אירועים, פסטיבלים, סיורים, טיולים מודרכים, פעילות משפחתית בתאריכים 22-16 בדצמבר 2018

חיפה מקושטת לשנה החדשה, סיורים בעקבות נדידת הציפורים בצפון, מחווה למאיר שלו במדיטק, אולימפיאדת הצ'ולנט בתל אביב, סיור טעימות בשכונת התקווה, האופרה "סלומה" בבימוי איתי טיראן, שעשועי מדע בירושלים, פסטיבל ישראלי-אתיופי בירושלים, סיור בארץ המרדפים בבקעת הירדן

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

תיאטרון מוזיקלי מהונגריה

התיאטרון המוזיקלי ההונגרי מגיע לארץ עם האופרטה "האלמנה העליזה" של פרנץ להאר בניצוחו של של פאל פרקש (Pál (Farkas ובבימויו של בוז'או ג'וזף (Bozsó József), מנהל התיאטרון המוסיקלי ההונגרי. המופע יתקיים בתיאטרון הצפון בקרית חיים ובהיכל התרבות על שם נרקן בכרמיאל. בהשתתפות זמרי ורקדני האופרה הלאומית והסולנים המובילים בליווי התזמורת הסימפונית חיפה ובכיכובה של זמרת הסופרן הבינלאומית אדית וורוש (Edit Vörös). "האלמנה העליזה" היא בין האופרות הבודדות בעולם שנכתבו על שמחת החיים ועל יופיים של החיים.

מתי: חמישי, 31 בינואר בתיאטרון הצפון, שישי, 1 בפברואר בכרמיאל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3221*

Photo: KÁLMÁN NAGY

 

סוף הממלכה הקסומה

מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן בקיבוץ אשדות יעקב מאוחד מקיים לקראת נעילת התערוכה "הממלכה הקסומה" את המופע המוזיקלי של אורי הולבן The End. התערוכה עוסקת בדמויות דיסני כשהן משולבות באמנות ויצירה באופן שמפוגג את הקסם ומציף את השלילה.

מתי: ראשון-שבת, 29-23 בדצמבר, המופע 29 בדצמבר, 12:00

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 04-6757737

פול מקארתי, הדילמה-של-פינוקיו-אף-צינור, 1994, Paul McCarthy

 

מקהלת הצבא האדום והגבעטרון

מקהלת הצבא האדום שחוגגת 90 שנה להיווסדה ושבה להופעה בישראל במרכז הקונגרסים בחיפה ומשתפת פעולה לראשונה עם ה"גבעטרון" שחוגג 70 שנה. בתכנית: להיטים בינלאומיים מכל הזמנים ולראשונה ביצוע מיוחד של הלהיטים הגדולים והאהובים של להקת הגבעטרון במנעד הקולי של מקהלת הצבא האדום. המקהלה מאופיינת במגוון מוזיקלי רחב החל מפולקלור עממי, מוזיקה קלאסית ועד להיטים עולמיים.

מתי: ראשון, 24 במרס 2019

מחיר: 480-250 שקל

לפרטים: 8780*

 

מרכז

פארק ביוספרי מונגש

סיור בהדרכת קק"ל אל פארק רמות מנשה ונחל השופט (מונגש לכסאות גלגלים ועגלות). ביקור בפארק הביוספרי בו זורמים מים בכל ימות השנה. לאורכו צמחיית גדות נחלים, עצי ערבה ואולמוס. סיום בעין חשרת (עין אמי).

מתי: שישי, 28 בדצמבר, 09:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש בקו ליער 1800-350-550

עין אמי צילום: רונית סבירסקי

 

בעקבות דוד וגוליית

סיור מודרך עם בית ספר שדה שקמים בעקבות מלחמת דוד בגוליית שהתקיימה בתל עזקה שבעמק האלה. סיפור הקרב ולאחריו סיור רגלי בשביל בורות ובארות, עץ עתיק ופריחה עונתית.

