אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 22-16 באפריל 2017

פסטיבל ים של גליל מערבי, פסטיבל סולם יעקב בחוף גינוסר, פסטיבל דוקאביב בתל אביב, פסטיבל גורמה מפרו בתל אביב, פסטיבל אופוס למוזיקה קלאסית בירושלים, מופעי מחול מהעולם, אירועים לציון יום השואה ויום הזיכרון לחללי צה"ל

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

ים של גליל מערבי

פסטיבל ים של גליל מערבי המסורתי מתקיים בסופי שבוע ברחבי אזור הגליל המערבי. אירועי ספורט - טריאתלון ומשחה אכזיב (6.5), משט אכזיב קיאקים וסאפים – מבצת לנקרות בראש הנקרה (26.5), ספינינג המוני בין הנקרות (25-26.5) אירועי תיירות וטיולים משפחתיים - מגוון סיורים מודרכים במסלולים שונים במחיר סמלי, משחק ניווט תחרותי ואחרים. מופעי 'לילות בנקרות' בראש הנקרה בימי חמישי עם אברהם טל, דיקלה, יובל דיין והיהודים. הפנינג 'דרך גוף bodyways' בכפר המחול געתון (13-11.5), קונצרט בקשת אילון (12.5), ערב ג'אז ובלוז במושב לימן (26.5) פעילויות נוספות ברחבי אתרי התיירות.

מתי: סופי שבוע (חמישי-שבת) חודש מאי ותחילת יוני 2017

מחיר: מופעים ותחרויות בתשלום, סיורים מודרכים במחיר סמלי של 10 שקלים

לפרטים: פירוט האירועים www.bgalil.co.il/ ובמוקד 073-3744402

מופעים בנקרות צילום: דורית ריטבו

 

שירת המקהלות

מלון פסטורל כפר בלום מקיים סוף שבוע מוזיקלי המוקדש לשירת מקהלות. המופע "שרתי לך ארצי" עם המקהלה הקאמרית תל אביב. קונצרט מקהלתי של מקהלת הגליל העליון עם שיריו הידועים והאהובים של דוד זהבי. קונצרט של יצירות קלאסיות עם המקהלה הקאמרית תל אביב ותזמורת בארוקדה.

מתי: חמישי-שבת, 22-20 באפריל

מחיר: לאורחי המלון ללא תשלום, כל הקונצרטים פתוחים לקהל הרחב במחיר 70 שקל לכרטיס

לפרטים: 04-6836611 , www.kfarblum-hotel.co.il

המקהלה הקאמרית תל אביב צילום: פנינה אבן טל

 

אלביס וליברצ'ה

"ELVIS & LIBERACE" הפסנתרן לאוניד פטשקה (ליברצ'ה) והאמן מוזס סי (אלביס) מעלים מופע מיוחד שמפגיש על במה אחת את שני הטאלנטים הגדולים של המאה ה-20. מופע אנרגטי, המשלב קטעי שירה ונגינה תיאטרליים, שכולל את שיריו הידועים של אלביס מכל הזמנים וקטעים אינסטרומנטליים מוכרים של ליברצ'ה, בין הג'אז לקלאסי, בביצועו של פטשקה. מופע לציון 30 שנים למותו של ליברצ'ה האגדי.

מתי: 17 במאי היכל התרבות במעלות, 23 ביוני מרכז רפפורט חיפה

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9573050 (מעלות) 04-8629959 (חיפה)

צילום: שלומי פינטו

 

אובייקטיביות חדשה

2 תערוכות חדשות במוזיאון הרמן שטרוק בחיפה ברלין עיר האורות: בין שתי מלחמות העולם ושחר מרקוס/ דפוס עצמי. אמנים שיצרו בין שתי מלחמות העולם תחת אסכולת "האובייקטיביות החדשה" שיצרה עושר אמנותי וחדשנות. בתערוכה השנייה מציג שחר מרקוס עבודות וידיאו לצד יצירות תחריט.

מתי: אפריל עד 15 באוקטובר 2017

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.shm.org.il/

 

37 מופעי מוזיקת קאנטרי

פסטיבל סולם יעקב ה-41 יתקיים במתחם התיירות של מלון נוף גינוסר בחוף הכינרת 37 מופעים של מוזיקה קאנטרי, פולק, רוק, אירי, סווינג, רגטיים, דיקסילנד, בלוגראס, בלוז, צועני ומוזיקת עולם. בנוסף סדנאות ריקודים, כיתות אמן ופעילויות מגוונות לילדים ולמבוגרים.

