אירועים, פסטיבלים, סיורים והפעלות לכל המשפחה 20-14 באפריל 2013

מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי בפסטיבל "מה שלומי על הגבול", אירוע שמירת טבע למשפחות בוואדי אחוזה שבחיפה, יומיים של סדנת "חיים טובים עם סוכרת" בחוות כנרת, סיור מודרך בגן לאומי ציפורי, פסטיבל כפר סבא לביג בנד ותזמורות, פסטיבל Print Screen בסינמטק חולון, טיול-משחק ציוני ביער חולדה לכבוד יום הרצל, הצגת הילדים "הקוסם מארץ עוץ", טיול בין קודש לחול בגן לאומי סובב חומות ירושלים, סיור ב"שמורה החבויה" בשמורת טבע עינות צוקים, טמיר הנדלמן ואנג'לה הגנבאך במופע השישי של סדרת ג'אז חם.

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

מה שלומי על הגבול

מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי מקיים זו השנה השלישית את פסטיבל "מה שלומי על הגבול", פסטיבל רב-תחומי חוצה גבולות. האירוע יתקיים במרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי ובמרכז הקהילתי שלומי. במסגרת הפסטיבל יועלו ההצגות "טיארות" ו"לה פטיט אלן " שהינן הפקות מקור של מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי. נעמי יואלי תעלה את ההצגה "נתיבה: בין הספירות", קבוצת התיאטרון ORTO-DA תציג את "אבנים" יצירתו של ינון צפריר אשר זכתה בתואר כאחת מעשרת היצירות הטובות בעולם. ההצגות האורחות מועלות בשיתוף במה אחרת של מפעל הפיס. במסגרת האירועים האמנותיים יעלו מספר מופעים ללא תשלום לקהל הרחב.

מתי: 29 באפריל – 8 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.shlomicr.co.il

מה שלומי על הגבול

 

אל וואדיות חיפה

אירוע שמירת טבע למשפחות בוואדי אחוזה שבחיפה. קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע מזמינה את הקהל הרחב להכיר מקרוב את הטבע העירוני ולשמור עליו. הקהל מוזמן להצטרף לשפע של פעילויות וטיולים מודרכים בוואדיות, בנחלים ובפינות חבויות.

מתי: שבת, 20 באפריל

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: www.teva.org.il/haifa

 

סיורי עומק ושירי דרכים

המחלקה ללימודי ארץ ישראל ב"מכללה האקדמית כנרת" מקיימת כנס בן יומיים: היום הראשון יפתח במגוון הרצאות של מיטב החוקרים וערב שירי דרכים. למחרת סיורי עומק בשבילי ההיסטוריה של הכנרת בהדרכת מדריכי החברה להגנת הטבע. בכנס יוקרנו קטעים מסרטו של אורי גולדשטיין "שביל ישראל" ותוצג בו תערוכת תמונות מתוך שביל ישראל.

מתי: חמישי-שישי, 19-18 באפריל

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: להרשמה מראש באתר: shvilisrael.kinneret.ac.il

 

סדנת "חיים טובים עם סוכרת"

יומיים של סדנת "חיים טובים עם סוכרת" מתקיימת ב"חוות כנרת" על שפת האגם. שלישי, תקיים הרצאה וארוחת ערב במסעדת "עוגתה" בקיבוץ כנרת, בהדרכת סמדר פרימור, דיאטנית קלינית ומומחית לסוכרת. ברביעי, פותחים בצעדת בוקר, ארוחת בוקר וביקור בחוות "עז עיז", סיור בבית הבד של קיבוץ דגניה, שיט בכנרת וביקור במוזיאון יגאל אלון. לאחר מכן סדנת בישול ללא סוכר עם השף אילן רוברג ולסיום הרצאה, הסברים, המלצות וכלים לניהול סוכרת.

מתי: שלישי-רביעי, 30 באפריל-1 במאי

מחיר: 1400 שקל לזוג כולל הכל, 900 שקל ליחיד

לפרטים: להזמנות 04-6750202

סדנת סוכרת ולינה "בחוות כנרת" צילום: יחצ

 

עששיות במבצר

סיור לאור עששיות בגן לאומי מבצר נמרוד בין מעברי סתרים, אולמות מרשימים, מגדלי שמירה ומאגרי מים.

