אירועים, פסטיבלים, סיורים, טיולים מודרכים, פעילות משפחתית בתאריכים 13-7 באוקטובר 2018

טיולי סתיו ונדידת הציפורים בצפון, פסטיבל פרינט סקרין בחולון, פסטיבל תמונע בתל אביב, פסטיבל מחול ברחובות ירושלים, הפנינג גדיד התמרים בערבה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

ממרומי הכרמל עד מרגלותיו

סיור מודרך ממרום הכרמל אל מרגלותיו. תצפיות, מערות טבעיות, היסטוריה מהאדם הקדמון עד "מצדה בכרמל". מחורבת רקית דרך שביל נופי אל מערת ישח וירידה בשביל תלול אל חניון רכס אצבע. עליה אל מערת אצבע וביקור בה עם פנסים. עליה לראש רכס אצבע לתצפית וירידה לעין הוד. המשך דרומה עם עליות וירידות מתונות הגעה לנחל מערות וסיום ביער עופר.

מתי: שבת, 20 באוקטובר, 16:30-06:00

מחיר: בתשלום (מיועד לגיל 18 ומעלה)

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

עין הוד צילום: רונית סבירסקי

 

בין בית ג'אן למירון למטיבי לכת

טיול מודרך למטיבי לכת עם החברה להגנת הטבע במסלול שעובר בגובה של קרוב לאלף מטרים מעל פני הים. הליכה בחורש ים תיכוני מפותח ונוף גלילי. מבית ג'אן ירידה למעיין עין גרנה ועליה בין העצים בחלקו הפחות מוכר של נחל כזיב עד ראש הנחל. המשך בדרך נופית אל פינת החמד עין זבד וירידה בנחל מירון עליון עד למושב מירון. מיועד למיטיבי לכת, כולל עליות וירידות ברמה בינונית פלוס. אורך המסלול כ-12 קילומטרים.

מתי: שבת, 13 באוקטובר

מחיר: בתשלום (מיועד מגיל 18 ומעלה)

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

מוזיקה קאמרית בקהילה

פסטיבל מוזתיקה הבינלאומי ה-5 למוסיקה קאמרית בקהילה, יפתח בקונצרט לקהל הרחב במלון סנט גבריאל בנצרת. בפסטיבל משתתפים 11 מוזיקאים, מתוכם 3 מורים בינלאומיים ו-8 נגנים צעירים מצטיינים. השנה יתקיימו במסגרת הפסטיבל 24 קונצרטים מול קהילות מיוחדות במוסדות שונים ו-3 קונצרטים לקהל הרחב.

מתי: 20-11 באוקטובר, קונצרט פתיחה, שלישי, 16 באוקטובר, 19:00

מחיר: כניסה חופשית

 

בגולן בעקבות אלי כהן

סיור מודרך בעקבות אלי כהן, האיש שלנו בסוריה, שביקר פעמים רבות בליווי אנשי צבא וצמרת הממשל הסורי ברמת הגולן. מורה הדרך גיל ברנר חקר לעומק את סיפורו ואת המקומות בהם פעל ברמה, סייר בהם עם נדיה אלמנתו של אלי והציב פסלי בזלת לזכרו בנקודות מפתח בגולן. מסלול הסיור מחמת גדר דרך מבוא חמה עד תצפית קוניטרה, תצפית על הכנרת מנקודת המבט של אלי כהן והסורים, ביקור באתר בו שכנה המפקדה הסורית ותצפית לעבר סוריה.

מתי: שישי, 12 באוקטובר, 12:00-09:00

מחיר: בתשלום (מיועד מגיל 18 ומעלה)

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

ציפורים ובריכות דגים

סיור צפרות מודרך עם מרכז הצפרות במעגן מיכאל בין בריכות הדגים בעקבות נדידת הציפורים. במהלך הסיור היכרות עם מיני עופות מים וביצה כגון ברווזים, אנפות, חסידות, שחפים, שקנאים ושלדגים. מסלול הליכה בין הבריכות עד שפת הים.

מתי: שבת, 20 באוקטובר, 13:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: רונית סבירסקי

 

עבודות שצריך לפענח

גלריה גרנד ART לאמנות עכשווית פותחת את התערוכה של האמנית אביבית בלס ברנס 'קיר תחקירי'. חקר סמלים ודימויים דומיננטיים בעבודות של אביבית בלס ברנס בעבר ובהווה הדורשים פענוח.

