אירועים, פסטיבלים, סיורים והפעלות לכל המשפחה 19-13 באוקטובר 2013

יום הלוטרה בנחל שניר, סיור לאור עששיות במבצר יחיעם, סיורים מודרכים למשפחות בגן לאומי תל חצור, חגיגת סיום הבציר ביקב יפתחאל, פעילות קטיף פירות וירקות בשדות "לקט ישראל", חג הסוכות של העדה השומרונית, מסע לעולם המחול הספרדי עם אנטוניו מרקז, חגיגת אופניים בירקון, בלט טרוקדרו ממונטה קרלו יתארח במשכן לאמנויות הבמה, אירועי לילה פרינג' בתל אביב, סיור מודרך עם אדריכל השימור של תחנת הרכבת בירושלים, סיור מודרך החושף סודות וסמלים בעיר העתיקה, בעקבות הנדידה הגדולה בעיינות צוקים, סיור למשפחות אוהבות לכת בקניון נחל צין

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

יום הלוטרה

בשמורת הטבע נחל שניר יציינו את יום הלוטרה הרביעי במגוון פעילויות לכל המשפחה.

מתי: שבת, 19 באוקטובר, 16:00-10:00

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: 3639*

יום הלוטרה בנחל שניר

 

"בארץ הפלאות"

תערוכה חדשה "בארץ הפלאות", המציגה 15 עבודות של זיוה בן ערב רבינוביץ', תפתח בגלריית מלון מצפה הימים. ציורים טקסטואליים על קנבס הבנויים שכבות, מלאי התרחשויות הפורצות החוצה מגבולות הבד ויחד עם זאת יוצרות את המסגרת ליצירה.

מתי: פתיחה: שבת, 5 באוקטובר, 12:00. ראשון-חמישי, 17:00-9:30 ושישי-שבת, 15:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 04-6994555

 

מלכים, סוחרים וממלכות

סיורים מודרכים למשפחות בגן לאומי תל חצור, המספרים את סיפורו המרתק של המקום. זהו התל הגדול בארץ שכרוך בסיפורים על היסטוריה עתיקה, מלכים, סוחרים וממלכות וגם בתגליות המרעישות של הזמן האחרון.

מתי: שישי-שבת, 19-18 באוקטובר, 13:00-10:00 כל שעה עגולה

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: 04-6937290

 

השבת חיות הבר

החי-בר בכרמל איננו גן חיות ולא ספארי, אלא מפעל אישוש והשבה של חיות בר נכחדות לנוף ארצנו. סיור בשמורה בין הנשרים, היחמורים, אייל הכרמל, עזי בר וכבשי בר ששוטטו בו בחופשיות עוד בתקופת המקרא, יבטיח חוויית בראשית מול נופי הכרמל המדהימים.

מתי: ימי שבת, 19 ו-26 באוקטובר, 10:00, 12:00 ו-14:00

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: 3639*

 

עמקים

חגיגת סיום הבציר ביקב יפתחאל

יקב יפתחאל באלון הגליל הגיע לסיום עונת הבציר ומקיים חגיגת יין של היינות המתיישנים מהשנים 2009-2006. יוצעו טעימות מהיינות השונים ומכירה של מארזים במחירים מיוחדים. בקומה השנייה של מרכז המבקרים מוצגת תערוכת של תבליטי זכוכית ועופרת של האמן אלדד שאלתיאל.

מתי: שבת, 19 באוקטובר, 16:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 052-2824644

טעימות יינות מתיישנים צילום: באדיבות משפחת אופיר

 

קוטפים ועוזרים

ארגון לקט ישראל, בנק המזון הלאומי, יציין את יום המזון הבינלאומי בישראל בפעילות קטיף פירות וירקות שתתקיים בארבעה מוקדים. הציבור הרחב מוזמן להצטרף לפעילות הצלת מזון חווייתית לכל המשפחה שתתקיים בשדות "לקט" במושב נהלל, בשדות "הטוב והמיטיב" ליד קבוצת שילר בשפלה, בפרדס בלב רעננה ובצמח שבעמק הירדן.

מתי: שישי, 18 באוקטובר, 12:00-8:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: www.leket.org

פעילות הצלת מזון חווייתית עם לקט ישראל

 

מהאלה הגדולה לאלון הגדול

מסלול טיול למשפחות עם קטנטנים באזור אלוני אבא הנקרא גם "שביל אילן גבאי". המסלול יעבור בין אלות ואלונים, בלוטים וספלולים.

