אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 14-7 בינואר 2018

חשיפה ראשונה לאירועי ט"ו בשבט, בעקבות נחלים שוצפים בגולן, סוף שבוע מוזיקלי בכפר בלום, תערוכת עדות מקומית בתל אביב, פסטיבל סרטי מדע בדיוני בירושלים, התערוכה החקלאית הגדולה בערבה, פסטיבל מוזיקה קאמרית באילת

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

בעקבות נחלים ומפלים שוצפים

החברה להגנת הטבע מקיימת סופ"ש משפחתי בעקבות הנחלים והמפלים השוצפים בגולן בעקבות הגשם. בשישי טיול לאורך נחל סער וביקור במפל סער. בשבת טיול רגלי מעגלי מבית ספר שדה לשמורת נחל בניאס. בהדרכת בי"ס שדה גולן וחרמונים. לינה בבי"ס שדה חרמון. ע"ב חצי פנסיון

מתי: 20-19 בינואר

מחיר: בתשלום על בסיס חצי פנסיון

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

ט"ו בשבט במוזאון

המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן מקיים פעילות ט"ו בשבט. מפגש סיפור עם הספר 'חנן הגנן', סיור מודרך בגן הפסלים ובמרחבי הטבע הגלילי, סדנת יצירה - מחזור חפצים ויצירת אדנית לשתילת צמחי תבלין.

מתי: שבת, 27 בינואר, 14:00-10:00

מחיר: 35 שקל מגיל 3

לפרטים: 04-9109609

צילום: המוזיאון הפתוח תפן

 

ורשה ורוח האדם

במוזיאון בית לוחמי הגטאות נפתחת תערוכת קבע חדשה "ורשה היהודית – סיפור על רוח האדם", החושפת פרק לא מוכר בחיי יהודי ורשה לפני המלחמה ובמהלכה. התערוכה מציגה יומנים, מכתבים, צילומים, קטעי סרטים וחפצים, ביניהם פריטים מ"אוסף קורצ'אק", מאוסף תנועות הנוער הציוניות ועדויות מהארכיון המחתרתי "עונג שבת".

מתי: פתיחה, ינואר 2018

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9958020

תערוכת ורשה היהודית בבית לוחמי הגטאות, צילום: ליאור חורש

 

מחול, סאונד ודראג

אירוע לילי במוזיאון חיפה לאמנות "פקטורי 4#". אירועים ליליים המתקיימים בו זמנית בחללי המוזיאון עם מופעי מחול, סאונד, דראג ופרפורמנס. המפגש הרביעי בסדרת "פקטורי" יתקיים בהשראת התערוכה "אמנות מסוכנת" ויציג מפגשים בין יצירה ממוסגרת לאמנות חיה וחד פעמית.

מתי: חמישי, 11 בינואר, החל מ-20:00

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 04-9115997, 04-9115888

 

סוף שבוע מוזיקלי ברלינאי

סופ"ש מוזיקלי בשיתוף הקתדרה "בין ירושלים לברלין" יתקיים במלון פסטורל כפר בלום. באווירה ברלינאית עם הטעמים והניחוחות מעולמם המיוחד והכל כך מוקפד של הייקים. הערב המרכז "לייקים באהבה" עם שירים שכתבות והלחינו ייקים בהשתתפות דן אלמגור, גבי ארגוב, דפנה זהבי ואייל חביב. דוד ויצטום ירצה על "הייקים בין גרמניה לישראל". מקהלת האיחוד תשלב מוזיקה וסיפורים מאחורי הקלעים על מוצרט. קרן הדר וגיל שוחט במופע משותף מיצירות באך.

מתי: חמישי-שבת, 11-13 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6836611 www.kfarblum-hotel.co.il

גיל שוחט צילום: יח"צ

 

פסטורליה במילים

במלון פסטורל כפר בלום יתקיים מפגש עם העיתונאית האקטיביסטית ענת סרגוסטי 'לאן פניה של מדינת ישראל?' במסגרת 'פסטורליה במילים', סדרת מפגשים לשוחרי מידע. סרגוסטי היא עיתונאית, פובליציסטית, משפטנית ואקטיביסטית, עורכת ספרים ויוצרת דוקומנטרית. עורכת וכתבת בחדשות ערוץ 2, צלמת ופעילת שלום וזכויות אדם.

