אירועים, פסטיבלים, סיורים והפעלות לכל המשפחה 23-19 במאי 2013

פסטיבל "מהשדה לצלחת" בחבל שקמה-בשור, מפגשים עם הסופרת מירק שניר בתפן, שישי-חופשי עם קק"ל בהרי צפת, סיור לעת ערב בגן לאומי ציפורי, פסטיבל ישראל לילדים בחולון, הקומדיה של שייקספיר "כטוב בעיניכם" במדיטק חולון, פעילות למשפחות בגן לאומי אפולוניה בהשראת אוצר הזהב, "לי, לה, לא עלינו", מופע קברט סאטירי עם בנות "שירת העצבים" בצוותא, "תל אביב דאנס" 2013 בסוזן דלל, הצגת הבכורה של "צלילי המוסיקה" במשכן לאמנויות הבמה, תיאטרון מחול הארלם, פסטיבל "מוסררה מיקס" ברחובות שכונת מוסררה, טיול לאור ירח מלא בחווארי מצדה, סיור גיאולוגי בנחל ארדון וגבעת חרוט.

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

אל עמק התכלת

סיור שישי חופשי עם מדריכי קרן קימת לישראל יתקיים בפארק עמק התכלת בהרי צפת. טיול רגלי במסלול מעגלי ברחבי הפארק שנחנך ב-2012 בהרי צפת. הטיול מותאם לכל המשפחה וימשך כשעתיים עד שלוש בשילוב של נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

מתי: שישי, 24 במאי, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

 

בוסתנים גליליים

טיול מודרך למשפחות בנחל עמוד, במסלול מעגלי המפגיש את המטיילים עם מפלים ובריכות מים, עם צמחיה ירוקה ורעננה, עם בוסתנים עמוסי פרי ועם המפעל האזורי הגדול לעיבוד אריגי צמר.

מתי: שבת, 25 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מלכים, סוחרים וממלכות

סיורים מודרכים למשפחות בגן לאומי תל חצור, המספרים את סיפורו המרתק של המקום. זהו התל הגדול בארץ שכרוך בסיפורים על היסטוריה עתיקה, מלכים, סוחרים וממלכות.

מתי: שישי-שבת, 25-24 במאי, 13:00-10:00 בכל שעה עגולה

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

גן לאומי תל חצור (צילום: דורון ניסים)

 

לגלות אוצר בסיור קצר

סיור למשפחות בגן לאומי חמת טבריה. המטיילים יבקרו בגלגל המזלות שבבית הכנסת לקול פכפוך מי המעיינות החמים והזכים שזורמים באתר.

מתי: שישי-שבת, 25-24 במאי, 13:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

גן לאומי חמת טבריה (צילום: שרון גולדזון)

 

קולות בנקרות

"לילות בנקרות", סדרת מופעי המוסיקה באתר התיירות ראש הנקרה, חוזרת גם השנה עם הופעותיהם של ישראל גוריון ואסף אמדורסקי (6.6) והרביעייה הכוללת את אפרים שמיר, שם-טוב לוי, אלון אולארצ'יק ושלמה יידוב (23.5). מופעי מוסיקה אינטימיים בימי חמישי בלילה באווירה מיוחדת בין ההר לים מול הצוקים באתר. לצד המופעים יתקיימו גם סיורים ליליים בנקרות.

מתי: ימי חמישי, 16 ו-23 במאי ו-6 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 073-2710100

מופעי מוסיקה בראש הנקרה צילום: יחצ

 

מפגשים עם הסופרת

לקראת פתיחת אירועי שבוע הספר העברי יתקיימו במוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי שני מפגשים למבוגרים ולילדים, עם המשוררת הישראלית וסופרת הילדים מיריק שניר. בחמישי מפגש למבוגרים - "שפת עם ושפת אם, איך מפגישים ביניהן?" במפגש ישתתפו גם מוקי צור ואורית רוזנבליט ותשיר רונית אופיר. בשבת מפגש לילדים - "לאהוב תנ"ך מגיל רך ואילך" בו תשוחח שניר עם הילדים ותקיים פעילות חווייתית בהשראת הספר.