מתי: פתיחה, חמישי, 11 באוקטובר, 19:00 (נעילה 31 בדצמבר 2018)

מחיר: כניסה חופשית

 

מרכז

סיור שבת משפחתי

סיור מודרך עם החברה להגנת הטבע בתל צפית - היא "גת" הפלישתית. עליה לראש התל לתצפית על מישור החוף השפלה וההר. סיפורם של הפלישתים ותרבותם, צפייה בשרידי מצודה צלבנית, שרידיה של מערכת מצור קדומה ושלל מערות בהן מקננים "קאקים" (סוג של עורב). מסלול מעגלי סביב התל ומשם ליער חרובית לפעילות יצירה, פיקניק והכרות עם הפארק המונגש. שעות פעילות: 10:00-14:00

מתי: שבת, 13 באוקטובר, 14:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

יער חרובית המונגש צילום: רונית סבירסקי

 

אימת הריק

מוזיאון ינקו דאדא מציג תערוכה חדשה "דחוס", מקבץ תערוכות המנהלות דיאלוג עם המונח "אימת הריק" Horror Vacuai. שלי רויכמן – "פנים חוץ"; יוסי וקסמן – Peep Show – הצצה למסע חייו; שיר מורן – "טעם לוואי"; פצ'יקה רודולף – "תרגיל בייצור מזימות"- אמן אורח מהונגריה במסגרת חילופי אמנים עין הוד-הונגריה וג'וליאן שגרן – שוד במכולת בעין הוד, עבודת וידאו.

מתי: פתיחה, שבת, 20 באוקטובר (נעילה 1 בפברואר 2019ׂׂ)

מחיר: בתשלום

היינו שם תצלום מעובד 2018 צילום: יוסי וקסמן

 

Fake או Make

פסטיבל Print Screen 2018-הפסטיבל הבינלאומי לאמנות ותרבות דיגיטלית שמתקיים במדיטק חולון, יעסוק השנה ביצירה בעולם ה-Fake, בעידן הדיגיטלי מה בין FAKE ל-MAKE? מרחב המדיטק יארח כ-100 אמנים מהארץ והעולם, במופעי פרפורמנס, מופעי סאונד ומוזיקה, תערוכות אינטראקטיביות, סרטים אינטראקטיביים, יריד אמנות אינטרנטית ומופעי חוצות.

מתי: 31 באוקטובר - 3 בנובמבר

מחיר: 80-40 שקל (כניסה לכל ימי הפסטיבל כולל 6 מופעים 250 שקל)

לפרטים: 1800-20-29-30

העולם הוא שלי, The World is Mine

 

שיגעון המוסיקה והנוסטלגיה

תיאטרון חולון מעלה סדרת מופעים חדשה "שיגעון המוסיקה" עם מיטב הלהיטים שכבשו את בימות העולם. מופע הפתיחה "Crazy Love" כולל את הלהיטים הגדולים של שנות השישים, שבוצעו על ידי תום ג'ונס, פרנק סינטרה, פול אנקה, ניל סדקה, אלביס פרסל וקליף ריצ'ארד. בהשתתפות רותי נבון, מוזס סימן טוב, שם-טוב מוראדי, ניר גבע, אנטוני חטואל ולהקת רקדנים ובהנחיית נועם גילאור. המופעים הבאים: "ויוה מקסיקו", "שעת הצוענים ו"סינקו רומנטיקו".

מתי: ראשון, 28 באוקטובר, 20:30

מחיר: 90 שקל

לפרטים: 03-5023001 ובאתר www.hth.co.il

Crazy Love צילום: יח"צ

 

קריקטורות שציירו ילדים בשואה

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון יציג את התערוכה "מיליון וחצי - ילדות בשואה בראי הקומיקס". האוצרת מיכל פז-קלפ מציגה בבכורה עולמית יצירות קומיקס שנוצרו על ידי ילדים בתקופת השואה, יצירות קומיקס מופתיות וידועות, יצירות נדירות וכאלה שלא הוצגו בעבר ומתייחסות לנושא הרגיש של ילדות בשואה.

מתי: פתיחה, 24 באוקטובר (נעילה אפריל 2019)

מחיר: כניסה בתשלום

מישל קישקה (דימוי מוביל לתערוכה)

 

"הישראלי הנודד" למען הקהילה

עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה ואומני המופע החוויתי 'הישראלי הנודד' מקיימים אתכם לערב מיוחד באתר ההנצחה לחללי בית ליד (כ-300 מטר מצומת בית ליד). הערב יוקדש להעלאת המודעות למחלת הטרשת הנפוצה ויכלול התכנסות וכיבוד (19:00), סיור מודרך במקום עם נציגי עמותת אתר ההנצחה לחללי בית ליד (20:00), מופע חוויתי הכולל הצגה וקטעי מוסיקה ושירה הקרוי 'הישראלי הנודד'.