מתי: 20-18 במאי, מיום חמישי 16:00 עד שבת 17:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.jlfestival.com

צילום: דוד גיא

 

מרכז

שירים ביידיש

הסדנה לבצוע שירים ביידיש של התיכון לאמנויות ע"ש תלמה ילין בתמיכת הרשות הלאומית לתרבות היידיש תקיים קונצרט לציון יום השואה בביצוע תלמידי המגמה למוזיקה קלאסית בהדרכת הדסה בן חיים בהנחיית מירי זמיר-קפסוטו בתיאטרון גבעתיים.

מתי: מוצאי יום הזכרון, שני, 24 באפריל, 19:00

מחיר: כניסה חופשית

 

אמנות לעיסת המסטיק

האמן וילפרד נויזה מדיסלדורף מציג תערוכת אורח במוזיאון ינקו-דאדא. הוא מקדיש את התערוכה לתופעה הבנאלית של לעיסת מסטיק. ההנאה שבלעיסה לעומת הנזק הסביבתי שבוא גורם. שלוש סדרות של עבודות: סדרה שצולמה ברחובות דיסלדורף, גרמניה; סדרה שצולמה בעת שהותו בישראל וסדרה מיוחדת שצולמה במוזיאון.

מתי: אפריל עד 1 במאי

מחיר: 24 שקל למבוגר

לפרטים: 04-9842350

לועסים וזורקים צילום: וילפריד נויזה

 

הוראות הפעלה

במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון מוצגת תערוכה חדשה "הוראות הפעלה" המתמקדת בפעולות אמנות שונות שנעשו במרחב הציבורי בישראל משנות ה-70 וראשית שנות ה-80. הפעולות, פרי יצירתם של האמנים דב אור נר, עזרא אוריון, אביטל גבע, פנחס כהן גן, ג'ראר מרקס, שרון קרן וסרג' שפיצר הן בעלות נגיעה ישירה בגורמי השלטון הישראלים וסמליו. עבודות מקוריות של האמנים לצד חומרים היסטוריים מתוך הארכיונים האישיים שלהם.

מתי: פתיחה, 29 באפריל (נעילה 27 ביולי)

לפרטים: 03-5568792

 

גן סיפור חדש

גן סיפור חדש בגן רנה גאון שברחוב דבורה הנביאה בחולון "אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה", המבוסס על ספרו המצליח של אשכול נבו והמאייר דיויד הול. הוא מצטרף לפרויקט גנים ציבוריים בחולון שעוצבו בהשראת סיפורי ילדים אהובים. בגן מוצגים פסלים צבעוניים פרי עבודתו של האמן רמי גולשני, אשר שאב השראה מן הדמויות והדימויים שבספר ביניהם מגלשה המעוצבת בדמות קנגורו.

מתי: בכל ימות השבוע

מחיר: כניסה חופשית

גן סיפור "אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה" צילום: אלי נאמן

 

ירח מנייר

תערוכה חדשה של זוג הפסלים הבינלאומיים מירי ליבוביץ ואדוארד שרוסטר ("מוזיאון הבובות בערד") העוסקים באמנויות מלאכה שונות זה מספר עשורים כשעיסוקם המרכזי הוא בניית בובות. בתערוכה יוצגו כשלושים פסלי בובות כמעט בגודל טבעי שיוצרו מחומרים שונים: נייר, מתכת, נחושת, ברונזה, פורצלן, כל אחת יחידה במינה ויחד הן יוצרות פנטזיה תיאטרלית בהשראת התיאטרון הנודד של הקומדיה דל ארטה.

מתי: אפריל עד 30 במאי

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6516851

צילום: אדוארד שרוסטר

 

זהות, גזענות ואהבה

לרגל יום השואה התיאטרון העברי מציג את ההצגה "יהודי טוב" בהיכל התרבות אור יהודה. סיפור אהבה מטלטל על רקע אירופה של שנות ה-30 המעורר שאלות מורכבות אודות מושגים כמו זהות, גזענות, אהבה ובחירה, שאלות המהדהדות עד ימינו אלו. משתתפים: גדי צדקה, טטיאנה מחלינובסקי, דינה בליי, אולג רודובילסקי, דבי יבלונקה.

