אירועים, פעילויות , פסטיבלים וטיולים בארץ בין התאריכים 13-2 באוקטובר 2018

אחרי החגים מתחדש הכל, סיורים בטבע הסתווי בגליל, נדידת ציפורים במעגן מיכאל, הצגות לילדים במדיטק חולון, מחווה לפרנק סינטרה בתל אביב, פרויקט מחול בסוזן דלל, אוקטובר-פסט בתל אביב, פסטיבל העוּד בירושלים, פסטיבל מחול בחוצות ירושלים, פסטיבל צילומי טבע בערבה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

ציפורים ובריכות דגים

סיור צפרות מודרך עם מרכז הצפרות במעגן מיכאל בין בריכות הדגים בעקבות נדידת הציפורים. במהלך הסיור היכרות עם מיני עופות מים וביצה כגון ברווזים, אנפות, חסידות, שחפים, שקנאים ושלדגים. מסלול הליכה בין הבריכות עד שפת הים.

מתי: שבת, 20 באוקטובר, 13:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: רונית סבירסקי

 

בין בית ג'אן למירון למטיבי לכת

טיול מודרך למטיבי לכת עם החברה להגנת הטבע במסלול שעובר בגובה של קרוב לאלף מטרים מעל פני הים. הליכה בחורש ים תיכוני מפותח ונוף גלילי. מבית ג'אן ירידה למעיין עין גרנה ועליה בין העצים בחלקו הפחות מוכר של נחל כזיב עד ראש הנחל. המשך בדרך נופית אל פינת החמד עין זבד וירידה בנחל מירון עליון עד למושב מירון. מיועד למיטיבי לכת, כולל עליות וירידות ברמה בינונית פלוס. אורך המסלול כ-12 קילומטרים.

מתי: שבת, 13 באוקטובר

מחיר: בתשלום (מיועד מגיל 18 ומעלה)

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

מוזיקה קאמרית בקהילה

פסטיבל מוזתיקה הבינלאומי ה-5 למוסיקה קאמרית בקהילה, יפתח בקונצרט לקהל הרחב במלון סנט גבריאל בנצרת. בפסטיבל משתתפים 11 מוזיקאים, מתוכם 3 מורים בינלאומיים ו-8 נגנים צעירים מצטיינים. השנה יתקיימו במסגרת הפסטיבל 24 קונצרטים מול קהילות מיוחדות במוסדות שונים ו-3 קונצרטים לקהל הרחב.

מתי: 20-11 באוקטובר, קונצרט פתיחה, שלישי, 16 באוקטובר, 19:00

מחיר: כניסה חופשית

 

פסטיבל של דו קיום

המרכז לתיאטרון עכו מקיים זו השנה ה-17 את פסטיבל מסרחיד, שמסמל את דו הקיום בעיר. בין ההצגות שיעלו: נשיקת הגאולה – מקלט לפליטים סורים, בית קפה זעתרה – סאטירה חברתית, שומר בית הקברות, המופע האחרון – דיכוי תחת משטרים קפיטליסטיים, מזל טוב ליולדת – מקומה של האשה בחברה המודרנית ויומנו של מורה.

מתי: שבת-שלישי, 9-2 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-9400333

מתוך המחזה חתונה דמיונית צילום: יח"צ

 

איך לקום מכסא

תיאטרון חיפה מעלה את המחזה "איך לקום מכסא" שעוסק בהוראות הפעלה הניתנים לכל דבר ביוטיוב. המחזה מנסה ליצור הוראות הפעלה חדשות לפעולות בסיסיות: איך לטפס במדרגות, איך לשיר, איך מתחילים לבכות? ההצגה מורכבת כולה מטקסטים של הוראות הפעלה דוקומנטריים שנאספו בתהליך מחקר של השחקנים והיוצרים, בהשראת טקסטים של הסופר הארגנטינאי חוליו קורטאסר.

