אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 17-10 ביוני 2017

פסטיבל אביב בגליל, פסטיבל ישראל בירושלים, סיפורה של המוזיקה המזרחית באשדוד, פסטיבל פרינט סקרין בסינמטק חולון, סרטי סטודנטים ושבוע קולנוע סיני בסינמטק תל אביב, פסטיבל מוסררה לאמנות בירושלים, הפנינג של קק"ל בפארק בן גוריון

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

נופשון צפרות

סוף שבוע של ציפורים עם החברה להגנת הטבע. תצפית על הכנרת ועופות המים המקננים לחופה. מעקב אחרי אתרי הקינון של השדמית אדומת הכנף, שרקרקים, כחלים ובזים. בשבת עליה עם שחר לחרמון בעקבות ירגזי חרמון, סיטת צוקים ואחרות. עליה ברכבל לאתרים שאינם פתוחים בדרך כלל לציבור לתצפית על ציפורי ייחודיות למקום ביניהן צחיחנית החרמון. בהדרכת בית ספר שדה חרמון.

מתי: שישי-שבת, 17-16

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צפרות בכנרת צילום: רונית סבירסקי

 

דתות ונופים בגליל

טיול בנופי הגליל, תרבויות וטעמים. מהר חרשים עד בקעת פקיעין, סיור בכפר והסברים על 4 הדתות שחיות זו לצד זו בשכנות טובה. מערת הרשב"י שעל פי המסורת רבי שמעון בר יוחאי ובנו הסתתרו בה 13 שנים מפני הרומאים. טחנת הקמח, המעיין ובית הכנסת העתיק. בהדרכת בית ספר שדה גליל.

מתי: שבת, 17 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

ארוחת אבירים

אולמות האבירים בעכו ממשיכים במסורת "משתה כיד המלך". בחדר האוכל הצלבני במצודה ההוספיטלרית מגישים ארוחה בשרית כשרה וגביעי יין. הארוחה מוגשת על ידי מלצרים לבושים ברוח התקופה והמארחים הראשיים הם המלך ריצ'ארד לב הארי וליצן החצר. הארוחה מלווה בנגינה, שירה, ריקודים ולהטוטנים. בנוסף, סיור ברחובות התת קרקעיים של המצודה בליווי שחקנים וקרבות אבירים על סוסים.

מתי: חמישי, 15 ביוני, החל מ-19:00

מחיר: 200 שקל לאדם

לפרטים: 058-7007507

משתה כיד המלך צילום: אלכסנדר דבורק

 

תעתועי מוח בטבע

סיור מודרך נחל כלח אל שווייצריה הקטנה. הליכה במסלול מוצל בחורש הים תיכוני והסברים על טעויות של המוח באומדן גודל ומרחק ותעתועי מוח אחרים של השתקפויות וצבעים.

מתי: שבת, 17 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

הקולנוע הסיני בחיפה

שבוע קולנוע סיני, יתקיים בסינמטק חיפה בשיתוף פעולה של שגרירות סין בישראל. הסרטים יוקרנו גם בסינמטקים ירושלים ותל אביב. הפסטיבל נערך לציון 25 שנים לכינון היחסים בין שתי המדינות והוא יציג את מיטב התוצרת הקולנועית הסינית העכשווית עם הבימאים והשחקנים הבולטים בסין כיום. בין הסרטים: חזרתו של מלך הקופים, טווס הלילה, אפטרשוק, נולד בסין וד"ר רוזנפלד.

מתי: 25 ביוני - 6 ביולי

מחיר: בתשלום

מתוך הסרט אפטרשוק צילום: יח"צ

 

מרחב פרטי

גלריה גרנד ART לאמנות עכשווית בעופר גרנד קניון בחיפה מציגה תערוכת צילומים חדשה "מרחב פרטי" של צחי טופלברג. טופלברג, צלם, דוקטור לפסיכותרפיה, מגשר מוסמך לענייני משפחה, טייס בחיל האוויר לשעבר סא"ל וטייל, מציג מבחר צילומים שמביאים לידי ביטוי 'טביעת יד' ייחודית, שהווייתה ומאפייניה הנם סוג של 'סיפור פתוח'.