מתי: ראשון, 23 באפריל, 20:30

מחיר: 120-80 שקל

לפרטים: 04-6180747

יהודי טוב צילום: גיל פורזנסקי

 

אגד פרחי בר וחרקים

מוזיאון האדם והחי מציג פריטים נבחרים מתוך יומן הרשמים המלווה את "אגד פרחי בר וחרקים בארץ ישראל" של האמן אליעזר זוננשיין. האגד הוא פרי עבודת מחקר מקיפה שעשה האמן במשך כארבע שנים. הוא כולל 59 קומפוזיציות צבעוניות בהדפסה דיגיטלית, של פרחי בר וחרקים שהאמן ליקט מרחבי הארץ.

מתי: עד 30 באפריל

מחיר: בתשלום

 

תל אביב

פסטיבל דוקאביב 2017

בסינמטק תל אביב ואתרים נוספים בעיר יתקיים פסטיבל דוקאביב 2017. עשרה ימים של קולנוע דוקומנטרי חדש. סרטים נבחרים שעוסקים במציאות מטלטלת ורוויה בסתירות, בשקרים שהפכו לאמיתות ובעובדות שהיו לכזבים. סרט פתיחה: "לפני שהרגליים נוגעות בקרקע" סרט ביכורים אישי של דפני ליף. בין הסרטים הבינלאומיים: "אני לא הכושי שלכם", של הבמאי ראול פק שהיה מועמד לאוסקר; "הביטלס: שמונה ימים בשבוע" של הבמאי רון הווארד; "GIMME DANGER" של הבמאי ג'ים ג'רמוש, על איגי פופ ו"הסטוג'ס"; "אין לאן לברוח", זוכה הפרס הראשון בפסטיבל IDFA; "חירותו של השטן", על מלחמות הקרטלים במקסיקו; "הרקדן", על הילד הרע של עולם הבלט, סרגיי פולונין; "לה צ'אנה: מלכת הפלמנקו", זוכה פרס הקהל ב-IDFA; "אואזיס:סופרסוניק", על הלהקה הבריטית הפופולרית ואחרים.

מתי: 20-11 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: רכישת כרטיסים באתר www.docaviv.co.il/

Gimme Danger Photo: Ed Caraeff

 

32 מתחרים מ-16 מדינות

התחרות הבינלאומית ה-15 לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין תתקיים באולם רקנאטי של מוזיאון ת"א והיכל התרבות ע"ש צ'ארלס ברונפמן. קונצרט הפתיחה יתקיים השנה לראשונה במשכן לאמנויות הבמה ת"א. בראש חבר השופטים יעמוד הפסנתרן והמורה הידוע, פרופסור אריה ורדי ולצידו יתארחו 10 שופטים בינלאומיים. 32 מתחרים מ-16 מדינות מהם 7 מסין. בשני השלבים הראשונים ייחודו לרסיטלים לפסנתר סולו ובשלב הגמר ינגנו המתמודדים מוזיקה קאמרית, קונצ'רטו קלאסי וקונצ'רטו "גדול".

מתי: 25 באפריל - 11 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 9066*, 03-5111777

 

מחווה לאפי נצר

התיאטרון הקאמרי בשיתוף איגוד המוסיקאים הישראלי מקיים מופע מחווה חגיגי למלחין אפי נצר בהנחיית דרור קרן. בהשתתפות: ששי קשת, יזהר כהן, ישי לוי, עדנה לב, מיכל טל, אליה טל, עדי כהן, טל סונדק, אנסמבל גלעד אפרת עם מיקה שדה, שירי נצר, צעירי הקאמרי : שירן הוברמן, הראל ליסמן, ענת מושקובסקי, רפאל עבאס.

מתי: שישי, 28 באפריל, 11:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060900

אפי נצר צילום: נתן יעקוביץ'

 

אין כמו בבית

פסטיבל א-ז'אנר 2017 בתיאטרון תמונע בודק את הביטוי "הום סוויט הום" (בתרגום חופשי - אין כמו בבית), מושג שנולד כשיר אמריקני לפני 150 שנה והפך לביטוי שגור שמבטא את הכמיהה למקום המוכר והבטוח. התאטרון יארח יוצרים רבים שיתנו את האינטרפרטציה שלהם לביטוי ומה משמעות המושג הזה בנקודת הזמן הנוכחית על רקע הטלטלות והשינויים הבלתי פוסקים שמתרחשים סביב? הפסטיבל יערך בשיתוף עם מוזיאון פתח תקוה לאמנות.