מתי: שישי, 19 ו-26 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

גן לאומי מבצר נמרוד

 

לגלות אוצר בסיור קצר

סיור למשפחות בגן לאומי חמת טבריה. המטיילים יבקרו בגלגל המזלות שבבית הכנסת באתר לקול פכפוך מי המעיינות החמים והזכים שזורמים באתר.

מתי: שישי ושבת, 20-19 באפריל ו-27-26 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

גן לאומי חמת טבריה (צילום: שרון גולדזון)

 

הנשר והיחמור בגובה העיניים

בחי-בר כרמל יתקיימו סיורים מודרכים למשפחות בדגש על השריפה במקום. סיור בשמורת הטבע, במהלכו יפגשו המטיילים את בעלי החיים החוזרים לחי בר לאחר השריפה. הנשרים, יחמורים, אייל הכרמל, עזי הבר וכבשי הבר.

מתי: שבת, 20 ו-27 באפריל, 10:00, 12:00 ו-14:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

עמקים

בשביליה העתיקים של ציפורי

סיור מודרך בגן לאומי ציפורי שהייתה לבירת הגליל בתקופת המשנה, בה ישבה הסנהדרין ובה חתם רבי יהודה נשיא את המשנה. במהלך הסיור נהלך בשביליה העתיקים ונהנה מהפסיפסים העשירים שבמקום.

מתי: שבת, 20 ו-27 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

גן לאומי ציפורי

 

על בטן מלאה

סיור מודרך למשפחות ביער אלוני אבא. המטיילים יכירו את צמחי הבר למאכל הגדלים באזור, ישמעו סיפורים אודותיהם, יטעמו ובסוף היום יכינו ארוחה מלאה מצמחים ומחומרים נוספים בריאים וטבעיים.

מתי: שבת, 20 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

אל בטן האדמה

סיור מודרך למשפחות בגן לאומי בית שערים. הסיור במערות התת-קרקעיות, יחשוף בפני המטיילים את מורשתו המפוארת של העם היהודי בתקופת בית שני, את דמותו של רבי יהודה הנשיא ואף אומנות יהודית עתיקה עליה ניתן ללמוד מכל העיטורים והתבליטים שבמערות. בנוסף ניתן ליהנות מפריחת כליל החורש המאפיינת אתר זה.

מתי: שישי-שבת, 20-19 באפריל ו-27-26 באפריל, 10:00, 11:00 ו-12:00 בשבת גם ב-13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

גן לאומי בית שערים (צילום: רונית סבירסקי)

 

מגידו- מקום טוב באמצע

סיור מודרך בגן לאומי מגידו. המטיילים יטפסו אל תל מגידו וילמדו על סיפורי אחאב ושלמה המלך, יבקרו במחסנים ובאורוות הסוסים וכן במנהרת פיר המים.

מתי: שבתות, 20 ו-27 באפריל, 10:00 ו-12:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

מרכז

פסטיבל כפר סבא לביג בנד ותזמורות

להקת פורטרט מתאחדת למופע מיוחד עם דנה ברגר. שלמה גרוניך מארח את מארש דונדורמה ומתי כספי על במה אחת עם 580 נגנים בו זמנית ב"פסטיבל כפר סבא לביג בנד ולתזמורות". במסגרת הפסטיבל יופיעו גם עשרות תזמורות ולהקות 'ביג בנד' מהארץ ומהעולם, תזמורות צועדות, דמויות מוסיקליות, מופעי נגינה באוויר ומופעי רחוב.

מתי: שלישי-חמישי, 25-23 באפריל

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 09-7640740

מתי כספי בפסטיבל כפר סבא לביג בנד ותזמורות (צילום: יח"צ)

 

המהפכה הדיגיטלית בקולנוע

פסטיבל Print Screen יתקיים זו השנה השלישית בסינמטק חולון. הפסטיבל מציג תמונה עדכנית של השפעות המהפכה הדיגיטלית על חיינו, ונותן תחזית אפשרית לעתיד התחום, וזאת באמצעות מגוון אינטראקציות צופה-מסך. במסגרת הפסטיבל יתקיימו הקרנות בכורה של סרטי דרמה ותעודה בנושא וכן מצגות ומיצגים אינטראקטיביים, סדנאות אמן, פאנלים, הרצאות ומפגשים עם מיטב היוצרים החוקרים והדוברים בתחום.