מתי: רביעי-שבת, 6-3 באוקטובר

מחיר: בתשלום

צילום: רדי רובינשטיין

 

בגולן בעקבות אלי כהן

סיור מודרך בעקבות אלי כהן, האיש שלנו בסוריה, שביקר פעמים רבות בליווי אנשי צבא וצמרת הממשל הסורי ברמת הגולן. מורה הדרך גיל ברנר חקר לעומק את סיפורו ואת המקומות בהם פעל ברמה, סייר בהם עם נדיה אלמנתו של אלי והציב פסלי בזלת לזכרו בנקודות מפתח בגולן. מסלול הסיור מחמת גדר דרך מבוא חמה עד תצפית קוניטרה, תצפית על הכנרת מנקודת המבט של אלי כהן והסורים, ביקור באתר בו שכנה המפקדה הסורית ותצפית לעבר סוריה.

מתי: שישי, 12 באוקטובר, 12:00-09:00

מחיר: בתשלום (מיועד מגיל 18 ומעלה)

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

פסטיבל יין בסקוטי

"פסטיבל היין הראשון בכנרת" יתקיים בבר היין "סנט אורבן" במלון הסקוטי בטבריה בהשתתפות 7 יקבים מובילים ביניהם: יקב מאיה, יקב טוליפ, יקב וויתקין, יקב דלתון. הפסטיבל יתקיים על מדשאות המלון עם פינות ישיבה. כוס יין קריסטל שתינתן מתנה תשמש לטעימות ובנוסף, עמדות דגים טריים, בשרים, גבינות, פיצות נפוליטניות, גלידות על בסיס אלכוהול. Dj Or Gido - עם "פליי ליסט" סוחף וקצבי.

מתי: שישי, 5 באוקטובר, 18:00-12:00

מחיר: 140-100 שקל

לפרטים: בהרשמה מוקדמת באתר

צילום: יח"צ

 

ממרומי הכרמל עד מרגלותיו

סיור מודרך ממרום הכרמל אל מרגלותיו. תצפיות, מערות טבעיות, היסטוריה מהאדם הקדמון עד "מצדה בכרמל". מחורבת רקית דרך שביל נופי אל מערת ישח וירידה בשביל תלול אל חניון רכס אצבע. עליה אל מערת אצבע וביקור בה עם פנסים. עליה לראש רכס אצבע לתצפית וירידה לעין הוד. המשך דרומה עם עליות וירידות מתונות הגעה לנחל מערות וסיום ביער עופר.

מתי: שבת, 20 באוקטובר, 16:30-06:00

מחיר: בתשלום (מיועד לגיל 18 ומעלה)

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

עבודות שצריך לפענח

גלריה גרנד ART לאמנות עכשווית פותחת את התערוכה של האמנית אביבית בלס ברנס 'קיר תחקירי'. חקר סמלים ודימויים דומיננטיים בעבודות של אביבית בלס ברנס בעבר ובהווה הדורשים פענוח.

מתי: פתיחה, חמישי, 11 באוקטובר, 19:00 (נעילה 31 בדצמבר 2018)

מחיר: כניסה חופשית

 

מרכז

בעקבות הדורסים הנודדים

המרכז הישראלי לצפרות יקיים סיור בדגש על נדידת עיט החורש ודורסים נוספים. תחילתו ביער בן שמן בצפייה בהתרוממות העיטים מלינת הלילה להמשך הנדידה. לאחר מכן ביקור באתרים מושכי ציפורים באזור שפלת יהודה וצפייה בנודדי סתיו נוספים, ציפורי שיר ועופות מים. בהדרכת מור מגן.

מתי: שישי, 5 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: אמיר בן דב

 

שדה 21

להקת מחול בת-שבע מעלה בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה את המופע "שדה21" יצירתו של הכוראוגרף אוהד נהרין בביצוע רקדני אנסמבל בת-שבע – הלהקה הצעירה. העבודה מוקדשת לנועה אשכול ז"ל, יוצרת שיטת הריקוד וכתב התנועה אשכול-וכמן.

מתי: שישי, שבת, 6-5 באוקטובר

מחיר: 160-125 שקל

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115

צילום: גדי דגון

 

סיור שבת משפחתי

סיור מודרך עם החברה להגנת הטבע בתל צפית - היא "גת" הפלישתית. עליה לראש התל לתצפית על מישור החוף השפלה וההר. סיפורם של הפלישתים ותרבותם, צפייה בשרידי מצודה צלבנית, שרידיה של מערכת מצור קדומה ושלל מערות בהן מקננים "קאקים" (סוג של עורב). מסלול מעגלי סביב התל ומשם ליער חרובית לפעילות יצירה, פיקניק והכרות עם הפארק המונגש. שעות פעילות: 10:00-14:00