מתי: חמישי-שבת, 29-27 באפריל

מחיר: 100-65 שקל

לפרטים: 03-5611211

נאמן למקור נגה גולן צילום: אריק אבר

 

בלט מויסייב חוגג 80 בישראל

בלט איגור מויסייב חוזר לישראל עם מופע מיוחד, לציון 80 שנה להקמתה של הלהקה, שיתקיים בהיכל התרבות. בתכנית תציג הלהקה מבחר מתוך יצירותיו של מויסייב. מחולות רוסיים, אוקראינים, מחול יווני, מחול ארגנטינאי ואת חלקו הראשון של המופע יקנחו ביצירה מיוחדת המוקדשת למוזיקה ולריקוד יהודי. 80 משתתפים ומאות תלבושות ססגוניות. בחלקו השני של המופע תעלה הלהקה את היצירה "לילה על הר קירח" על פי המוזיקה של מודסט מוסורגסקי.

מתי: שישי-שבת, 6-5 במאי, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: "לאן" 8780* , www.leaan.co.il

צילום: יח"צ

 

גאגא המוני בהאנגר

אוהד נהרין, מורי גאגא ואנשי להקת מחול בת-שבע יקיימו שיעור גאגא המוני לקהל הרחב בהאנגר 11, נמל תל אביב. הכנסות האירוע יתרמו לאגודה לזכויות האזרח.

מתי: שישי, 28 באפריל, פתיחת דלתות 13:00, תחילת השיעור 14:00

מחיר: 55 שקל מכירה מוקדמת, 60 שקל במקום

לפרטים: 03-6020888 שלוחה 1

אוהד נהרין מנחה גאגא צילום: גדי דגון

 

כשאגדל להיות קטן

להקת תיאטרון מחול ירושלים מגיעה לסוזן דלל עם מופע לציון יום השואה בהשראת יאנוש קורצ'אק "כשאגדל להיות קטן". הכוראוגרפית והמנהלת האמנותית תמרה מיאלניק שאבה השראה מתוך סיפוריו: "הרשל'ה והרב המשוגע" ו"אסתריקה". המופע משלב בין אמנות המחול, התאטרון ווידאו ארט ומספר את סיפורו של קורצ'אק החל ממלחמת העולם הראשונה ועד למותו לצד תלמידיו.

מתי: שלישי, 25 באפריל, 20:30

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-5105656 , www.suzannedellal.org.il/

צילום: אוליבר מילר

 

מפגש זיכרון

פרויקט רסיסים מקיים בערב יום הזיכרון מפגש מיוחד במרכז הצעירים של תל אביב-יפו רחוב מזא"ה 9. זיכרונות המסופרים על-ידי גברים ונשים. הם מקיימים שיח תרבותי סביב חוויות הקרב והלחימה ונותנים במה ל"שקט הנוגע לקרב" ולגיטימציה לעיבוד אותן החוויות. מזמינים אתכם ואתכן להיות יחד בערב זה, להקשיב ולספר.

מתי: ראשון, 30 באפריל, לאחר הצפירה

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד www.eventbrite.com/e/-9--tickets-33520216871

 

תערוכת חתולים

'חתוליאו 2017' בסימן הטבע הפראי' תערוכת חתולים בינלאומית המתקיימת בחסות עמותת (NICA New Israeli Cat Alliance) במרכז ספורט אביב, בביה"ס אליאנס. השנה, כמחווה 'לטבע הפראי', יוצגו בתערוכה חתולי בית נדירים, המזכירים במראם החיצוני את חיות הבר, בניהם: חתול נמר בנגלי בעל חברבורות, לצד חתול זאב בעל פרווה שחורה ועיניים כתומות, חתול סומלי פוקס בעל מראה שועלי וחתול 'בומבי' שחור בעל מראה פנתרי. בנוסף יוצגו: מעל 100 חתולים נדירים ואקזוטיים, כ- 25 סוגים שונים בהם: חתולים בעלי עיניים בשתי צבעים – כחול וירוק, חתולי מיין קון ענקיים, חתולי רגדול בעלי מראה בובתי, חתולים בעלי תלתלים וחתולי רחוב מטופחים ומחוסנים, הזקוקים לבית חם ואוהב.

מתי: שבת, 29 באפריל, בין השעות 10:00 – 17:00

מחיר: 20 שקל לילד, 40 שקל למבוגר

לפרטים: כניסה לחניה מרחוב סלבדור רמת אביב, תל אביב

חתול מסוג רגדול צילום: איתן פישר

 

מוזיקה פרסית

במרכז סוזן דלל יתקיים מופע מוזיקה פרסית עם אנסמבל גולהא. ההרכב חוגג 10 שנות יצירה. בתוכנית: מוזיקה פרסית מקורית המלווה בשירה ובדקלום, שירה ממיטב משוררי פרס, כולל מוזיקה עתיקת יומין. בנוסף, מופע ריקוד עממי וסופי עתיק בביצוע אורית סוכרי.