מתי: רביעי-שבת, 20-17 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5021555

פסטיבל Print Screen בסינמטק חולון

 

הרצל וחברים בארץ ישראל

טיול-משחק ציוני ביער חולדה לכבוד יום הרצל. ביום הולדתו של הרצל ביום י' באייר, במלאת לו 152 שנים. המשתתפים יוכלו להכיר באמצעות משחק וחידות את הדמויות ש"שיחקו" על במת הקונגרס ואת ממשיכי דרכם הציונית. בדרך חווייתית יגלו האם באמת "דרוש מנהיג" להוביל את העם בדרך לציון ויחזו בחיזיון האורקולי בבית הרצל.

מתי: שישי, 19 באפריל, 12:30 ושבת, 20 באפריל, 10:00

מחיר: 30 שקלם לילד, 20 שקל להורה מלווה

לפרטים: הרשמה מראש ב"קו ליער": 1-800-350-550

 

הקוסם מארץ עוץ

הצגת הילדים "הקוסם מארץ עוץ" תוצג במדיטק חולון. סיפורה של דורותי, היוצאת למסע הרפתקאות בארץ עוץ הקסומה עם טוטו, הכלב שלה, ושלושה חברים חדשים, הדחליל הטיפש, איש הפח חסר הלב, והאריה הפחדן בעיבוד חדש ומוסיקלי עם פזמונים חדשים, לצד שירים מוכרים, על חברות אמיצה, על מסע התבגרות ועל כוחם של טוב הלב והתמימות.

מתי: שבת, 20 באפריל, 10:30 ו-12:30

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-5021552

"הקוסם מארץ עוץ" (צילום: דניאל קמינסקי)

 

מרכס המשלטים לרכס שיירות

סיור שישי חופשי של קרן קימת לישראל יתקיים השבוע מרכס המשלטים לרכס שיירות ביערות שער הגיא. הטיול מותאם לכל המשפחה וימשך כשעתיים עד שלוש בשילוב של נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

מתי: שישי, 19 באפריל, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

 

ציפורים נודדות וסיפורים מקומיים

סיור מודרך בעקבות הציפורים הנודדות ולכבוד יום נדידת העופות הבינלאומי שיתקיים בגן לאומי בית גוברין. סיור עם צפר מומחה בשיאה של עונת הנדידה, לאורך "שביל הפריחות". משך הסיור כ- 3 שעות. מומלץ לבוא עם משקפות.

מתי: שבת, 20 ו-27 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

מי חי בנחל מערות?

סיור מודרך למשפחות בשמורת הטבע נחל מערות. המטיילים יכירו את אורחות חייהם של הקדמונים הפרהיסטוריים, מי חי בנחל וכיצד הצליח לשרוד? עטלפים, מאובנים ומערות קרירות ילוו אותם במהלך הסיור. לסיום פעילות יצירה והמחזה.

מתי: שבת, 20 באפריל ו-4 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

חופים הם געגועים לצב

סיור לאורך חוף הים באיזור בית ינאי ובמרכז הארצי להצלת צבי ים להיכרות עם עולמם המופלא של צבי הים בישראל, והקשיים שהפכו אותם לבעלי חיים בסכנת הכחדה. מטרת הפעילות להראות שבידי כל אחד מאיתנו, קטן וגדול, הכוח לשמור על בית הגידול הייחודי שלאורך חופי הים בישראל ועל הצבים הקדמוניים. בביקור במרכז הארצי להצלת צבי ים נפגוש את צבי הים המטופלים במקום ונשמע את סיפורם.

