקורות הירקון). התמקמות בחניון הלילה המוסדר, הכנת ארוחת ערב עצמית ולפני השינה מצטרפים לפעילות משותפת: בחמישי הרצאה של אנשי רשות הטבע והגנים בנושאי שמירת טבע ומורשת, ובשישי הקרנה של סרט הטבע הישראלי "ארץ בראשית". בחניון שירותים, מקלחת ומים זורמים. את יום המחרת אפשר לנצל לשהייה בגן הלאומי ולטיול. הגעת המשפחות לגן עד השעה 16:00 ביום שישי עד לשבת למחרת בשעה 17:00.

מתי: מידי חמישי-שישי, במהלך חודש יולי

מחיר: 50 שקל למבוגר, 40 שקל לילד

לפרטים: 3639*

 

עששיות במערות

סיור מודרך לאור עששיות בעולם התחתון של מערת המבוך, גן לאומי בית גוברין. במהלך הסיור יעברו המשתתפים בקולומבריום, בבית הבד ובחללים שונים מהם מורכבת המערה. לסיום שתיית תה מצמחי הגן. מתאים לילדים מגיל 8 ומעלה.

מתי: ימי חמישי, 5 ו-19 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 3639*

 

חופים, נופים וקבלת שבת

סיור מודרך בשמורת חוף הבונים, המשלבת בין חופים סלעיים וחופים חוליים ובה מפרצי צדפים, מערה החצובה בכורכר, צמחים ובעלי חיים האופייניים לים ולחוף באזור זה. הסיור כולל ביקור במרכז הסובב הימי, ובסיומו תתקיים קבלת שבת חגיגית עם חלה ויין לאור השקיעה ומול גלי הים.

מתי: שישי, 6 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

קבלת שבת בחוף הבונים (צילום: דורון ניסים)

 

זוכרים את טייס ה"מוסקיטו"

טקס הזיכרון לסג"מ יהושע צבי טמפלמן, נווט במטוס "מוסקיטו", שהתפרק בתאונה אווירית בשנת 1954 ונפל בשדות נגבה, יתקיים ליד בית הקברות הצבאי בקיבוץ נגבה. בתכנית: ליווי מוסיקלי של רביעיית כלי קשת "מיתרי הזהב", הזמרת הצעירה עופרי קורן, ודבריהם של ילדי נגבה וחיותה דביר.

מתי: שישי, 6 ביולי, 10:00

מחיר: הכניסה חופשית

 

לחיים אמריקה

לציון יום העצמאות ה-236 של ארצות הברית, יקב ססלוב עורך ערב מיוחד בחצר מרכז המבקרים של היקב בקיבוץ אייל. במרכז הערב יתקיים מופע של הצמד המוזיקלי בני הזוג לארי ומינדי פוגל במיטב להיטי שנות ה-60 וה-70. בליווי יין וכיבוד בסגנון אמריקאי.

מתי: רביעי, 4 ביולי, 21:00

מחיר: 130 ברכישה מוקדמת

לפרטים: 09-7492697

 

צוחקים בכפכפים

חודש של פסטיבל צחוק וסטנדאפ נפתח בחוף הריביירה בת ים. בכל יום שבת יתקיים מופע סטנדאפ, השבוע יופיעו: דני סנדרסון במופע בידור מוסיקלי המשלב בדיחות ושירים סאטיריים מימי כוורת, טיש בשלושה במופע בידור מיוחד המשלב בידור ומוסיקה לקהל הדתי והחילוני כאחד בהשתתפות משה להב (הטיש הגדול), קובי אריאלי וישי לפידות. עוד מופעים בהמשך החודש: דידי הררי, שחר חסון ו-Red Band.

מתי: שבת, 7 ביולי, 20:30

מחיר: הכניסה חופשית

Red Band בפסטיבל צחוק וסטנדאפ בבת ים

 

טריאתלון הילדים

טריאתלון הילדים הראשון בכפר סבא יתקיים בקאנטרי בעיר. הטריאתלון מיועד לילדים ולבני נוער בגילי 15-8, ויתקיים במקצים שונים המותאמים לכל גיל. במסגרת הטריאתלון יתקיימו מקצים תחרותיים של שחייה, רכיבה על אופניים וריצה. בנוסף, יתקיימו גם אימונים פתוחים להתנסות: אימון פתוח באופניים וריצה בפארק ואימון שחייה בקאנטרי.

מתי: שישי, 6 ביולי, 7:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6764008

טריאתלון הילדים בכפר סבא

 

שרידים מימי בית ראשון

טיול מודרך למשפחות בין הכרמים אל שרידי העיר המקראית (במת הסלע). הסיור יתחיל בהליכה רגלית דרך כרמי היין, עד אזור "במת הסלע" שבו מערת קבורה מתקופת בית ראשון, מקווה טהרה, מחצבה עתיקה, גורן, שומרה ושרידים נוספים מהעיר המקראית של צובה.

מתי: שבת, 7 ביולי, 14:00

מחיר: 20 שקל למשתתף

לפרטים: בהרשמה מראש: 02-5347090

אל שרידי העיר המקראית צובה

 

מתנ"ך עד תש"ח

טיול מודרך למשפחות להר צובה. הטיול יתחיל בהר צובה, יעבור דרך העצים העתיקים ומעיין צובה ומשם אל נקבת עין צובה. משך הטיול כשעתיים.