מתי: שבת, 13 באוקטובר, 14:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

יער חרובית המונגש צילום: רונית סבירסקי

 

"הישראלי הנודד" למען הקהילה

עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה ואומני המופע החוויתי 'הישראלי הנודד' מקיימים אתכם לערב מיוחד באתר ההנצחה לחללי בית ליד (כ-300 מטר מצומת בית ליד). הערב יוקדש להעלאת המודעות למחלת הטרשת הנפוצה ויכלול התכנסות וכיבוד (19:00), סיור מודרך במקום עם נציגי עמותת אתר ההנצחה לחללי בית ליד (20:00), מופע חוויתי הכולל הצגה וקטעי מוסיקה ושירה הקרוי 'הישראלי הנודד'.

מתי: שני, 15 באוקטובר, 19:00

מחיר: מחיר כרטיס סמלי 40 שקל (המכירה במקום)

מופע הישראלי הנודד צילום: דנית סיגלר

 

הצגות לילדים אחרי החגים

מדיטק חולון מעלה הצגות לכל המשפחה המבוססות על חברים וכוחה של חברות ביניהן: "נשיקה בכיס", "ילדי בית העץ", "השחר של גאיה" ואחרות.

מתי: במהלך חודש אוקטובר

מחיר: 75-55 שקל

לפרטים: 1800-20-29-30

מתוך ההצגה השחר של גאיה צילום: לירן לוי

 

האנסמבל הקולי ו"פיוטים"

קונצרט ראשון לעונה החדשה בסדרה "החוויה הקולית" של האנסמבל הקולי הישראלי, החוגג השנה את שנת ה-25 להיווסדו "פיוטים" יתקיים במשכן העירוני למוסיקה ואמנויות רעננה. בקונצרט "פיוטים" מארח האנסמבל הקולי הישראלי את הזמרת והיוצרת מורין נהדר.

מתי: חמישי, 25 באוקטובר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 077-201-9573

 

חוט אריאדנה

הגלריה לאמנות ברמות מנשה מציגה מיצב תלוי של האמנית ורדה יתום "חוט אריאדנה". יתום, המוכרת כפסלת קרמיקה, מציגה אובייקטים מחומרים שונים ובלתי צפויים, שזורים ברצף לאורך קירות הגלריה כחוט אריאדנה המיתולוגי, שכל ייעודו הוא להוביל אל פתח המבוך, אל הפיענוח הנכסף.

מתי: פתיחה, שבת, 13 באוקטובר, 12:00 (נעילה 1 בדצמבר 2018)

מחיר: כניסה חופשית

מיצב האמנית ורדה יתום

 

תל אביב

סינטרה וחברים מלונדון

המופע "סינטרה וחברים" מגיע לישראל ויתקיים בהיכל התרבות. מופע מחווה שהופק לרגל 100 שנה להולדתו של פרנק סינטרה, שנחשב לאחד מגדולי הזמרים של המאה ה-20. הוא מגיע לראשונה לישראל מבימת LONDON'S WESTEND וכולל את להיטיו הקלאסים של סינטרה בכיכובו של סטפאן טריפיט לצד מארק אדאמס (בתפקיד דין מרטין) וג'ורג' לונג (בתפקיד סמי דייויס). הם מופיעים בליווי תזמורת חיה עם הלהיטים הגדולים של סינטרה, דין מרטין וסמי דייויס ג'וניור.

מתי: שלישי, 23 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 8780*

צילום: יח"צ

 

בוריס אייפמן עם צ'ייקובסקי והמלט

להקת הבלט של בוריס אייפמן תעלה בבית האופרה שני מופעים. שתי יצירות בגרסאות מודרניות חדשות, שלושה מופעים של "צ'ייקובסקי, בעד ונגד" וארבעה מופעים של "המלט הרוסי". זהו ביקורה ה-14 של הלהקה בארץ מאז 1999. ערב של בלט המספר סיפור עלילה דרמטית, עם כוראוגרפיה עשירה ורקדנים מוכשרים.