מתי: רביעי, 10 במאי, 20:00

מחיר: 85 שקל

לפרטים: 03-5173711

אנסמבל גולהא עם אורית סוכרי צילום: ששון ליאור

 

סדנאות משחק ובימוי

מרכז סדנאות הבמה יארח את המחזאי, במאי תיאטרון, שחקן ורקדן פאלק ריכטר שמגיע לישראל לביקור ראשון, ויעביר כיתת אמן לבמאים ולשחקנים וכן הרצאה פתוחה לקהל הרחב. ריכטר הוא מיוצרי התיאטרון החשובים בגרמניה, מחזותיו תורגמו ליותר מ-25 שפות. עבודותיו מוצגות בפסטיבלי תיאטרון בכל העולם.

מתי: 28-25 במאי (סדנאות), 28 במאי, 20:00 הרצאה לקהל הרחב

מחיר: סדנאות מקצועיות 900-800 שקל, הרצאה לקהל הרחב 25 שקל

לפרטים: דרך סלמה 46 תל אביב, 03-6241654

פאלק דיכטר צילום: יח"צ

 

קטנים בתמונע

במסגרת הצגות הילדים בתיאטרון תמונע - "תמונע-Kids" תועלה ההצגה משחקי נייר עם המשתתפות והיוצרות: אווה אלקיים, קרן סנצ'ו, תמר שגיא.

מתי: שבת, 22 באפריל, 10:00

מחיר: בתשלום

משחקי נייר צילום: תמר גולן לב

 

פרימה דונה

הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין מעלה את המחזה "פרימה דונה". מחזה על הגבול הדק שבין חיים לאומנות, על זהות מינית ועד לאיזה מרחק אנחנו מוכנים ללכת בשם התהילה והפרסום. סיפורו של אדוארד קינסטון, שחקן שייקספירי באנגליה של המאה ה-17 שמשחק תפקידי נשים בתקופה שבה רק גברים הורשו לשחק בתיאטרון. הוא מאבד את מעמדו כשהמלך צ'ארלס ה-2 מואס במסורת, מתיר לנשים לשחק, ואת מקומו של קינסטון תופסת מרריה היוז, המלבישה שלו שתמיד חלמה לעמוד על במה ולהפוך לשחקנית הראשונה בהיסטוריה. בביצוע שחקני שנה ג'.

מתי: 27 באפריל - 13 במאי

מחיר: 100 שקל

לפרטים: 03-6871834

צילום: אבי מצליח

 

שירה עברית

תיאטרון תמונע מארח סדרה לשירה עברית. אורח: שמואל וולף. בהשתתפות אנטי-שפע - קרני פוסטל - צ'ילו ושירה, עובד אפרת - גיטרה, חגי ליניק גיטרה, אור אדרי - בס ושירה, נועה סגל - תופים.

מתי: חמישי, 20 באפריל, 20:00

מחיר: בתשלום

 

ג'סיקה לאנג מניו יורק

להקת המחול הנודעת "ג'סיקה לאנג" מניו יורק מגיעה לשלוש הופעות במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב. הלהקה משלבת מחול מודרני עם מוזיקה קלאסית תוך שימוש ביצירות וידאו ארט, תאורה חדשנית ואלמנטים תיאטרליים ועיצוביים. המופע כולל שש עבודות שונות המייצגות את סגנונה והכוראוגרפיה המיוחדת של הלהקה. כל ההופעות בבית האופרה הישראלית ע"ש שלמה להט (צ'יץ') תל אביב-יפו יום חמישי20/04/2017 בשעה 20:00 יום שישי 21/04/2017 בשעה 13:00 מוצאי שבת 22/04/2017 בשעה 20:00

מתי: 22-20 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

צילום: JLD.TheCalling.Komaru

 

פסטיבל גורמה פרואני

במסעדת Olive Leaf במלון שרתון תל אביב יתקיים פסטיבל גורמה פרואני בניצוחו של השף סלבריטי פדרו לואי גימט שיגיע מלימה. השף יבשל ארוחות צהרים וערב בשיתוף עם שף המלון בועז דרור. התפריטים מבוססים על מוצרים פרואנים טריים ומנות מסורתיות ביניהן המנה המזוהה ביותר עם פרו הסביצ'ה. השף האורח הוא בעלים של מסעדת נייקי המדורגת בין 10 הטובות ביותר בלימה. ב-26 באפריל תתקיים אתו סדנת בישול שמוצעת לקהל הרחב.