מתי: שבת, 5 בינואר, 14:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

עמק האלה צילום: דב גרינבלט

 

מחווה למאיר שלו ואביו

סדרת "תן למלים לעשות בך.." שמתקיימת במדיטק חולון, תציין את המופע ה-100 שלה במחווה שתפגיש על במה אחת שני ענקי ספרות, אב ובנו: הסופר והמשורר יצחק שלו שבשנה זו מלאו 100 להולדתו והסופר מאיר שלו שמציין השנה 70 להולדתו. ישתתפו האמנים שלומי שבן, דניאל סלומון, יהלי סובול, ליאור אשכנזי, אפרת בן צור, קרני פוסטל, אסף רוט, קרן טננבאום, קרן טפרברג ודורון תבורי. קטעי קריאה מתוך ספרי מאיר שלו ו-10 לחנים חדשים שהולחנו על ידי 10 מוזיקאים שונים.

מתי: שישי, 11 בינואר, 12:00

מחיר: 92 שקל

לפרטים: 1-800-20-29-30

שלומי שבן צילום: ליאור רוטשטיין

 

יער רוחני

האנסמבל הקולי הישראלי וסולני תזמורת בארוקדה יבצעו את יצירתו של מונטוורדי: "יער רוחני" Selva Morale E Spirituale במשכן לאמנויות רעננה, עם המנצח האורח סטיבן סלואן (ארה"ב-גרמניה). יצירת המופת הענפה של גדול מלחיני הבארוק האיטלקי.

מתי: חמישי, 27 בדצמבר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: nive.co.il/

צילום: ניב שמעון

 

טיולי צפרים צעירים והורים

סיור צפרות מסדרת טיולי צפרים צעירים והורים מתקיים בשיא נדידת החורף בשפלת יהודה. ציפורי השיר, העגורים, הברווזים הנודדים מהאגמים הקפואים של אירופה ואחרים. מתאים לילדים בגיל 10-6.

מתי: שבת, 5, 12 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 052-4773977

 

באס מגיע לעיר

במוזיאון העיצוב בחולון נפתחה תערוכת "מחבואים - מרטן באס". תערוכת יחיד של המעצב ההולנדי שהגיעה ממוזיאון חרונינגר בהולנד. באס הוא אחד מהמעצבים הצעירים המשפיעים ביותר של זמננו והתערוכה מציגה את עבודותיו החשובות והמדוברות ביותר. שתי תערוכות נוספות נפתחו בסינרגיה "מכונות זמן" - 25 עבודות של מעצבים ישראלים ו"עובדים ביחד: עיצוב והנדסה" מציגה פריצת דרך טכנולוגית באמצעות שואב האבק דייסון.

מתי: שני-שבת, 11 בדצמבר - 27 באפריל 2019

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 073-2151515

מתוך הסדרה "באס הגיע לעיר" צילום: שי בן אפרים

 

בר וברבי

תערוכה חדשה "בר-בי" נפתחת בגלריית החווה בחולון. המעצבת מוריה אדר פלקסין, יצרה תערוכה שבמרכזה, בובת הברבי האייקונית, דוגמנית העל בר רפאלי מול המעצבת עצמה. התערוכה תפתח במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון.

מתי: 12 בינואר - 2 במרס 2019

מחיר: כניסה חופשית

בר רפאלי באמנות צילום: רן יחזקאל

 

הצגות לכל הגילים

המדיטק חולון מעלה הצגות לילדים, נוער ופעוטות במהלך חודש ינואר 2019. שיקה בכיס מחזה מוזיקלי עפ״י שיריה האהובים של המשוררת שלומית כהן אסיף. המכשפה בבית ממול - סיפור הרפתקה מותח ומשעשע; לציונה יש כנף אחת - מחזה מקורי ע"פ ספרו של נעם חורב; הסודות של מאי - דרמת נעורים סוחפת; פרפרים בבטן - חווית תיאטרון לקטנטנים בשילוב אמנויות.

