אירועים, פסטיבלים, סיורים, טיולים מודרכים, פעילות משפחתית בתאריכים 27 בינואר-3 בפברואר 2019

טיול בעקבות נעמי שמר ורחל המשוררת, סיור סודי בכפר החורש, הצדעה לזמר העברי בכפר בלום, אוסף אמנות נדיר בעין חרוד, סיורים ללא תשלום בפארק השרון, תערוכת ג'ינג'ים בחולון, נשף המסכות באופרה, מחול סיני בסוזן דלל, שנסונים צרפתיים בתמונע, עין כרם ופריחת עץ השקד, הופעות במערת צדקיהו, הכלניות חוזרות לפרוח בעוטף עזה, טיפוס למצדה לחובבי לכת, מתגלגלים בדיונות של ניצנים

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

מרמת הנדיב אל נחל תנינים

סיור מודרך של החברה להגנת הטבע באזור הכרמל ורמות מנשה. מעין צור אל רמת הנדיב לתצפית מאתר העתיקות מנצור אל עקב. ירידה במדרון תלול מעט אל בית חנניה, הליכה לאורך אמת המים העתיקה, חציית ג'יסר א-זרקא אל תל תנינים, הצמוד לשפך נחל תנינים ולכפר הדייגים שלו. משם על החוף החולי לאורך אמת המים הקדומה המכוסה בדיונות וסיום ליד קיסריה.

מתי: שבת, 9 בפברואר, 16:30-06:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

רמת הנדיב צילום: רונית סבירסקי

 

במסלול הסודי

טיול בהדרכת בית ספר שדה גליל במסלול הבית ה"סודי", שהתוו אנשי כפר החורש סביב קיבוצם, אשר צופן בחובו הפתעות והפעלות לצעירים ולמבוגרים. הליכה בשביל החורש ותצפית פנורמית בזווית ייחודית מהר תבור במזרח ועד למוחרקה. עצירה ליד גת עתיקה ונסתרת וביקור במערת "גשמיאל" - צדיק מקומי.

מתי: שבת, 9 בפברואר, 13:30-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

שם הרי גולן

טיול מודרך בעקבות נעמי שמר ורחל המשוררת שקיבלו השראה לשיריהן מהנוף מול הרי גולן ועל שפת הכנרת. שרים את השירים, שומעים את סיפורי התקופה, המקום והחוויות השזורות בהם. ביקור בסניף הדואר, חורשת האיקליפטוס, בבית הקברות של כנרת, לצד קברן של רחל המשוררת ונעמי שמר. אורך המסלול כ- 2-3 ק"מ. הדרכה, נגינה ושירה - אריה חדד.

מתי: שבת, 2 בפברואר, 16:30-07:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

קברה של נעמי שמר בקיבוץ כנרת צילום: רונית סבירסקי

 

הצדעה לקולות הגדולים של הזמר העברי

במסגרת חגיגות ה-70 למדינת ישראל יתקיים במלון פסטורל כפר בלום סוף שבוע שכולו הצדעה לקולות הגדולים של הזמר העברי. יהורם גאון עם המופע "ארץ נהדרת", פרופסור ניסים קלדרון בהרצאה על משוררי הגיטרות בעברית, מחווה ליוסי בנאי עם איציק כהן ואייל חביב, מחווה לאהוד מנור עם אנסמבל גלעד אפרת ומאיה אברהם שיארחו את עפרה פוקס.

מתי: חמישי-שבת, 9-7 בפברואר (יהורם גאון, חמישי, 7 בפברואר, 21:00 באולם אופרה)

מחיר: המופעים ללא תשלום לאורחי המלון, מופע יהורם גאון פתוח לקהל הרחב 90 שקל

לפרטים: 04-6836611 www.kfarblum-hotel.co.il

אהוד מנור צילום: רחל הירש

 

שפים קטנים ביום המשפחה

עופר גרנד קניון בחיפה מקיים פעילות ביום המשפחה. מתחם צילום מקצועי למזכרת "מצטלמים באהבה", פעילות לגיל הרך בשילוב התעמלות וסדנאות "שפים קטנים" לבישול בריא. מתחם הצילום יפעל 7-5 בפברואר בין השעות 19:00-16:00.