מתי: שבת, 20 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

המרכז הארצי להצלת צבי ים (צילום: יניב לוי)

 

מערות ומעיינות בהר

טיול מודרך בשמורת נחל תקוע ומערת חריטון, גן לאומי הרודיון. המטיילים ייהנו מהנוף המרשים ומהפריחות של אזור ספר המדבר, יציצו למאגר המים הביזנטי ויבקרו במערת חריטון , מערת קארסט טבעית, מהגדולות בארץ. סיום בהרודיון במסע בעקבות המלך הבנאי, הורדוס. מתאים לילדים מגילי 7 ומעלה.

מתי: שבת, 20 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

שרידים ארכיאולוגים במדבר

ביקור באתר השומרוני הטוב, במוזיאון המרכז פסיפסים שהובאו למקום מבתי כנסת וכנסיות עתיקים מיהודה שומרון ועזה. המטיילים ישמעו על משלים, יבקרו בכנסייה, יצפו בסרט וימשיכו לסיור במנזר אותימיוס שם ישמעו את סיפורו של מדבר יהודה המכונה "המדבר של העיר הקדושה". מה מצבם של השרידים הארכיאולוגים במנזרים, מיהם הנזירים שהגיעו למקום ומה מצב הפסיפסים.

מתי: שבת, 20 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

זוחלים להיסטוריה

טיול מודרך למשפחות בשמורת הטבע עדולם. המטיילים יהלכו בינות חורש ים תיכוני והנוף הפתוח של שפלת יהודה. ממצפה משואה ירידה אל מסתורי מערות הזחילה בחורבת מדרס.

מתי: שבת, 20 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

על תנינים וציפורים

סיורי צפרות היוצאים משמורת הטבע נחל תנינים. עושר בתי הגידול של הנחל וגדותיו, צמחיית הסבך, שטחי בריכות נרחבים וחוף וים המושכים אליהם מיני ציפורים, חלקן יציבות ואחרות חורפות או נודדות. יש להצטייד במשקפות.

מתי: שבת, 20 באפריל ו-27 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

קיסריה לאור עששיות

סיור ערב בליווי עששיות נערך בעתיקות קיסריה. הסיור מתמקד בסיפורי גבורה יהודיים מימי המרד הגדול, סיפור רבי עקיבא וקורות המתיישבים היהודים בעיר בתקופת הרומאים. הזדמנות לראות את קיסריה באור אחר.

מתי: שישי, 19 ו-26 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

חגיגות העת העתיקה

קיסריה, שהייתה מרכז החיים התרבותיים והמסחריים בעת העתיקה, מתעוררת לחיים בפסטיבל של העת העתיקה שיערך בגן הלאומי. שחקנים בדמות סוחרים, איכרים, פועלי נמל, המלך הורדוס, המלכה ושומרי המלך יסתובבו בין המשפחות, ישחזרו את הווי החיים, חיי המסחר, הבידור והתרבות בקיסריה הקדומה ויצרו אווירת שוק ברוח התקופה. המופעים יכללו סגנונות תיאטרון שהיו נהוגים בתקופה הרומית ביניהן: משחק, שירה ומחול; קרקס, לוליינות ומופעי אש; קרבות במה; נגינה בכלי מוסיקה שונים.

מתי: שבת, 27 באפריל, 16:00-11:00

מחיר: כלול בדמי הכניסה לגן

לפרטים: 3639*

פסטיבל של העת העתיקה בקיסריה (צילום: שירן ענתבי)

 

כשהנחל פגש בים

טיול למשפחות עם קטנטנים בנחל שורק. הליכה לאורך הנחל והצצה בבעלי חיים ובצבי ביצה.

מתי: שבת, 20 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מחפשים את התנין האחרון

טיול מודרך למשפחות בשמורת הטבע נחל תנינים, בינות נדידת הציפורים והתחדשות טחנות הקמח. סיורים מודרכים משולבים בהדגמה "על רטוב" של הפעלת טחנות הקמח העתיקות. הסברים על התנינים שהיו בנחל וחיפוש אחר התנין האחרון.