מתי: שבת, 7 ביולי, 10:00

מחיר: 20 שקל למשתתף

לפרטים: בהרשמה מראש: 02-5347090

מעיין צובה

 

ברהמס בערבית

במסגרת אירועי שבת קלאסית בפארק הרצליה (רחוב יוסף נבו) יתקיים המופע "ברהמס בערבית". מירה עווד – שירה, ויסאם ג'ובראן על העוד, אנסמבל אליסיום וגיל שוחט על הפסנתר.

מתי: שבת, 7 ביולי, 19:00

מחיר: הכניסה חופשית

 

קיבוץ המשנה פניו

סיור מודרך עם החברה להגנת הטבע, קהילת ירושלים בקריית ענבים, קיבוץ המשנה את פניו. מפגש: תחנת אגד קיבוץ קרית ענבים.

מתי: חמישי, 5 ביולי, 15:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 02-6252357

 

אנשים למען צבים

סיור מודרך במרכז הארצי להצלת צבי ים, בו מטפלים אנשי רשות הטבע והגנים בצבי-ים פצועים וחולים. במרכז ההצלה, הסמוך למכמורת שבעמק חפר, ניתן לראות את הצבים, לשמוע את סיפורם, להבין את הבעיות עמם הם מתמודדים וכיצד ניתן לעזור להם בקלות.

מתי: שבת, 7 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 3639*

 

יין ובראנץ' בצובה

טיול שישי של יין ובראנץ', שיצא מלובי מלון צובה וימשיך בהליכה אל הגת העתיקה, בה יכירו המשתתפים את דרכי ייצור היין בעת העתיקה. משם ממשיכים אל הכרם להסבר על גידול הגפן בימינו ולסיום סיור וטעימת יין ביקב צובה. משך הטיול כשעה וחצי, מתאים למשפחות עם ילדים. ניתן לסיים את הטיול בארוחת בראנץ' בלובי המלון.

מתי: ימי שישי, במהלך חודש יולי, 14:00-10:00

מחיר: טיול: 25 שקל למשתתף, טיול+בראנץ': 115 שקל למבוגר, 90 שקל לילד עד גיל 12

לפרטים: בהרשמה מראש: 02-5347090

 

לינת לילה משפחתית וסיפורי פקחים

לינות בחניון הלילה גן לאומי ירקון בימים רביעי, חמישי ושישי ללא הרשמה. בימי רביעי תתקיים הרצאת פקח רשות הטבע והגנים לפני השינה. בחניון הלילה המוסדר ניתן להכין ארוחת ערב עצמית, להדליק מדורה וליהנות מחוויה משפחתית. במתחם יש מקלחות (מים קרים) ושירותים. בסמוך חוף רחצה הפועל בשעות הרחצה.

מתי: כל רביעי, חמישי ושישי בלילה, במהלך חודש יולי

מחיר: 40 שקל למבוגר, 30 שקל לילד

לפרטים: 3639*

גן לאומי ירקון (צילום: רביד בירן)

 

שקיעה על חומת העיר

סיור שקיעה מודרך על חומות העיר הצלבנית בגן לאומי אשקלון, עיר מסחר קדומה השוכנת על דרך הים העתיקה, שקישרה בין מצרים לסוריה. במהלך הסיור יתוודעו המשתתפים לרבדיה השונים והנסתרים של העיר, יבקרו בשער הכנעני, בוילה הביזנטית, בבזיליקה הרומית וילכו לאורך רצועת החוף בליווי הסברים על מסלול חייהם של צבי הים הנדירים. לא מתאים לעגלות.

מתי: ימי חמישי בערב, במהלך חודש יולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

ארמון נופש מלכותי

סיור בגן לאומי הרודיון. תצפית מרשימה למדבר יהודה וירושלים, ביקור בארמון מבוצר, ירידה למאגרי המים משרידי קבר הורדוס שנחשפו באתר.

מתי: שישי ושבת, 6 ו-7 ביולי, 12:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

גן לאומי הרודיון

 

עקבות בחול

טיול מודרך למשפחות בשמורת טבע חולות ניצנים בשעות החשכה. התחקות אחר בעלי החיים הפעילים בה, סיור בדיונות והסברים על ייחודה של שמורה זו. לסיום הכנת פיתות על הסאג'.

מתי: שבת, 7 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 3639*

 

קומיקס מסין

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון יציג את התערוכה ״מילים חזותיות, קומיקס מסין". בתערוכה יוצגו עבודות קומיקס מסין החל משנת 1950 ועד ימינו. מסע בעקבות ההיסטוריה של סין, החל מהמקורות הספרותיים הקדומים דרך המהפכים הפוליטיים והתרבותיים שעברו על סין במאה העשרים ועד השפעת הגלובליזציה במאה העשרים ואחת.