מתי: 24-22 באוקטובר (צ'ייקובסקי), 27-25 באוקטובר (המלט הרוסי)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: ото - Майкл Кури

 

פותחת את עונת המחול

להקתה של פינה באוש Tanztheater Wuppertal פותחת את עונת המחול בבית האופרה עם היצירה "מזורקה פוגו". באוש הרכיבה פסקול מיוחד המלווה את היצירה משירי פאדו בביצוע מי שנחשבת למלכת הזמר הפורטוגלי אמיליה רודריגז, סמבה ברזילאית ובוסה נובה, מוזיקת ג'אז מאת דיוק אלינגטון ובן וובסטר עם הזמרת ליסה אקדל, ומוזיקה קלאסית בביצוע רביעיית בלנסקו והכנר גדעון קרמר.

מתי: חמישי-ראשון, 7-4 באוקטובר (ארבעה מופעים)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

פינה באוש צילום: יח"צ

 

חליל הקסמים לילדים בהפקה חדשה

הפקה חדשה של האופרה הישראלית "חליל הקסמים" תעלה בבית האופרה. יצירת המופת של מוצרט בהפקת ענק המיועדת לילדים ולכל המשפחה. תרגום לעברית של אהוד מנור, בבימויה של שירית לי וייס ובהשתתפותם של סולני האופרה הישראלית, רקדנים והתזמורת הקאמרית הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר.

מתי: רביעי-חמישי, 18-17 באוקטובר, 17:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

סקיצה באדיבות האופרה הישראלית

 

הבלט "כנר על הגג"

להקת בלט ירושלים חוגגת עשור להקמתה בבכורה עולמית של "כנר על הגג" על פי "טוביה החולב" מאת שלום עליכם בסוזן דלל במסגרת פסטיבל "תל אביב דאנס". במופע החדש "כנר על הגג" מאת הכוראוגרף איגור מנשיקוב, הכנר אינו רק מטאפורה, אלא אחת הדמויות המרכזיות. הבלט החדש מתרכז ב-13 דמויות מהסיפור המקורי. הסגנון הוא ניאו-קלאסי לצלילי המלחינים היהודים המפורסמים ג'ורג' גרשווין, לאונרד ברנשטיין ואלפרד שניטקה, בשילוב קטעי פסקול מהסרט "כנר על הגג".

מתי: רביעי, 17 באוקטובר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

צילום: לאוניד חרומצנקו

 

עיר הביון העברית הראשונה

סיור מודרך בעקבות עיר הביון העברית הראשונה. הסודות הכמוסים ביותר (שהיום ניתן לדבר על חלקם) בעקבות לוחמיו הראשונים של המוסד ופעילותם בתל-אביב. מסע אל שורשיה הנסתרים של "החבצלת" עם דמויותיהם של מניחי היסודות לעולם הסוד והסתר. בהליכה קלה בין בית החברה להגנת הטבע, בית הדר ורחוב אלנבי.

מתי: שישי, 19 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

חברים מהעולם

תיאטרון הסימטה מארח את תיאטרון מלנקי עם "חברים גדולים של תיאטרון קטן". תיאטרון מלנקי מעלה קלאסיקות ספרותיות ובימתיות בפרשנות ישראלית, מחודשת ועכשווית. פסטיבל "חברים גדולים של תיאטרון קטן" מנגיש לקהל הישראלי הצגות איכות מרחבי העולם. ההצגות יתקיימו בתיאטרון הסמטה ובתיאטרון מלנקי.

מתי: 10-6 באוקטובר

מחיר: 80-60 שקל

לפרטים: 3221*

המלט צילום: יח"צ

 

פרויקט 48 מחול

במסגרת "בת-שבע מארחת" יערך השנה "פרויקט 48 מחול" במרכז סוזן דלל במהדורתו השישית. מרתון בזק במחול, בו יוגרלו צוותים אמנותיים של כוראוגרפים, יוצרים שונים ורקדנים, אשר יחד יעלו על הבמה מופעי בכורה של יצירות מחול ב-24 שעות בלבד, בשני סבבים שונים בניהולה של הכוראוגרפית דנה רוטנברג. את התהליכים ילווה הצלם אסקף אברהם אשר יציג מדי ערב לפני המופע תערוכת-בזק מתוך היממה האחרונה.