מתי: פתיחה, חמישי, 8 ביוני, 19:00 (נעילה 25 באוגוסט 2017)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 04-8121111

מרחב פרטי מתוך סדרת בית בובות צילום: צחי טופלברג

 

מרכז

בין הטבע למדע

סיור מודרך בחוף דור לקראת שקיעה והקשר בין הטבע לפיתוחים מדעיים. הסברים על תעשיית הזכוכית מחול. חלונות שמשנים את צבעם בהתאם לעונות השנה ולטמפרטורה. הקשר בין צדפות וחלזונות בפיתוחי רפואה ורובוטיקה.

מתי: שישי, 16 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

חוף דור בשקיעה צילום: רונית סבירסקי

 

תערוכת "סאונד" במוזיאון העיצוב

מוזיאון העיצוב חולון בתערוכת קיץ חדשה "סאונד" קול וחומר בעיצוב. הבניין האייקוני של רון ארד יהפוך בתערוכה החדשה לאובייקט קולי גדול ממדים, ובאמצעות מכשירי הקלטה גלויים וסמויים, יאפשר למבקרים להקליט צלילים שישתלבו כחלק מקולות המבנה. חלל אקוסטי שבו אפשר לא רק להאזין אלא גם להרגיש סאונד. עשרות אובייקטי סאונד של מעצבים מקומיים לצד אובייקטים איקוניים של מעצבים בינלאומיים, המבטאים את התפתחות הטכנולוגיה והשפעתה על עולם העיצוב. בין המוצגים, מערכות ומיצבים אינטראקטיביים המזמינים את המבקרים להתנסות בהפקת קולות שונים מקוביות לגו, בדים ואפילו ירקות.

מתי: פתיחה 29 ביוני (נעילה 28 באוקטובר 2017)

מחיר: כניסה בתשלום

Paolo Cappello, Luciano, 2016, photo: Newblack

 

שני במוזיקלית

בספריית המדיטק יתקיים המופע "ברוח אלגיה" ערב מוזיקה קאמרית לסיום העונה של סדרת הקונצרטים "שני במוסיקלית". בתוכנית יצירות המיועדות לטריו לפסנתר, כינור וצ'לו אשר שתיים מהן "אלגיה" (עצבות, שיר קינה). ינוגנו יצירות של מוצרט, ארקדי פלדמן ורחמנינוב בהשתתפות נגני סימפונט רעננה.

מתי: שני, 19 ביוני

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 03-5021552

 

שירה נשית

התזמורת האנדלוסית אשדוד מסיימת את העונה בקונצרט - יַָא בִּינְת בְּלָאדִי (הו בת ארצי) המוקדש כולו לשירה הנשית, בעלת חשיבות במסורת האנדלוסית. תכנית הקונצרט משלבת ביצועים בעברית ובערבית בכיכובן של ריימונד אבקסיס ואשת התקשורת שרה ב"ק, יחד עם אמנים ממרוקו. הקונצרטים יתקיים באשדוד, תל אביב, ירושלים, באר שבע, רעננה וקרית מוצקין.

מתי: 29-18 ביוני

מחיר: 120-90 שקל

לפרטים: 1-800-693-693

ריימונד אבקסיס צילום: רפי דלויה

 

חלילים לילדים

בעיר ימים בנתניה מתקיים "הקסם של החלילים" עם הנגנית חפציבה זר אביב. קונצרט חלילים לילדים והורים בסלון עם שוקו, קפה ומאפה.

מתי: שבת, 17 ביוני, 11:00

מחיר: 70 שקל

לפרטים: זלמן שז"ר 7 עיר ימים נתניה, 050-5745636

אמנית החלילים צילום: אילן בר

 

חי, צומח, דומם

הפסטיבל הבינלאומי לאמנות ותרבות דיגיטלית פרינט סקרין Print Screen 2017 בנושא "חי, צומח, דומם" יתקיים בסינמטק חולון. ארבעה ימים שמשלבים אמנות ביולוגיה וטכנולוגיה, סרטים, מיצבים, פרפורמנס, תערוכות אינטראקטיביות, סדנאות ופאנלים. בין האירועים: הרצאה של המעצבת האוסטרית קת'רינה אונגר (Katharina Unger) שהופכת זבל רעיל לפטריות מאכל ומתכננת מטבחים עתידניים ומפגש עם המדענית והאמנית האמריקאית ג'יי רים לי (Jae Rhim Lee) שבונה חליפת קבורה אקולוגית העשויה מפטריות שתפקידן לפרק את גוף האדם בצורה ידידותית לסביבה.