מתי: פתיחה: 2 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.cartoon.org.il

״מילים חזותיות- קומיקס מסין״

 

אוכלים כשר

פסטיבל "אוכלים כשר" חוזר זאת הפעם ה-5, ויתקיים בחוף ארגמן נתניה. הפסטיבל מקבץ אליו את השפים, המותגים, הרשתות והמסעדות שיציעו את מיטב התפריטים הכשרים במחירים שווים לכל כיס, 35-15 שקל. יתקיימו הופעות אמנים ללא תשלום: עדי רן (3.7), הכליזמר מיכאל רורודצקי וילד הפלא הזמר דניאל רפוזנסקי (4.7) אודי דוידי (5.7), אמני רחוב יופיעו בטיילת במהלך הפסטיבל ויתקיימו פעילויות וסדנאות לילדים.

מתי: שלישי-חמישי, 5-3 ביולי, 23:00-18:00

מחיר: הכניסה חופשית

אודי דודי יופיע בפסטיבל "אוכלים כשר" (צילום: יח"צ)

 

מצייר את הצלילים

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון יציג את התערוכה "הפילהרמונית בצליל ובקו" - יוסף רוס מצייר את התזמורת. התערוכה לוקחת את המבקרים לסיור מוסיקלי בזמן באמצעות דיוקנאות שצייר רוס ובהם הנציח את גדולי המוסיקאים שהתארחו על במת התזמורת מאז הקמתה.

מתי: פתיחה: 2 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.cartoon.org.il

זובין מהטה "הפילהרמונית בצליל ובקו"

 

סלבס וחיות אחרות

במסגרת אירועי נעילת העונה הישראלית לעיצוב בחולון יוצגו שתי תערוכות ביכורים לצלם זיו שדה: "ספקטרום" במשכן מאירוב ו-"ספקטרום בשדרה" בשדרת דב הוז. בתערוכה יוצגו מגוון פורטרטים של דמויות מוכרות לצד צילומי חיות שונות בטבע. בין המצולמים: יאנה גור, אפרת דור, מיכאל מושונוב, נטלי עטיה ומארק רונסון.

מתי: פתיחה רשמית: שבת, 30 ביוני, 20:00, תוצג עד ה-30 באוגוסט

מחיר: הכניסה חופשית

שתי תערוכות ביכורים לצלם זיו שדה

 

תל אביב

מבט מ"עין הציפור"

טיול מודרך שכולל הפעלות לכל המשפחה ביער ראש ציפור בתל אביב. בילוי שיתחיל בשעת בין ערביים עם מסלול טיול קצר, סדנאות ותחנות הדרכה בתחומי הסביבה והאקולוגיה. טיפוס אל "עין הציפור" ותצפית אל מפגש הנחלים, משם בהליכה לאורך גדת הירקון. המפגש יתקיים ביער ראש ציפור, שהוכשר לאחרונה על ידי קק"ל למען תושבי האזור.

מתי: שישי, 6 ביולי

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש ב"קו ליער" 1-800-350-550

 

11 כוריאוגרפים 19 רקדנים

הקבוצה הצעירה של להקת אנסמבל בת-שבע מציגה ערב אישי "מיקסטייפ", במסגרת פרויקט "רקדנים יוצרים". הערב משלב בתוכו 10 עבודות מחול קצרות, מאת 11 כוריאוגרפים צעירים ובהשתתפות 19 רקדני אנסמבל בת-שבע, מתלמדים ואורחים. בין הנושאים בהם בחרו הרקדנים לעסוק: על עבודה משותפת וחברות באנסמבל, על התרבות הססגונית של סוף שנות ה-80 בניו-יורק, על הדברים שגורמים לנו לצחוק ועל שלמה גרוניך. הערב יוצג באולם ורדה, סוזן דלל.

מתי: רביעי-שבת, 7-4 ביולי, 21:00 (שישי בשעה 22:00)

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 03-5171471

"מיקסטייפ" - אנסמבל בת-שבע

 

"ריגולטו"

האופרה הישראלית חותמת את העונה עם "ריגולטו" מאת ג'וזפה ורדי- מהאופרות האהובות ביותר ברפרטואר האופראי בכל הזמנים. ב"ריגולטו" משרטט ורדי את גורלו של ליצן החצר המעונה שמנסה לנקום במעבידו הדוכס חסר הלב שפיתה באכזריות את ג'ילדה בתו התמימה. האופרה בניצוחם לסירוגין של דניאל קלגרי ודניאל כהן ובהשתתפות: תזמורת האופרה- התזמורת הסימפונית הישראלית-ראשון לציון, מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של ישי שטקלר וסולנים ישראלים ובינלאומיים. בית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב.

מתי: 30 ביוני – 14 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-692777

"ריגולטו" (צילום: גדי דגון)

 

נקניקיות ענק ובירה קרה

ה"ביר גארדן" של מבשלת פאולנר, גינת הבירה הבווארית, תתקיים במתחם התחנה תל אביב. 2 לילות של בירה, אוכל ומוזיקה באווירה אותנטית ותוססת בליווי נקניקיות ענק לצד בירה צוננת מחביות שיוצבו במקום ובהם: פאולנר חיטה בהירה ופאולנר סלבטור. על תפריט הנקניקיות הופקדו אלן טלמור וזאב טנא בעליה של רשת 'פרנק'. בנוסף יתקיימו הופעות חיות של הרכבים מוזיקליים מידי ערב.