מתי: חמישי, 23 במאי ושבת, 25 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6816702

מפגשים עם הסופרת מיריק שניר בתפן (צילום: רות כהן)

 

עמקים

דגים ופירות ארצנו

במרחבי פארק הדיג "דג בכפר" במושבה יקנעם, תתקיים פעילות ססגונית להורים וילדים בנושא "פירות ארצנו". במקום יערך סיור בליווי שחקנית, שתספר לילדים על עצי התאנה, הרימון, התמר ויתר שבעת המינים. המשתתפים יתנסו בטחינת חיטה, אפיית פיתות בטאבון וחיפוש הפתעות בערימת קש. בנוסף, דיג מודרך להורים ולילדים, דיג דגיגונים ברשת, מתנפחים רטובים, בריכת שכשוך, בימבות, בריכת כדורים, פינת ליטוף, מתחם לפיקניק ומנגלים, השכרת ציוד דיג, מזנון ושירותים.

מתי: שבת, 25 במאי, שעות הפעלה 11:00, 12:00, 13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9590328

פעילות לילדים "בדג בכפר" במושבה יקנעם צילום: יח"צ

 

כמו בתוך גלויה

טיול למשפחות עם קטנטנים בהר תבור. הליכה בשביל המעגלי של פסגת ההר הציורי, בין צומח, פריחה ונוף עוצר נשימה כמו מתוך גלויה.

מתי: שבת, 25 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

אל בטן האדמה

סיור מודרך למשפחות בגן לאומי בית שערים. הסיור במערות התת-קרקעיות, יחשוף בפני המטיילים את מורשתו המפוארת של העם היהודי בתקופת בית שני, את דמותו של רבי יהודה הנשיא ואומנות יהודית עתיקה עליה ניתן ללמוד משלל העיטורים והתבליטים שבמערות. בנוסף ניתן ליהנות מפריחת כליל החורש המתרחשת בעונה זו של השנה.

מתי: שישי-שבת, 25-24 במאי, 10:00, 11:00 ו-12:00 בשבת גם ב-13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

בית שערים (צילום: רונית סבירסקי)

 

עת ערב בציפורי

סיור ערב לאור עששיות בגן לאומי ציפורי. תצפית על האורות סביב, הליכה ברחובות העתיקים בין הפסיפסים וסיום בירידה אל מאגר מים תת קרקעי עתיק.

מתי: ימי שישי, במהלך חודש מאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

המצודה בציפורי (צילום: שרון גולדזון)

 

סיור תיאטרלי קדום

סיור מומחז למשפחות בגן לאומי מגידו. הארכיאולוג האגדי ירחמיאל ג'ונס במסע מרתק אל העבר: מלכים וארמונות, תככים ומזימות, מקדשים, מלחמות ונבואות זעם. המבקרים מצטרפים אל שחקנים בדמות חופרים וחוקרים, ארכיאולוגים ובעלי דמיון, במסע מצחיק וחוצה זמן, מראשוני האדם ועד אחרית הימים בתל שחווה תהפוכות ותמורות.

מתי: שבת, 25 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

מערות המנורה נחשפות

סיור בגן הלאומי בית שערים בהדרכת מתנדבי גן-קהילה במערות תת קרקעיות המקושטות בעיטורים, כתובות ועדויות לחיים של העם היהודי בארץ ישראל לפני 1800 שנה. יציאה והמערות ומסלול טיול דרך הוואדי הסמוך.

מתי: בכל שישי ושבת במהלך חודש מאי, 9:30 ו-10:30

מחיר: כניסה בתשלום, הדרכה ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 04-9830946

 

מסע בזמן לציפורי העתיקה

העיר העתיקה ציפורי עברה טלטלות ונפלה לידי הורדוס ללא קרב. לאחר מותו, בעת שסופת שלגים שהשתוללה באזור, פרצו בעיר מרידות עד שהוכרעו על ידי כוחות הלגיון הרומי שכבשו את ציפורי והרסו אותה. הסיור יעבור ברחובותיה של העיר העתיקה לצד רצפות הפסיפס העשירות בסמלים ובסיפורים.

מתי: שבת, 25 במאי, 13:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

מרכז

פסטיבל ישראל לילדים חולון

"פסטיבל ישראל לילדים חולון" בתיאטרון המדיטק יחגוג את שנתו השמינית בתוכנית מיוחדת לכל המשפחה הכוללת הפקות בינלאומיות ייחודיות לצד הצגות חדשות בהפקת תיאטרון המדיטק ומופעי חוצות תיאטרליים. הפסטיבל ייפתח בחגיגה מוסיקלית ברחבת המדיטק עם להקת הבלקן ביט בוקס במופע מוסיקלי קצבי ופרוע המשלב סגנונות מוסיקה מרחבי העולם. הכניסה למופע ללא תשלום.