מתי: רביעי-שבת, 24-21 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5021555

Ouragan-Films Photo Film Extracts. מתוך הסרט הוריקן, אודיסיאה של רוח

 

ילדים שרים ביידיש

הרשות הלאומית לתרבות היידיש בשיתוף העמותה לתרבות ולספרות היידיש באשקלון תקיים במרכז הכנסים הבינלאומי-מכללת אשקלון כנס ארצי למקהלות ביידיש. באירוע ישתתפו שתי מקהלות ילדים בגיל 15-6 ששפת היידיש שגורה בפיהם: מקהלת הילדים "כינור דוד" מאשקלון בניצוחם של פאני ומיכאל ליינוונד ומקהלת הילדים "שלום" מבאר שבע בניצוחה של גנריאטה צודיק,

מתי: חמישי, 15 ביוני, 18:30

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6006325

מקהלת "כינור דוד" צילום: גרגורי ברקן

 

רזאל והפילהרמונית ראשון לציון

"ניגון פוגש תזמורת" הוא מופע חד-פעמי של יונתן רזאל והתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, שיתקיים בהיכל התרבות בראשון לציון. במופע ישיר יונתן רזאל מרפרטואר השירים הידועים שלו, בשילוב שירים מאלבומו החדש בעיבודים סימפוניים מקוריים שאת רובם ערך רזאל, בניצוחו של דוד זבה.

מתי: רביעי, 21 ביוני, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-9484840

יונתן רזאל צילום: אוהד רומנו

 

תערוכה חדשה בינקו דאדא

מוזיאון ינקו דאדא השוכן בכפר האמנים עין הוד מציג תערוכה חדשה "מכפר באת ואל כּפר תשוב". בתערוכה בה משתתפים 11 אמנים ערבים ויהודים והיא מציפה שאלות בנוגע למערכת היחסים המורכבת בין ישראל לפלסטין והמשמעויות הנובעות ממנה בקשר לכפרים עין-חוד ועין-הוד. האמנים המשתתפים אינם תושבי הכפר ומתייחסים לנושא במבט חיצוני.

מתי: יוני - 30 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9842350

לעבר החומות צילום וידאו: ראידה אדון

 

להכיר את האילנות

קק"ל מקיימת מפגש פתוח לקהל עם הארבורטום החדש ביער אילנות. הביקור כולל היכרות עם עצי ארץ ישראל, חזיון אור קולי ואמצעי מולטימדיה מהחדשים בתחום. בתום הביקור בארבורטום יערך סיור בגן הבוטני.

מתי: חמישי, 22 ביוני, 16:00, שעת סיום משוערת: 19:30.

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש במוקד קו ליער 1-800-350-550 או באתר קק"ל

 

גלגולי נייר

האמנית והמעצבת שרי וורטמן פותחת תערוכת יחיד בגלריית חנקין בחולון "גלגולי נייר" בטכניקת הקוולינג ששורשיה נעוצים במאה ה-16. בתערוכה יוצגו עבודות שיצרה וורטמן מנייר ודבק בלבד.

מתי: פתיחה, 15 ביוני, 19:30 (נעילה 1 באוגוסט 2017)

מחיר: כניסה חופשית

עבודתה של האמנית שרי וורטמן

 

פואטיכאן באשדוד

אירוע ה"פואטיכאן", יתקיים זו השנה הרביעית, במסגרת אירועי פסטיבל "מדיטרנה" באשדוד - הפסטיבל הבינלאומי למוזיקה, קולנוע, אמנות וטעמים ממדינות הים התיכון. האירוע, שיתקיים במוזיאון אשדוד לאמנות, יכלול מופע קצר של שירה מדוברת עם סיגלית בנאי, הרצאה של ד"ר קציעה עלון על הסופרת האגדית ז'קלין כהנוב, הרצאה של איל שגיא ביזאוי, קטע מחול "אבולו-ציוני", הרצאה של ניסן שור, והמופע Live Afro–Arab של ההרכב הצבעוני" רבע לאפריקה".