מתי: שבת, 19 באוקטובר

מחיר: בתשלום

 

מרכז

הטרקטורים של סבא רן

בפארק הרכבת בקיבוץ עין שמר תתקיים פעילות מיוחדת לחובבי טרקטורים בכל הגילים. בשעה 12:30 תתקיים תהלוכה ייחודית של טרקטורים ישנים. הפעילות כוללת נסיעה חווייתית על עגלה רתומה לטרקטור וביקור ברפת הקיבוץ, סיור בשחזור הרכבת הטורקית, ביקור במוזיאון הטרקטורים ואפשרות להצטלם על גבי הטרקטור המעופף של סבא טוביה. בנוסף, פינת יצירה ואפיית פוקצ'ות בטאבון.

מתי: שבת, 26 באוקטובר, 15:00-10:00 (מומלץ להגיע עד 12:30 כדי ליהנות מכל הפעילויות)

מחיר: ילד מגיל שנתיים 40 שקל, מבוגר 35 שקל, התשלום במזומן בלבד

לפרטים: 04-6374327, יש לוודא קיום האירוע בהתאם למזג האוויר באתר www.courtyard.co.il

 

סוכות אצל השומרונים

סיור מודרך של "בית שמואל" להר גריזים בעקבות חג הפסח המיוחד של העדה השומרונית. במהלך הסיור יוכלו המבקרים לראות בית שומרוני טיפוסי שבו תולים על מסגרת מתכת גדולה המוצמדת לתקרה סוגי פירות שונים שיוצרים חופה צבעונית יפיפייה מעל ראשי בני הבית. משם ממשיכים לסיור מרתק בהר גריזים עם הסברים על הסוכה שנמצאת בתוך הבית, השימוש בסוגי פירות רבים, משמעותם והיכן שאר שלושת המינים. אירוח במרכז המבקרים של יפת, ביקור באתר הזבח ובאתרים על פסגת ההר. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: רביעי, 23 באוקטובר, 7:30

מחיר: 260 שקל (נסיעה באוטובוס מתל אביב, כולל כניסות לאתרים וארוחה קלה)

לפרטים: 02-6203461

 

מסע לעולם המחול הספרדי

אמן הפלמנקו הווירטואוז אנטוניו מרקז מסכם את הקריירה המפוארת שלו במופע מיוחד הפותח את סדרת המחול בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה וברחבי הארץ. מרקז יגיע לישראל עם להקתו במסגרת סיור הופעות אחרון שלו כרקדן. המופע "תמיד אנטוניו" הוא מסע מרתק לעולם המחול הספרדי והפלמנקו שבו הוא מסכם את הקריירה המפוארת שלו ואת חייו שהוקדשו לאמנות המחול. זהו מופע אנרגטי הנובע ממעמקי הרגש והאהבה למחול המפגין את עוצמתו הפראית של מרקז.

מתי: רביעי-שבת, 19-16 באוקטובר, 20:30 שישי בשעה 13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-700-70-29-29

"תמיד אנטוניו" - אמן הפלמנקו אנטוניו מרקז

 

שודדי ים ואבירים

סיור לילי ומפגש עם שודד ים, נסיכה קסומה ואביר מהודר בגן לאומי אפולוניה. לאורך הסיור ישמעו המשתתפים על סיפורם של שודד הים האנגלי גודריך האדום, הנסיכה הקסומה מליסנד והאביר ג'ק דה אוונס, ויחד יחפשו אוצרות מהעבר של שודדי הים והאבירים. סיום בחדר האוכל בהרמת כוסית לזכרם של הגיבורים.

מתי: ימי שישי, 18 ו-25 באוקטובר

מחיר: 45 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

לפרטים: 3639*

 

חגיגת אופניים בירקון

חגיגת אופניים לכל המשפחה תתקיים בגן לאומי ירקון. האירוע יכלול מסלולי אופניים בדרגות שונות לאורך הירקון, כולל נקודות הדרכה, מתחם הפעלה ומיומנויות רכיבה, מופע ראווה לולייני של רוכבים מקצועיים, דוכני הסברה והדרכה בנושא, סיורים מודרכים בתל אפק, פעילות "פקחים צעירים" ופעילויות נוספות. מומלץ להגיע עם אופניים. יש מלאי מוגבל של אופניים להשכרה בתשלום וכל הקודם זוכה.