מתי: 23 במאי – 8 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5021552

בלקן ביט בוקס בחולון (צילום: רן גולני)

 

שיקספיר לילדים

תיאטרון בית ליסין ותיאטרון המדיטק מעלים ביחד את הקומדיה של שייקספיר "כטוב בעיניכם", שתעלה בבכורה בפסטיבל ישראל לילדים חולון. "כטוב בעיניכם" מתארת את הרפתקאותיה של קבוצת צעירים: אורלנדו, בן איכרים צעיר, מגיע לארמון הדוכס כדי לנסות את מזלו בקרב היאבקות מסוכן. הוא מנצח בקרב ושובה גם את ליבה של רוזלינד, בת אחיו של הדוכס. אבל האושר והמזל אינם משחקים לאורלנדו, והוא נאלץ להימלט אל היער הסמוך.

מתי: שבת, 25 במאי, 10:30

מחיר: בתשלום

 

אדון ינשוף

טיול צפרות מודרך למשפחות באזור השרון וגוש דן. המשתתפים יתורו אחר הציפור הלילית - ינשוף העצים. ישמעו על אורח החיים המעניין של הינשוף, ילמדו מדוע הוא בוחר להיות ער בלילות ויצפו בינשופים מקרוב. בהדרכת מרכז הצפרות הישראלי.

מתי: חמישי, 23 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

אל המעיינות בהר

טיול מעיינות בפארק בגין בהרי יהודה. טיול משולב במכוניות פרטיות וברגל בין המעיינות הפזורים בפארק בגין מדרום לירושלים. ביקור בעין קובי וטיול בשבילי הפארק הפחות מוכרים. משך הטיול כשלוש שעות.

מתי: שישי, 24 במאי, 9:00

מחיר: 20 שקל למשתתף

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

 

מוצאים זהב באפולוניה

פעילות למשפחות בגן לאומי אפולוניה בהשראת אוצר הזהב שנחשף הקיץ בחפירות שנערכו במקום. אביר אלמוני שכח כד מלא זהב באפולוניה והמבקרים מתבקשים למצוא אותו. סיור בין ערביים בגן להכרת העיר הצלבנית יחד עם חידות, משימות וכתבי סתרים שיובילו את המשתתפים אל האוצר. בשעת שקיעה תה חם וכיבוד קל (תמורת "מטבעות זהב")

מתי: שישי, 24 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

מבצר אפולוניה (צילום: חגי יוחנן)

 

אל הלגונות הכחולות

לכבוד ציון יום המגוון הביולוגי יתקיים טיול משפחות בלגונה בחוף נחשולים. המטיילים יגלו את המגוון הביולוגי החבוי בחוף הסלעי וישמעו הסברים על חוף הים כמשאב טבע.

מתי: שבת, 25 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

רות ובועז בשדה חיטים

בגן לאומי בית גוברין, הילדים ישמעו את סיפורו של גרגר החיטה הקטן במסעו הארוך משדה השיבולים ועד לטאבון, מנקודת מבטם של רות ובועז. סיור מודרך בגן הלאומי במהלכו יחוו המטיילים בגורן את מלאכת הכנת הלחם הקדומה ובסיום יאפו פיתות.

מתי: שישי-שבת, 25-24 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

ההולנדי המטייל

סיור לילי בגן לאומי מגדל צדק לאור עששיות. הליכה בעקבות סיפורו של הנוסע ההולנדי ואן דה-וולדה, תצפית על גוש דן וסיפורי טבע ומורשת של המגדל וסביבתו.

מתי: שישי, 24 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

ארמון נופש מלכותי

סיור בגן לאומי הרודיון. תצפית מרשימה למדבר יהודה וירושלים, ביקור בארמון מבוצר, ירידה למאגרי המים משרידי קבר הורדוס שנחשפו באתר. בימי שבת, בשעה 10:00, ייצא טיול למערת חריטון ושמורת נחל תקוע.

מתי: ימי שישי ושבת, במהלך חודש מאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

חלב על הזמן

בשבתות של חודש מאי, ובחג השבועות, גן המדע של מכון דוידסון ילבש לבן. המבקרים יכירו את הנוזל הלבן בדרכים חדשות, ובהדגמות לשימושים מדעיים ולא-שגרתיים. בעזרת החלב הילדים יציירו ציורים שמופיעים ונעלמים, יכינו תכשיטים מקוריים עם חלבון החלב-קזאין וגם יחבצו חמאה בידיים. מדריכי גן המדע יסבירו כיצד לזהות חיידקים בחלב וידריכו כיצד להכין גלידע – גלידה מדעית. את הגלידה מכינים בין רגע משמנת מתוקה, חלב, וחנקן נוזלי. באקו-ספירה, כיפת האקולוגיה של גן המדע, יערך חידון נושא פרסים על קולות קיץ בעולם החי.