מתי: שלישי, 13 ביוני, החל מ-18:00

מחיר: בתשלום (כולל כיבוד קל)

לפרטים: 08-8545180/1

רבע לאפריקה צילום: גיא טרפלר

 

תל אביב

The Light Show

להקת המחול אייזנהאואר, מלהקות המחול המודרני המובילות בארצות הברית, מציינת 25 שנה להקמתה ומגיעה ל-4 הופעות בישראל במשכן האופרה. במופע The Light Show, הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של הלהקה, לורי אייזנהאואר, משלבת בין עבודותיה שלה לעבודותיהם של יוצרים נוספים. היא יוצרת שילוב בין כוראוגרפיה דינמית ועיצוב תאורה מרהיב. אייזנהאואר מציגה בעבודות השונות, סיפור חיים ומערכות יחסים, המשתקפים בערב של דימויים מגוונים ותנועה מחשמלת.

מתי: 30-28 ביוני, 1 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 072-275-3221 או 3221*

CompanyJump - להקת המחול אייזנהאואר

 

רגע אחד ספרים

עיריית תל אביב-יפו מציינת את סיומו של שבוע הספר ב"רגע אחד ספרים". בניין העירייה ומרכז ענב לתרבות יהפכו לבמה לשלל אירועים – הקראות ושעות סיפור למבוגרים, אירועי שירה, תערוכות, מופעי תאטרון ומוזיקה, והרצאות בנושא ספרות ותרבות בשיתוף מוסדות התרבות וקבוצות היוצרים השונות בעיר. במהלך האירוע יוכרז הספר האהוב על תושבי העיר מבין הספרים שראו אור בשנת 2016, במסגרת פרויקט "קראנו אהבנו".

מתי: חמישי, 15 ביוני, החל מ-19:30 עד חצות

מחיר: כניסה חופשית

 

אירוע ים תל אביבי

עיריית תל אביב-יפו מקיימת את Sail Tel Aviv Lenovo 2017 בארבעה ימים של פעילויות ואטרקציות לאורך כל רצועת החוף של העיר. משט הראווה המרכזי יצא מנמל תל-אביב עד נמל יפו בהשתתפות מאות כלי שיט. בפסטיבל, יתקיימו תחרויות ביאכטות, במפרשיות, בקיאקים, בגלשני רוח ובסאפ. בנוסף תתקיים אליפות שחייה במים פתוחים. בחופים הציבוריים מחוף הצוק בצפון ועד חוף גבעת עלייה ביפו וכן בנמל תל-אביב, יתקיימו שורה של פעילויות ספורטיביות, תחרותיות, פעילויות לכל המשפחה.

מתי: רביעי-שבת, 17-14 ביוני, משט ראווה בשבת, 17 ביוני 12:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: www.sailtlv.org.il/

 

הרוזנת מאריצה

האופרה הישראלית תארח את תיאטרון האופרטה הממלכתי מבודפשט. הם שבים לישראל עם הפקה עשירה וססגונית של "הרוזנת מאריצה"- מהאופרטות הידועות והאהובות ביותר ברפרטואר מאת המלחין ההונגרי הידוע אמריך קלמן. בניצוחו של לאסלו מקלארי. אהבות ואכזבות, חילופי זהויות, שקרים לבנים והרבה שמחת חיים בניחוח הונגרי עם למעלה מ-120 משתתפים סולנים, רקדנים, מקהלה.