מתי: שישי, 19 בינואר, 10:30

מחיר: 80 שקל כולל ארוחת בוקר קלה

לפרטים: 04-6836611

 

מיקוד הצפון

בהגושרים מלון בטבע נפתחה תערוכת צילומים של הכתב רובי המרשלג "מיקוד צפון". המרשלג מסקר את אזור הצפון למעלה מ-20 שנים. בין שידור לשידור, אייטם לאייטם, זמני לחימה בגבולות, נהג לצלם את נופי הגליל העליון, רמת הגולן ואזורים רחבים בצפון שנחשף אליהם במהלך עבודתו. אוסף של צילומים אקראיים וספונטניים באמצעות הסמארטפון.

מתי: ינואר - 30 במרס

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 6816000- 04

תערוכת צילומי הכתב רובי המרשלג

 

טראש ארט

המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן, מקיים שבת יצירה בסגנון "טראש ארט". הסדנא היא מסע באמנות הטראש, בדו ממד ותלת ממד בחומרים ממוחזרים. המשתתפים יתנסו בשלל טכניקות ובמגוון חומרים. הסדנא בהנחיית צוות המוזיאון, מתאימה לילדים מגיל 5.

מתי: שבת, 6 בינואר, בשעה 11:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9872022, www.omuseums.org.il

 

מרכז

4 תערוכות חדשות

מוזיאון פתח תקווה לאמנות מציג 4 תערוכות חדשות. בני אפרת "נתיב האבדון, חורף 2065", גיא גולדשטיין "פעם אחת, פעמה, שנייה", ארכיון של הרגע: טלי נבון בעקבות רישומים של זאב תשבי, עבודת צוות של קבוצת אמנים ממדריכי מחלקת החינוך של המוזיאון.

מתי: כל התערוכות תפתחנה ב-11 בינואר

מחיר: 20 שקל (שבת ללא תשלום)

junk Yard, 2017 from WE WERE HERE BEFORE YOU של בני אפרת

 

העדות

הסרט "העדות" של הבמאי עמיחי גרינברג זוכה פרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הקולנוע הישראלי העלילתי בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-33 חיפה, יוקרן בבתי הקולנוע ברחבי הארץ. דרמת-מתח העוסקת בחקירה המבוססת על מקרה אמיתי. רצח של 200 יהודים, שהתרחש בשלהי מלחמת העולם-השניה בשדות הכפר רכניץ באוסטריה. במרכז הסרט עומד היסטוריון, הנלחם בהכחשת הטבח, כנגד כוחות עוצמתיים שמשרתים את השכחה וה"נורמליזציה". הבמאי חקר את המקרה וביקר בכפר שבשדותיו עדיין מחפשים את קבר האחים מעל 70 שנה.

מתי: החל מחמישי, 11 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.npnp.co.il

 

נשואה ליאקוזה

הרצאה שנייה בסדרה "נשים מגלות עולם" תתקיים בתיאטרון חולון. סיפור המסע של עירית להב שחיה 3 שנים ביפן, נישאה לבנו של ראש היאקוזה וחיה בצל רעידות אדמה. היא עבדה כמעצבת תכשיטים בניו יורק, נסעה ליפן כדי לקדם את מכירות העסק שלה והכירה את בעלה.

מתי: רביעי, 17 בינואר, 19:30

מחיר: 50-35 שקל

לפרטים: 03-5023001

צילום: רונית סבירסקי

 

בין ספרד למרוקו

התזמורת האנדלוסית אשדוד מעלה בכל רחבי הארץ את הקונצרט 'ירושלים דה מרואקוס' עם ליאור אלמליח, נטע אלקיים ומור קרבסי. העיר סביליה בספרד ידועה כבירת חבל אנדלוסיה והעיר תטואן במרוקו ידועה כבירת מרוקו הספרדית והקהילה היהודית שבה כונתה: "ירושלים דה-מרואקוס" - ירושלים של מרוקו. את סיפורו של המפגש בין סביליה לתטואן יספר שמעון פרנס.

מתי: 29-7 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 073-7599931

 

רכבי שטח בעמק האלה

חברת "רועה מדבר" (Desert Shepherd) המתמחה בארגון טיולים ברכבי שטח 4X4 מציעה סיורים מודרכים באזור עמק האלה, בין אביעזר לאדרת, בין צפרירים למצפה משואה. בעקבות חקלאות עכשווית וקדומה, היסטוריה, מערות זחילה, יקבים ומבשלות וכמובן בעלי חיים.