מתי: חמישי, שישי, 12-11 באוקטובר

מחיר: 80 שקל

לפרטים: batsheva.co.il

צילום: אסקף אברהם

 

ממותות

להקת המחול בת שבע מעלה את המופע ממותות במרכז סוזן דלל. יצירתו של הכוראוגרף אוהד נהרין בביצוע 9 מרקדני הלהקה שכולל קטע בעירום מלא.

מתי: 6-3 באוקטובר (בתאריכים נבחרים)

מחיר: 160-125

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115

צילום: גדי דגון

 

אוקטוברפסט בסגנון הבאוורי

חגיגת אוקטוברפסט בווארית באברהם הוסטל ת"א. יתקיימו תחרות שתייה מסורתית, תוגש בירת פאוולנר המיוצרת במיוחד לאוקטוברפסט ונקניקיות בראטוורסט. מוזיקה באוהלים על הסגנון הבאוורי, משחקי ותחרויות שתייה.

מתי: מוצאי שבת, 6 באוקטובר, החל מ-18:00

מחיר: כניסה חופשית

 

גדולי האמנים האירופאים

מוזיאון תל אביב לאמנות מציג לראשונה בישראל חמישים יצירות מופת מאוסף מוזיאון פילדלפיה לאמנות, בעקבות חשיפתן במוזיאון פאלאצו ריאלה שבמילאנו. התערוכה תחשוף בפני הקהל הישראלי יצירות נדירות של האמנים האירופאים המובילים והמשפיעים ביותר אשר פעלו במהלך המאה ה-19 וה-20, ביניהם פיסארו, מאנה, דגה, סזאן, מונה, רנואר, גוגן, ואן גוך, קנדינסקי, בונארד, מאטיס, ברנקוזי, קליי, פיקאסו, ודאלי.

מתי: פתיחה, שישי, 12 באוקטובר (נעילה 2 בפברואר 2019)

מחיר: בתשלום

 

אוקטוברפסט ובירה חופשית

הבר הלונדוני lager & ale בשרונה מצייין את פסטיבל הבירה העולמי עם בירות על חשבון הבית ודיג'יי אורח מידי ערב. בירה ללא חיוב מתוך מבחר של 15 בירות מהחבית במתחם עם שולחנות וספסלי עץ.

מתי: 22 בספטמבר - 7 באוקטובר, 14:00 – 15:00 ו 20:00 – 21:00.

מחיר: כניסה חופשית

lager&ale צילום: אנטולי מיכאלו

 

ירושלים

החלוצים והעשירים

סיור עם החברה להגנת הטבע בעקבות בתים, אנשים וחלומות ברחביה ובטלביה. טלביה על בתיה המפוארים שיופיים ורחביה, השכונה הירוקה עליה נכתב "דוקטור מול דוקטור גר". סיפורים וחלומות של חלוצים לצד יציאת עשירי העיר מהחומות והאריסטוקרטיה של הלבנט. ביקור בבית לוי אשכול והיכרות עם דמותו ואת חוש ההומור שלו.

מתי: שישי, 5 באוקטובר

מחיר: בתשלום (מיועד לבני 18 ומעלה)

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

פסטיבל העוּד הבינלאומי

פסטיבל העוּד הבינלאומי ה-19 בירושלים ייפתח בבית הקונפדרציה במופע מיוחד של היוצר והמלחין היווני סטאברוס קסרחקוס, מלחין שירי הסרט המיתולוגי "רמבטיקו". המופע של קסרחקוס יציין 35 שנה לצאתו של הסרט ויציג את כל שירי הסרט אשר זכו לפרשנויות רבות של זמרי יוון, בהם יורגוס דלארס, חאריס אלקסיו ודימיטרה גלאני, לצד גרסאות עבריות של אריק איינשטיין ושל יהודה פוליקר.

מתי: 17-8 בנובמבר

מחיר: 290-60 שקל

לפרטים: 6226*, 02-6237000

קסרחקוס xarchakos צילום: ליאניס גליקאס giannis glikas

 

פסטיבל מחול מיפו עד אגריפס

פסטיבל מחול מיפו עד אגריפס של קבוצת ק.ט.מ.ו.ן יתקיים בשוק מחנה יהודה ובבית אליאנס בירושלים. לראשונה, מארח גם כוראוגרפים אורחים מהעולם. בחלק הראשון - יתקיימו 30 מופעים בבארים ברחבי שוק מחנה יהודה והקהל יעבור בין המופעים. בחלק השני - יתקיימו בפטיו הפתוח בבית אליאנס 5 מופעים אורחים של כוראוגרפים מקנדה, ארה״ב ובלגיה. במהלך כל שלושת הימים יתקיימו בבית אליאנס סדנאות אמן, פאנלים, שיעורים ושיחות מונחות, כולן בנושא של הקשר המיוחד בין גוף למקום.