מתי: רביעי-חמישי, 5-4 ביולי, מהשעה 23:00-19:00

מחיר: הכניסה חופשית

הביר-גארדן של פאולנר (צילום: אמיר יעקובי)

 

ילדים בשוק

שוק הנמל בנמל תל אביב חוגג בכל יום שלישי את עונת הקיץ והחופש הגדול ומציג שוק ילדים שמח, צבעוני וססגוני גדוש בהפעלות ובדוכני אוכל, שילדים אוהבים. בין היתר יתווספו לשוק דוכני גלידה ותירס חם והפעלות: מספרת סיפורים, מופעי תיאטרון יחיד, תיאטרון בובות ומוסיקה. בנוסף, החל מהשעה 20:30 ייערך "שוק לילה", במסגרתו יציעו דוכני השוק תוצרת קייצית מיוחדת, מנות ספיישל ומבצעים רבים.

מתי: ימי שלישי, במהלך חודש יולי, 17:30

מחיר: הכניסה חופשית

שוק ילדים בשוק הנמל (צילום: מעיין נדיר)

 

חיים במשחק

חברת עצל'ה, יבואנית משחקי קופסה איכותיים לילדים, פותחת למשך שבועיים, בקניון מנדרין במלון מנדרין תל אביב, משחקיית פופ אפ בה ייפתחו לשימוש עשרות משחקי קופסא איכותיים. ילדים והוריהם מוזמנים להתנסות במשחקים בליווי הדרכה מקצועית. המשחקייה מיועדת לילדים בגילי 10-2.

מתי: 13-1 ביולי

מחיר: ללא תשלום

משחקיית קיץ לילדים (צילום: HABA)

 

הלב של האמן

תערוכתו העוצמתית, 'פעימות הלב', של האמן הנודע כריסטיאן בולטנסקי, תיפתח במוזיאון נחום גוטמן לאמנות. התערוכה תציג מיצב של פעימות לב האמן ותכלול מראות שיפוזרו בחלל חשוך לחלוטין- סרט וידיאו שיוקרן במהלך התערוכה יציג דיוקן עצמי של האמן ב-6 תקופות שונות בחייו. נורה מיוחדת המסונכרנת עם הקלטת פעימות הלב של האמן תדלק ותכבה אל תוך מעבר בין אור לחושך, בין החיים למוות.

מתי: פתיחה: חמישי, 5 ביולי, 19:00 ראשון-חמישי, 16:00-10:00, שישי, 14:00-10:00 ושבת, 15:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 5161970 -03

"פעימות הלב" - כריסטיאן בולטנסקי (צילום: מארק דומאז')

 

אמנות בין חדרי המלון

סיור אמנות מודרך במלון ARTPLUS תל אביב, מציג יצירות ייחודיות מאוסף דורון סבג, או.אר.אס בע"מ ויצירות 'מותאמות אתר' בחללים הציבוריים של המלון והן בחדרים הפרטיים. הסיור כולל ארוחת בוקר והדרכה מקצועית תוך סקירת מגמות האמנות המרכזיות בישראל, ניסיון להעניק זוויות צפייה רב-מימדיות ולמקם את האמנות בהקשרים רחבים יותר. בין האמנים המציגים: סיגלית לנדאו, צדוק בן דוד, דורון רבינא ואחרים.

מתי: החל מיום שישי, 29 ביוני, ראשון-שבת, בתאום מראש

מחיר: 120 שקל לאדם

לפרטים: 050-6709378

וידאו ארט של האמנית סיגלית לנדאו - מלון ARTPLUS

 

מתח ואנרגיה ביפו

"להקת המחול הקיבוצית" תבצע שני מופעים במסגרת פסטיבל המחול "דולוס" שיתקיים ביפו. הלהקה תציג בפסטיבל את מופע "Kיבוצית 360", מופע משתף ובלתי אמצעי בין רקדני הלהקה והקהל. חווית מחול טוטלי שיוצרת מתח ואנרגית שיא באמצעות 12 רקדנים. דיאלוג עם הצופים בשפת התנועה הייחודית ללהקת המחול הקיבוצית והקהל.

מתי: שני, 16 ביולי, 12:00 ו-16:00

מחיר: בתשלום

 

פלמנקו בנמל

מופע פלמנקו מבית היוצר של להקת רמנגאר של קרן ואבנר פסח יתקיים ברידינג 3 נמל תל אביב. על הבמה רקדנים, זמרים, גיטריסטים וכלי הקשה במופע על טהרת ה- FLAMENCO PURO"" כל זאת בהנחיתו של שמעון פרנס. המופע משלב קטעי סולו ודואטים של הרקדנים לצד קטעים מוסיקליים מקוריים.

מתי: שלישי, 3 ביולי, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 9066*

להקת רמנגאר (צילום: גלי תיבון)

 

באך מול שוסטקוביץ

סדרת המוסיקה "כל גווני המוסיקה" של בית האופרה –המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב תחתום את העונה עם קונצרט מיוחד: "באך מול שוסטקוביץ": דו שיח מוסיקלי" בהשתתפות שני אמנים בינלאומיים: נגן הצ'מבלו הגרמני אנדראס שטאייר והפסנתרן הרוסי אלכסנדר מלניקוב.