מתי: בכל ימות השבוע בתיאום מראש

מחיר: בתשלום

לפרטים: 054-7746647

Desert Shepherd צילום: דינט רבנג

 

ביכורי סטודיו

התערוכה "ביכורי סטודיו" שנפתחת בגלריה העירונית כפר סבא, מציעה מבט אל "אחורי הקלעים" של עבודת האוצרת מאירה פרי להמן לפי רעיון מרכזי, עם קו המקשר בין כל היצירות. שמונה אמנים נוטלים חלק בתערוכה, באמצעי ביטוי מגוונים: ציור, צילום, פיסול, רישום ווידאו.

מתי: פתיחה, חמישי, 11 בינואר (נעילה 8 במרס)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 09-7649303/4 (אתר מונגש, יש מעלית)

גבי קזן בחירות 2015 Bibi surprise רישום מחשב צילום: רן ארדה

 

העתק נאמן למקור

בגלריה חנקין בחולון נפתחת תערוכתו של האמן רמי עטר "העתק נאמן למקור" -זיכרון מעוצב בברזל. אָטֵר, אמן ופסל, מתמקד בפיסול מופשט וסימבוליסטי בברזל תעשייתי. הוא מפסל בברזל, פעמים רבות עם נגיעות פליז, ומשתמש בטכניקות עבודה בחום ומיזוג חומרים שפיתח בעצמו.

מתי: פתיחה, חמישי, 1 בפברואר, 19:00 (נעילה 3 במרס)

מחיר: כניסה חופשית

רמי עטר צילום: דליה קנת יוחננוף

 

תל אביב

עדות מקומית 2017

התערוכה "עדות מקומית" במוזיאון ארץ ישראל מציגה מבחר צילומי עיתונות מהעולם "World Press Photo" ומהארץ "עדות מקומית" שמתעדים את שנת 2017. בשתי התצוגות משתתפים עשרות צלמים מהארץ ומהעולם המציגים רצף אירועים בתמונות נבחרות מהשנה החולפת בנושאי מלחמה ושלום, מדיניות וחברה, תרבות ואומנות, טבע וסביבה, ספורט, דיוקנאות, מצגות ומולטימדיה.

מתי: עד 20 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6415244

פסל מוזהב בדמותו של נתניהו שהוצב בכיכר רבין לפני שנה. צילום: מרים אלסטר

 

"עומק" ביפו

התערוכה 'עומק' של המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר נפתחת במוזאון יפו העתיקה. התערוכה עוסקת בחומר, תוך עיסוק באובייקטים ממשיים, תלת ממדיים; כאלה שאפשר לגעת בהם, לתפוס אותם ולהרגיש אותם. בימי רביעי בשעות הערב יתקיימו מפגשים בנושאים הבאים לידי ביטוי במיצגי התערוכה. פעילויות לילדים בשבתות ב-10:30.

מתי: פתיחה, חמישי, 11 בינואר

מחיר: כניסה חופשית

 

מחול ומוזיקה

מרכז סוזן דלל וקלימבה מעלים לראשונה את "Dream Drum Dance". מידי ערב במשך שבוע ימים יתקיימו שילובים של מחול עכשווי ומוזיקה ייחודית, בביצוע כוראוגרפים, רקדנים ומוזיקאים מקצועיים מעל במה אחת, עם כלים מקוריים וייחודיים מרחבי העולם.

מתי: ראשון-שבת, 28 בינואר - 3 בפברואר

מחיר: 90 שקל

לפרטים: 03-5105656

קמילה צילום: קובי קלמנוביץ'

 

מוזיקה אסורה

במוזיאון תל אביב לאמנות נפתחת התערוכה "מוזיקה אסורה: תקליטי רנטגן בברית־המועצות 1946—1964". בין שנות הארבעים לשנות השישים ייצרו בברית־המועצות באופן מחתרתי עותקים לא חוקיים של מוזיקה פופולרית אסורה ומצונזרת שנחרטה על שקפי רנטגן מבתי חולים. ייצור התקליטים — שכללו ג׳אז ורוקנרול, מוזיקת מהגרים, שירי כלא ושירי צוענים — היה כרוך בסיכון אישי. בתערוכה מוצגים תקליטי הרנטגן, פרטי וינטג׳ תקופתיים, רישומים סטיריים וראיונות עם פעילים, ולצידם סרטים שהופקו בשנים האחרונות העוסקים בקשר בין צנזורה ובין חופש ביטוי מוזיקלי, לא רק בברית־המועצות אלא גם במאלי, קמבודיה, איראן ובמזרח־התיכון.

