חשיפה ראשונה לאירועי יום העצמאות 2016 בכל רחבי הארץ

חשיפה ראשונה לאירועי יום העצמאות 2016 בכל רחבי הארץ

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

חי צומח כרמל

טיול מודרך במסלול העובר בחורש ים תיכוני שלא נפגע בשריפה הגדולה, תצפית נוף על חוף הכרמל, צפייה בשיקום הטבע באזורים שנפגעו. משם, למערת אצבע שנוצרה בתהליך קארסטי וסיפורה המיוחד. בהדרכת בי"ס שדה חוף הכרמל.

מתי: שבת, 7 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

אהבה צרפתית

סופשבוע מוסיקלי בשיתוף הקתדרה, בהשתתפות: גיל שוחט, ליאוניד פטשקה, אפרת רותם, תזמורת בארוקדה. המוזיקה מחדרו של לואי ה- 14 בורסאי, שירי רועים, רומנסות ושנסונים. באך בפריז קונצרט ב- 4 ידיים עם גיל שוחט וליאוניד פטשקה. השנסונים היפים והידועים לצד שירים צרפתיים של ראוול ודביסי. הרצאה על צרפת אחרי דה גול של נדב אייל. בנוסף, טיול בסמטאות צפת, פארק תכלת ונחל צבעון.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6836611 www.kfarblum-hotel.co.il

גיל שוחט צילום: גליה סביון

 

הסליק הכי עתיק

לרגל חגיגות 100 שנה לקיבוץ כפר גלעדי, המכונה "אבי הקיבוצים", אשר הוביל את העלייה הבלתי לגלית וההתיישבות בצפון, מציע מלון כפר גלעדי סיור ללא תשלום לאתר הסליקים לכל המשפחה. סיור בסליק העתיק ביותר בישראל, אשר נחפר בשנת 1922, בקצה המזרחי של הקיבוץ, מתחת לאורוות הסייחים. בנוסף, מופע אור קולי במוזאון בית השומר.

מתי: יום העצמאות, 12 במאי, 15:00-9:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 04-6900000

צילום: רונית סבירסקי

 

לכל תחנה יש אבן

טיול מאורגן על ידי החברה להגנת הטבע. כל משפחה מקבלת מפה עם התחנות השונות. לכל תחנה קשר לאבן. לאחר מכן יוצאים לסיור רגלי בנחל פרוד לחיפוש אחרי בנייה מאבן מקומית ששימשה בגת, מערת קבורה וטחנת קמח. משם בדרך נוף מירון- ביריה לחורבת נבורייה בין שרידי בית הכנסת העתיק, תצפית אל מצוקי דלתון וסיום במעיין הנובע בסלע. המשך לעיר צפת, המצודה הצלבנית ובור מים ענק וחבוי. בין שרידי המבצר חיפוש אחר מטמון. בהדרכת: בי"ס שדה גליל.

מתי: שבת, 14 במאי

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

אור וצילומדע

במוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי מוצגת תערוכת צילום של האמן דוד עדיקא "אור אחרון" - השואל שאלות ביחס לזהותו האישית כאמן ממוצא מזרחי. עוד במוזאון: צילומדע - אגף אינטראקטיבי על עולם הצילום לכל המשפחה.

מתי: יום העצמאות, 12 במאי, 16:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית

צילומדע - אגף אינטראקטיבי צילום: עופר בלנק

 

המופע הגדול

במוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן יערך "המופע הגדול"- תערוכה מקיפה של עבודותיה של עפרה צימבליסטה ז"ל. בתערוכה מוצגות עבודות הפיסול של האמנית לאורך השנים, המתארות קבוצות. לתערוכה הובא בשלמותו הסטודיו שלה מאשדוד. סדנאות יצירה בין השעות 14:00-10:00. עוד במוזאון - אוסף מכוניות קלאסיות, תערוכת הגלגל, מוזאון ליהדות דוברת גרמנית מורשת הייקים וגן פסלים.

מתי: יום העצמאות, 12 במאי, 16:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית

פסלי עפרה צימבליסטה ז"ל צילום: אבי חי

 

שרים פירוז

הכפר הדרוזי דליית אל כרמל מארח ערב מוזיקה שיוקדש לזמרת הלבנונית המפורסמת "פירוז". בהשתתפות להקת תרשיחא, מבין הלהקות הגדולות והטובות במגזר הערבי. האירוע יתקיים באולם בית הספר התיכון עתיד בכפר.