מתי: 24-15 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

צילום: בית האופרטה הממלכתי של בודפשט

 

מאדאם בטרפליי באופרה

"מאדאם בטרפליי" האופרה המפורסמת של ג'קומו פוצ'יני, תעלה בהפקה חדשה של בית האופרה בישראל, המבוססת על המקור שעלה ב"לה סקאלה" במילנו. בניצוחו של דניאל אורן ובימויו של קייטה אסארי, הבמאי היפני החשוב, שישים דגש על התרבות היפנית בניגוד להפקות הרבות שהציגו זווית מערבית. בהשתתפות סולנים מהארץ ומהעולם, מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר ותזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון. שעה לפני תחילת המופע תתקיים הרצאת מבוא לרוכשי הכרטיסים.

מתי: 28-15 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

צילום: יח"צ

 

אלביס וליברצ'ה

"ELVIS & LIBERACE" הפסנתרן לאוניד פטשקה (ליברצ'ה) והאמן מוזס סי (אלביס) מעלים מופע מיוחד במוזיאון תל אביב שמפגיש על במה אחת את שני הטאלנטים הגדולים של המאה ה-20. מופע אנרגטי, המשלב קטעי שירה ונגינה תיאטרליים, שכולל את שיריו הידועים של אלביס מכל הזמנים וקטעים אינסטרומנטליים מוכרים של ליברצ'ה, בין הג'אז לקלאסי, בביצועו של פטשקה. מופע לציון 30 שנים למותו של ליברצ'ה האגדי.

מתי: 20 ביוני, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6077020

צילום: שלומי פינטו

 

פסטיבל אינטימדאנס

תיאטרון תמונע מעלה את פסטיבל אינטימדאנס 2017 בנושא: תגובה הולמת. חמישה ימים של פסטיבל בינלאומי רב תחומי: מחול, פרפורמנס ואינסטליישן פסטיבל פוליטי, רלוונטי ובועט המתייחס למציאות הנוכחית. 13 בכורות ביניהן: מורנו פרנה (אמסטרדם, להקת יאן פאבר), רננה רז, רייצ'ל ארדוס, לי מאיר ואחרים. 10 גיימרים מהארץ ומהעולם במרתון בכל ימי הפסטיבל.

מתי: שלישי-שבת, 27 ביוני - 1 ביולי

מחיר: בתשלום

ליטל בן חורין "תראי תראי" צילום: נעמה נח

 

בחירה גורלית

תיאטרון תמונע מעלה את ההצגה "מד". דרמה אפלה שמרכזה לוסי העומדת בפני בחירה גורלית. פסיכולוג מזדקן וצעיר אלמוני בעל לקות שכלית הם היחידים שיכולים לעזור לה בבחירתה. שחקנים: עומרי לוי, יאיר נשר, תמרי שחר.

מתי: חמישי, 22 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-562-9462

ההצגה "מד" צילום: גל אייזנמן

 

כשהרוח נושבת

במסגרת המחווה לנולה צ'לטון מתקיימת ההצגה "כשהרוח נושבת" בצוותא 2. קומדיה שחורה על חוסר האונים של אנשים קטנים המאמינים בהנהגה, בעולם של כוחות גדולים. מאת המחזאי ריימונד בריגס ובהשתתפות דליק ווליניץ וחוה אורטמן.

מתי: מוצאי שבת, 20:00

מחיר: 70-40 שקל

לפרטים: 03-6950156

צילום: יעקב ניב

 

משחקי נייר

במסגרת הצגות הילדים בתיאטרון תמונע - "תמונע-Kids" יתקיים בוקר של "משחקי נייר" המשלב פיסול בנייר, תנועה ומשחק, יחד עם מופע מוזיקלי ללא מילים. משתתפות יוצרות: אווה אלקיים, קרן סנצ'ו, תמר שגיא.

מתי: שבת, 17 ביוני, 11:00

מחיר: 30 שקל לילד, 50 שקל למבוגר

לפרטים: 03-5611211

 

מסין לתל אביב

שבוע קולנוע סיני, יתקיים בסינמטק תל אביב בשיתוף פעולה של שגרירות סין בישראל. הסרטים יוקרנו גם בסינמטקים ירושלים וחיפה. הפסטיבל נערך לציון 25 שנים לכינון היחסים בין שתי המדינות והוא יציג את מיטב התוצרת הקולנועית הסינית העכשווית עם הבימאים והשחקנים הבולטים בסין כיום. בין הסרטים: חזרתו של מלך הקופים, טווס הלילה, אפטרשוק, נולד בסין וד"ר רוזנפלד.