מתי: רביעי, 4 ביולי, 20:00

מחיר: 199-115 שקל

לפרטים: 03-6927777

 

ירושלים

חומת ירושלים הובקעה

סיור מודרך חדש של "בית שמואל" מתמקד בחומות העיר ירושלים על תקופותיהן: הממלכה היבוסית, שלטון חזקיהו, בית החשמונאים, התקופה הצלבנית והשלטון העות'מאני שהותיר את החומה שעליה ניתן להלך כיום. במהלך הסיור הסברים על התקופות השונות וסיפור הבקעת החומה בי"ז בתמוז שנת 70. המסלול יעבור משער יפו לכיוון שער שכם. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: חמישי, 5 ביולי, 16:30

מחיר: 105 שקל כולל כניסה לאתרים

לפרטים: 02-6203461

 

לטעום חלות שבת

בלילה של יום חמישי עולים ניחוחות אפיית חלות שבת מהמאפיות הירושלמיות. סיור מודרך יצא בעקבות החלות התופחות משולב בסיפורים ירושלמים על אופים ואפייה. הסיור יעבור בשוק מחנה והשכונות החרדיות בין מאפיות של פעם ומאפיות מודרניות עם טעימות מהחלות הטריות. ביקור במאפיות מיוחדות ביניהן מאפייה בת 120 שנים שמתמחה באפיית חלות ומאפיה משפחתית שצלילי מוסיקה קלאסית מלווים את תהליך התפיחה. יש לבוא בלבוש צנוע. נשים בחצאיות ארוכות וגברים עם כיפה. הסיור כולל טעימות.

מתי: חמישי, 5 ביולי , 20:00

מחיר: 95 שקל

לפרטים: בית שמואל 02-6203461

מסיירים במאפיות ירושלמיות וטועמים חלות שבת צילום: בית שמואל

 

מוסקבה בירושלים

סיור מודרך בין המוסדות "הרוסיים" של ירושלים. המסלול יתחיל בכנסייה הפרבוסלאבית "הלבנה והאדומה" וביקור בנכסיהן החילוניים והדתיים. סקירה על תולדות "מגרש הרוסים" לפרטיו וסיפורם של הצליינים הרוסיים בעיר העתיקה. לסיום ביקור במעוז הצארים: מנזר אלכסנדר נייבסקי. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שישי, 6 ביולי, 09:00

מחיר: 105 שקל, כולל כניסה לאתרים

לפרטים: בית שמואל 02-6203461

המוסדות הרוסיים בירושלים - האדומים והלבנים צילום: בית שמואל

 

בעקבות הארמנים בירושלים

סיור מודרך בעקבות העדה הארמנית יעבור באתרים ארמניים בירושלים, שחלקם הגדול סגור בדרך כלל לקהל. גורלם של הארמנים דומה לגורלו של העם היהודי. הם סבלו מרדיפות, גלות ושואה וגם לאחר שקיבלו מדינה משלהם בני עמם פזורים בכל העולם. במהלך הסיור ביקור בפסיפס הציפורים, קפלת סנט וורטן, מתחת לכנסיית הקבר, ביקור במתחם המנזר הארמני הסגור לקהל, בבית הקברות הארמני ובקברי הפטריארכים. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 7 ביולי, 10:00

מחיר: 120 שקל

לפרטים: בית שמואל 02-6203461

ביקור באתרים ארמניים שאינם פתוחים לקהל הרחב צילום: רונית סבירסקי

 

החסידות בעין המצלמה

תערוכה חדשה נפתחה במוזיאון ישראל "חסידים: לא רק שחור לבן" התערוכה מציגה את התרבות החסידית מנקודת מבט אתנוגראפית חדשה. החוויה החסידית משתקפת באמצעות חפצים, תצלומים וקטעי וידאו המייצגים את החיים הרוחניים-חברתיים העשירים של החסידים, ובמיוחד את הרגלי הלבוש של הקבוצות, או "החצרות", השונות.

מתי: תוצג עד ה-20 בנובמבר. ראשון-שני ורביעי-חמישי ושבת, 17:00-10:00 שלישי, 21:00-16:00, שישי, 14:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6708811

"חסידים: לא רק שחור לבן" (צילום: מנחם כהנא)

 

תיאטרון במטבח

"פסטיבל בבית" יתקיים במסגרת אירועי עונת התרבות בירושלים. שלושה ימים של יצירה אינטימית המתקיימת בבתים ברחבי העיר: הצגה במערה, סיור לילי לאדם בודד בין פוחלצים, תיאטרון חפצים במטבח, מחול בבית כנסת, שירה בביתו של שייח' סופי במזרח העיר ואירועים נוספים. השנה בפסטיבל בבית, אחת-עשרה הפקות (רובן הפקות מקור) שיחלשו על עשרה בתים בעיר, שביקור בהם מקפל בתוכו סיפור בפני עצמו.