מתי: שבת, 19 באוקטובר, 14:00-10:00

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: 3639*

חגיגת אופניים למשפחות בירקון

 

מלקטים למען הקהילה

ארגון לקט ישראל, בנק המזון הלאומי, יציין את יום המזון הבינלאומי בישראל בפעילות קטיף פירות וירקות שתתקיים בארבעה מוקדים. הציבור הרחב מוזמן להצטרף לפעילות הצלת מזון חווייתית לכל המשפחה שתתקיים בשדות "לקט" במושב נהלל, בשדות "הטוב והמיטיב" ליד קבוצת שילר בשפלה, בפרדס בלב רעננה ובצמח שבעמק הירדן.

מתי: שישי, 18 באוקטובר, 12:00-8:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: www.leket.org

קטיף פירות וירקות עם לקט ישראל

 

רגע לפני התרדמת

השנה היא שנת העטלף ורשות הטבע והגנים משתפת אתכם בחגיגה שבה נעלה על נס את בעל החיים המיוחד, ערך טבע מוגן בישראל, שליש ממיני היונקים בארץ, העומד בפני סכנת הכחדה. רגע לפני שהעטלפים נכנסים לתרדמת חורף ארוכה וכניסת מבקרים למערת התאומים תיאסר, יצא טיול לנחל המערה תוך הצצה מרחוק אל עולם העטלפים וסיפורי אגדות שהתרחשו במערה המסתורית. בסיום תצפית מתל עזקה עם תצפית להר חברון, השפלה ומישור החוף.

מתי: ימי שבת, 19 ו-26 באוקטובר

מחיר: 130 שקל למשפחה, 55 שקל למבוגר, 40 שקל לילד

לפרטים: 3639*

עטלף יזנוב (צילום: עזרא חדד)

 

למען הפעוטות

עמותת מרכז מיח"א העוסקת בשיקום ושילוב פעוטות וילדים עם לקויות שמיעה, חוגגת 60 שנות פעילות באירוע התרמה מיוחד שיתקיים, בבית השגריר האוסטרי בהרצליה. את האירוע תנחה רבקה מיכאלי ובמהלכו ישולבו הופעות של שלומית אהרון ושלושת הטנורים; יותם כהן, גיא מנהיים ועדי צ'זרה. מפגש מוסיקלי של קלאסיקה ישראלית מוכרת ואהובה וקטעים נבחרים מעולם האופרה.

מתי: שבת, 19 באוקטובר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6994777 שלוחה 0 או 201.

שלומית אהרון ושלושת הטנורים (צילום: יח"צ)

 

אל גשר הצבים

סיור שישי חופשי עם מדריכי קרן קימת לישראל יתקיים אל נחל אלכסנדר, כולל הליכה מפארק קק"ל איטליה לגשר הצבים, במסלול נגיש לכולם. המסלול רגלי כולל הקפצת מכוניות לסוף המסלול ומותאם לכל המשפחה. הוא ימשך כשעתיים עד שלוש.

מתי: שישי, 18 באוקטובר, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

 

מטיילים בעדולם

סיור אל חורבת בורגין בחבל עדולם שבשפלת יהודה. מהנקודה הגבוהה נשקפים מראות מרשימים אל ארבעת הרוחות. המטיילים יסירו סביב החורבה ויגלו עדויות להתיישבות קדומה: גת, בורות מים, מערכת מסתור ומערות קבורה.

מתי: שבת, 19 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

הנוף מחרבת בורגין (צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע)

 

מצב הצב

סיור לאורך חוף הים באזור בית ינאי ובמרכז הארצי להצלת צבי ים להיכרות עם עולמם המופלא של צבי הים בישראל, והקשיים שהפכו אותם לבעלי חיים בסכנת הכחדה. מטרת הפעילות להראות שבידי כל אחד מאיתנו, קטן וגדול, הכוח לשמור על בית הגידול הייחודי שלאורך חופי הים בישראל ועל הצבים הקדמוניים. בביקור במרכז הארצי להצלת צבי ים נפגוש את צבי הים המטופלים במקום ונשמע על קורותיהם.