מתי: שבתות, 26-5 בינואר 2019

מחיר: 75-45 שקל

לפרטים: 1800-20-29-30

הסודות של מאי צילום: בני גם זו לטובה

 

תל אביב

גלגולי הכיכר המחודשת

סיור מודרך בכיכר צינה דיזנגוף המחודשת. אחד הסמלים של העיר הלבנה, הכיכר הראשונה בעיר חזרה לגובה פני הקרקע לאחר 40 שנים. המתחם נבנה על טהרת הסגנון הבינלאומי והוגדר כאתר מורשת עולמי. הסיור עוקב אחר גלגולי הכיכר במהלך השנים. היכן הוקרן הסרט "שלגיה ושבעת הגמדים" לראשונה, היכן היה קיבוץ בתוך העיר והצצה אל בריכות נוי חבויות.

מתי: שבת, 29 בדצמבר, 20:00-18:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש bit.ly/2EyuO7D (מותנה במספר המשתתפים ובמזג האוויר)

כיכר צינה דיזנגוף צילום: הניה מליכסון

 

אולימפיאדת הצ'ולנט

חברי דור ההמשך של אוהבי היידיש בשיתוף הרשות הלאומית לתרבות היידיש יקיימו לראשונה את "אולימפיאדת הצ'ולנט" ויחזירו את הכבוד לגפילטע-פיש ולקרפלעך בבית ליוויק. יעמדו למבחן השופטים והקהל צ'ולנט ירושלמי, צ'ולנט הונגרי, צ'ולנט צמחוני וצ'ולנט של הסבתות. האירוע יכלול חידון נושא פרסים, תחרות אכילת גפילטע פיש משחק גלגל המזל היהודי בהשתתפותה של הסטנדאפיסטית מיטל שפירו.

מתי: רביעי, 26 בדצמבר, 19:00

מחיר: 20 שקל

לפרטים: 03-6006325

שושקה של האמן זאב אנגלמייר צילום: יח"צ

 

טעימות משכונת התקווה

סיור מודרך היסטורי-קולינרי עם איילת נחום בשכונת התקווה ובשוק התקווה. שכונה בה החדש והישן נפגשים ויוצרים עולם של צבעים וטעמים. סיפורים על אנשים ואירועים סוערים בימי מלחמת העצמאות, נסיכת השכונה הזמרת עפרה חזה. הסברים כיצד מכינים חמוצים עיראקיים ועמבה וטעימות תבשילים ומאפים מקומיים, קפה בסגנון אריתראי ואינג'רה אתיופית. סיום בביקור במרתף יין מסתורי.

מתי: שישי, 11 בינואר,

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

סלומה עם יוצרים ישראליים

האופרה הישראלית מעלה את ההפקה החדשה "סלומה" המבוססת על יצירת המופת של המלחין ריכרד שטראוס על פי המחזה "שלומית" מאת אוסקר ווילד. בהפקה משתתפים יוצרים ישראליים בעלי מוניטין בארץ ובעולם: המנצח דן אטינגר, מנהלה המוזיקלי של האופרה הישראלית, הבמאי איתי טיראן, הכוריאוגרפית רננה רז, מעצב התפאורה ערן עצמון, מעצבת התלבושות אורנה סמורגונסקי, מעצב הווידאו יואב כהן ומעצב התאורה אבי יונה בואנו (במבי). הפרשנות המקורית של צוות היוצרים ליצירה זו, הכוללת שימוש באסתטיקה המקורית, באמצעים טכנולוגיים שיוצרו במיוחד עבור ההפקה ובכלים תיאטרוניים המעצימים את הדרמה, תביא אל במת האופרה הישראלית "סלומה" בגרסה חדשה ומסקרנת.

מתי: 24-8 בינואר 2019

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-692777

מנצח האופרה הישראלי דני אטינגר צילום: יח"צ

 

יצירת המופת של מונטוורדי

האנסמבל הקולי הישראלי וסולני תזמורת בארוקדה יבצעו את יצירתו של מונטוורדי: "יער רוחני" Selva Morale E Spirituale במוזיאון תל אביב, עם המנצח האורח סטיבן סלואן (ארה"ב-גרמניה). יצירת המופת הענפה של גדול מלחיני הבארוק האיטלקי.