מתי: 25 ביוני - 1 ביולי

מחיר: בתשלום

מתוך הסרט נולד בסין צילום: יח"צ

 

סרטי סטודנטים

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים בסינמטק תל אביב. בכירי תעשיית הקולנוע הבינלאומית יגיעו השנה כאורחי הפסטיבל, בתחרויות השונות ישתתפו 104 סרטים קצרים מ-27 מדינות, מחווה לילית ל"אודיסיאה בחלל", T-Port שוק אונליין ראשון לסרטי סטודנטים, "אוטובוס הסרטים" במסע "טרום פסטיבל" בדרום, הקרנות סרטים בגינות ציבוריות בתל אביב, מחווה לקולנוע יווני ולקולנוע ניגרי עכשווי, ימי עיון, סדנאות אמן "פופ אפ בר החלל" ומסיבות.

מתי: 24-18 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.taufilmfest.com/

Tana the Girl from Kangbashi

 

להקת הפיוז'ן עושה קאמבק

מופע האיחוד ההיסטורי של להקת הפיוז'ן יוזב UZEB R3UNION TOUR. לאחר עשרים וחמש שנות היעדרות מהבמה כהרכב חוזרת הלהקה להופיע באמפי "וואהל" בלב פארק הירקון, שם הופיעה בביקורה הקודם בישראל לפני כעשרים ושבע שנים. כמו כן, תקיים הלהקה כתת אמן ראשונה מסוגה במועדון ה"בארבי" בתל אביב, במסגרתה יתאפשר לקהל לפגוש את חברי הלהקה וללמוד מהם ישירות באווירה אינטימית.

מתי: 13 ביולי

מחיר: בתשלום

צילום: יח"צ

 

על פסנתרים ואנשים

דרמה מקורית "על פסנתרים ואנשים" מוצגת בתיאטרון הסמטה ועוסקת בקריירה, יחסים ובחירות בחיים. כרמלה הלוי, פסנתרנית בעלת קריירה בינלאומית, מתמוטטת בקונצרט בשל מחלה, וכל הופעותיה מתבטלות. לבד בביתה, היא מקליטה מכתב לבניה הרחוקים ממנה ומספרת להם לראשונה סודות, ששמרה בבטן כל השנים, ואשר עומדים בבסיס יחסיה איתם.

מתי: חמישי, 15 ביוני, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6036381

צילום: סיוון הורביץ

 

פסטיבל סרטי ילדים ונוער

הסרט הדוקומנטרי "בלעדינו אי אפשר" סרטה של הבמאית הגרמניה סיגריד קלאוסמן- סיטלר, יפתח את הפסטיבל הבינלאומי ה-13 לסרטי ילדים ונוער בסינמטק תל אביב. הבמאית ומפיק הסרט יגיעו להקרנה הבכורה החגיגית. לראשונה, ביוזמת הפסטיבל יצולם סרט המשך עם ילדים ישראלים ופלשתינים. הפסטיבל מיועד לכל המשפחה ויכלול עשרות סרטים, סדנאות לילדים, מגוון של סרטים לנוער, ומפגשים לתעשייה המקומית.

מתי: 22-18 ביולי

מחיר: 42-39 שקל

לפרטים: 03-6060800

מתוך הסרט הדוקומנטרי Not Without Us

 

מפריס לתל אביב

תערוכה של האמן הבינלאומי פיליפ פסקוואה "ממנטו מורי" תוצג בגלריה זימאק. בחלל התחתון ציורי שמן על בד, סדרת צילומים ועבודות בטכניקה מעורבת. בחלל העליון מספר פסלים אשר נוצרו במיוחד לחלל הגלריה: שלד דינוזאור גדול ממדים מצופה בכרום ועצי זית בגודל טבעי, למרגלותיהן פזורים גולגולות ופרפרים. פיליפ פסקוואה (נולד ב-1965, גראסה) חי ועובד בפריז ובפורטוגל. הוא נחשב לאחד האמנים החשובים הפועלים בעולם ופסליו המונומנטליים מוצגים ברחבי פריז.