מתי: שני, 15 באוקטובר, 19:00

מחיר: מחיר כרטיס סמלי 40 שקל (המכירה במקום)

מופע הישראלי הנודד צילום: דנית סיגלר

 

הצגות לילדים אחרי החגים

מדיטק חולון מעלה הצגות לכל המשפחה המבוססות על חברים וכוחה של חברות ביניהן: "נשיקה בכיס", "ילדי בית העץ", "השחר של גאיה" ואחרות.

מתי: במהלך חודש אוקטובר

מחיר: 75-55 שקל

לפרטים: 1800-20-29-30

מתוך ההצגה השחר של גאיה צילום: לירן לוי

 

האנסמבל הקולי ו"פיוטים"

קונצרט ראשון לעונה החדשה בסדרה "החוויה הקולית" של האנסמבל הקולי הישראלי, החוגג השנה את שנת ה-25 להיווסדו "פיוטים" יתקיים במשכן העירוני למוסיקה ואמנויות רעננה. בקונצרט "פיוטים" מארח האנסמבל הקולי הישראלי את הזמרת והיוצרת מורין נהדר.

מתי: חמישי, 25 באוקטובר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 077-201-9573

 

חוט אריאדנה

הגלריה לאמנות ברמות מנשה מציגה מיצב תלוי של האמנית ורדה יתום "חוט אריאדנה". יתום, המוכרת כפסלת קרמיקה, מציגה אובייקטים מחומרים שונים ובלתי צפויים, שזורים ברצף לאורך קירות הגלריה כחוט אריאדנה המיתולוגי, שכל ייעודו הוא להוביל אל פתח המבוך, אל הפיענוח הנכסף.

מתי: פתיחה, שבת, 13 באוקטובר, 12:00 (נעילה 1 בדצמבר 2018)

מחיר: כניסה חופשית

מיצב האמנית ורדה יתום

 

תל אביב

בין פרפורמנס לתיאטרון

פסטיבל תמונע 2018 המתקיים בתיאטרון תמונע מתמקד השנה בזירת היצירה המקומית. בכורות של הפקות מקור מאת יוצרים ויוצרות שפועלים בתמונע, הפקה אורחת, פרויקטים מיוחדים לפסטיבל והצצה לתוך תהליך העבודה של אנסמבל תמונע. הפסטיבל השנה מתמקד בתחום שבין הפרפורמנס לתאטרון תוך בדיקת הדופק הקיומי מזוויות מבט שונות. בערב הפתיחה יתארחו שחר מרקוס ונזקט אקיג'י אמני מיצג וידאו.

מתי: 31-25 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

salt dinner Photo: Maya Elran

 

סינטרה וחברים מלונדון

המופע "סינטרה וחברים" מגיע לישראל ויתקיים בהיכל התרבות. מופע מחווה שהופק לרגל 100 שנה להולדתו של פרנק סינטרה, שנחשב לאחד מגדולי הזמרים של המאה ה-20. הוא מגיע לראשונה לישראל מבימת LONDON'S WESTEND וכולל את להיטיו הקלאסים של סינטרה בכיכובו של סטפאן טריפיט לצד מארק אדאמס (בתפקיד דין מרטין) וג'ורג' לונג (בתפקיד סמי דייויס). הם מופיעים בליווי תזמורת חיה עם הלהיטים הגדולים של סינטרה, דין מרטין וסמי דייויס ג'וניור.

מתי: שלישי, 23 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 8780*

צילום: יח"צ

 

בוריס אייפמן עם צ'ייקובסקי והמלט

להקת הבלט של בוריס אייפמן תעלה בבית האופרה שני מופעים. שתי יצירות בגרסאות מודרניות חדשות, שלושה מופעים של "צ'ייקובסקי, בעד ונגד" וארבעה מופעים של "המלט הרוסי". זהו ביקורה ה-14 של הלהקה בארץ מאז 1999. ערב של בלט המספר סיפור עלילה דרמטית, עם כוראוגרפיה עשירה ורקדנים מוכשרים.