מתי: שלישי-חמישי, 5-3 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6240368

 

80 משוררים, 18 מופעים

"מקום לשירה" וקבוצת המשוררים "כתובת" עורכים בפעם החמישית את פסטיבל השירה "מטר על מטר" בגן הבוטני בירושלים. בפסטיבל יתארחו מעל ל- 80 משוררים, מוסיקאים ואמנים מן השורה הראשונה בישראל. הם ישתתפו ב- 18 מופעים שונים שיעסקו בצורות שונות במרחב הקיום הישראלי, האינטימי והשירי. בפתיחת הפסטיבל יתקיים מופע בכורה ומחווה מיוחדת למשורר רוני סומק בהשתתפות אפרת גוש, יהלי סובול, חמי רודנר, ערן צור וחנן בן סימון שישירו שירים שכתב סומק שהולחנו במיוחד עבור הפסטיבל.

מתי: שלישי-חמישי, 5-3 ביולי

מחיר: כלול במחיר הכניסה לגן: 30 שקל למבוגר, 20 שקל לילד, למעט הכניסה למופע המתופף של המהפכה: 75 שקל לכרטיס הכולל כניסה למופע הפתיחה

לפרטים: 6226*

"מטר על מטר" (צילום: מיכל פתאל)

 

פינות וחצרות במרכז העיר

סיור מודרך במרכז ירושלים שיעבור בפינות ובחצרות קסומות במרכז העיר, ביריד בצלאל לאמנויות, במתחם "מעצבים בעיר" ויכלול סקירה על הפיתוח האורבני והקהילתי. הבתים בעלי הארכיטקטורה המפוארת, ההיסטוריה שבין האבנים והתרבות המתחדשת. מקום מפגש: יריד בצלאל לאמנות, רחוב שמואל הנגיד 10. משך הסיור כשעה וחצי.

מתי: שישי, 29 ביוני ו-6 ביולי, 12:00

מחיר: ללא תשלום

 

צעירים מבטיחים

במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים, יתקיים לראשונה אירוע פיצ'ינג שבו יוצגו 12 הפרויקטים של חממת הקולנוע הבינלאומית- ירושלים. החממה נועדה לעידוד כתיבת סרטי עלילה ראשונים באורך מלא של יוצרי קולנוע צעירים ומבטיחים מהעולם ומישראל. באירוע, שיתקיים במשכנות שאננים, יוצגו בפני חבר שופטים שבראשו יעמוד מנהל פסטיבל לוקרנו - אוליבייה פר (Olivier Pere), 12 הפרויקטים על ידי הבמאים והמפיקים שנבחרו להשתתף באירוע.

מתי: שישי, 6 ביולי

מחיר: הכניסה חופשית

 

ספארי לילה בלב העיר

סיור לילי בהדרכת התחנה לחקר ציפורי ירושלים, ובמהלכו תיערך תצפית על חיי הטבע במרכז העיר: ינשופים, דרבנים ועטלפים. מתאים לילדים בגילי חמש ומעלה.

מתי: שני, 9 ביולי, 19:00

מחיר: 25 שקל למבוגר, 20 שקל לילד

לפרטים: בהרשמה מראש: 052-3869488

 

נותנים קול לאישה

אירוע התרמה לפעילות ארגון "קול האשה", להעצמה כלכלית לנשים, יתקיים בתיאטרון ירושלים. באירוע תופיע הזמרת מירי מסיקה.

מתי: שבת, 7 ביולי, 21:00

מחיר: מ-200 שקל (כל ההכנסות קודש לפעילות ארגון "קול האשה")

לפרטים: 02-6222455

 

סיפורי אהבה בירושלים

סיורי "אהבים בירושלים" בשילוב עם החיזיון הלילי של מגדל דוד. בין הסמטאות והחצרות הבתים יחשפו סיפורי אהבה היסטוריים, סיפורי אהבה חוצת גבולות, סיפורים על האנשים שחיזוריהם נתקלו בחומות ועל אלה שזכו להגשים את אהבתם. תצפית ממגדלי המצודה, סמטאות ימין משה, שכונת משכנות שאננים ומגדל המוזיאון.

מתי: רביעי וחמישי, 4 ו-5 ביולי, 19:00

מחיר: 100-90 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש: 6265333- 02

מצודת מגדל דוד בשעת בין ערביים (צילום: פיני חמו)

 

"כמעט לילה"

מוזיאון מגדל דוד ירושלים יפתח באופן מיוחד בימי חמישי של חודש יולי ברציפות מהשעה 10:00 ועד 19:30. המבקרים מוזמנים לסייר במוזיאון בשעות בין הערביים בשילוב מופע מוזיקלי תחת כיפת השמים, בין שרידים ארכיאולוגיים וגן מטופח. ברחבה המרכזית, לצד בית הקפה, יופיעו הרכבים במוזיקה חובקת עולם.