מתי: פתיחה, חמישי, 8 ביוני, 20:00 (נעילה 21 ביולי 2017)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6915060

שלד של דינוזאור ענק עבודתו של האמן פיליפ פסקוואה

 

ירושלים

פסטיבל ישראל 2017

פסטיבל ישראל 2017 מציג השנה מגוון מופעים עם השמות העכשוויים החמים על מפת אמנויות הבמה בעולם. רוברט וילסון אשף התיאטרון, לוסינדה צ'יילדס מהיוצרות המשפיעות של המחול במאה ה-20, ישראל גלבאן, ה"ניז'ינסקי של הפלמנקו" ועד אנג'ליקה לידל מהשמות המובילים בתיאטרון הפוסט דרמטי ויוסי יזרעאלי, מגדולי היוצרים בתיאטרון הישראלי. לכך מתווספות יצירות קלאסיות מבארוק עד למוזיקה סימפונית, הפקה מיוחדת לציון 40 למותה של המשוררת תרצה אתר, והילולת גרוב סוערת תחת כיפת השמים.

מתי: 18-1 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.israel-festival.org.il או בטלפון 2561*

Performance-Relic@Evi Fylaktou

 

מרכז הבמה

פסטיבל ירושלים מרכז הבמה ה-8, בניהולה האמנותי של המחזאית והבמאית אורי אגוז, יתקיים במרכז ז'ראר בכר נועד לקדם יוצרים עצמאיים ופורצי דרך ולתת במה לתאטרון ניסיוני. השנה תוצגנה בבכורה עולמית 7 מונודרמות של יוצרים ישראלים ביניהן: איך להיות מאושרים ב-10 שלבים, הדיירת גולדה, חובת דיווח, יאלו, תפקיד חייו, כולם היו גבריי וכלב ושמו עוני.

מתי: 13-5 ביוני, 19:00, 21:00

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 02-5456868

משתתפי פסטיבל מרכז הבמה צילום רפי קוץ

 

מופע מולטימדיה בעיר דוד

עיר דוד חושפת את סיפור התחייה של ירושלים הקדומה במופע מולטימדיה שיוקרן על עתיקות האתר תחת כיפת השמים.

מתי: הקרנת בכורה, 27 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6033*

 

קוטנר וקינן

בסדרת המפגשים על שירים והסיפורים שמאחוריהם, שמתקיימת בבית אבי חי, יואב קוטנר ישוחח ויארח את רונה קינן ואחותה שלומציון קינן.

מתי: חמישי, 15 ביוני, 21:00

מחיר: 60 שקל

 

בדרכו שלו

שלמה גרוניך מארח את האחיות לוז בבית אבי חי. ערב העובר דרך התחנות הרבות בחייו האישיים והמוזיקליים בשילוב שירים מתוך אלבומי הסולו שלו ואלבומים נוספים בעיבודים עכשוויים ובליווי הרכב צעיר וקצבי.

מתי: שלישי, 20 ביוני, 20:30

מחיר: 60 שקל

 

פסטיבל קולנוע סיני

שבוע קולנוע סיני, יתקיים בסינמטק ירושלים בשיתוף פעולה של שגרירות סין בישראל. הסרטים יוקרנו גם בסינמטקים תל אביב וחיפה. הפסטיבל נערך לציון 25 שנים לכינון היחסים בין שתי המדינות והוא יציג את מיטב התוצרת הקולנועית הסינית העכשווית עם הבימאים והשחקנים הבולטים בסין כיום. בין הסרטים: חזרתו של מלך הקופים, טווס הלילה, אפטרשוק, נולד בסין וד"ר רוזנפלד.