מתי: ימי שבת, במהלך חודש מאי, ורביעי, 15 במאי, 17:00-10:00

מחיר: 40 שקל למבוגר, 35 שקל לילד, 150 שקל למשפחה

לפרטים: 08-9344527

מציירים בחלב בגן המדע (צילום: אלון שחם)

 

קופצים בביל"ו

במתחם ביל"ו סנטר נפתח מתחם ענק של אטרקציות לילדים ולבני נוער. מתחם ג'ימבורי "פולה פולה" המיועד לפעוטות מגיל שנה וכולל: בריכת כדורים ענקית, נדנדות ספוג, בימבות צבעוניות, צעצועים התפתחותיים. מסלול קארטינג הבנוי בשיטת ה-Flexi Track ומדמה נהיגת כביש ברמה גבוהה. לונה פארק ובו מגוון קרוסלות לילדים מגיל שנתיים ועד מבוגרים, גלגל ענק לילדים ולמבוגרים, מתקן ג'מפינג ומתנפחים.

מתי: שישי-שבת, 25-24 במאי, 20:00-10:00

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 08-9411959

מכוניות מתנגשות בביל"ו סנטר

 

תל אביב

"תל אביב דאנס " 2013

מרכז סוזן דלל מחדש את "תל אביב דאנס", מופעי מחול של להקות ויוצרים עכשוויים מרחבי העולם וישראל בשלוש במות מרכזיות. השנה ישתתפו 6 להקות בינלאומיות, 7 להקות ישראליות ו-12 יוצרים עצמאיים ישראליים ב-47 מופעים מעל שלוש במות מרכזיות: הבמה הבינלאומית, במת הלהקות ובמת היוצר העצמאי.

מתי: 31-12 במאי

מחיר: 180-120 שקל

לפרטים: 03-5105656

הפקת מרכז סוזן דלל צילום: גדי דגון

 

נוסטלגיה לא עלינו

"לי, לה, לא עלינו", מופע קברט סאטירי עם בנות "שירת העצבים" יעלה על בימת צוותא בתל אביב. המופע נכתב על ידי אפרים סידון שנטל את השירים המוכרים לכולנו והוסיף בית אקטואלי חדש לכל שיר. כך מקבלים השירים הנוסטלגיים הללו מימד שונה, סאטירי, מצחיק ומעציב גם יחד. "לי לה לו", היה קברט תיאטרלי בסגנון הקברטים המזרח אירופיים, שפעל בארץ בשנת הארבעים והתרכז בהומור אזרחי-בורגני: בירוקרטיה, יחסי גברים נשים, כסף, כלכלה וארוטיקה.

מתי: שישי, 24 במאי, 13:00 ורביעי, 29 במאי, 20:30

מחיר: בתשלום

"לי, לה, לא עלינו" (צילום: בני ארדוב)

 

מרגישים נגישות

עמותת "נגישות ישראל", הפועלת לקידום איכות חייהם של אנשים מוגבלים ונכים, תערוך הפנינג "להרגיש נגישות" בנמל תל אביב. באמצעות משחקי ספורט לנכים והתנסויות מקוריות יוכלו המבקרים במתחם לצפות בנבחרת ותיקי מכבי ת"א בכדורסל בכיסאות גלגלים מול שחקנים נכים, להתנסות בטניס ורוגבי בכיסאות גלגלים. בנוסף, כדור שער לעיוורים, פינג-פונג בישיבה, רכיבה באופני-יד, רכיבת בכיסוי עיניים עם מלווה באופני טנדם, מסלול מכשולים בכיסאות גלגלים. יוצבו תחנות הפעלה להתנסות ומודעות במוגבלויות השונות בשיטת "עד שלא תחווה - לא תבין". התחנות מתאימות למבוגרים ולילדים.