מתי: ימי חמישי, במהלך חודש יולי, 19:30-18:00

מחיר: 30-15 שקל (מחיר הכניסה למוזיאון)

לפרטים: 6265333- 02

 

סדנה לאור ירח

בסדנת המיחזור שתתקיים במוזיאון ישראל ירושלים כפתור הופך לכוכב, צלחת לירח, פסולת תעשייתית הופכת לאמנות. בעקבות התערוכה לילה טוב יוכלו ילדים ליצור עולם ומלואו באמצעות חומרים ממוחזרים ופסולת ממפעלי תעשייה. עם הרבה דמיון והדרכה צמודה בחדר שכולו פיג'מות ומצעי לילה.

מתי: מידי יום שלישי, במהלך חודש יולי, 19:00-16:00

מחיר: בתשלום

 

ספר שחור, ספר לבן

ספריית האיור שבמוזיאון ישראל ירושלים מזמינה ילדים לסיפורי חושך, לאיורי לילה ולמה שביניהם. הספרייה מציעה אוסף של ספרי ילדים מאוירים מכל העולם ותערוכה של זוכי פרס האיור לספרי ילדים 2012. בכל יום, לכבוד תערוכת לילה טוב, תתקיים שעת סיפור מיוחדת המציגה את המעבר בין היום ללילה באמצעות ספרים שחורים וספרים לבנים. מתאים לגילי 6-4

מתי: מידי יום שלישי ושישי, במהלך חודש יולי, 17:00 בשישי 11:00

מחיר: בתשלום

 

"הטיש הישראלי"

טיש חסידי יתקיים בחצר סרגיי ירושלים. סיפורים, שירים, פיוטים, חזנות וארץ ישראל. על הבמה: דביר סורמלו, אלי לינקר והנגן והזמר נתנאל זלבסקי.

מתי: חמישי, 5 ביולי, 20:00

מחיר: 45 שקל

לפרטים: 02-6252357

 

שירי תנועות הנוער

ערב פרידה מהתערוכה מ"יבנה לירושלים" במוזיאון חצר הישוב הישן. בתוכנית: "שירה הנוער", תנועות הנוער משירי שנות הארבעים. שר ,מנגן ומספר: שלמה צוברי.

מתי: חמישי, 5 ביולי, 18:00

מחיר: 70 שקל לאדם, 120 שקל לזוג

לפרטים: 02-6276319

 

מערות הסנהדרין

סיור מודרך עם החברה להגנת הטבע, קהילת ירושלים אל מערות הסנהדרין ורחוב שמואל הנביא. מפגש: בכניסה לבית הקברות סנהדריה.

מתי: ראשון, 8 ביולי, 16:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 02-6252357

 

תיאטרון יפני במוזיאון

עולם שחקני הקאבּוּקי, תיאטרון יפני בן כ- 400 שנים, מוצג באמצעות 30 הדפסים וציורים מאוספי המוזיאון ותלבושות תיאטרון היסטוריות מיפן. תערוכה "זו לא אישה זה גבר: מראות מתיאטרון הקאבּוּקי" מוצגת במוזיאון ישראל ירושלים.

מתי: פתיחה: שלישי, 3 ביולי

מחיר: בתשלום

 

שירה בשדרה

ערב שירה בציבור עם אמיר שרייבר יתקיים באלרוב שדרות ממילא ירושלים. ערב השירה יתקיים באמפיתיאטרון במרכז השדרה.

מתי: חמישי, 5 ביולי, 20:30

מחיר: הכניסה חופשית

 

רוקדים לאורך החומות

אלרוב שדרות ממילא מקיימים ערבי ריקודי עם מדי יום שני.

מתי: ימי שני, 19:30

מחיר: הכניסה חופשית

 

נבכי המטבח היהודי

"לילות העיר העתיקה", המיזם התרבותי של הרשות לפיתוח ירושלים מזמין אתכם לגלות את הקשר שבין אוכל לתרבות במפגש לילי מיוחד "מטעמי הבעלבוסטה הספרדיה". מוזיאון חצר הישוב ירושלים מארח חוויה קולינרית בה יכנסו המשתתפים אל תוך נבכי המטבח היהודי הספרדי.

מתי: שני, 25 ביוני ו-2 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6276319

 

ספר אמן

תערוכה חדשה לאמנית מיכל זהבי, "ספר אמן" תפתח בגן הבוטני ירושלים. התערוכה עוסקת במעמד הספר המשומש בעידן השימושי ובקשר בין טבע וציוויליזציה.

מתי: פתיחה: חמישי, 28 ביוני. ראשון-חמישי, 19:00-9:00, שישי, 17:00-9:00 ושבת, 18:00-9:00

מחיר: 30-20 שקל (מחיר הכניסה לגן)

 

דרום

לילה במישור עמיעז

טיול לילי במישור עמיעז, אל מרחבי המדבר בשעות לילה. הגעה אל חוף ים המלח לקראת שקיעת השמש וזריחת הירח המלא של חודש תמוז, שחייה בים (למי שרוצה) והתארגנות לארוחת ערב משותפת. לאחר מכן נסיעה למישור עמיעז לטיול רגלי במורד נחל סדום, בין צורות הנוף המיוחדות ומשחק האורות שיוצר הירח. יש להצטייד בכיסאות נוח לישיבה על החוף. מסלול הטיול כ-6 קילומטרים. היציאה לטיול מדרך נמיר תל אביב, ליד תחנת רכבת ארלוזורוב.