מתי: שבת, 29 בדצמבר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: nive.co.il/

המנצח סטיבן סלואן צילום: יח"צ

 

מספרד באהבה

המופע TEMBLOR של להקת הפלמנקו 'רמנגאר' יערך במרכז סוזן דלל, בשיתוף אמן אורח מספרד, וירטואוז הגיטרה מסביליה Fyty Carrilo ו-12 רקדנים, זמרים, גיטריסטים ואמן כלי הקשה. "TEMBLOR" (רעד, ויברציה, גל, מערבולת) הוא מופע פלמנקו סוער, בועט בסגנון ה-FLAMENCO PURO המלווה במוזיקה חיה ומקורית. המופע עוסק בקונפליקט של האדם הנע בין הרצון לפעול מתוך אינטואיציה חייתית ראשונית או על פי תכנון שכלתני מחושב.

מתי: מוצאי שבת, 29 בדצמבר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: remangar.co.il/shows/temblor

צילום: נטשה שחנס

 

"החור" פותח עונה חדשה

להקת המחול בת שבע מעלה את היצירה "החור" עם פתיחת העונה החדשה לשנת 2019. היצירה מבוצעת על ידי רקדני הלהקה ביניהם רקדנים ישראלים ורקדנים מחו"ל שהצטרפו לצוות הקבוע של הלהקה.

מתי: 31-20 בינואר 2019

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115, www.batsheva.co.il

צילום: גדי דגון

 

אגדת שלג

תיאטרון מלנקי מעלה את הצגת הילדים "אגדת שלג" בסטודיו מלנקי. הצגה אינטימית עד 35 ילדים ומבוגרים באולם בשילוב שחקנים ובובות. איש שלג קטן ואמיץ יוצא למסע כדי לעצור את השמש מלהגיע, ולשמור על החורף. מבוסס על ספרה של גרטה וילק – "השמש ואנשי השלג". לגיל 9-4.

מתי: שבת, 29 בדצמבר, 5 בינואר

מחיר: 76 שקל

לפרטים: 3221*, 072-2753221, יצחק שדה 34

אגדת שלג צילום: מארק צו

 

מוזיאון נייד לפליטות

במרכז לאמנות ופוליטיקה 1:1 מוצגת תערוכת "מוזיאון נייד לפליטות". זהו אקט של מחאה מתנייד שנועד להגביר את המודעות לנושא הפליטים בארץ ובעולם. בתערוכה נעשה שימוש בטכניקות מיצג הנהוגות במוזיאונים לטבע ואנתרופולוגיה. מודלים תלת ממדים ממוזערים שצופים בהם דרך חלונות הצצה על מנת לשלב את הדוקומנטרי עם הפנטסטי. בניית המיצגים התבססה על עבודת מחקר של רניי מזור בנושא מחאות לא אלימות במסגרת לימודי תואר שני ב-HIT.

מתי: ראשון-שבת, 27-11 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: השרון 4 תל אביב

מחסן ילדים צילום: באדיבות HIT

 

קונצרט לילדים עם הפילהרמונית

בהיכל התרבות יעלה המופע "אל הירח - קונצרט לילדים עם התזמורת הפילהרמונית מסע מוזיקלי אל הירח ומעבר לו, מיצירות בטהובן, הולסט, מוסורגסקי, דבוז’ק ודביסי עם מקהלת מורן והתזמורת הפילהרמונית הישראלית. שעה ללא הפסקה.

מתי: חמישי, 3 בינואר, 17:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3766*

 

חלום ליל קיץ בחלל

תיאטרון קליפה מעלה בבכורה את "חלום ליל קיץ בחלל". עיבוד חסר בושה לקומדיה הקלאסית מאת ויליאם שייקספיר בהשתתפות דמויותיהם של אייל גולני, גל גדול, מיכל בקטנה ואחרים. בדיחות גסות וילדותיות לצד כפלי משמעות מרומזים, עירום בוטה אל מול תלבושות אקסטרווגנטיות, מוזיקה קלאסית בהרמוניה עם אלקטרו והיפ-הופ, תפאורה מינימליסטית אבל עשירה בתחפושות פורים זולות.