מתי: חמישי, 5 במאי, 19:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: www.daliat-carmel.org.il

 

ים של גליל מערבי

פסטיבל "ים של גליל מערבי" מציע סיורים משפחתיים מודרכים בתשלום סמלי, משחק ניווט תחרותי, הפנינג אופניים "גלגליל", מופעי לילות בנקרות, מופעי מוזיקה קלאסית בקיבוץ אילון, מטס ראווה, משחה אכזיב וטריאתלון אביב ומופע ג'אז ובלוז.

מתי: סופי שבוע בחודשים מאי-יוני, החל מ-13 במאי

מחיר: סיורים במחיר סמלי, מופעים בתשלום

לפרטים: www.bgalil.co.il/

צילום: דורית ריטבו

 

סיורים ביקבים

מתחם "גליליון" בסמוך לאגמון החולה, מציע סיור ביקבים וטעימות יין ישראלי, ארוחת "על האש" כמיטב המסורת, הקרנת סרטי קאלט ישראלים, מסיבת "בירה ונשירה".

מתי: יום העצמאות, 12 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6978008/9

 

ביאנלה לזכוכית

תערוכת ענק של יצירות זכוכית במשכן לתרבות ואמנות נגלר, קריית חיים בחיפה. 150 יצירות אמנות שיצרו עשרות אמני זכוכית בולטים מכל רחבי הארץ. עשרות עבודות מסורתיות לצד יצירות אמנות עכשוויות במגוון שיטות: ויטראז', פיוזינג, סלמפינג וניפוח. מתאים לכל גיל.

מתי: 24 באפריל-10 במאי

מחיר: כניסה חופשית

 

קטנטנים בחרבת רקית בכרמל

סיור ברכס רקית שבכרמל, היכרות עם החורש הים תיכוני, ביקור במערה עתיקה ויתכן מפגש עם בעלי חיים שמתגוררים באזור. בהדרכת בי"ס שדה חוף הכרמל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 7 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מרכז

"איזה ילד אתה, אליפלט"

סיור מודרך משולב בשירים, ברכס שיירות שבהרי ירושלים, בעקבות "יפי הבלורית והתואר" ששרו מסביב למדורה. הצ'יזבטים, שיריהם של חיים חפר וחבריו, דני מס, מכבי מוצרי, זהרה לביטוב ו"פוזה" שהיה לאגדה בחייו. הקשר המיוחד בין ערביי אבו גוש ללוחמים, סיור בעקבות לוחמי הל"ה, הר הטייסים הצופה לנוף נהדר, בכפר אבו-גוש, במעלה החמישה ובבית הקברות של חטיבת הראל בקריית ענבים.

מתי: שישי, 6 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

בעקבות צבאים וצבועים

סיור מודרך על גבול שמורת נחל שורק, סמוך ליישובי המזלג, בעקבות יחמורים, צבאים, צבועים תנים ושאר בעלי חיים. בהדרכת: שמוליק יידוב, מנהל מרכז היונקים של החברה להגנת הטבע. הגעה במכוניות פרטיות, משך הסיור כשעתיים.

מתי: שבת, 14 במאי

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 03-6388688

תן זהוב צילום: דובי קלעי

 

נתניה חוגגת עצמאות

בין מגוון מופעי יום העצמאות בנתניה: רותם כהן, לירן דנינו, שירי מימון ושמעון בוסקילה, אליעד נחום, שי ורועי ויובל המבולבל בנוסף, ייהנה הציבור ממופעי זיקוקים, מופעי להקות מחול ומכניסה חופשית למוזיאון העירוני המציג את תצוגת הקבע על תולדות העיר

מתי: עצמאות, 12 במאי

מחיר: כניסה חופשית

צילום: רן אליהו

 

משט עצמאות

משט יום העצמאות בהרצליה. עשרות כלי שיט יוזנקו בשעה 11:00 בבוקר על ידי ראש העיר, משה פדלון, ממרינה הרצליה. כלי השיט יצאו להפלגת ראווה לכיוון חוף אפולוניה, מצפון למרינה. בהמשך, ייסובו 180 מעלות לכיוון חופי תל אביב יפו, ומשם יחזרו כל הדרך חזרה בים למרינה בהרצליה.