מתי: פתיחה, חמישי, 11 בינואר

מחיר: בתשלום

 

חלום ליל קיץ

האופרה הישראלית מעלה בבכורה עולמית את האופרה "חלום ליל קיץ" מאת המלחין הבריטי בן זמננו בנג'מין בריטן, על פי המחזה של ויליאם שקספיר. הפקה שהיא כולה מחוות אהבה לתור הזהב של הוליווד ולתעשיית החלומות. בצוות הישראלי הבמאי עידו ריקלין, המנצח דניאל כהן ומעצב התפאורה אלכסנדר ליסיאנסקי. בהשתתפות סולני האופרה הישראלית לצד סולני אופרה בריטיים, שלרובם זוהי הופעת הבכורה באופרה הישראלית. בליווי התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון ומקהלת הילדים מורן.

מתי: 17-4 בינואר 2018

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: לירן לוי

 

סדנאות לחורף

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מקיים פעילות לכל המשפחה בעונה הגשומה והקרה "פתיתי שלג". 4 שבתות של סיורים וסדנאות יצירה לילדים, מגוון פעילויות של אמנות, יצירה ובילוי משפחתי עם ילדים לגיל 10-5. פעילויות בנושאים שונים: סדנת "הדפס, סדנת "משחקי קופסא", סדנת "פיצה מכשפות", סדנת "מובייל חורף".

מתי: שבתות, החל מ-27 בינואר עד 24 בפברואר

מחיר: בתשלום

צילום: דורי עינת

 

הקולקטיב השלישי

בית העיר - מוזאון לתרבות אורבנית של תל אביב-יפו פותח את התערוכה השלישית בסדרת קולקטיבים יוצרים עם "Wanderlust Art" של קבוצת האמנים הפורטוגלית דאבל טראבל Double Trouble. תערוכות הקולקטיב מציגה אמנים מגוונים מהארץ ומהעולם, ומאפשרת להם "להשתלט" על מרחב המוזאון עם יצירות בתחומים שונים: אמנות פלסטית, מוזיקה, פרפורמנס ומדיה דיגיטלית. בערב הפתיחה הופעה של פלא אוזן, DJ עדי נוי, בירה Jems חינם.

מתי: פתיחה, 11 בינואר, 20:00

מחיר: בערב הפתיחה כניסה חופשית, לאחר מכן 20-10 שקל

לפרטים: 03-7240311

צילום: בן קאופמן

 

המשרתים

קבוצת התיאטרון אורתו-דה מציגה "המשרתים" בתיאטרון החדר. עיבוד אקטואלי להווי החיים בישראל של היום. דיכוי האזרח על ידי השלטון, גזענות, תרבות של פחד מביקורת חברתית. מבוסס על מחזה המתרחש בצרפת של שנות ה-40 ומספר על שתי משרתות-אחיות המשחקות משחקי תפקידים שעה שגבירתן "המאדאם" נמצאת מחוץ לבית.

מתי: חמישי, 18 בינואר, 20:30

מחיר: 70-50 שקל

לפרטים: 03-7511136

המשרתים צילום: יובל קוגנזון

 

סיורים ביפו

החברה לפיתוח יפו העתיקה מקיימת מדי שבת סיורים ברחבי העיר העתיקה, סיורי חג המולד (האורתודוכסי) ב- 6 בינואר, סיור קלאסי ביפו ב- 13 בינואר סיור עליות ומחתרות ב-20 בינואר וסיור ט"ו בשבט ב-27 בינואר.

מתי: שבתות, חודש ינואר, 10:00

מחיר: 20 שקל (10 שקל למחזיקי דיגיתל)

לפרטים: להרשמה www.oldjaffa.co.il/familytour

יפו העתיקה צילום: אביתר דיין

 

עיר שקושטה לה לחג

בכיכר השעון ביפו הודלק עץ חג המולד המתנשא לגובה של 15 מטרים ויואר מדי לילה עד 20 בינואר 2018. בנוסף, רחוב יפת יואר באורות חג מולד מיוחדים מבית האצ"ל ועד רחוב הבעל שם טוב.