מתי: 25 ביוני - 6 ביולי

מחיר: בתשלום

מתוך טווס הלילה צילום: יח"צ

 

ירושלים שהייתה בבבל

לכבוד חגיגות 25 שנה למוזיאון ארצות המקרא וחגיגות 50 שנה לאיחוד העיר ירושלים נפתחה התערוכה המחודשת "ירושלים שהייתה בבבל" המגוללת את סיפור חורבן ירושלים וגלות בבל.שני אירועים היסטוריים בעלי חשיבות מכרעת שהשפיעו על התגבשות העם היהודי ועיצובה של היהדות.

מתי: יוני-יולי

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 02-5611066

 

פיראט במאמבט

תיאטרון הקרון מציג את "פיראט באמבט" בגן הפעמון. הצגה משעשעת, נוגעת ללב ומרגשת על הרפתקאות פיראט יחיד ומיוחד, העושה שימוש מפתיע בסביבה היומיומית ביותר – חדר האמבטיה, ולוקח את קהל הצופים למסע הרפתקאות רב דמיון. לגיל 8-4.

מתי: שבת, שלישי, 10, 13 ביוני

מחיר: 45-30 שקל

לפרטים: 02-5619375

 

דרום

סופ"ש צילום

החברה להגנת הטבע מקיימת סוף שבוע של טיולים מודרכים בליווי מקצועי של הדרכת צילום. צילום בגן הבוטני בקיבוץ עין גדי של סקוולנטים שצורכים מעט מים ומוצאם מאפריקה, קריבים, הודו ואוסטרליה. ארוחת ערב והרצאה בתחום הצילום. בשבת טיול בנחל דוד בשמורת עין גדי, מעיינות ושפני סלע. תרגול וטכניקות מקצועיות בצילום, שיטות תאורה וצילום שחור-לבן.

מתי: שישי-שבת, 17-16 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

נחל דוד צילום: רונית סבירסקי

 

מפגש מקהלות בגבעה

בגבעת תום ותומר הסמוכה לקיבוץ נגבה יתקיים מפגש מקהלות וחבורות זמר בהשתתפות מקהלת "חוף ימים" אשקלון, מקהלת "כרמל" חיפה, חבורת "צלילי החוף" חוף אשקלון וחבורת "קולות חמים" משער הנגב. תה צמחים וכיבוד קל. מומלץ להגיע באור יום ולטייל בגבעה.

מתי: חמישי, 22 ביוני, 20:30

מחיר: 40 שקל, לילדים כניסה חינם

לפרטים: 050-5906531

 

סיורים רכובים

עיריית באר שבע מקיימת סיורים רכובים מודרכים במרכז המבקרים באר אברהם, מוזיאון הנגב לאמנות, מוזאון האסלאם ועמי המזרח, מתחם הקטר 70414 וסיום במדרחוב העיר העתיקה שמציע הופעות של הרכבים מוזיקליים. סיורים מודרכים במיניבוס כולל כניסה לשלושה אתרים.

מתי: ימי שישי, יוני, יולי, 09:00

מחיר: 30 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש 08-6234613

שישי בעתיקה צילום: דיאגו מיטלברג

 

הפנינג ביער

ערב פעילות לכל המשפחה – הפנינג ומופע מרכזי לכל המשפחה ביער קהילתי שוקדה בצפון הנגב בהפקת קרן קיימת לישראל. משך האירוע כ-3 שעות.

מתי: חמישי, 22 ביוני, 17:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש במוקד קו ליער 1-800-350-550 או באתר קק"ל

 

הפנינג בפארק בן גוריון

קק"ל מקיימת חגיגת קיץ לכל המשפחה בפארק בן גוריון - אגם דימונה. הפארק מנציח את זכרם של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון ואשתו פולה ועבר לאחרונה שדרוג. ביער נוספו חניונים ושבילי אופניים, מתקני שעשועים לילדים, אגם וגן מדע. משך האירוע כשלוש שעות. איך מגיעים: פונים לדימונה מכביש 25 ונוסעים בשדרות הרצל. במעגל התנועה הרביעי פונים שמאלה ונוסעים בשדרות גולדה מאיר עד הפארק.

מתי: שני, 26 ביוני, 10:00

מחיר: ללא תשלום וללא הרשמה

לפרטים: פרטים נוספים במוקד קו ליער 1-800-350-550 או באתר קק"ל

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|