מתי: יום העצמאות, 12 במאי, החל מ-11:00

מחיר: כניסה חופשית

צילום: אילן לוי

 

עצמאות על הקרח

מתחם ההחלקה של ישראל Ice Peaks בחולון מקיים פעילות לכל המשפחה. חגיגה על הקרח ביום העצמאות ה-68 בכחול ולבן עם מוזיקה ישראלית ללא הפסקה, צילום חגיגי וסלפי עם הפינגווין.

מתי: יום העצמאות, 12 במאי, 20:00-11:00

מחיר: החלקה בתשלום

לפרטים: 03-5323008

 

סוסים בשמיים

להקת המחול הקיבוצית מעלה את "סוסים בשמיים" מאת רמי באר, בבכורה בהיכל אמנויות הבמה הרצליה. זהו ערב שנתי מסורתי של ידידי להקת המחול הקיבוצית בראשות רעיה שטראוס בן דרור פטרונית הלהקה שהכנסותיו מוקדשות כולן לטובת הפעילות החינוכית והחברתית בכפר המחול הבינלאומי בגעתון.

מתי: ראשון, 8 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9859772

צילום: אייל הירש

 

איך בונים מדינה

מוזאון "החצר הישנה" של קיבוץ עין שמר משחזר את ימי ראשית ההתיישבות הקיבוצית בארץ. סיור במוזאון, ביקור מודרך בחדר האוכל ובו דמויות חלוצים וסרט אורקולי, הפעלת חלוצית של פעם: בניה, ריצוף, הקמת אוהלים, חריש, כביסה, שמירה ואפיית לחמניות במאפיית לבנים ישנה. סיור בטרקטור בקיבוץ. ביקור במוזאון הטרקטורים וצילום משפחתי ברוח חלוצית.

מתי: יום העצמאות, 12 במאי, 15:00-10:00

מחיר: מחירים: פעוט (גיל 2-5) – 40 ₪. ילד מגיל 5 – 45 ₪. מבוגר – 40 ₪. אזרח ותיק (בהצגת תעודה ורישומה) – 38 ₪.

לפרטים: בכדי להנות לכל הפעילות יש להגיע עד השעה 13:00. 04-6374327

מוזאון החצר הישנה

 

כרמן על פי רימונדה

להקת "בלט נס ציונה" חותמת את העונה עם היצירה "כרמן" – סיפורה של אשה אבודה בקריית התרבות נס ציונה. פה דה סיס Pas de Six מהמערכה השלישית מהבלט "רימונדה" אשר יועמד על ידי הכוריאוגרף אלי לזר לפי הגירסה של פאול סאטרלנד Paul Sutherland יפתח את המופע. הקטע ל-10 רקדנים הועלה לראשונה ב-19 בינואר 1898 בתאטרון הקיסרי מרינסקי בסנט פטרסבורג.

מתי: רביעי-חמישי, 19-18 במאי

מחיר: 150-75 שקל

לפרטים: 08-9304020-4

כרמן מריה סלקטור ומיכאל שניידר צילום: אורי נבו

 

תל אביב

אנה פרנק ממשיכה לחיות

התאטרון הקאמרי מעלה בתזמון הולם לקראת יום השואה את המחזה החדש "אנה" על היומנים המקוריים ובעיבודם של: Jessica Durlacher & Leon de Winter. דרמה מטלטלת המתחקה אחר חיי היומיום של שמונה יהודים, שהתחבאו מפני הנאצים במשך למעלה משנתיים בדירת מסתור באמסטרדם, מאחורי ארון סתרים. פחד המוות שלהם, מאבקם ההרואי, תקוותיהם, צערם וצחוקם, כפי שבאו לידי ביטוי ביומנה של נערה רגישה, חדת אבחנה, שנונה ומלאת אהבה. בתפקיד אנה פרנק: דנה מיינרט. בהשתתפות: שרה פון שוורצה, מוטי כץ, אוהד שחר, עדי ארד, איה שבא, אבי טרמין, טל בלנקשטיין, יגאל זקס, אסף פרי, אורי זלצמן ואסף גולדשטיין.

מתי: שני-חמישי, 5-2 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060960

 

ציפורי שיר בתל אביב

סיור צפרות בעקבות ציפורי שיר נודדות בתל אביב באזור רכסי הכורכר של תל ברוך, חוף הצוק והסביבה. בהדרכת מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע.