מתי: 26 בדצמבר 2018 - 26 בינואר 2019

מחיר: 70-60 שקל, (מיוחד לבני 18 ומעלה)

לפרטים: רחוב הרב קוק 37 תל אביב, 03-6399090

 

הג'יפסי קינג ומירי מסיקה

להקת הג׳יפסי קינגס מגיעה לסיבוב הופעות בישראל ומארחת את מירי מסיקה. הלהקה שהפכה לסמל של המוזיקה הספרדית, בהרכבה המקורי, מלווה ב-10 נגנים, תופיע בהיכל התרבות. לאחר שהקשיבה לעשרות אומנים, בחרה הלהקה את מירי מסיקה להצטרף אליה להופעותיה בישראל. הלהקה חידשה ב-1980 את השיר הדרום אמריקאי "באמבולאו" שהפך ללהיט עולמי ובאותה השנה הקליטה את האלבום " Gipsy Kings" שנמכר במיליוני עותקים בעולם.

מתי: שני-שלישי, 19-18 במרס 2019

מחיר: 399-149 שקל

לפרטים: 8780*

צילום: יח"צ

 

מרוקאית, צרפתית ועברית

הקומדיה בשפה המרוקאית "נשיבה דיאלי" (החותנת שלי) בהפקת תיאטרון הנגב תעלה בבית ציוני אמריקה. הקומדיה משלבת בין השפה המארוקאית, עברית וצרפתית ומתייחסת בהומור לפערים התרבותיים בין הדור המבוגר לצעיר במשפחה. ההצגה מלווה בשירתו של סמי לזמי (להקת שפתיים).

מתי: ראשון, 13 בינואר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 9830*

 

פולקלור וקלאסי

מקהלת הצבא האדום שחוגגת 90 שנה להיווסדה ושבה להופעה בישראל בהיכל התרבות ומשתפת פעולה לראשונה עם ה"גבעטרון" שחוגג 70 שנה. בתכנית: להיטים בינלאומיים מכל הזמנים ולראשונה ביצוע מיוחד של הלהיטים הגדולים והאהובים של להקת הגבעטרון במנעד הקולי של מקהלת הצבא האדום. המקהלה מאופיינת במגוון מוזיקלי רחב החל מפולקלור עממי, מוזיקה קלאסית ועד להיטים עולמיים.

מתי: רביעי - שבת, 23-20 במרס 2019

מחיר: 480-250 שקל

לפרטים: 8780*

 

ירושלים

פעילויות מדעיות

מוזאון המדע בירושלים מקיים פעילויות חורפיות. המוזאון קושט בתפאורה על ידי אמנית פיסול בקרטון, אליאן (לולה) קאצ'קה ומציע סדנאות מגוונות ביניהן: להבות האש של לולה, הדגמה מדעית 'על האש', דרקטור - דרקון ענק, סוד 'חם' - סדנת בנייה, פוטו חם-סדנת התנסות, קיר מאוייר FIRE WALL וסרט תלת מימד חדש "מסע אל החלל".

מתי: שני-שבת, 17 בדצמבר - 31 בינואר

מחיר: 45 שקל (מגיל 5 ומעלה)

לפרטים: 02-6544888 , www.mada.org.il

צילום: בן רייזר (בנצ'ו)

 

שירה עברית ומוזיקת עולם

מפגש חורפי בבית אביחי לקראת שבת עם המוזיקאים אוריאל הרמן, אביב בכר וזמרת הנשמה נטע אלקיים. מופע מקור שמחבר בין שירה עברית, מוזיקת עולם, פיוטים ויצירה מקורית, בסימן גשם, רוח, חשבון נפש והתבוננות פנימה. שירים מאת: בוב דילן, מאיר בנאי, אביב גפן, סטיבי וונדר ואחרים.