מתי: שבת, 27 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

חיתוכי נייר

תערוכה חדשה בגלריית חנקין חולון במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון: "מגזרות" חיתוכי נייר "מתמטיים" עם מוטיבים ערביים. האמנית רות מרגי מעצבת מנדלות תוך שימוש במוטיבים ערביים ואמנות יהודית מסורתית כגון כתובות נישואין. חנקין 109, חולון

מתי: פתיחה חמישי, 11 באפריל, פתוח בימים שני-חמישי ושבת

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-5590021

 

תל אביב

אותלו באופרה

"אותלו", האופרה של ג'וזפה ורדי למחזהו של וויליאם שקספיר וליברית של אריגו בויטו - תועלה בהפקה חדשה באופרה הישראלית כחלק מחגיגות ה- 200 להולדת ורדי שמציינת האופרה בעונה זו. האופרה תועלה בניצוחו של עומר מ. ולבר, בבימויו של סטפנו מצוניס די פראלפרה ובהשתתפות תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר, מקהלת צעירי מורן וסולנים בינלאומיים וישראלים. בית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב.

מתי: 27-12 באפריל

מחיר: 428-175 שקל

לפרטים: 03-692777

"אותלו" (צילום: יח"צ)

 

סדנת פופ ארט

סדנת דפוס רשת חדשה המתחקה אחרי אמנות הפופ ארט וסדרת הפורטרטים המפורסמת של האמן אנדי וורהול תפתח ב"בעלי המלאכה", סדנת הדפס ומרכז תרבות, אמנות ועיצוב הפועלת בתל אביב. הסדנא בת 4 שעות ובמהלכה כל משתתף יעבוד על דיוקן משלו לבחירתו. הדיוקנאות יודפסו בדפוס רשת על ניירות הדפס מיוחדים. ניתן להדפיס גם על בד קאנבס, חולצה או תיק כותנה. הסדנא כוללת רשתות הדפסה לכל משתתף, צבעי הדפסה וכל הציוד הדרוש.

מתי: חמישי, 18 באפריל, 22:00-18:00

מחיר: 450 שקל

 

יש לנו ארץ נהדרת

לקראת יום העצמאות ה-65 יקיים מוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב תערוכת צילומים המוקדשת לתכנית הטלוויזיה "ארץ נהדרת", שתסכם עשר עונות של תכנית הסאטירה המצליחה. התערוכה, אותה אוצר הצלם אלדד רפאלי, תביא את סיפורה של התכנית מבעד לעדשתם של מבחר צלמים שליוו את ההפקה מאחורי הקלעים לאורך השנים, ובהם גם אנשי הצוות והשחקנים עצמם. היא תחשוף בין היתר את הכוכבים מתחת לאיפור וגם את הרגעים הפחות זוהרים שלא מגיעים אל המסך.

מתי: 24-10 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.eretzmuseum.org.il/

"יש לנו ארץ" במוזיאון ארץ-ישראל

 

מרחבים חדשים – שיח גלריה

מפגש ושיח גלריה עם האמן יאיר ברק, בתערוכה "מרחבים חדשים II" המוצגת בבית מני, יהודה הלוי 36, תל אביב. התערוכה מורכבת משש תערוכות יחיד של האמנים, אלה אמיתי סדובסקי, אניסה אשקר, איתן בן-משה, יאיר ברק, שירה גפשטיין-מושקוביץ ומאשה זוסמן. התערוכות מביאות שישה סיפורים, המשרטטים מרחבים חדשים של יצירה ומהווים הזמנה למסע ברוח התקופה בו ניכרים תהליכי שינוי ,התפתחות ובחינה של אפשרויות חדשות.

מתי: שישי, 19 באפריל, 11:00

מחיר: הכניסה חופשית

יאיר ברק - מרחבים חדשים

 

'הייד פארק' מדעי

בימי שישי מתחם התחנה בתל אביב יקבל חיזוק מדעי, מכון דוידסון לחינוך מדעי יעמיד במקום חוקרים לשיחה בלתי-אמצעית עם הקהל הרחב, על הנושאים שמטרידים את כולנו. מדוע הזיכרון שלנו נפגע, מהי חשיבות השינה, חיידקים שעמידים לאנטיביוטיקה ופיתרון למחלות. המפגש המכונה 'הייד-פארק מדעי' מדמה את פינת הנואמים בפארק הלונדוני ובמסגרתו יגיעו החוקרים לנאום קצר בו יציגו את המחקר בו הם עוסקים ולאחריו ישוחחו בדיון פתוח עם באי המתחם.