מתי: 19 בדצמבר - 20 בינואר 2018

מחיר: כניסה חופשית

צילום: פטר ויט

 

אופרה לילדים

האופרה הישראלית מרחיבה את סדרות המופעים לילדים ולכל המשפחה בשני מופעים מוזיקליים חדשים בשפה העברית בשבתות בבוקר ובחגים באולם הקטן של בית האופרה: 'אליסה בארץ הפלאות' מאת דוד זבה ובבימויו של גדי שכטר ו'מה עושות האיילות?' בניהולו המוזיקלי של ערן זהבי ובבימויה של שירית לי וייס.

מתי: שבת, 20 בינואר (אליסה בארץ הפלאות, 27 בינואר (מה עושות האיילות?), 11:00

מחיר: 65 שקל (מגיל 9-4)

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

מתוך "מה עושות האיילות?" צילום: יוסי צבקר

 

מוזרניזם

תערוכה קבוצתית חדשה בגלריית המדרשה "מוזרניזם". מקבץ של אמנים שבעבודתם מסמנים את השינוי בעקבות המפץ הגדול שחוללה הרשת לתחום האמנות.

מתי: פתיחה, חמישי, 4 בינואר, 20:00 (נעילה 10 בפברואר)

מחיר: כניסה חופשית

עבודתו של ארז אוזן

 

ירושלים

טיש בשבט

בבית אבי חי יתקיים "טיש בשבט" בסימן ט"ו בשבט - עריכת שולחן סעודה ובו אוכל ושתייה המוגשים כמיטב המסורת, ובהשתתפות חכם דוד מנחם, הזמרת נטע אלקיים והעיתונאי דב אלבוים, שישירו, יקראו וידונו יחד עם קהל המשתתפים בנושאי טבע, שבת והתחדשות האדם.

מתי: שישי, 26 בינואר

מחיר: הכניסה והסעודה ללא תשלום

לפרטים: על בסיס מקום פנוי בהזמנה מראש באתר הבית

צילום: דנה בר סימן טוב

 

בין אור לחושך

מוזיאון המדע בירושלים מקיים פעילויות חורף לכל המשפחה בהשראת התערוכה לה-לה-לד העוסקת באור. סיור בתערוכות, סדנאות בנייה בנושא חרקים מדליקים ודבורים, הדגמה מדעית "על האש" סרט טבע בתלת ממד "מעוף השמים".

מתי: במהלך החודשים ינואר-מרס

מחיר: בתשלום (עד גיל 5 חינם)

לפרטים: 02-6544888 , www.mada.org.il

 

סנדרסון במערה

במערת צדקיהו תתקיים הופעתו של האמן והמוזיקאי דני סנדרסון המשלב סטנד–אפ ורוקנרול. מופע אנרגטי עם מיטב הלהיטים מכל הזמנים מהרפרטואר האישי, כוורת, גזוז ודודה. סנדרסון מארח את אפרים שמיר ולצדו הרכב נגנים. שאטלים ללא תשלום ייצאו מחניון מתחם התחנה הראשונה 20:15-19:30 (חניה ללא תשלום החל מהשעה 19:00) וחזרה בתום המופע. משך המופע כשעתיים. מומלץ להקדים ולסייר במערה.

מתי: חמישי, 11 בינואר, 21:00

מחיר: 70 שקל (כרטיס ירושלמי 55 שקל)

לפרטים: 6226*, www.bimot.co.il

צילום: רונית סבירסקי

 

מחווה לחיים גורי

בית הקונפדרציה בירושלים פותח בינואר 2018 סדרה חדשה, "סנהדרין של שירה", המוקדשת למשוררים שעיצבו את פני השירה העברית במהלך 70 שנות קיומה של המדינה. המופע הפותח יוקדש לחיים גורי, משורר, סופר, פזמונאי, עיתונאי ויוצר קולנוע. בהשתתפות פרופ' דן מירון, המשוררת אגי משעול, המשורר, המחזאי והאדריכל תמיר גרינברג והמשורר יונדב קפלון. ערן צור ישיר וינגן משיריו של גורי.