מתי: שבת, 19 באוקטובר

מחיר: 130 שקל למשפחה, 55 שקל למבוגר, 40 שקל לילד

לפרטים: 3639*

צבים במרכז להצלת צבי ים (צילום: יניב לוי)

 

כרזות מעצבות

שנקר מארחת תערוכת כרזות של המעצב הגרפי אברם גיימס. ממאמצי ההסברה של המדינה במלחמת העולם השנייה, דרך חברת התעופה הבינלאומית "בריטיש איירווייס" ושידורי ה-BBC: במשך למעלה מ-60 שנה עיצב אברם גיימס את פניה של בריטניה באינספור כרזות שביססו את מעמדו כאחד המעצבים הגרפיים החשובים של המאה ה-20. התערוכה "בדרכו שלו" מאפשרת להתרשם מעבודתו יוצאת הדופן ולהכיר את השפה האישית הייחודית המאפיינת את יצירתו.

מתי: תוצג עד ה-31 באוקטובר, אירוע הפתיחה: שלישי, 15 באוקטובר, 19:00

מחיר: הכניסה חופשית

"תרומת דם לצבא" - תערוכת הכרזות של אברם גיימס

 

בישולילה לאורך הירקון

סיור לילי בגן לאומי ירקון המשלב חווית חושים של טעם, ראיה ושמיעה. מתחילים בהיכרות עם סיר הפויקה וכיצד מכינים בעזרתו ארוחת ערב. בזמן שהאוכל יתבשל לאיטו יוצאים לטיול בחשיכה בעקבות הטבע בירקון ומגלים את הקשר בין התנשמת, הרכבת והלילה. חזרה לארוחת ערב ולהקרנת סרטוני טבע מחיי התנשמת. כל משתתף בקבוצה יקבל מצוות השפים מצרך לבישול אותו יצטרך להביא לסיור.

מתי: שישי, 25 באוקטובר

מחיר: 45 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

לפרטים: 3639*

 

עטלפים, מאובנים ומערות

סיור מודרך למשפחות בשמורת הטבע נחל מערות. המטיילים יכירו את אורחות חייהם של הקדמונים הפרהיסטוריים, מי חי בנחל וכיצד הצליח לשרוד? עטלפים, מאובנים ומערות קרירות ילוו אותם במהלך הסיור. לסיום פעילות יצירה והמחזה.

מתי: שבת, 19 באוקטובר

מחיר: 180 שקל למשפחה, 75 שקל למבוגר, 55 שקל לילד

לפרטים: 3639*

 

קיסריה לאור עששיות

סיור ערב בליווי עששיות יערך בעתיקות קיסריה. הסיור מתמקד בסיפורי גבורה יהודיים מימי המרד הגדול, סיפור רבי עקיבא וקורות המתיישבים היהודים בעיר בתקופת הרומאים. הזדמנות לראות את קיסריה באור אחר.

מתי: ימי שישי 18 ו-25 באוקטובר

מחיר: 45 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

לפרטים: 3639*

 

פצעי בגרות

במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון תפתח התערוכה "פצעי בגרות" המשרטטת את תמונת הקומיקס שנוצר בישראל בין השנים 1995-1975 ומציגה את המעבר מקומיקס מגויס המפאר ומרומם את הישראלי החדש העשוי ללא חת, לקומיקס ביקורתי הלועג למנהיגיו ומשקף חברה ההופכת ליותר ויותר אינדיבידואליסטית ונהנתנית. התערוכה מחולקת לשלושה עשורים. בפתח כל עשור מצוינים האירועים החשובים שהתרחשו בו לעומת הפרשנות שהם מקבלים על גבי עמודי העיתון בפורמט של קומיקס.

מתי: פתיחה: חמישי, 10 באוקטובר

מחיר: 15 שקל לאדם

לפרטים: 03-6521849

"פצעי בגרות" במוזיאוון הישראלי לקריקטורה וקומיקס (מישל קישקה)

 

מחפשים את התנין האחרון

טיול מודרך למשפחות בשמורת הטבע נחל תנינים, בינות נדידת הציפורים והתחדשות טחנות הקמח. סיורים מודרכים משולבים בהדגמה "על רטוב" של הפעלת טחנות הקמח העתיקות. הסברים על התנינים שהיו בנחל וחיפוש אחר התנין האחרון.