מתי: ימי שישי, 19 באפריל – 10 במאי, 10:00 ו-11:00

מחיר: הכניסה חופשית

'הייד פארק' מדעי במתחם התחנה (צילום: איתי בלסון)

 

אהבה ויצרים, דם ומאבק

סיור מודרך בתל אביב בעקבות סיפורי אהבה "גדולים מהחיים" של שושנה בורוכוב לשוטר בריטי ושל רוני בורשטיין לאברהם "יאיר" שטרן ונשמע איך משתלבים בהיסטוריה אהבה ויצרים עם דם ומאבק. נגע בדילמות של הקשרים האישיים שנוצרו בין נשות תל אביב לחיילים הבריטים.

מתי: שבת, 20 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

הנסיך המאושר – הצגת ילדים

המופע "הנסיך המאושר", מאת: להקת סאלי אן פרידלנד, יעלה במחסן 2 נמל יפו. הסיפור הקלאסי "הנסיך המאושר" מאת אוסקר ויילד זוכה לעיבוד יפיפה במופע מחול מודרני לילדים.

מתי: שבת, 20 באפריל, 11:30

מחיר: בתשלום

 

ילדים כותבים תסריט

המפגש השני בנושא כתיבת תסריטים לסרטי ילדים יתקיים בסינמטק תל אביב. המפגש יעסוק בכתיבה קומית לילדים, בהדרכת חן קלימן ("אליפים", "מבצע קיפוד"), יוצרת, תסריטאית ותסריטאית ראשית בסדרות ילדים רבות.

מתי: שישי, 19 באפריל

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 03-606-0800

 

שופוני

יריד הנעליים "שופוני" יתקיים במחסן 2 נמל יפו זו הפעם השמינית ויציע מגוון דגמים מטובי המעצבים, כמו גם אקססוריז ייחודיים.

מתי: חמישי, 18 באפריל, 22:00-16:00 שישי, 19 באפריל, 18:00-10:00 ושבת, 20 באפריל, 20:00-10:00

מחיר: הכניסה חופשית

 

ערב שירה "שחורה" בבית העיר

בית העיר תל אביב מארח את אתר התרבות 'קפה גיברלטר' במפגש שיוקדש למשוררים ואמני "ספוקן וורדס". רובם, פעילים חברתיים מזרחיים הנותנים ביטוי לעיסוק במחאה מזרחית של הדור השלישי. באירוע ישתתפו: קבוצת המשוררים "ערס פואטיקה", יוצגו קטעים מההצגה "פרחה שם יפה" ויוקראו שירים מאנתולוגיית שירה שחורה.

מתי: שלישי, 23 באפריל, 20:30

מחיר: 20 שקל

קבוצת המשוררים "ערס פואטיקה"

 

אבי גולדפינגר בהופעה אקוסטית

אבי גולדפינגר יקיים מופע אקוסטי לציון אלבום הבכורה, 'להיטים מכל הזמנים', בו ישלב שירים מהאלבום החדש ומהאלבום שבדרך. במופע: אבי גולדפינגר על שירה וגיטרה אקוסטית בליווי אדל הטל בצ'לו. 'צוזאמן', רחוב לילנבלום 25, תל אביב.

מתי: ראשון, 21 באפריל, 22:00

מחיר: 30 שקל

אבי גולדפינגר (צילום: עודד קורח ויוסי אסולין)

 

המשחק הגדול

המופע "המשחק הגדול", מאת: שרונה פלורסהייס יעלה במחסן 2 נמל יפו. שתי נשים ושני גברים יוצרים ביניהם עולם אבסורדי המורכב ממשחקים.

מתי: שישי, 19 באפריל, 14:00

מחיר: בתשלום

 

מה שהלב מרגיש

גלריה ZOA על שם דבורה פישר בבית ציוני אמריקה תל אביב מציגה את התערוכה 'מה שהלב מרגיש', תערוכה חדשה פרי יצירתם של אנשים עם צרכים מיוחדים. התערוכה, 'מה שהלב מרגיש', כוללת עשרות ציורים שצוירו בהשראת דמיונם ועושרם הפנימי של היוצרים, אמני עמותת צ'יימס ישראל לצד יצירות של אמנים ישראלים היוצרים דיאלוג מרתק.