מתי: שישי, 24 במאי, 15:00-11:00

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: www.aisrael.org

משחק טניס "להרגיש נגישות" (צילום: יובל מוסקוביץ)

 

פסטיבל היין של תל אביב

פסטיבל היין של תל אביב יתקיים במוזיאון ארץ ישראל. במסגרת האירוע יוכלו המבקרים ליהנות מטעימות של 160 סוגי יין מ-40 יקבים מרחבי העולם ומגוון יקבים ישראלים. כל יקב יציע מגוון יינות ובמחיר כרטיס כניסה לפסטיבל, ניתן יהיה לטעום יינות של כל היקבים ללא הגבלה. במתחם הפסטיבל יוצבו גם דוכני אוכל גורמה, שוקולד, גבינות ושמן זית, קונפיטורות ועוד. חגיגת היינות תלווה במופעי מוסיקה חיה.

מתי: שלישי-חמישי, 30-28 במאי, 23:00-19:00

מחיר: 99 שקל

לפרטים: www.tlvwinefestival.com

פסטיבל היין של תל אביב

 

ערפילים

היצירה "ערפילים", של תיאטרון המחול מבייג'ין תעלה בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה תל אביב. ואנג יואניואן, אחד הכוריאוגרפים המובילים בסין מביא ביצירתו החדשה את תגובתו האמנותית למשבר הכלכלי והסביבתי שהתרחש בסין בשנת 2009. 19 רקדנים מעולים ביצירה הכובשת את העולם בסערה.

מתי: רביעי-שבת, 8-5 ביוני

מחיר: 299-149 שקל

לפרטים: 03-6927777

 

שלום חנוך בגרסת הג'אז

הקונצרט הקרוב ב"סדרת ג'אז במשכן" בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב יוקדש לשיריו של הזמר והיוצר שלום חנוך. בקונצרט ינגנו יחדיו שלישיית ענת פורט ונגן כלי הנשיפה הבינלאומי ג'יאנלואיג'י טרובסי. עיבודי ג'אז מיוחדים לנכסי צאן הברזל שכתב חנוך לאורך השנים ובהם: "אדם בתוך עצמו", "ניגע אל החלום", "נגד הרוח" "שיר ללא שם", "דז'ה וו". בחלקו השני של הערב יתארח שלום חנוך וישתף פעולה עם הנגנים.

מתי: שישי, 24 במאי, 22:00

מחיר: 199-115 שקל

לפרטים: 03-6927777

שלום חנוך - "ג'אז במשכן"

 

תיאטרון מחול הארלם

תיאטרון המחול הארלם, יופיע בישראל בתכנית רפרטוארית של ארבע יצירות המשלבות בין המחול הקלאסי לניאו קלאסי. הדואט הנפלא – הברבור השחור מתוך אגם הברבורים. יצירתו של רוברט גארלנד, גלוריה על פי מוסיקה של פולנק, חלל המריבה של הכוריאוגרף דונלד בירד. חגיגה של מחול אפרו אמריקאי, ביצירתו של הכוריאוגרף רוברט גארלד, לצלילי מוסיקת רית'ם אנד בלוז, אריתה פרנקלין וג'יימס בראון. בית האופרה המשכן לאמנויות הבמה תל אביב.

מתי: חמישי-שישי, 31-30 במאי, 20:00 ושבת – ראשון, 2-1 ביוני, 20:00

מחיר: 299-149 שקל

לפרטים: 03-6927777

תיאטרון מחול הארלם

 

פסטיבל צוללן

"פסטיבל צוללן" למחול עכשווי בתל-אביב, יתקיים זו השנה השנייה בגרסה מחודשת. הפסטיבל הוא במה שקוראת לנוכחות עדכנית ומגוונת בעולם המחול העכשווי בישראל. במשך ארבעה סופי שבוע הפסטיבל יתפרש באתרים שונים על פני העיר. במגוון תיאטראות וחללים יוצגו יצירות מחול עכשווי, אירועי שיח ודיון, סדנאות, מפגשי אמן ואירועים נוספים.

מתי: 16 במאי – 8 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.thediverfestival.co.il

 

יריד אופנה

עמותת "רוח נשית", הפועלת לקידום עצמאותן הכלכלית של נשים נפגעות אלימות, תקיים את יריד האופנה השנתי "טרנדה" במתחם התחנה בתל אביב. כל ההכנסות קודש לעמותה. ביריד יוצעו בגדי ואביזרי מעצבים במחירים של 150-20 שקל. השנה יוקם מתחם נפרד לשמלות כלה בטווח מחירים של 1000-750 שקל בלבד.