מתי: חמישי, 27 בדצמבר, 21:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 02-621-5300

אוריאל הרמן צילום: תום הנדלר

 

פוטופואטיקה בדגש נשי

מוסררה – בית הספר הרב-תחומי לאמנות מעלה את תערוכות "פוטופואטיקה", העוסקות במפגש בין צילום, וידאו וכתבי שירה והגות, זו השנה השמינית. שלוש התערוכות בוחנות את האספקטים האלה בדגש על החוויה הנשית. באמצעות החיבור בין הטקסט והדימוי החזותי, יעסקו העבודות בהתבוננות-עצמית, בשאלות של הגדרה עצמית, תודעה, אסתטיקה, זהות נשית, קשרי משפחה וחירות מחשבתית. בערב הפתיחה יתקיימו מופעי מוזיקה והקראת שירה.

מתי: פתיחה, חמישי, 27 בדצמבר, 19:00 (נעילה 24 בפברואר 2019)

מחיר: כניסה חופשית

מתוך 'מצמרות העצים אל בריכת הפנינים', פוטופואטיקה, סיון אליירזי

 

סיורים מודרכים בתערוכות

לרגל השנה החדשה וסיום התערוכות 'אלנבי - גנרל וג'נטלמן' ושפת רחוב יתקיימו סיורים מודרכים מיוחדים. 16:00-15:00 "אלנבי - גנרל וג'נטלמן" בהדרכת האוצרות דינה גרוסמן ונירית שלו-כליפא במגדל דוד. 19:30-17:30 שילוט רחובות בתקופת המנדט ככלי לקיבוע דמותה של ירושלים בבית המודל כיכר ספרא, מרצה אורח: ד"ר יאיר ולך, אוניברסיטת לונדון.

מתי: שני, 24 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד act.ybz.org.il/he/model_house

 

ריקודי חדר

פסטיבל "ריקודי חדר" פסטיבל מחול קאמרי מתקיים במרכז ז'ראר בכר זו השנה ה-29 וכותרתו: זעזועים, גלים, תהודות. התוכנית כוללת ריקודי יחיד, דואטים, אנסמבלים קטנים ופרויקטים קבוצתיים. ליסה נלסון – Tuning score, ענת שמגר עם אמנים שונים, עמוס חץ - רעשים (מוזיקה: אמנון וולמן) וקלידוסקופ.

מתי: חמישי-שבת, 29-26 בדצמבר

מחיר: 80-50 שקל

לפרטים: www.roomdancesfestival.com/he/home

צילום: El Manisero Tine Declerck

 

חוגגים כריסמס

מסיבת כריסמס באברהם הוסטל, מוזיקה, מבצעי שתייה מיוחדים, קישוטי כריסמס וסנטה שיקפוץ לבקר עם הפתעות. על המוזיקה : FolKey Society מוזיקת רוק חיה.

מתי: שני, 24 בדצמבר, החל מ-20:30

מחיר: כניסה חופשית

צילום: יח"צ

 

פסטיבל הולגאב

פסטיבל הולגאב התשיעי ליצירה ישראלית-אתיופית יתקיים באתרים שונים בירושלים ביניהם: בית הקונפדרציה, מרכז ז'ראר בכר, תאטרון ירושלים וצוללת צהובה. בין המשתתפים: מחמוד אחמד, גדול זמרי אתיופיה, במופע אקוסטי אנפלאגד, יוסי פיין עם דור העתיד של הזמרות הישראליות-אתיופיות, עומרי מור עם הסקסופוניסט אבטה בריהון במפגש מוזיקלי המחבר בין קצוות שונים של היבשת האפריקאית, "הוואן" - הזמר ווגדראס אבי וואסה, יוצאי הפרויקט של עידן רייכל, מציגים את העולם המוזיקלי של הצעירים באתיופיה.

מתי: חמישי-רביעי, 26-20 בדצמבר

מחיר: 120-40 שקל, המופע "תפילת ביתא ישראל" ללא תשלום

לפרטים: 6226*, 02-6237000

להקת ביתא צילום: יואל חיות

 

לקראת שבת וראש חודש

בבית אבי חי יתקיימו מגוון אירועים לכל המשפחה. אירוע ראש חודש המוקדש לאי ג'רבה וליהדות תוניסיה; שיחה אישית של יואב קוטנר עם שלום חנוך; לקראת שבת - אוריאל הרמן מארח את אביב בכר ונטע אלקיים. כולה בארקה - מופע מוזיקלי של ההרכב הנשי שיארחו את לאה שבת ואלעד לוי.