מתי: שבת, 26 באוקטובר

מחיר: 180 שקל למשפחה, 75 שקל למבוגר, 55 שקל לילד

לפרטים: 3639*

 

תל אביב

בלט טרוקדרו

בלט טרוקדרו ממונטה קרלו יתארח בתכנית חדשה, במסגרת הסדרה "מחול במשכן", בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה תל אביב. חברי הלהקה כולם גברים, רקדנים בעלי הכשרה קלאסית. חבורת הרקדנים מציגה קטעי מחול קלאסי ומודרני מן הרפרטואר העולמי, תוך הקפדה על ביצוע מדויק מבחינה טכנית, אך עם הרבה הומור. בתוכנית קטעים מאגם הברבורים, בלט גדול לארבע רקדניות וחתונתה של ריימונדה.

מתי: רביעי-שבת, 26-23 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

בלט טרוקדרו ממונטה קרלו (צילום: יח"צ)

 

לילה פרינג'

אירועי לילה פרינג', החגיגה הגדולה של תיאטרוני הפרינג' בישראל תתקיים במרכזי הפרינג' השונים ברחבי העיר תל-אביב יפו. במהלך 2 לילות רצופים יועלו כ-25 הפקות של תיאטרוני הפרינג' ממיטב הרפרטוארי של 20 תיאטראות פרינג' בישראל. את האירוע ינעל טקס חלוקת פרסי קיפוד הזהב לשנת 2013.

מתי: רביעי-שישי, 25-23 באוקטובר

מחיר: 25 שקל למופע

"המלך הולך למות" - לילה של פרינג' (צילום: גדי דגון)

 

המלך הג'ינג'י של הבארוק

סיפורי פיות, אלים, מחולות ויערות קסומים משולבים בסיפורי ילדותם של מלחינים כמו ויוולדי, צ'ייקובסקי ורוול וגם המחזאי החשוב בהיסטוריה ויליאם שייקספיר יהיו במרכזה של העונה הבאה של סדרת הילדים המצליחה "צלילי קסם" באופרה הישראלית בהנחייתה ועריכתה של ניצה שאול. הקונצרט הראשון בסדרה "ויוולדי- המלך הג'ינג'י של הבארוק" יתקיים בהשתתפות רקדני להקת סבוטאז'. המופע יתמקד בסיפור ילדותו של המלחין האיטלקי אנטוניו ויוולדי, בוונציה הקסומה. מתאים לילדים מגיל 4 ומעלה.

מתי: שלישי-חמישי, 24-22 באוקטובר, 17:00 ו-18:30

מחיר: 85 שקל למופע

לפרטים: 03-6927777

שעת אופרה לילדים בהנחיית ניצה שאול (צילום: יוסי צבקר)

 

מרתון 40

תיאטרון תמונע בתל אביב מארח את המופע "מרתון 40", 4 יצירות באורך 10 דקות מאת להקת המחול רונית זיו המארחת את הלל קוגן.

מתי: שבת, 19 באוקטובר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

 

אדם בקרב

"אדם בקרב", תערוכת צילומים חדשה של שבתאי טל, במלאות 40 שנה למלחמת יום כיפור, תפתח במרכז יצחק רבין תל אביב. בתערוכה יוצגו 43 צילומים בשחור לבן המתעדים את הקרבות שהתנהלו בחזית הדרום – סיני ותעלת סואץ. התמונות מתעדות את הפן האנושי, את התופת, את הלוחמים הפצועים, את השבויים המצריים, את שמחת השיבה של הלוחמים הביתה ועוד.

מתי: פתיחה: חמישי, 3 באוקטובר, 19:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-7453358

אריק שרון מלחמת יום כיפור - צילום: שבתאי טל

 

מביאליק לרוטשילד

לרגל הצבת מזרקת הפסיפס של נחום גוטמן במשכנה החדש בשדרות רוטשילד, עולה תערוכה חדשה במוזיאון נחום גוטמן לאמנות שמציגה את מתווי ההכנה לפסיפס- מביאליק לרוטשילד. הפסיפס, המתאר את תולדות העיר תל אביב ואת תולדות יפו, מוצב בקרבת מפגש הרחובות אחד העם והרצל, מקום שאותו סימן נחום גוטמן כנקודה הממשית והדמיונית שממנה הוא משקיף על העולם.