מתי: חמישי-שבת, 30 במאי – 1 ביוני

מחיר: הכניסה חופשית

 

זיכרונות מאפריקה

במוזיאון נחום גוטמן שבתל אביב תתקיים שעת סיפור "זיכרונות מאפריקה". המשתתפים יצאו למסע הרפתקאות עם נחום גוטמן באפריקה בהשראת ספרו "בארץ לובנגולו מלך זולו", יתגברו על הסכנות שבדרך וייהנו מהנופים, האנשים והחיות שיפגשו. שעת הסיפור תסתיים בסדנת יצירה המתאימה לרוח הסיפור.

מתי: שבת, 25 במאי, 11:00

מחיר: 40 שקל לילד, 15 שקל למבוגר

לפרטים: בהרשמה מראש: 03-5161970 שלוחה 0

 

קנבס במקום עדשה

תערוכת יחיד לצלם מוני בלך תפתח בגלריה עמליה ארבל שבתל אביב. "דייזד אנד קונפיוזד", שירם של להקת לד-זפלין, הלהקה הנערצת על בלך, מהווה השראה לתערוכת היחיד שלו. בתערוכה יציג בלך 20 ציורי שמן על בד, שנשאבו לראשונה מעולמו הפנימי מבעד לעדשה.

מתי: פתיחה: חמישי, 23 במאי, 20:00 שני-חמישי, 19:00-11:00 ושישי, 14:00-11:00

מחיר: ללא תשלום

 

איורים ואגדות

מלאה גולדברג עד האחים גרים, ממאיר ויזלטיר עד אוסקר ווילד: סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית בשנקר איירו טקסטים נבחרים של מיטב ספרות הילדים והנוער, שיוצגו במהלך חודש מאי, בתערוכה מיוחדת בחנות "צומת ספרים" בדיזנגוף סנטר בתל-אביב.

מתי: 30-12 במאי, ראשון-חמישי, 22:00-9:00, שישי, 15:30-9:00 ושת, 22:30-20:30

מחיר: הכניסה חופשית

סטודנטים מאיירים ספרות ילדים - יוליה קובליק

 

הכינותי מראש

תערוכת המחווה לבתיה עוזיאל, "הכינותי בדיעבד", תיפתח בגלריה גרשטיין בתל אביב. התערוכה מוצגת החודש לכבוד שנתה ה- 80 של עוזיאל, המגישה המיתולוגית של תכנית הטלוויזיה הותיקה "מלאכת יד". לצד עבודותיה של עוזיאל יוצגו עבודות של אמנים שונים בהן אלמנטים מוכרים שמזוהים עם דמותה של בתיה עוזיאל, תוך שימוש בחומרים קיימים אך בלתי נחוצים או פסולת, יצירה בעבודת יד והוראת יצירה. ביום שישי, 17 במאי, תתקיים בתערוכה סדנא בהדרכתה של בתיה עוזיאל.

מתי: 29-12 במאי, ראשון-חמישי, 19:00-11:00 שישי, 14:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 5293826 – 03

תערוכת מחווה לבתיה עוזיאל (צילום: קיקי פטראטו)

 

ירושלים

פסטיבל ישראל

פסטיבל ישראל יתקיים זו השנה ה-52 בירושלים, פסטיבל שהוא מפגש בינלאומי וישראלי בתחומי אמנויות הבמה השונות. השנה מתאפיין הפסטיבל בדגשים שמטרתם לייצר לקהל חוויות תרבותיות חד פעמיות: פרויקטים, התרחשויות ומופעים המשולבים (מלבד באולמות) - באתרים המיוחדים לעיר ירושלים בלבד, רובם בעלי עבר היסטורי של מאות ואלפי שנים: מוזיאון מגדל דוד, בית החולים הנסן, מתחם תחנת הרכבת המחודש, בריכת הסולטן, שכונת עין כרם, מדרחוב ממילא ומדרחוב בן שטח. אירוע פתיחת הפסטיבל יתקיים בהאנגר שבמתחם תחנת הרכבת המשוחזרת עם היוצר והזמר שלומי שבן.

מתי: 23 במאי – 22 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.photour.co.il/index2.php?id=14&catId=1118&lang=HEB

פסטיבל ישראל - להקת הבלט מז'נבה (צילום: גרגורי בטארדון)

 

מים בירושלים

סיור מודרך יעקוב אחרי שיטות אגירת המים בירושלים העתיקה מהתקופות הקדומות עד ימינו. במקומות שונים בעולם פתרו את בעיית הצורך במים בדרכים שונות ומגוונות, למשל: הצרפתים שתו יין, ההולנדים – חלב, האירים – בירה ובירושלים – אגרו מים, בתחילה בבורות חפורים בסלע מתחת לבתים ולאחר מכן אימצו את השיטות הרומיות לאגירת מים. הסיור יעבור בבריכות מים ובשרידי אמות: שתי אמות המים לירושלים מימי בית שני, אמת המים הביזנטית, בריכת הסולטן, בריכת המגדלים ובריכת ממילא. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 25 במאי, 09:00