מתי: תוצג עד ה-18 במאי

מחיר: הכניסה חופשית

'מה שהלב מרגיש' בבית ציוני אמריקה

 

והייתי עץ

בבית הספר 'דרך צילום' שבתל אביב תפתח התערוכה, 'והייתי עץ', של דב הרצנברג פרופ' לפילוסופיה. התערוכה מורכבת משתי מדיות הקשורות זו בזו. האחת היא הכתיבה הפילוסופית של הרצנברג והשנייה - הצילומים שלו. הצילומים בתערוכה מלווים בטקסט המעורר מחשבה פילוסופית ביחס להתהוותם של העצים כשיקוף להתהוות האנושית, על המרקמים שלה ועל 'הפרעותיה'.

מתי: 18 באפריל – 3 במאי, ראשון וחמישי, 19:00-13:00, שני-רביעי, 17:00-14:00 שישי, 15:00-13:00

מחיר: ללא תשלום

 

ביאליק וברנר

ההרצאה "ביאליק וברנר- חמישים גוונים של שחור", מאת פרופ' אריאל הירשפלד תתקיים בבית ביאליק תל אביב, במסגרת סדרת המפגשים השנתית על אודות "ביאליק וסופרי זמנו".

מתי: שלישי, 23 באפריל, 20:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 03-5254530

 

קונפליקט

גלריה "התחנה" תל אביב מציגה את תערוכת היחיד "קונפליקט" של רועי שפירא. רועי מציג בתערוכתו החדשה את הקונפליקט האישי, המוסרי והתרבותי, בין אדם לעצמו ובין אדם לחברו בין השאר תוך התייחסות לקונפליקט הפוליטי המתמשך בישראל.

מתי: עד ה-12 במאי, שני-שרביעי, 14:00-10:00 חמישי, 18:00-12:00 ושישי, 14:00-11:00

מחיר: ללא תשלום

קונפליקט - גלריה "התחנה"

 

ממותגים לפרצופים

תערוכת יחיד ראשונה לצלם הפרסום יורם אשהיים תפתח בחלל התיאטרון מחסן 2 נמל יפו. 22 פורטרטים עתירי מימדים המתועדים בטכניקה ייחודית, המשלבת אור, צל ויד אמן ללא מניפולציות ממוחשבות.

מתי: פתיחה: שישי, 5 באפריל, 12:00. ראשון-שבת, 19:00-10:00 שישי עד 13:00 ושבת עד 20:00

מחיר: בתשלום, ההכנסות יועברו לבית השאנטי

ממותגים לפרצופים - יורם אשהיים

 

פנים אל מול פנים

בגלריה "הבית האדום" שבתל אביב יפתחו שתי תערוכות חדשות: תערוכתה של חנה גולדברג "פנים אל פנים" ותערוכת צילומים של רניטרי - אמן אורח. ביום חמישי, 18 באפריל יתקיים שיח גלריה במסגרתו בני דור שני ושלישי לניצולי שואה ייפגשו עם בני דורם הגרמנים לשוחח על השתיקה.

מתי: פתיחה: שישי, 5 באפריל, 14:00-11:00. שלישי-חמישי, 19:00-12:00 שישי, 14:00-10:00 ושבת, 15:00-11:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-5187440

 

ירושלים

עליה ירוקה לרגל

הכנס הבינלאומי הראשון לעלייה לרגל ירוקה ונגישה יתקיים בעיר ירושלים. מטרת הכנס הינה לקשר בין עלייה לרגל של מיליוני תיירים בשנה לערים הקדושות בעולם ולעיר ירושלים בפרט, אל נושא איכות הסביבה. בין האירועים שיתקיימו בכנס: תערוכה של 18 גלובוסים ענקיים ומעוצבים שיוצבו בטיילת ממילא; הקרנת סרטים בקולנוע "אקו- סינמה" שמוקם לרגל יום כדור הארץ; קבלת פנים ליורגן נילסון- חבר במסדר סנט לזרוס שביצע עלייה לרגל משבדיה לירושלים ויחתום את מסעו הרגלי בכנס; חשיפת המנה הירוקה של בכירי השפים הירושלמים; השקת רכבי באגיס חשמליים להרחבת הנגישות בעיר העתיקה והשתתפות של שורה של דוברים בינלאומיים אשר ינאמו במהלך הכנס.