מתי: שישי, 6 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

100 שנים לשלום עליכם

בסינמטק ת"א יתקיים פסטיבל לציון 100 שנה למותו של שלום עליכם הפסטיבל יכלול מופעי מוסיקה, מרתון סרטי יידיש, תיאטרון, הרצאות ויריד יידישקייט. בין המשתתפים: חוה אלברשטיין, דובל'ה גליקמן, רונה קינן, שלומי שבן, שחקני תיאטרון יידיש מניו יורק, השף שמיל הולנדר, מנדי כהאן, אסתי ניסים ואחרים.

מתי: 18-17 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.cinema.co.il/news/new.aspx?0r9VQ=IMF

חווה אלברשטיין צילום: אסף אנטמן

 

עצמאות בכיכר

ערב יום העצמאות בכיכר רבין מופעים ושירה."אומרים ישנה ארץ"- עצמאות של נוסטלגיה ישראלית. במהלך הערב יבוצעו מיטב השירים, הריקודים וקטעי הבידור. כמו כן, יוקרנו קליפים על מסכי ענק. בהשתתפות: אילן לייבוביץ', דפנה ארמוני, יהודה אליאס, עדי כהן ולהקות זמר: צעירי תל–אביב, צופי תל–אביב, קול הבמה. מנחה: עודד מנשה. מופע סיום: דויד ברוזה וזיקוקים.

מתי: רביעיי, 11 במאי, החל מ-20:30

מחיר: כניסה חופשית

 

עצמאות ברוטשילד

יום העצמאות בשדרות רוטשילד: כניסה חופשית למוזאון הרצלילינבלום, היכל העצמאות, מוזיאון ההגנה ובית הכנסת הגדול, סיורים למשפחות, חפש את המטמון מיוחד ליום העצמאות, שחזורים חגיגיים של הכרזת העצמאות, הרקדות, הרכבי מוזיקה ותאטרון ומנות ציוניות במסעדות.

מתי: חמישי, 12 במאי, 16:00-11:00

מחיר: כניסה חופשית

 

מקבת באופרה

האופרה הישראלית מעלה במשכן לאמנויות הבמה את 'מקבת' - האופרה השייקספירית הראשונה של ורדי ובמרכזה העריץ הסקוטי ואשתו המשליטים טרור בממלכה. העלילה מתארת את גורלו של מצביא מהולל (מקבת) החוזר עם חברו באנקו, משדה הקרב עטור ניצחון ותהילה. בדרך הוא מתבשר על ידי שלוש מכשפות על כך שהוא עתיד למלוך על ממלכת סקוטלנד כולה, אלא שהמלכים העתידיים יבואו דווקא מזרעו של באנקו. ברצף אירועים המתרחשים בקצב מסחרר הופך מצביא אציל זה לרוצח שפל שאינו מסוגל לבלום את שפיכות הדמים סביבותיו.

מתי: 29-17 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-692777

צילום: גדי דגון

 

באושר ועושר

שי אביבי ומיכל ליבדינסקי מעלים בצוותא את המופע הזוגי שלהם "באושר ועושר" המורכב ממערכונים שכתבו ומציגים את הזוויות הגברית והנשית של הנושאים הזוגיים שלא תמיד קל לדבר עליהם, עם הרבה צחוק קלילות והומור שמזכירים לרבים את חייהם האישיים.

מתי: חמישי, 19 במאי, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים 03-6950156/7, או באתר www.armonia.co.il/

צילום: נועה זני

 

הג'אז של אלינגטון

התזמורת של דיוק אלינגטון מגיעה לישראל לסיבוב הופעות בתל אביב, רחובות וחיפה. מיטב הקטעים שכתב המוזיקאי האגדי בערב של ג'אז סוחף.