מתי: 31-11 בדצמבר

מחיר: בתשלום

זה קרה בנר ראשון צילום: דנה בר סימן טוב

 

מחול בתערוכה

מוזיאון ישראל פותח בסדרת מחול בתערוכה. מפגש בין רקדנים ליצירות אמנות כשכל אחד מהיוצרים מעניק נקודת מבט חדשה לתכנים המוזיאליים, בין אם ביצירה בלעדית או יצירה קיימת שהותאמה לחלל ולתכנים. בין המופעים: פולחן האביב, צורת תרבות, מחול כפי יכולתך. בין היוצרים: רננה רז, יוסי ברג ועודד גרף, דפי אלטבב, אורלי פורטל, סטפן פרי ואחרים.

מתי: ימי שלישי, 18, 25 בדצמבר

מחיר: 65 שקל (50 שקל למנוי)

לפרטים: 077-2313682

רננה רז צילום: נועם חמו

 

דרום

טיול בהר המסתורי

טיול בהדרכת יגאל גרנות, חוקר נושא ציורי הסלע בהר ערקוב. הסברים על משמעות האתרים הקרויים "קוי אבנים", "טומולי", "בולבוסי הלויתן", הלוויתנה היולדת" ואחרים. הליכה במגמת ירידה לאורך 8 קילומטרים מבריכת המים הגדולה של בסיס רמון, דרך שדות הבדואים וסיום למרגלות עבדת. הנסיעה באוטובוס. הטיול מיועד לגיל 18 ומעלה.

מתי: שבת, 29 בדצמבר, 16:00-07:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: רונית סבירסקי

 

סיור בארץ המרדפים

מודרך של בית ספר שדה עפרה בבקעת הירדן בעקבות "ארץ המרדפים" בשילוב סיפורים וגילויים חדשים. תחילתו באנדרטת מערה בה נפלו 3 חיילים ומפקדים במרדף קשה, משם לשביל המפקדים אשר נפרץ וסומן על ידי החברה להגנת הטבע לזכרם של המפקדים הבכירים אל"מ אריק רגב וסרן גד מנלה, וסיום בביקור באנדרטת הנ"ד המנציחה את אחד האסונות האוויריים הקשים בתולדות צה"ל.

מתי: שישי, 4 בינואר 2019, 12:00-07:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מפגש עם קהילת העבריים

סיור מודרך ומפגש עם קהילת העבריים בדימונה, על אמונתם שהביאה אותם לציון, על חיי השיתוף, על ההשתלבות בארץ למרות כל הקשיים. מסלול הליכה על גדת נחל דימונה אל ריכוז של נרקיסים. ביקור בישוב הבדואי תל שבע באתר "בת המדבר" - מיזם ייחודי של קוסמטיקה מצמחי המדבר. כולל טעימות מגוונות. אורך המסלול כשניים עד שלושה קילומטרים.

מתי: שישי, 4 בינואר 2019, 16:30-07:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

קהילת העבריים בדימונה צילום: רונית סבירסקי

 

המוזיאון הנייד מגיע לערד

זומו, המוזיאון הנייד הראשון בישראל, מגיע לתחנה השנייה בעיר ערד, לאחר תחנתו הראשונה בירוחם. התערוכה המרכזית, בהשתתפות כ-40 אמנים מובילים תוצג בהאנגר ענק של מפעל מגבות ערד. היא תעסוק בחשיפת המנגנונים הכלכליים, הפוליטיים והחברתיים בארץ ובהצגת מנגנוני הייצור, המשטור והמסחור של עולם האמנות. המוקד השני ימוקם במרכז לאמנות עכשווית בערד ותוצג בו "סדנת אמן" חיה של שיתוף פעולה בין אמנים ידועים לאמנים מקומיי.

מתי: 21 בנובמבר - 28 בדצמבר (כולל חופשת חנוכה)

מחיר: סיורים מודרכים ללא תשלום

לפרטים: www.zumu.org.il/

יצירה עבור זומו של מחמוד קייס

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|