מתי: שלישי, 16 בינואר, 20:30

מחיר: 20 שקל

לפרטים: 02-6237000

Haim Guri צילום ורדי כהנא

 

סיפור מההפטרה

בית אבי חי ומוזיאון ישראל מתחילים השבוע בסדרה חדשה הנקראת "סיפור מההפטרה" שתתקיים במוזיאון. מדי יום שישי פרופסור אביגדור שנאן ואורחיו יפגשו עם אחד מאוצרי המוזיאון לשיחה מעט אחרת על הפטרת השבוע. השיחות ישולבו עם הנושאים האמנותיים השונים. בין האורחים: פרופ' רוחמה וייס, פרופ' דליה מרקס, ד"ר אמיתי מנדלסון, ד"ר אדלפו רוטמן ואחרים. המפגשים יתקיימו מדי יום שישי בשעה 11:00 במוזאון ישראל – כל פעם באגף ובתערוכה אחרת המתקיימת במוזיאון.

מתי: שישי, 5 בינואר, 11:00

מחיר: כלול במחיר הכניסה למוזיאון

לפרטים: בהזמנה מראש

 

הארכיון של אגי משעול

לפני כארבעה חודשים המשוררת אגי משעול הפקידה את ארכיונה האישי בספרייה הלאומית. לרגל קליטת הארכיון, יתקיים בספרייה אירוע בהשתתפותה תחת הכותרת "לגהור על המילים עד שיהפכו לדלת". ישתתפו רענן קולקה, מירלה משה אלבו ושירי לב ארי. את הערב ילווה מוזיקאלית ההרכב "שפת אם".

מתי: שלישי, 9 בינואר, 20:00

מחיר: כניסה חופשית

 

לבטל את האפוקליפסה.

פסטיבל אוטופיה לסרטי המדע הבדיוני יתקיים בסינמטק ירושלים ומציג סרטי מדע בדיוני, פנטזיה ואימה מכל העולם. בנוסף, כנסים, פגישות וסדנאות, המשתמשים ביצירה הז'אנרית כבסיס לדיון בסוגיות של טכנולוגיה, מדע וחברה. השנה, בצל הרוחות האפוקליפטיות המנשבות בעולם וכן מאבקי ההישרדות של הפסטיבל עצמו נבחר השם "לבטל את האפוקליפסה!".

מתי: ינואר

מחיר: בתשלום

 

האופרות של מנוטי

בבית מזי"א יעלו האופרות "הקוגרית והגנב" ו"המדיום" מאת מנוטי, על ידי המחלקה הווקאלית באקדמיה למוסיקה למחול בירושלים, בניצוחו וניהולו המוסיקלי של יובל צורן ובבימויה של שירית לי-וייס. האופרות מועלות בירושלים ערב יציאת הזמרים להצגתן בפסטיבל אופרה בינלאומי בבודפשט. האופרות יבוצעו בליווי פסנתר בנגינת יורי ברנר. 11.1, 13.1, 14.1 – בית מזי"א, ירושלים

מתי: חמישי, מוצ"ש, ראשון, 11, 12, 14 בינואר

מחיר: כניסה חופשית (בהזמנת מקומות מראש)

צילום: יח"צ

 

דרום

מפתחים חקלאות

בתחנת יאיר, מו"פ ערבה תיכונה וצפונית תתקיים התערוכה החקלאית הגדולה שמציגה פיתוחים מתקדמים בחקלאות. פרחים צבעוניים ועמידים שגדלים בערבה, זנים של ירקות ופירות, לצד שכלולים ופיתוחים טכנולוגים חדשים בתחום החקלאות, המים, איכות הסביבה וחשמל סולרי. כ-200 חברות מהארץ והעולם, יציגו את מגוון פיתוחים טכנולוגיים. אטרקציות לכל המשפחה, פעילויות תיירותיות וחקלאיות, קטיף עצמי של ירקות, תערוכה חקלאית, זני ירקות חדשים, מיני דגים ואלמוגים, שוק איכרים ודוכני מזון.

מתי: רביעי-שישי, 31 בינואר-2 בפברואר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 08-6581083, www.aravaopenday.co.il

טיולי תומקאר בערבה צילום: דימה שבצנקו

 

הנעליים של גולדה

לציון 39 שנים למותה של ראשת מהממשלה הרביעית, גולדה מאיר, האמנית דליה מטמון יצרה מיצג אמנותי העשוי מ-800 נעלי גולדה. המיצג יוצב במסגרת התערוכה החקלאית בתחנת "יאיר" בחצבה.