מתי: 24-22 באוקטובר (צ'ייקובסקי), 27-25 באוקטובר (המלט הרוסי)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: ото - Майкл Кури

 

חליל הקסמים לילדים בהפקה חדשה

הפקה חדשה של האופרה הישראלית "חליל הקסמים" תעלה בבית האופרה. יצירת המופת של מוצרט בהפקת ענק המיועדת לילדים ולכל המשפחה. תרגום לעברית של אהוד מנור, בבימויה של שירית לי וייס ובהשתתפותם של סולני האופרה הישראלית, רקדנים והתזמורת הקאמרית הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר.

מתי: רביעי-חמישי, 18-17 באוקטובר, 17:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

סקיצה באדיבות האופרה הישראלית

 

הבלט "כנר על הגג"

להקת בלט ירושלים חוגגת עשור להקמתה בבכורה עולמית של "כנר על הגג" על פי "טוביה החולב" מאת שלום עליכם בסוזן דלל במסגרת פסטיבל "תל אביב דאנס". במופע החדש "כנר על הגג" מאת הכוראוגרף איגור מנשיקוב, הכנר אינו רק מטאפורה, אלא אחת הדמויות המרכזיות. הבלט החדש מתרכז ב-13 דמויות מהסיפור המקורי. הסגנון הוא ניאו-קלאסי לצלילי המלחינים היהודים המפורסמים ג'ורג' גרשווין, לאונרד ברנשטיין ואלפרד שניטקה, בשילוב קטעי פסקול מהסרט "כנר על הגג".

מתי: רביעי, 17 באוקטובר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

צילום: לאוניד חרומצנקו

 

אוטוטו זוכה בלוטו

המרכז לתיאטרון עכו בשיתוף תיאטרון הקאמרי מציגים "אוטוטו זוכה בלוטו". הצגת-יחיד חדשה המבוססת על סיפור אמיתי. מאת ובביצועו של רועי הורוביץ, ובעבודת בימוי ראשונה של השחקנית ליא קניג.

מתי: 18 באוקטובר - 21 בינואר

מחיר: 100 שקל

לפרטים: 03-6061900

צילום: שמחה ברביבו

 

עיר הביון העברית הראשונה

סיור מודרך בעקבות עיר הביון העברית הראשונה. הסודות הכמוסים ביותר (שהיום ניתן לדבר על חלקם) בעקבות לוחמיו הראשונים של המוסד ופעילותם בתל-אביב. מסע אל שורשיה הנסתרים של "החבצלת" עם דמויותיהם של מניחי היסודות לעולם הסוד והסתר. בהליכה קלה בין בית החברה להגנת הטבע, בית הדר ורחוב אלנבי.

מתי: שישי, 19 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

חברים מהעולם

תיאטרון הסימטה מארח את תיאטרון מלנקי עם "חברים גדולים של תיאטרון קטן". תיאטרון מלנקי מעלה קלאסיקות ספרותיות ובימתיות בפרשנות ישראלית, מחודשת ועכשווית. פסטיבל "חברים גדולים של תיאטרון קטן" מנגיש לקהל הישראלי הצגות איכות מרחבי העולם. ההצגות יתקיימו בתיאטרון הסמטה ובתיאטרון מלנקי.

מתי: 10-6 באוקטובר

מחיר: 80-60 שקל

לפרטים: 3221*

המלט צילום: יח"צ

 

פרויקט 48 מחול

במסגרת "בת-שבע מארחת" יערך השנה "פרויקט 48 מחול" במרכז סוזן דלל במהדורתו השישית. מרתון בזק במחול, בו יוגרלו צוותים אמנותיים של כוראוגרפים, יוצרים שונים ורקדנים, אשר יחד יעלו על הבמה מופעי בכורה של יצירות מחול ב-24 שעות בלבד, בשני סבבים שונים בניהולה של הכוראוגרפית דנה רוטנברג. את התהליכים ילווה הצלם אסקף אברהם אשר יציג מדי ערב לפני המופע תערוכת-בזק מתוך היממה האחרונה.

מתי: חמישי, שישי, 12-11 באוקטובר

מחיר: 80 שקל

לפרטים: batsheva.co.il

צילום: אסקף אברהם

 

ממותות

להקת המחול בת שבע מעלה את המופע ממותות במרכז סוזן דלל. יצירתו של הכוראוגרף אוהד נהרין בביצוע 9 מרקדני הלהקה שכולל קטע בעירום מלא.