מתי: שלישי-שישי, 28-25 באפריל (סדנת בישול 26 באפריל)

מחיר: ארוחות בתשלום, סדנת בישול 150 שקל

לפרטים: להזמנות 03-5211111

שף פדרו לואי גימט צילום: יח"צ

 

אמנות בפלסטלינה

מוזיאון יפו העתיקה מציג תערוכה חדשה 'פלסטלינה ART'. תערוכה בינלאומית המציבה במרכזה את חומר הגלם המוכר והאהוב, הפלסטלינה – CLAY. במסגרת התערוכה יוצגו מאות יצירות צבעוניות של אמנים מובילים מהארץ והעולם שנוצרו במיוחד לתערוכה זו. איורי ספרי ילדים, סדרות טלוויזיה, סרטי אנימציה, קולנוע וצילום, ציור, פיסול, תבליט פרסומות ומיתוג, פרויקטים חברתיים וכן מייצבים ייחודיים בפלסטלינה.

מתי: 7 באפריל - 31 באוגוסט

מחיר: 30 שקל

לפרטים: www.jaffamuseum.co.il

עבודה של Valeriya Kamelkova

 

הצגה וסרט

תיאטרון אורנה פורת וסינמטק ת"א מציעים לפסח כרטיסיה משולבת במחיר מיוחד למבחר הצגות, סרטים ומפגשים, המתאימים מגיל שנה עד 12. ניתן לבחור ממגוון הצגות התאטרון החדשות והוותיקות. הסינמטק מציע מגוון מפגשים עם חוקרי טבע, מפיקי סרטים ויוצרים בשילוב הקרנות סרטים לכבוד יום כדור הארץ.

מתי: 29-2 באפריל

מחיר: בתשלום

מתוך ההצגה מולאן צילום: כפיר בולוטין

 

נשים חלוצות בארץ

במתחם התחנה בירושלים תוצג תערוכת צילומים - "חפשיות" נשים חלוצות בארץ ישראל בהפקת קרן קיימת לישראל.

מתי: 20-9 באפריל, כל שעות היום

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מוקד "קו ליער" 1-800-350-550

 

חשיבה רלוונטית

בית העיר וקולקטיב PRETTIMESS מעלים תערוכה חדשה אשר תוצג במסגרת פרויקט ״קולקטיבים יוצרים בבית העיר״. קבוצות יוצרות מהארץ ומהעולם, שיחשפו את הקהל לחשיבה מקורית חדשנית, רלוונטית ובועטת.

מתי: פתיחה 4 באפריל, 19:30

מחיר: בערב הפתיחה כניסה חופשית (לאחר מכן 20 שקל)

לפרטים: 03-7240311

 

ירושלים

זוכרים ושרים

במרכז ז'ראר בכר יתקיים אירוע במסגרת פרויקט 'זוכרים ושרים בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה'. האירוע משלב ערב שירה, עם הזמרים עמיר בניון, לאה שבת, אדיר גץ, להקת עלמא, ועיסוק בסוגיות הנוגעות ל'זיכרון של הדור השלישי' בהשתתפות: ח"כ רחל עזריה, ד"ר נעמה שיק, מוטי רוזנר, רן בנימיני והשחקנית אופירה עזריאלי. לפני המופע יתקיימו מעגלי שיחה ודיון מונחים על זיכרון, דיבור והשתקה.

מתי: ראשון, 23 באפריל, 21:00, מעגלי דיון החל מהשעה 19:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בהרשמה מראש

עמיר בניון צילום: אלדד רפאלי

 

פרויקט רסיסים

פרויקט רסיסים מקיים בערב יום הזיכרון מפגש מיוחד בבית הנסן. זיכרונות המסופרים על-ידי גברים ונשים. הם מקיימים שיח תרבותי סביב חוויות הקרב והלחימה ונותנים במה ל"שקט הנוגע לקרב" ולגיטימציה לעיבוד אותן החוויות. מזמינים אתכם ואתכן להיות יחד בערב זה, להקשיב ולספר.