מתי: שני-חמישי, 16:00-10:00 ושישי-שבת, 14:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: gutmanmuseum.co.il/

 

ירושלים

עם אדריכל השימור של תחנת הרכבת

סיור מודרך עם משה שפירא, אדריכל השימור של תחנת הרכבת והוגה תוכנית השימור של שכונת בקעה. הסיור יתמקד בנושאים אדריכליים והיסטוריים ויעבור בין גבעת התנ"ך, תחנת הרכבת ועד שכונת בקעה. במהלך הסיור יינתנו הסברים על התמורות שחלו באזור ב-300 השנים האחרונות תוך צפייה בחידושים של שנת 2013. אדריכלי והיסטורי לאורך תוואי מסילת הרכבת מגבעת התנ"ך ותחנת הרכבת ועד לשכונת בקעה, נחשוף את התמורות שחלו באזור ב-300 השנים האחרונות ונחזה בחידושי השנה האחרונה.

מתי: שישי, 18 באוקטובר, 10:00

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

סודות וסמלים בעיר העתיקה

סיור מודרך של "בית שמואל" החושף סודות וסמלים בעיר העתיקה. בסיור יוסבר על שיטת בניית כיפת הסלע, משמעות המסגדים בסמוך לכנסיית הקבר וסיפור השקנאים בחדר הסעודה האחרונה. ירושלים היא עיר של מסרים חבויים ומוצפנים שמאחוריהם סיפורים מרתקים. בסיור ייחודי זה ישנה הזדמנות להתבונן מחדש בכמה מבנים ידועים, לגלות פינות חדשות וללמוד על ירושלים הסמויה מן העין. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 19 באוקטובר, 10:00

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 02-6203606

 

סיור בעקבות חלות לשבת

סיור לילי אפוף בניחוחות וטעם במאפיות מיוחדות בירושלים שאופות חלות לקראת שבת. במהלכו יסופרו סיפורים ירושלמים על אופים, התפחת שמרים ואפייה. הסיור יעבור במאפיות וותיקות ומאפיות מודרניות שאופות לחם בריאות ולחמי שאור. בנוסף, מאפייה בת למעלה מ-120 שנה המתמחה באפיית חלות ומאפייה משפחתית בה מלווים צלילי מוזיקה קלאסית את תפיחת הבצק. ישולבו הסברים על סמליות הלחם ועל מנהגים ייחודים בהם נוהגים מקובלים ביחס ללחם. המסלול יכלול את שוק מחנה יהודה ושכונות חרדיות. יש להגיע בלבוש צנוע, נשים בחצאיות וגברים עם כיפה.

מתי: חמישי, 24 באוקטובר, 20:00

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

סיור בעולמם הנעול של החרדים

במסגרת סיורי "מטייל סדרתי" של בית שמואל יערך סיור מיוחד בשכונת מאה שערים. כניסה לעולמה המסוגר של העדה החרדית במאה שערים, לב האוטונומיה של העולם החרדי. סיפורי חסידות סאטמער, נטורי קרתא ורבי אהר'לעך..הסיור יעבור בסמטאות השכונה בשילוב מפגש עם דמויות מרתקות והסברים על תולדות הזרמים השונים והמאבקים ביניהם. יש לבוא בלבוש צנוע: גברים בכיפות ונשים בחצאיות ארוכות, לא בבגדים אדומים.

מתי: שישי, 25 באוקטובר, 09:30

מחיר: 110 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

סובו ציון והקיפוה באוטובוס

סיור הכולל תצפיות וביקורים באתרים על קו המתאר האורבני בגבולה הדרומי של ירושלים. הזדמנות לשמוע, לצפות ולבקר ללא מאמץ פיזי רב, באתרים פחות מתויירים. בין האתרים במסלול: בית פגי, הר המשחה, איזור חקל דמא (שדה הדם), שכונת ארמון הנציב והטיילת, רמת רחל, שכונת הר חומה, פריחת חלמוניות (מותנה במצב הפריחה) מחסום 300, שכונת גילה, הר גילה, צומת אורה והדסה עין כרם. (יתכנו שינויים במסלול).הסיור יתקיים באוטובוס, יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 26 באוקטובר, 10:00

מחיר: 130 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

מתגלגלים באהבה

תערוכת "מתגלגלים באהבה 3" מציגה תמונות נבחרות ממסע "גלגלי אהבה", מסע ייחודי בנוף הישראלי המשלב תרומה לקהילה, אהבת הארץ וחדוות הרכיבה על אופניים. התערוכה המספרת דרך עדשת המצלמה את סיפורם של מאות רוכבי אופנים במסעות "גלגלי אהבה" למען ילדי בית חולים אלי"ן תוצג בתיאטרון ירושלים. התערוכה מעניקה טעימה ויזואלית חזקה לחוויות המרגשות, לצבעים ולנופים, ולאווירה הייחודית שעוברים הרוכבים לאורך הדרך.