מתי: 6-3 באוקטובר (בתאריכים נבחרים)

מחיר: 160-125

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115

צילום: גדי דגון

 

גדולי האמנים האירופאים

מוזיאון תל אביב לאמנות מציג לראשונה בישראל חמישים יצירות מופת מאוסף מוזיאון פילדלפיה לאמנות, בעקבות חשיפתן במוזיאון פאלאצו ריאלה שבמילאנו. התערוכה תחשוף בפני הקהל הישראלי יצירות נדירות של האמנים האירופאים המובילים והמשפיעים ביותר אשר פעלו במהלך המאה ה-19 וה-20, ביניהם פיסארו, מאנה, דגה, סזאן, מונה, רנואר, גוגן, ואן גוך, קנדינסקי, בונארד, מאטיס, ברנקוזי, קליי, פיקאסו, ודאלי.

מתי: פתיחה, שישי, 12 באוקטובר (נעילה 2 בפברואר 2019)

מחיר: בתשלום

 

ירושלים

פסטיבל העוּד הבינלאומי

פסטיבל העוּד הבינלאומי ה-19 בירושלים ייפתח בבית הקונפדרציה במופע מיוחד של היוצר והמלחין היווני סטאברוס קסרחקוס, מלחין שירי הסרט המיתולוגי "רמבטיקו". המופע של קסרחקוס יציין 35 שנה לצאתו של הסרט ויציג את כל שירי הסרט אשר זכו לפרשנויות רבות של זמרי יוון, בהם יורגוס דלארס, חאריס אלקסיו ודימיטרה גלאני, לצד גרסאות עבריות של אריק איינשטיין ושל יהודה פוליקר.

מתי: 17-8 בנובמבר

מחיר: 290-60 שקל

לפרטים: 6226*, 02-6237000

קסרחקוס xarchakos צילום: ליאניס גליקאס giannis glikas

 

פסטיבל מחול מיפו עד אגריפס

פסטיבל מחול מיפו עד אגריפס של קבוצת ק.ט.מ.ו.ן יתקיים בשוק מחנה יהודה ובבית אליאנס בירושלים. לראשונה, מארח גם כוראוגרפים אורחים מהעולם. בחלק הראשון - יתקיימו 30 מופעים בבארים ברחבי שוק מחנה יהודה והקהל יעבור בין המופעים. בחלק השני - יתקיימו בפטיו הפתוח בבית אליאנס 5 מופעים אורחים של כוראוגרפים מקנדה, ארה״ב ובלגיה. במהלך כל שלושת הימים יתקיימו בבית אליאנס סדנאות אמן, פאנלים, שיעורים ושיחות מונחות, כולן בנושא של הקשר המיוחד בין גוף למקום.

מתי: ראשון-חמישי, 11-7 באוקטובר

מחיר: שוק מחנה יהודה כניסה חופשית, בית אליאנס בתשלום

לפרטים: catamon.com/

רקדנית ראנד טהה צילום: מיכל מזוז

 

פלמנקו מספרד

המופע TEMBLOR של להקת הפלמנקו 'רמנגאר' יוצג בתיאטרון בית מזי"א. מספרד באהבה: חגיגת פלמנקו בינלאומית בשילוב אמנים אורחים מספרד, הזמר הבינלאומי Jose Anillo Salazar ווירטואוז הגיטרה Andres Hernandez - "EL PITUQUETE" אמנית אורחת יוצרת הפלמנקו שרון שגיא.

מתי: שלישי, 23 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6230002

 

3 תערוכות חדשות

שלוש תערוכות חדשות יפתחו בגלריות בית הספר הרב תחומי מוסררה. הגלריה החברתית מציינת 50 שנים למחאות החברתיות בעולם בתערוכה "1968" שאוצר איל בן דב. הגלריה החדשה תציג תערוכת איור ואנימציה - "המרווח", שאוצרת ורד גנשרוא, ובגלריה ע"ש דרפלר תעלה התערוכה "במעלה הגן", שאוצרת אורית ישי, המציגה עבודות של אמנים המתכתבים עם יצירתו של מורל דרפלר ז"ל.

מתי: פתיחה, שישי, 12 באוקטובר, 11:00 (נעילה 12 בדצמבר)

מחיר: כניסה חופשית

עבודתו של מרסלו ברודסקי 1968 פריז

 

מקבת בספוקן וורד

תיאטרון האינקובטור יעלה בבית מזי"א עיבוד ספוקן וורד (שירה מדוברת/ שירת רחוב) על פי ובעקבות המחזה המפורסם של ויליאם שייקספיר, המגולל את סיפורו של מקבת - גיבור מלחמה סקוטי שרוצח את המלך והופך לשליט אכזרי. ההצגה מבוצעת על ידי שישה שחקנים/יוצרים שגם תרגמו ועיבדו את המחזה לכדי יצירה מוזיקלית, בהשראת סרטי אימה ובהשראת סגנון הספוקן וורד.