מתי: ראשון, 30 באפריל, לאחר הצפירה

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד Hansen House: www.eventbrite.com/e/33520170733

 

פסטיבל אופוס

בפסטיבל אופוס למוזיקה קלאסית יתקיימו בתאטרון ירושלים קונצרטים בהשתתפות הקאמרטה הישראלית ירושלים וסולנים מובילים מהעולם. קונצרט גאלה חגיגי יוקדש לכנר חיים טאוב ויתארח הכנר קוליה בלאכר (גרמניה), מהכנרים הנחשבים בעולם, שיבצע את הקונצ'רטו לכינור של ברהמס. עוד תבוצע בבכורה עולמית, יצירתו של עודד זהבי "הנוסע המתמיד"- קונצ'רטו לשני כינורות ותזמורת קאמרית עם הכנרים מתן דגן וגיא בראונשטיין, בניצוחו של מאסטרו רוברטו פאטרנוסטרו.

מתי: חמישי, 27 באפריל, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-700-55-2000

Kolja blacher. Photo: Bernd Buehmann

 

בית, עץ, לב

הכנר יצחק פרלמן, זוכה "פרס בראשית" לשנת 2016, החליט להקדיש חלק מסכום הפרס לעידוד פעילות אמנותית עם בעלי צרכים מיוחדים במוזיאון ישראל. התרומה תאפשר למוזיאון להציע לבעלי צרכים מיוחדים חוגי אמנות והדרכות ייחודיות במחיר סמלי בלבד. לראשונה תוצג במוזיאון תערוכה ובה עבודות שיצרו אנשים בעלי צרכים מיוחדים בחוגי אגף הנוער של המוזיאון. העבודות הן ציורים ותבליטים שנוצרו בהשראת סמלים פשוטים ומוכרים כגון בית, עץ ולב.

מתי: אפריל-מאי

מחיר: כניסה בתשלום

צילום: באדיבות מוזיאון ישראל

 

פולק אמריקני

בית הקונפדרציה בירושלים השם דגש מיוחד על מוזיקה אתנית ומוזיקת עולם ומארח בהופעת בכורה את הדואו הירושלמי תמר ונתנאל. צמד ירושלמי שהפך לזוג כשהמסע המוזיקלי המשותף הוביל לאלבום ולהופעות עם השפעה חזקה של הפולק האמריקני של תחילת המאה ה-20 ושנות ה-60.

מתי: חמישי, 20 באפריל, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6245206 שלוחה 4

תמר & נתנאל צילום: ירדן ליאור

 

ספרייה אנושית

בית הספר מוסררה יהפוך לספריה חיה (Bio-Library), שתארח אנשים מקשת רחבה שמשקפת את ריבוי הזהויות בחברה הישראלית. המטרה: לשמוע, להשמיע ולשבור חומות וסטריאוטיפים. את המפגשים האישיים, המוקצבים בזמן, מנהלים "ספרנים" מיוחדים באירוע. בנוסף יתקיים במהלך הערב פאנל מיוחד בנושא שיח הזהויות בהשתתפות אנשי אקדמיה מובילים, ביניהם פרופ' אבנר דה שליט מהאוניברסיטה העברית וד"ר יופי תירוש מאוניברסיטת תל אביב.

מתי: חמישי, 27 באפריל, 22:30-19:00

מחיר: כניסה חופשית

 

צופים וזוכרים

אירוע "צופים וזוכרים" המשלב הקרנה מיוחדת של סרטים מתוך הפרויקט "פנים.יום.זיכרון", בליווי מוזיקלי וסיפורים אישיים יתקיים בבית אבי חי בירושלים. באירוע ישתתפו: חנן בן ארי, אביב בכר והדס קליינמן, מארק אליהו. מנחה: הדס ירון. הפרויקט רותם את טכנולוגיות האנימציה למלאכת החייאת רסיסי זיכרון מחייהם של חיילים שנהרגו, ומפגיש בין משפחות החללים לבין יוצרי אנימציה. אל הפרויקט יצטרפו השנה חמישה סיפורים המנציחים רגעי זיכרון ומספרים את סיפוריהם של קרן טנדלר (נהרגה במלחמת לבנון השנייה 2006), ריצ'ארד לייקין (נהרג בפיגוע בירושלים, 2016) דימה לויטס (נהרג ב"צוק איתן", 2014) לירן סעדיה (נהרג במלחמת לבנון השנייה 2006) אמיר זוהר (נהרג בעת שירות מילואים, 2000) זכרם לברכה.

מתי: ראשון, 30 באפריל, 21:03

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בהרשמה מראש

עבודה של יאיר הראל לזכרה של קרן טנדלר

 

להכיר את הקהילות

לכבוד 50 שנה לאיחוד העיר ירושלים מוזיאון מגדל דוד מקיים סדרת סיורים בקרב האנשים, המשפחות והקהילות שיוצרות את הפנים הרבות שלה. בכל מפגש סיור בשכונה או במתחם של אחת מקהילות העיר ושיחה עם נציג הקהילה. ב-16 במרס אצל הקראים וב-20 באפריל אצל הארמנים. משך הסיור כ-3 שעות.