מחיר: 95 שקל (כולל כניסה לאתרים)

לפרטים: 6203461 -02

בירושלים אגרו מים מהתקופות הקדומות עד ימינו צילום: ארכיון בית שמואל

 

אמנות בסמטאות השכונה

"הפסטיבל הבינלאומי מוסררה מיקס ה-13" ייערך בשכונת מוסררה ירושלים. ישתתפו עשרות אמנים בינלאומיים ומקומיים, ויאפשרו לקהל להשתתף באופן פעיל ביצירותיהם. בין האירועים בפסטיבל: תערוכות ציור, מיצגי סאונד, וידאו-ארט, ניו-מדיה וכן הופעות חיות.

מתי: שלישי-חמישי, 30-28 במאי

מחיר: הכניסה חופשית

 

מחפשים מטמון במוזיאון

פעילות למשפחות בעקבות העולם המסתורי והעתיק במוזיאון ארצות המקרא ירושלים. משחק חפש את המטמון עם אוצר מיוחד למשתתפים, כתבי חידה בעקבות אוצר המקדש ייקחו את המטיילים למסע בזמן בעקבות התרבויות הקדומות ובחיפוש אחר המטמון המסתורי שמתחבא בין העתיקות. חידות ורמזים המוצפנים בין מוצגי המוזיאון יעבירו את המשתתפים בין תחנות ובין התערוכות שיגלו תרבויות קדומות.

מתי: שישי-שבת, 25-24 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5611066

 

בעקבות חולמים ואנשי חזון

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים חוגג 21 שנים להיווסדו בשבוע של אירועים מיוחדים, סיורים ארכיאולוגיים ייחודיים וארוחת גאלה חגיגית בעקבות חולמים ואנשי חזון ובסימן 100 שנים להולדת המייסד ד"ר אלי בורובסקי.

מתי: ראשון-חמישי, 30-26 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5611066

 

מאה שנה לפולחן האביב

במסגרת פסטיבל ישראל, תציין התזמורת הסימפונית ירושלים 100 שנים ליצירתו של סטרווינסקי, "פולחן האביב". באירוע מיוחד שישלב שידור סרט תיעודי מעמיק ומרתק המתחקה אחר תהליך היצירה של "פולחן האביב" והרצאה מאת עמנואל הלפרין, תציין התזמורת את יום השנה ה-100 לבכורה הפריזאית ליצירתו הקנונית של סטרווינסקי. באולם "הנרי קראון" בירושלים.

מתי: רביעי, 29 במאי, 19:00

מחיר: 160-80 שקל

"פולחן האביב" התזמרת הסימפונית ירושלים (צילום: ששון תירם)

 

האנסמבל הוואקלי ממינכן

המקהלה הקאמרית שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים תארח בשני קונצרטים מיוחדים את האנסמבל הווקאלי ממינכן. הקונצרט הראשון יתקיים בכנסיית קרייסטצ'רץ' בעיר העתיקה, שער יפו, בקונצרט יבוצעו יצירות של י.ס. באך, היינריך שץ, סמואל ברבר ואחרים. הקונצרט השני יתקיים באקדמיה למוסיקה ולמחול. הקונצרט יכלול את יצירותיהם של ברהמס, רוסי, שלמה יידוב ואחרים.

מתי: שבת, 25 במאי, 17:00 וראשון, 26 במאי, 20:00

מחיר: הקונצרט הראשון ללא תשלום, הקונצרט השני 25 שקל

 

"קצה חוט" ו"חפץ חשוד"

במוזיאון מגדל דוד ייפתחו שתי תערוכות חדשות: "קצה חוט", פרויקט אופנה עכשווי בהשראת נשים ירושלמיות ו"חפצ חשוד", עיצוב מוצר בהשראת ירושלים. לצד התערוכות יתקיימו מפגשים, סיורים, סדנאות, פעילות לכל המשפחה ובוקר של שישי שיעסקו בירושלים כהשראה באמנות, בספרות, בקולנוע, בטלוויזיה.