מתי: 14 במאי (רחובות), 15 במאי (תל אביב), 16 במאי (חיפה)

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים באיוונטים

Ravi and TJ

 

פסטיבל דוקואביב

פסטיבל דוקאביב 2016 שיתקיים בסינמטק תחת הכותרת "אי-סדר עולמי חדש" יציג סרטים נבחרים ומטלטלים העוסקים בעולם המשתנה לנגד עינינו: בגבולות הפיזיים והחברתיים הקורסים, בפערים הכלכליים המעמיקים, בגלי הפליטים והמהגרים, מלחמות האזרחים, הטרור העולמי והתפרקות הסולידריות החברתית. הסרט הפותח של הפסטיבל: "החולמים מבבילון" –סיפורם של חברי להקת ברייקדאנס מאשדוד החולמים על הצלחה בינלאומית, סרט הביכורים של רומן שומונוב. במהלך עשרת ימי הפסטיבל יוצגו 110 סרטים.

מתי: 28-19 במאי

מחיר: חלק מן הפעילויות ללא תשלום

מתוך הסרט "החולמים מבבילון" של רומן שומונוב

 

זה ברודווי בובה

במרכז רוזין ברמת אביב ג' יעלה המחזה המוזיקלי "זה ברודווי, בובה", המציג שירים אהובים מברודווי החוגגים את הקול הנשי. מיטב הלהיטים ממחזות הזמר "תהילה", "קברט", "שיקאגו", "שורת המקהלה", "מאמה מיה", "היירספריי", "מרושעת" (wicked), ג'יפסי, Follies. משתתפים: דניאלה רומן, גרנט קרנקשאו, רונית שולר, לימור בדין, דבי גולד הדר, ליאן רביד,מיילי רוז, ודליה בדנובסקי.

מתי: מוצ"ש, 7 במאי, 20:00

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 052-6315045

צילום: Ofer Linevitz

 

"שקט" בענב

מקהלת אודיאנה (לשעבר קולות השדה) וחמישיית המתכת הישראלית, משתפים לראשונה פעולה עם המופע "שקט" שיעלה בבכורה במרכז ענב בתל אביב. הרפרטואר כולל מוזיקה בת זמננו (המאה ה-20 וה-21) וכולל יצירות ממיטב היוצרים בעולם ביניהם: Peteris Vasks, Arvo Pärt, Carlo Gesualdo, Vaughan Williams Vaughan, אייל באט, ענת אהרוני ואחרים. המופע מחובר כקולאז' המורכב מכל האלמנטים ויוצג כיחידה אחת שלמה.

מתי: שישי, 6 במאי

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 054-7885851

 

שש תשובות לשאלה אחת

בתאטרון ענבל במרכז סוזן דלל יעלה המופע הומאז' - שש תשובות לשאלה אחת", במסגרת חגיגות ה-20 ללהקת קולבן דאנס. רקדנים שהפכו ליוצרי מחול עצמאיים מגיבים ליצירות בהן רקדו בלהקת קולבן דאנס.

מתי: שישי-שבת, 21-20 במאי

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 02-6243365

עירית אמיחי וארין שאנד צילום: דניה אמינוף

 

חליל הקסם לילדים

תזמורת הבמה הישראלית מעלה את "חליל הקסם" במוזאון תל אביב לאמנות. קונצרט תאטרון לכל המשפחה. גרסה הומוריסטית לילדים. מוצרט (השחקן עמנואל חנון), הגאון הילדותי, זועם על הביקורת הטוענת שהאופרה לא מובנת ומביים אותה לעיני הקהל.

מתי: שבת, 21 במאי, 10:30, 12:00

מחיר: 90-75 שקל

לפרטים: 03-6077020

צילום: מיכאל דימשטיין

 

משהו יפה

האקדמיה לאמנויות המופע מציגה: משהו יפה – הצגה חדשה סיפור של אהבה ראשונה, תמימה ומרגשת של שני נערים בגיל ההתבגרות, המשלימים עם נטיותיהם המיניות ובכך גורמים גם לאנשים בחייהם לקבל אותם כמו שהם. מאת: ג'ונתן הארווי תרגום: טלי יצחקי בימוי: דור פלס עיצוב תפאורה ותלבושות: טלי יצחקי מוסיקה: עידן זילברשטיין עיצוב תאורה: ניזאר ח'מרה משתתפים: הדר לוין, ניסנה מולוק, שרון פרידמן, עדי גרוס, יהודה דרומי, שני כיהלי, עידו פטריץ', שגיא קרישר

מתי: 13 במאי - 4 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-9400333 או 073-2100945

 

פסטיבל הצילום הבינלאומי

פסטיבל הצילום הבינלאומי 4# יערך בנמל יפו וביפו העתיקה. 200 צלמים, 1000 יצירות ב-30 תערוכות מתוכן 8 מרחבי העולם. אורחים בינלאומיים, תערוכות של צלמים ישראלים, Photo Dance – פרויקט מיוחד לפסטיבל: כוריאוגרפים יוצרים עבודות מחול בעקבות צילומים. Photo Voice: תערוכות חברתיות, תערוכת צילומי אוכל, סדנאות צילום בסמארטפון לכל המשפחה, מתחם יצירה והצגות לילדים ואטרקציות נוספות.