מתי: ראשון-חמישי, 11-7 באוקטובר

מחיר: שוק מחנה יהודה כניסה חופשית, בית אליאנס בתשלום

לפרטים: catamon.com/

רקדנית ראנד טהה צילום: מיכל מזוז

 

3 תערוכות חדשות

שלוש תערוכות חדשות יפתחו בגלריות בית הספר הרב תחומי מוסררה. הגלריה החברתית מציינת 50 שנים למחאות החברתיות בעולם בתערוכה "1968" שאוצר איל בן דב. הגלריה החדשה תציג תערוכת איור ואנימציה - "המרווח", שאוצרת ורד גנשרוא, ובגלריה ע"ש דרפלר תעלה התערוכה "במעלה הגן", שאוצרת אורית ישי, המציגה עבודות של אמנים המתכתבים עם יצירתו של מורל דרפלר ז"ל.

מתי: פתיחה, שישי, 12 באוקטובר, 11:00 (נעילה 12 בדצמבר)

מחיר: כניסה חופשית

עבודתו של מרסלו ברודסקי 1968 פריז

 

מקבת בספוקן וורד

תיאטרון האינקובטור יעלה בבית מזי"א עיבוד ספוקן וורד (שירה מדוברת/ שירת רחוב) על פי ובעקבות המחזה המפורסם של ויליאם שייקספיר, המגולל את סיפורו של מקבת - גיבור מלחמה סקוטי שרוצח את המלך והופך לשליט אכזרי. ההצגה מבוצעת על ידי שישה שחקנים/יוצרים שגם תרגמו ועיבדו את המחזה לכדי יצירה מוזיקלית, בהשראת סרטי אימה ובהשראת סגנון הספוקן וורד.

מתי: חמישי, 11 באוקטובר

מחיר: 70 שקל

לפרטים: *9066

 

דרום

בעקבות הבז השחור

מרכז הצפרות הישראלי יקיים סיור המתמקד באחד הדורסים המעניינים והמסתוריים בישראל, הבז השחור. הסיור יכלול תצפית בבזים שחורים המקננים במדבר יהודה ובדרום ים המלח. לאחר מכן תצפית בנודדי סתיו וציפורי מדבר באזור מאגר חימר וגופי מים נוספים. בהדרכת מידד גורן.

מתי: חמישי, 4 באוקטובר, 19:00-16:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: אבי מאיר

 

פסטיבל צילומי טבע בערבה

פסטיבל פלאנט ערבה PLANET ARAVA - פסטיבל בינלאומי לצילומי טבע יתקיים לראשונה באתרי הערבה השונים. מפגשים בין צלמים בינלאומיים לצלמים מקומיים לשם העשרה והדרכה. במסגרת הפסטיבל יתקיימו הרצאות, כיתות אמן, סדנאות בשטח, צילומי לילה. כחלק מהפסטיבל תערך בין היתר גם תחרות צילום בערבה. בין השופטים: כריס גומרסל (Chris Gomersall) בעל שם עולמי בתחום צילום הטבע, והצלמים הישראלים רועי גליץ, יוסי אשבול ושחר כהן.

מתי: חמישי-שבת, 20-18 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.planetarava.com , 08-6616976

צילום: איציק כהן

 

עולים למצדה

סיור בהדרכת בית ספר שדה עין גדי למצדה השוכנת בראש גוש מבודד במצוק העתקים בגבול מדבר יהודה ובקע ים המלח. עליה בשביל הרץ, שבו השתמשו החיילים הרומאים, הקפת המבצר ותצפית עליו מהגדה הדרומית, מהר אלעזר, שם שכן המחנה השמיני של החיילים הרומים. הסברים על הורדוס הבנאי הגדול והמפואר ועל מצדה כמבנה אסטרטגי. ירידה אל בקע ים המלח דרך מעלה אלעזר.

מתי: שבת, 6 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: דרור נחום

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|