מתי: ראשון-שישי, 26-21 באפריל

מחיר: בתשלום

גלובוסים ענקיים יוצגו למרגלות העיר העתיקה (צילום: אביעד תבל)

 

בואי שבת המלכה

במעבר בין חול לקודש ובין מנחה לערבית יצא טיול אחר הצהרים בגן לאומי סובב חומות ירושלים. ירידה מהשכונות משכנות שאננים וימין משה, הליכה בדרכם של עולי הרגל אל העיר העתיקה והרובע היהודי. המשך בשער ציון וברחובות הצרים של הרובע. עצירה בבית כנסת "החורבה" סביבו מתקהלים תושבי הרובע בכיכר וסיום בכותל המערבי עם מתפללי תפילת ערב שבת. מתאים לגילי 5 ומעלה. ללא עגלות ילדים. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שישי, 19 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

בסלון התרבותי של שריד

הספריה המרכזית מזמינה את הקהל למפגש חוויתי: "ביקור בסלון התרבותי- אלכס אנסקי בשיחה עם יוסי שריד". שריד בשיחה עם אלכס אנסקי יחשוף את נקודות התרבות המשמעותיות בחייו, אירועים תרבותיים והיסטוריים שהשפיעו על תפיסת עולמו. האירוע ילווה בשירה ובמוסיקה. אולם ליאו מודל, מרכז ג'ראר בכר, ירושלים.

מתי: רביעי, 17 באפריל, 20:00

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 02-6255830

 

תפרים חיים

התערוכה "תפרים חיים" של אסף בן צבי תפתח בסדנת ההדפס ירושלים.

מתי: פתיחה: חמישי, 18 באפריל, 19:00 ראשון-חמישי, 15:00-8:00 ושישי, 12:00-10:00

מחיר: בתשלום

 

דרום

סודות השמורה

סיור ב"שמורה החבויה" בשמורת טבע עינות צוקים, בין מעיינות וצמחייה עשירה. סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות בנווה המדבר הגדול בישראל ובשמורה הנמוכה בעולם. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות לשכשוך במים.

מתי: שישי-שבת, 20-19 באפריל ו-27-26 באפריל, 10:00, 12:00 ובשבת גם ב-14:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

עינות צוקים (צילום: דורון ניסים)

 

מים בנגב

טיול מודרך למשפחות אל חולות מישור החוף הדרומי הפורח, טיול בנחל שיקמה ובמאגר המים לתפיסת שיטפונות בליווי הסברים על מחזור המים בטבע. תצפית על ציפורים וביקור בחוף הים.

מתי: שבת, 20 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

דורסים ונדידה

דורסים ונדידה בעין עבדת, שדה בוקר ופארק ירוחם. ביקור בגן הקבר ותצפית בציפורי המדבר: סלעיות, קוראים וציפורים נודדות. משם המשך לעין עבדת לצפייה בנשרים מקננים, עיטים ניציים, רחמים וצוקיות. לסיום ביקור בפארק ירוחם, אתר צפרות חדש ישן. מפגש בחניון גן הקבר במדרשת שדה בוקר.

מתי: שישי, 19 באפריל, 7:30

מחיר: 70 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש: 0544765631

 

כלל ארצי

טמיר הנדלמן ואנג'לה הגנבאך

במופע השישי של סדרת ג'אז חם שיתקיים ברחובות, מודיעין, ירושלים, הרצליה, תל אביב וחיפה, יופיע הפסנתרן הישראלי טמיר הנדלמן, פסנתרן ג'אז ומלחין פעיל ומבוקש והפסנתרן שמלווה בשנים האחרונות את ברברה סטרייסנד. את הנדלמן תלווה בשירה הזמרת אנג'לה הגנבאך מקנזס.

מתי: 27 באפריל – 4 במאי

מחיר: 179-90 שקל

לפרטים: 03-5733001

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|