מתי: רביעי, 4 ביולי, 17:00 (יציאה מתל אביב)

מחיר: 150 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

בהשראת הנגב

תערוכת קבע של סדרת ציורי שמן ענקיים בהשפעת אזור הנגב מוצגת בגן לאומי מצדה. הצייר אייב פינצ'וק, אמן יהודי מוביל ממונטריאול קנדה, קיבל את ההשראה ליצירותיו בארץ, ותורם אותן לחי בר ללא תמורה, אלא לתצוגה על מנת להראות לעולם את העושר והיופי הזה.

מתי: ראשון-שבת, 17:00-8:00

מחיר: בתשלום

"הנגב" - אייב פינצ'וק

 

כפר הקקטוסים גם בקיץ

כפר הקקטוסים שבקיבוץ אליפז מקיים שחייה לילית לצלילי מוזיקה בבריכת השחייה בקיבוץ ביום חמישי בערב. בשישי בבוקר יתקיים סיור חקלאי מודרך בין ענפי הקיבוץ השונים, ואחר הצהרים יתקיים סיור שקיעה אל הסודות הקסומים בפארק תמנע.

מתי: חמישי-שישי, 7-6 ביולי

מחיר: בתשלום, לאורחי כפר הקקטוסים הפעילות ללא תשלום

לפרטים: 08-6356230

 

סיורי שקיעה אל פארק בראשיתי

סיור ערב מודרך למשפחות בפארק תמנע, בין הסודות הקסומים של הפארק הנחשפים בלילה בתאורה ייחודית: "עמודי שלמה", "הפטרייה" ו-"הספינקס". המשתתפים יצפו במייצג מכרות הזמן, מסע לממלכת מצרים העתיקה המתאר את סיפור כריית הנחושת מהתקופה העתיקה ועד היום. התוכנית מוצגת באמצעי מולטימדיה חדישים, בהקרנה על מסכים של 360 מעלות ובמה מסתובבת. לאחר המייצג ממשיכים לסיור באתרי הנוף בליווי מדריכי פארק תמנע.

מתי: שלישי, 3 ו-10 ביולי, החל מהשעה 17:00

מחיר: 69 שקל למבוגר, 59 שקל לילד

לפרטים: בתאום מראש: 08-6316756

סיור ערב בפארק תמנע (צילום באדיבות פארק תמנע)

 

מלטפים תנינים בערבה

חוות קרוקולוקו שבערבה, החווה הגדולה בארץ לגידול תניני יאור, מקיימת סיור מודרך למשפחות בכל יום בין השעות 19:00-10:00. המבקרים מוזמנים לבקר בבריכות המים בהן טובלים כ-2,000 תנינים שאורכם של הבוגרים מגיע לכ-5 מטרים, לבקר בבריכת הבוגרים ולראות כיצד שומרת התנינה על ביציה שהטילה בגומחה באדמה, כיצד נראית ביצת תנין וללטף תנין תינוק. הסיור כולל סיפורים אודות משפחת התנינים ואורח חייהם. בחודשי הקיץ יתקיים גם סיור לילי באמצעות תאורת פנסים (בתאום מראש בלבד).

מתי: ראשון-שבת, 7-1 ביולי

מחיר: 25 שקל למשתתף מגיל שנתיים, סיור ערב: 30 שקל למשתתף

לפרטים: 052-8991088

 

שקיעה והאכלת טורפים

סיורי שקיעה בליווי פקח בחי-בר שבקיבוץ יטבתה. בסיור יהיה ניתן לראות את הראם הלבן, הדישון, הפרא, הערוד ולהקת היענים הסקרנית עם אפרוחיהן. לאחר מכן יתקיים ביקור בחדר החושך המדמה ליל ירח מלא. בחדר מאזינים לנשימות התנשמת, מבחינים במעופם של עטלפי הפירות ומכירים את עקרבי המדבר בצבעיהם הזוהרים. הסיור מסתיים בצפייה בהאכלת טורפים – הולכים במבוך פתלתל בין כלובי חיות הטרף המדבריות, לומדים על אורח חייהם בטבע וכמובן, מציצים אל מזונם בעת האכלה. בין הטורפים ניתן לפגוש את הזאב, השועל, הפינק, הצבוע, הקרקל והנמר.

מתי: חמישי, 5 ו-12 ביולי, 19:00-17:00

מחיר: 43 שקל למבוגר, 22 שקל לילד (בגילי 18-5)

לפרטים: ההרשמה מראש: 08-6373057

סיור שקיעה בחי-בר יטבתה (צילום: שי קבסה)

 

כלל ארצי

קיץ בחברת החשמל

חברת החשמל פותחת את שערי מרכזי המבקרים לקהל הרחב בחודשי הקיץ באתרי תחנות הכוח חיפה, "אורות רבין" ליד חדרה, "רוטנברג" דרומית לאשקלון ובחוות חפציבה ליד חדרה. הביקור כולל סיור מודרך ומותנה בתיאום מראש.

מתי: במהלך חודשי הקיץ, יולי-אוגוסט, בתאום מראש

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-5677777

חוות חפציבה חברת החשמל (צילום: יוסי וייס)

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|