מתי: 23 באפריל - 7 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 8780*

Eyal Frid, Messy, Bat Galim Series

 

מחווה לצילום

במסגרת פסטיבל הצילום הבינלאומי בנמל יפו יתקיים במחסן 2 מופע חד פעמי של להקת המחול אנסמבל הורה ירושלים "חוטים" המגיבה לצילום של הצלמת מיכל פתאל, צלמת עיתונות ופורטרטים בעיתון הארץ ומגזינים בעולם.

מתי: שישי, 6 במאי, 13:30

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 8780*

 

אור נגדי

במוזאון תל אביב לאמנות נפתחה התערוכה "אור נגדי" של האמנית מאיה ז"ק. התערוכה היא מסע סוריאליסטי, רוחני אל עברו, תודעתו ונפשו אל המשורר פאול צלאן. עבודות וידאו ומיצב פיסולי, עבודות מחשב ורישומים. גיבורת הווידאו מפתחת אובססיה לצלאן, לחייו, ליצירתו, לנשותיו ולגלויותיו.

מתי: אפריל-אוגוסט

מחיר: כניסה

 

ירושלים

העיניים של המדינה

בתאטרון ירושלים תוצג תערוכה חדשה לקראת יום הולדתה ה-68 של המדינה. הצלמים יהודית הרפז ומאיר אליפור בחרו להנציח 68 זוגות עיניים ישראליות המייצגות את כלל האוכלוסייה על כל גווניה כולל האזרח מספר 1, כבוד הנשיא ראובן ריבלין בתערוכת צילומים מרגשת

מתי: פתיחה, שני, 9 במאי, 19:00

מחיר: כניסה חופשית, הפתיחה למוזמנים בלבד

העיניים של טל ברודי צילום: יהודית הרפז ומאיר אליפור

 

דרום ירושלים

טיול מודרך בשכונות הפחות מוכרות בדרום העיר – בקעה, על בתיה היפים שבהם התגוררו עשירי העיר הערבים. המושבה הגרמנית והיוונית וסיפורי דמויות מיוחדות. לסיום סיור קצר באתר הטבע העירוני - פארק עמק הצבאים.

מתי: שבת, 7 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

 

עצמאות במצודה

ביום העצמאות מוזיאון מגדל דוד פותח את שעריו לחגיגה של עצמאות במצודה משפחות עם ילדים, צעירים ומבוגרים. 10:00-16:00 הדרכות ופעילות ברחבי המצודה, המוזיאון, התצפית, חפיר המצודה והקישלה (יציאה בכל חצי שעה בין השעות 10:00- 15:00) מסע בזמר הישראלי, התחנות המוזיקליות המרכיבות את פס הקול הישראלי - בין עוד לאקורדיון ובין דרבוקה לתוף מרים ברחבי המוזיאון. מתחם פעילות לקטנטנים- משחקים ויצירה 16:00 המופע המרכזי - סינדרום ירושלים מגוון דמויות היסטוריות ומיטב שירי ירושלים במפגש בלתי נשכח. 21:00 ו 22:00 החיזיון הלילי

מתי: יום העצמאות, 12 במאי

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 6265333- 02 וגם 2884*

צילום: ריקי רחמן

 

פטישים בלילה

אירוע יום העצמאות האלטרנטיבי "פטישים בלילה" במגדל דוד יעסוק השנה בנושא השבטים. עשרות המשתתפים בו ינסו יחד עם הקהל, למפות מחדש את מפת השבטים הישראלית. במופעי מחול, פרפורמנס, מוזיקה ושיחות.