מתי: ימי חמישי, 16 במרס, 20 באפריל, 17:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.tod.org.il להזמנות 2884*

הקראים צילום: ארכיון מרכז בני המקרא ירושלים

 

חוגגים 80 ללהקת מויסייב

בלט איגור מויסייב חוזר לישראל עם מופע מיוחד, לציון 80 שנה להקמתה של הלהקה, שיתקיים בבנייני האומה. בתכנית תציג הלהקה מבחר מתוך יצירותיו של מויסייב. מחולות רוסיים, אוקראינים, מחול יווני, מחול ארגנטינאי ואת חלקו הראשון של המופע יקנחו ביצירה מיוחדת המוקדשת למוזיקה ולריקוד יהודי. 80 משתתפים ומאות תלבושות ססגוניות. בחלקו השני של המופע תעלה הלהקה את היצירה "לילה על הר קירח" על פי המוזיקה של מודסט מוסורגסקי.

מתי: שלישי, 9 במאי, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6226*, www.bimot.co.il

צילום: יח"צ

 

דרום

שבת טבע בעין גדי

סוף שבוע עם החברה להגנת הטבע בנופי מדבר יהודה וים המלח. בשישי: קבלת שבת וארוחת ערב משותפת ולאחריה מעגלי שיח ודיון בנושא השבת והקשר שבינה לבין הטבע הארץ ישראלי. בשבת: טיול ולפעילות בשמורת עין גדי - בנחל דוד, לאחר ארוחת הצהריים פעילות בדגש על האדם, המשפחה והקהילה. לינה בבית ספר שדה עין גדי על בסיס פנסיון מלא.

מתי: שישי-שבת, 22-21 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

נחל דוד צילום: רונית סבירסקי

 

קמפינג משפחתי בהר הנגב

החברה להגנת הטבע מקיימת לקראת ל"ג בעומר סופ"ש משפחתי בטבע. לקראת שקיעה יציאה לטיול בשביל הבוסתן שבמרחבי בי"ס שדה הר הנגב. התכנסות לארוחת ערב שבושלה בסיר פוייקה מסורתי ולאחריה מפגש סביב המדורה כולל פעילות אסטרונומית. למחרת בבוקר טיול בפרסת נקרות שבמכתש רמון וביקור בעין סהרונים - נקודת מים חיים בלב מדבר. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב, לינה בבי"ס שדה הר הנגב. ע"ב חצי פנסיון

מתי: שישי-שבת, 13-12 במאי

מחיר: בתשלום על בסיס חצי פנסיון

לפרטים: 03-6388688

תצפית על מכתש רמון צילום: רונית סבירסקי

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

יומן אירועים - עדכון יומי של אירועים בכל רחבי הארץ |  גולן ואצבע הגליל |  גליל עליון |  גליל מערבי |  גליל תחתון |  כנרת ועמק הירדן |  עמקים וגלבוע |  חיפה והכרמל |  מישור החוף |  רמות מנשה והשרון |  תל אביב |  הרי יהודה |  ירושלים |  שפלת יהודה |  ים המלח |  מדבר יהודה |  צפון הנגב ולכיש |  מצפה רמון |  ערבה ואילת |  לינה ואוכל - גולן וגליל |  לינה ואוכל - עמקים |  לינה ואוכל - מרכז |  לינה ואוכל - תל אביב |  לינה ואוכל - חיפה |  לינה ואוכל - דרום |  לינה ואוכל - ירושלים |  אירופה |  אסיה |  אפריקה |  אמריקה |  ניו זילנד, אוסטרליה והפסיפיק |  צילומי שפים מפורסמים |  צילומי צימרים |  צילומי מסעדות ביתיות |  צילומי מחלבות בוטיק |  צילומי מסעדות ויקבים |  צילומי בתי בד |  צילומי אירוח ביתי |  צילומי שפים פרטיים |  צילומי אתרים בדרום הארץ |  צילומי אתרים בערים הגדולות |  ארכיון האתר |  הצגות ומופעים |  פסטיבל הבתולה במקסיקו |  סיור ברמות מנשה בין גבעות ירוקות ויער אלונים באתרים הפחות מוכרים |  אטרקציות, אירועים והמלצות לשבוע 14-7 ביולי 2020 | 
|
|
|
|