מתי: 31 בינואר – 2 בפברואר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 08-6581083

יצירתה של דליה מטמון צילום: יח"צ

 

מוזאון הפופ-אפ הראשון בישראל

"זומו", מוזאון הפופ-אפ הנייד הראשון בישראל, ייפתח בירוחם. הוא עתיד לנדוד ברחבי הארץ ולהנגיש את האמנות לציבור. הוא יורכב מחלל מרכזי ענק בדרך כלל נטוש, שיוצבו בו מכולות ניידות. התערוכה הראשונה תתקיים בבית הספר הנטוש שושנת יעקב בירוחם. תוצג בו תערוכת אמנות עכשווית שמורכבת מעבודות קיימות ומעבודות שיוצרים במיוחד עבור זומו בשיתוף פעולה אמנים מובילים והקהילה המקומית.

מתי: 26 בדצמבר - 25 בינואר, שני-חמישי, 15:00-08:00 ופעילות חברתית אחר הצהרים ובערב

מחיר: כניסה חופשית

Dana levi, Disengament

 

פסטיבל מוסיקה קאמרית

מלון דן אילת יארח את פסטיבל אילת הבינלאומי למוסיקה קאמרית, המתקיים זו השנה ה-13. בנוסף, מלון דן פנורמה אילת יארח כיתות אמן במסגרת הפסטיבל.

מתי: 10-7 בפברואר 2018

מחיר: בתשלום

 

בעקבות אנשי העבר

סיור מודרך עם החברה להגנת הטבע בעקבות תושבי העבר במדבר. סיפורה של הבאר העמוקה מחוץ לחומת באר שבע העתיקה והמזבח הסמוך, "העיר האבודה" ליד שדה בוקר, משמעות הציורים הרבים על הסלעים הכהים בהר מחיה ושיטת אגירת מי השיטפונות בנחל צין. המסלול בין תל באר-שבע לעבדת, בשילוב פריחת חורף מדברית. דרגת קושי: קלה-בינונית לאורך כ-4 קילומטרים. לבני 18 ומעלה.

מתי: שבת, 13 בינואר, 16:30-7:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

רכיבת שטח אתגרית

'סובב ערבה', אירוע רכיבת השטח האתגרית, יתקיים זו השנה הרביעית ברציפות. יוזנקו מגוון מסלולי רכיבה בדרגות קושי ואורך משתנים ומתאים לקבוצות רכיבה, משפחות, מקצוענים וחובבים. מקצה של 63 ק"מ לרוכבים מנוסים, מקצה של 35 ק"מ לרוכבי שטח ברמת קושי בינונית, מקצה 20 ק"מ לרוכבים בדרגת קושי קלה ומקצה של 8 ק"מ הנחשב למסלול העממי ומיועד גם לילדים.

מתי: שבת, 13 בינואר 2018

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5711575

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

יומן אירועים - עדכון יומי של אירועים בכל רחבי הארץ |  גולן ואצבע הגליל |  גליל עליון |  גליל מערבי |  גליל תחתון |  כנרת ועמק הירדן |  עמקים וגלבוע |  חיפה והכרמל |  מישור החוף |  רמות מנשה והשרון |  תל אביב |  הרי יהודה |  ירושלים |  שפלת יהודה |  ים המלח |  מדבר יהודה |  צפון הנגב ולכיש |  מצפה רמון |  ערבה ואילת |  לינה ואוכל - גולן וגליל |  לינה ואוכל - עמקים |  לינה ואוכל - מרכז |  לינה ואוכל - תל אביב |  לינה ואוכל - חיפה |  לינה ואוכל - דרום |  לינה ואוכל - ירושלים |  אירופה |  אסיה |  אפריקה |  אמריקה |  ניו זילנד, אוסטרליה והפסיפיק |  צילומי שפים מפורסמים |  צילומי צימרים |  צילומי מסעדות ביתיות |  צילומי מחלבות בוטיק |  צילומי מסעדות ויקבים |  צילומי בתי בד |  צילומי אירוח ביתי |  צילומי שפים פרטיים |  צילומי אתרים בדרום הארץ |  צילומי אתרים בערים הגדולות |  ארכיון האתר |  הצגות ומופעים |  פסטיבל הבתולה במקסיקו |  מאה שנים של קפה ברחוב ביאליק 2 |  סיור ברמות מנשה בין גבעות ירוקות ויער אלונים באתרים הפחות מוכרים |  אטרקציות חג שבועות 2020 בגולן  | 
|
|
|
|