מתי: רביעי, 11 במאי, החל מ-20:00

מחיר: 90-70 שקל

לפרטים: 2884*

עצמאות במגדל דוד צילום: עידו כהן

 

שף הודי וישראלי

לקראת שבוע הקולינריה ההודית יגיע לראשונה לישראל השף Sanjeev Kapoor, שנבחר לשף ההודי הטוב ביותר על ידי ממשלת הודו. הוא יחבור לדוד ביטון, שף מלון "המלך דוד" ירושלים ויחד הם יבשלו וייצרו מנות הודיות אותנטיות כשרות שיצטרפו לתפריט של מסעדת La Regence במלון ל-4 ארוחות מיוחדות בלבד.

מתי: 19-17 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6208795

 

פסטיבל ישראל חוגג 55

פסטיבל ישראל מציין 55 שנים להיווסדו. אירוע הפתיחה "מה אומרות עינייך"? מחווה חגיגית לשושנה דמארי בהשתתפות מירי מסיקה, קרולינה, שי צברי, רביד כחלני והצמד אקו וטיטו. אירוע הנעילה יצירת המופת של יאן פאבר "הר אולימפוס" מופע רצוף של 24 שעות. הצגות מצרפת, סין וישראל. מחול מאוסטריה, פורטוגל ואיטליה. קונצרטים קלאסיים והשנה גם לילדים, מוזיקה ישראלית ומופעים פתוחים לקהל בכיכר ציון, ברחבת תאטרון ירושלים ובמוזאון לאמנות האסלאם.

מתי: 24 במאי - 11 ביוני

מחיר: בתשלום, מופעי חוצות ללא תשלום

לפרטים: 6226*

הר אולימפוס של יאן פאבר צילום: Wonge Bergmann

 

אות מאיראן

לראשונה בישראל - תערוכת כרזות של גדולי המעצבים הגרפים האיראנים ב 40 השנים האחרונות הפועלים באיראן ומחוצה לה במוזאון לאמנות האסלאם. הכרזות המוצגות בתערוכה כוללות כרזות פוליטיות לצד כרזות מסחריות המציירות תמונה של החיים האמנותיים והחברתיים במדינה: כרזות של תערוכות אמנות, של מופעי תאטרון ושל פסטיבלי קולנוע וספרות.

מתי: מאי

מחיר: כניסה בתשלום

 

שירי אהבה וטבע

האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים תלמידי האקדמיה מעבדים ומבצעים שירי אהבה וטבע – אולם 221 בבניין האקדמיה, קמפוס גבעת רם, ירושלים. תזמורת של שלושה נגנים, עשרה זמרים וזמרות, יהודים וערבים במופע סוחף ובעיבודים מרהיבים לתזמורת מערבית מזרחית, פרי עטם של תלמידי האקדמיה ובו מבחר משירי הזמר הערבי והזמר העברי. מנצחת: קרן קגרליצקי.

מתי: שני, 9 במאי, 20:30

מחיר: כניסה חופשית

צילום: יואב חוזה

 

דרום

סיפור גבורה בנגב

לכבוד יום העצמאות ה- 68 למדינת ישראל בי"ס שדה שקמים של החברה להגנת הטבע, בניצנים הישנה, מזמין את הציבור הרחב לסיורים ללא תשלום. מפגש עם דמויות מעברו של המקום, סיפור בניית "הארמון" ומי הייתה שושנה? קרב ניצנים בתש"ח וגיבורות הקרב הלוחמות. ביקור באנדרטת "יד לאשה הלוחמת" וצפייה במיצג אור-קולי. משך הסיור כשעה. האירוע בשיתוף המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל.

מתי: יום העצמאות, 12 במאי, 13:00-9:00

מחיר: ללא תשלום

אתר ניצנים הישנה צילום: דב גרינבלט

 

הפעלה לכל הגילים

במוזיאון הפתוח בגן התעשייה עומר מוצגת תערוכה של האמן ארדין הלטר, ציורי שמן והדפסים על אנושיות ויצירה תחת איום ורצח עם, על העניין הקיומי שלנו כבני אדם. "סיפורים עגלגלים"- מתחם פעילות יצירתית חדש לילדים בגיל הרך, מגוון פעילויות בעקבות ספרי ילדים אהובים ופינת יצירה. עוד במוזאון: חדר אמנות מדע, חדר "המצאות על גלגלים" וגן פסלים.

מתי: יום העצמאות, 12 במאי, 15:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית

צילום: באדיבות המוזאון הפתוח בעומר

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|