מתי: פתיחה: 8 באוקטובר, ראשון-חמישי, 21:30-16:30

מחיר: הכניסה חופשית

תערוכת "מתגלגלים באהבה 3"

 

ירושלים בדרך הקלה

סיור מודרך למשפחות בציר הרכבת הקלה בירושלים, העובר דרך ובסמוך לכמה מהפנינים של העיר: בתי אבן, קירות ישנים שהפכו לציורי קיר בידי אמנים צרפתים ושכונות קטנות ונסתרות. מסלול הסיור יפתח בהר הרצל, יעבור דרך רחוב יפו ויגיע עם ציר הרכבת עד הקו העירוני בו עבר הגבול עד 67. לסיום, ביקור במתחם תחנת הרכבת הישן ששופץ.

מתי: שישי, 18 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

מתחם הרכבת הישנה בירושלים (צילום: רונית סבירסקי)

 

ארטִישוּק

ארטִישוּק, ערב הגאלה השנתי של אגודת ידידי מוזיאון ישראל בירושלים יוצא לדרך. אמנים ואישים מובילים מהמשק, מהתרבות וההוויה הישראלית יובילו סיורים מודרכים בחללי המוזיאון בין יצירות האמנות והגלריות המרגשות אותם ביותר. בין האישים: דן פרופר, עדנה מזי"א, פרופ' יונתן הלוי, שגריר ישראל בארה"ב, מייקל אורן, דן מרגלית, מוטי גלעדי ורני רהב. ההכנסות מהערב הינם קודש לקידום פעולות חינוך במוזיאון ישראל לנוער ולמבוגרים.

מתי: שני, 21 באוקטובר, 19:00

מחיר: בתשלום

 

דרום

נודדים בהר הגבוה

סיור צפרות מודרך למשפחות בעקבות נודדי הסתיו בהר הנגב. נפגשים במגרש החניה שלרגלי קבר בן גוריון ועוברים דרך כמה אתרים הידועים בכוח משיכתם על ידי הנודדים בהר הנגב: באזור מצפה רמון ושדה בוקר. בהדרכת מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 19 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

ציפורים בערבה (צילום: רונית סבירסקי)

 

גבוה מעל נחל צאלים

טיול מודרך למשפחות בנוף מדברי פראי, מעל נחל צאלים, מהגדולים בנחלי המדבר. מסלול הסיור יתחיל בסמוך לברכת צפירה, מעל חלקו העליון של הנחל, עליה לתצפית מראש הר נמר והמשך לכמה מהתצפיות היפות באזור. יחצה את ערוץ נחל הרדוף, אל נקודות תצפית גבוהות מעל נחל הרדוף ונחל צאלים וסיום, בירידה במעלה צאלים מול נוף ים המלח והרי מואב.

מתי: שבת, 19 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

בעקבות הנדידה הגדולה

בשמי ישראל חולפות כעת מאות אלפי ציפורים שעושות את דרכן מאירופה לאפריקה. חלקן הגדול יעצרו אצלנו למנוחה ולתדלוק לפני ההמראה ליעד הבא. שמורות הטבע עיינות צוקים מהוות תחנה חשובה לאותן ציפורים הבוחרות לנדוד מעל בקעת הירדן וים המלח. לכבוד הנדידה הגדולה תתקיים פעילות טיבוע ציפורים וסיורים לכל המשפחה בשמורה החבויה.

מתי: שבת, 19 ו-26 באוקטובר, 14:00-8:00 בכל שעה עגולה

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: 3639*

 

מים בקניון הצין

סיור מודרך למשפחות בהר הנגב. המטיילים יעלו אל רמת עובדת המבותרת בקניונים רבים וירדו אל עין עקב, מעיין השופע כל ימות השנה במים. מתאים למשפחות אוהבות לכת.

מתי: שבת, 19 באוקטובר

מחיר: 130 שקל למשפחה, 55 שקל למבוגר, 40 שקל לילד

לפרטים: 3639*

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|