מתי: חמישי, 11 באוקטובר

מחיר: 70 שקל

לפרטים: *9066

 

אגדות עם במוזאון

שעת סיפור תאטרון במוזיאון ארצות המקרא. עונה חדשה עם סיפורי עם ומיתולוגיות, בהדרכתה של מספרת הסיפורים רבקה שבתאי שתעבור עם המבקרים בין שלל המוצגים הארכאולוגים והתערוכות השונות. כל ילד יקבל עותק מאגדת העם המסופרת לאותו שבוע. מיועד לגיל 8-4.

מתי: ימי רביעי, החל מ-10 באוקטובר, 17:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: bit.ly/2OIV0Bj

 

דרום

פסטיבל צילומי טבע בערבה

פסטיבל פלאנט ערבה PLANET ARAVA - פסטיבל בינלאומי לצילומי טבע יתקיים לראשונה באתרי הערבה השונים. מפגשים בין צלמים בינלאומיים לצלמים מקומיים לשם העשרה והדרכה. במסגרת הפסטיבל יתקיימו הרצאות, כיתות אמן, סדנאות בשטח, צילומי לילה. כחלק מהפסטיבל תערך בין היתר גם תחרות צילום בערבה. בין השופטים: כריס גומרסל (Chris Gomersall) בעל שם עולמי בתחום צילום הטבע, והצלמים הישראלים רועי גליץ, יוסי אשבול ושחר כהן.

מתי: חמישי-שבת, 20-18 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.planetarava.com , 08-6616976

צילום: איציק כהן

 

חגיגות התמרים

הפנינג חגיגות התמרים יתקיים ברחבי הערבה ויציין את סוף עונת הגדיד בסוף שבוע לכל המשפחה. 3 ימים ו-2 לילות של אירוח בקיבוצי הערבה הדרומית, סיורים במטעים, ארוחת ערב בלב מטע התמרים לצד כלים חקלאיים המשמשים לגדיד ופזורים בשטח, טיולי שקיעה וסדנאות תמרים. לינה בחדרי האירוח הקיבוציים או באתרי הקמפינג בערבה הדרומית. הפנינג בלב מטע התמרים של קיבוץ אליפז: פארק אתגרי, סיורים בפרדס הפומלות כולל טעימות, הכנת עוגיות באמצעות אנרגיית השמש, מתחמי סדנאות יצירה בתמר ודוכני אמנות מקומית.

מתי: חמישי-שבת, 10-8 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6616976, www.aravaay.co.il

הפעלה במסגר ההפנינג צילום: ניצן גולן

 

חגדיד בים המלח

מועצה אזורית מגילות ים המלח מציינת את סיום גדיד התמרים ב"חגדיד 2018" במתחם בית האריזה מול אבנת, מתחם גלריה 430. בין הפעילויות: מופע של בלקן ביט בוקס, מופע של ג'זלן - משאית הקצב, סדנאות ופעילויות לכל המשפחה, תערוכת אמנים מקומיים ודוכני מזון ומכירה. בין הסדנאות: קליעת סלים, שזירת חבלים, סדנאות בצבע. בנוסף, סיור במטע אפרסמון, ביקור במאגר המים "אוג 1" שסגור בדרך כלל למבקרים, סיור בעקבות המתיישבים הראשונים בצפון ים המלח.

מתי: שישי, 19 באוקטובר

מחיר: רוב הפעילויות 10 שקל או ללא תשלום

לפרטים: 02-9945020

 

שיחזור הקונצרט אחרי 70 שנה

הסינפונייטה הישראלית באר שבע פותחת עונה בשחזור הקונצרט שליווה את שחרור העיר בשנת 1948 במשכן לאמנויות הבמה באר-שבע. לכבוד 70 שנה לשחרור באר-שבע ו-100 שנים להולדתו של לאונרד ברנשטיין. ינוגנו שלוש היצירות שבוצעו בקונצרט לפני 70 שנה. ליצירות אלה מתווספת יצירה חדשה בבכורה עולמית.

מתי: מוצאי שבת, שני, 27, 29 באוקטובר

מחיר: בתשלום

צילום: באדיבות ארכיון הפלמ"ח בארכיון צה"ל

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|