מתי: פתיחת התערוכות: שישי, 24 במאי, 09:00

מחיר: כלול במחיר הכניסה למוזיאון

לפרטים: www.towerofdavid.org.il

דאנה איבגי - "קצה חוט" (תמר קרוון)

 

יום הצבי

אזור הרי יהודה וירושלים הוא ביתם של בעלי חיים רבים, ובהם הצבי הארצישראלי. חגיגת 'יום הצבי' תתקיים בפארק ירושלים, במתחם גן לאומי עיינות תלם. הפעילות תציג את הצבי בעזרת אנשי מקצוע, מספר סיפורים, משחקי צבאים, מדריכים ופעילויות נוספות.

מתי: שבת, 25 במאי, 14:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

לילות בעתיקה

הפרויקט התיירותי-תרבותי, "לילות העיר העתיקה" יוצא לדרך במתכונת חדשה ויתקיים מדי יום חמישי במהלך כל השנה. יתקיימו מגוון אירועים ליליים ומספר אתרי תיירות בעיר העתיקה יישארו פתוחים לקהל גם בשעות הערב (עד השעה 20:00). בין האירועים: ממטעמי המטבח של הבשלניות הספרדיות, סיורים בין רוכלים בשווקי העיר העתיקה, אירוע מוסיקאלי עם מוסיקה מהמזרח ומהמערב בהרכבים משתנים, מוסיקה יהודית שמחה ומוסיקה צוענית סוחפת. בנוסף, ארוחת ערב יהודית מלווה בסיפורים, סיור עששיות וקבלת שבת עם פיוטים וסיפורי ערב ירושלמיים.

מתי: ימי חמישי, החל מ-16 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: lelot.itraveljerusalem.com

 

"שַבָּטבע" בגן הבוטני

הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים מזמין את הציבור ל"שַבָּטבע". מידי שבת במהלך חודש מאי יפגשו המבקרים בגן עם מדריכים, תצוגות ואזורי פעילות לילדים.

מתי: שבתות, במהלך חודש מאי, 14:00-10:00

מחיר: 30 שקל למבוגר, 20 שקל לילד, ללא תשלום לתושבי ירושלים (בהצגת ת.ז)

לפרטים: 02-6794012

הגן הבוטני בירושלים (צילום: יהודית מרקוס)

 

דרום

מדליקים את הירח

טיול במסלול מעגלי למשפחות, לאור ירח מלא בערוצי חווארי מצדה הלבנים. הסברים על עולם הלילה והשטח המיוחד בו מתקיים הטיול.

מתי: חמישי, 24 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

חווארי מצדה (צילום: דורון ניסים)

 

המגילות הגנוזות לאור ירח

סיור לאור ירח ועששיות בין עתיקות הישוב קומראן השוכן למרגלות מצוק ההעתקים. באתר, צפייה בסרט אורקולי ושמיעת סיפור המגילות הגנוזות שהתגלו במקום. נקודת מפגש: בכניסה לגן לאומי קומראן.

מתי: שישי, 24 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

לילות הירח

ערב פתיחת עונת "לילות הירח" בגבעת תום ותומר ליד קיבוץ נגבה. ערב שירה על צמחים, עצים ואנשים מיוחדים. עונג שבת עם נגה אשר. תה צמחים וכיבוד קל.

מתי: שישי, 24 במאי, 21:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 050-5966487

 

נחל ארדון גבעת חרוט

סיור גיאולוגי בנחל ארדון וגבעת חרוט. המסלול יתחיל מחניון רמת סהרונים בסמוך למבני קבורה (טומולים בני 5000 שנים). בהמשך טיפוס על גבעת חרוט לצפייה אל מערכת הדייקים שחוצים את הבקעה, ירידה בערוץ נחל המתחתר באבן חול אדומה וחזרה בשביל חדש שסומן בשנה האחרונה ברמת סהרונים.

מתי: שבת, 25 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

כלל ארצי

בעקבות הספרים המוכרים

בחג השבועות ייצאו לדרך עשרות סיורים בעקבות ספרים ברחבי הארץ - מראש פינה, חיפה, דרך תל אביב, יפו, זיכרון יעקב, שפלת יהודה, כנרת, קריית טבעון, נהלל ועד לטרון שבדרום, במסגרת אירועי "ישראל קוראת" – חודש הקריאה והספרות. חלק מהטיולים מותאמים במיוחד לילדים. וחלקם יסתיימו במפגש עם הסופר או עם המוסיקאי.

מתי: 15 במאי – 8 ביוני

מחיר: 10 שקל למבוגר לטיול, ילד ללא תשלום

לפרטים: להרשמה: 073-2266673

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|