מתי: שלישי, 5 בפברואר, לקטנטנים 11:00, סדנאות שפים שני סבבים 17:00, 18:00

מחיר: כניסה חופשית

סדנאות "שפים קטנים" צילום: אסף לוי

 

סוף משפחתי בעמק

סוף שבוע משפחתי שמשלב היכרות עם עמק יזרעאל מזווית חדשה הכוללת מפגשים עם אנשי העמק: אירוח ביתי והיכרות עם מעמד האישה הבדואית, הכנת ארוחה אורגנית היישר מהשדה בקיבוץ האנתרופוסופי הרדוף, סיור בנצרת, פעילות במערת הפלמ"ח כולל פארק בריחה ובערב סרט בקולנוע של קיבוץ מזרע. הדרכה צמודה. שלושה ימים, שני לילות, ארוחות ומפגשים מיוחדים, כולל מסלולי טבע שנמצא בשיא הפריחה.

מתי: חמישי-שבת, 28 בפברואר - 2 במרס

מחיר: 2180 שקל לזוג (לינה בקיבוץ מזרע)

לפרטים: 052-5089075

 

קנגורו נוח לכיס

הפארק האוסטרלי "גן גורו" מקיים בימי שישי במהלך חודש פברואר הדרכות סביב התצוגות, המתחמים, בעלי החיים והפעילויות השונות תוך הפחתת מחיר הכניסה.

מתי: ימי שישי, במהלך חודש פברואר

מחיר: 39 שקל (במקום 59 שקל)

לפרטים: 04-6488060

צילום: רונית סבירסקי

 

סיורים רכובים מודרכים

בפארק המעיינות מקיימים סיורים מודרכים ברכבים ירוקים על גדת נחל הקיבוצים ובין בריכות מים צלולים של עין מודע, עין שוקק ועין מגדל. הסיור משלב הסברים על הטבע, בעלי החיים, הציפורים וההיסטוריה. במשך שעתיים כולל עצירות וכוס תה.

מתי: שלישי, שישי, שבת, במהלך חודש פברואר, 11:00

מחיר: 50 שקל לאדם

לפרטים: מותנה בהזמנה מראש tickchak.co.il/3930?ref=r0

צילום: רונית סבירסקי

 

סיור ליקוט ובישול

מסע קולינרי בעקבות צמחי בר למאכל. היכרות עם העולש, המעוג, הסלק המצוי, הטוריים, השחליים ומינים נוספים נפוצים מאוד בסביבת האדם ומהם להכין ארוחה. הסיור יתקיים בקטע המשוקם של נחל נעמן – סמוך לקיבוץ כפר מסריק בשילוב הסברים על מה שהתבשל במטבחיהם של אבותינו הקדמונים, ליקוט ובישול משותף של ארוחת צהריים המבוססת התפריט קדום. בהדרכת יתיר שדה, מומחה לליקוט צמחי בר וחוקר תולדות המטבח המקומי.

מתי: שבת, 16 בפברואר, 15:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום : באדיבות יתיר שדה

 

סדנאות וסיורים חקלאיים

באתר התיירות ראש הנקרה מתקיימים בשבתות סיורי 'חקלאות ונקרות' עם כרטיס משולב לאתר ולסיורים חקלאיים מודרכים למשפחות ברכבים חשמליים בקיבוץ ראש הנקרה. בנוסף, נסיעה ברכבל, מיצג אור-קולי וביקור בנקרות.

מתי: שבתות, פברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 073-2710100 www.rosh-hanikra.com

נקרות ראש הנקרה צילום: חגי קרפ

 

כותבת סימנים בנוף

התערוכה 'כותבת סימנים בנוף' של אביבה שמר נפתחת בגלריה גרנד ART לאמנות עכשווית. התערוכה משקפת את ההתפתחות הרוחנית שזורת תהליכי למידה, חיפושים וגילויים, שהביאה לשינוי מהותי בגישתה לאמנות ומוצגת באמצעות רישום, ציור, פיסול, פיסול חוצות ומיצבים.

מתי: פתיחה, חמישי, 17 בינואר (נעילה 25 בפברואר)

מחיר: כניסה חופשית

 

הכיסאות

אנסמבל המרכז לתיאטרון עכו מעלה את המחזה "הכיסאות". עיבוד אקטואלי להצגה דו לשונית על פי מחזה מאת אז'ן יונסקו. זוג מעורב, החיים בבית מבודד, מכינים כיסאות לסדרה של אורחים, מרחבי עולם, המגיעים לשמוע נאום בעל חשיבות רבה שעתיד להעניק פתרון לקיום המשותף.

מתי: שלישי, 29 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9914222

צילום: ניתאי שלם

 

תיאטרון מוזיקלי מהונגריה

התיאטרון המוזיקלי ההונגרי מגיע לארץ עם האופרטה "האלמנה העליזה" של פרנץ להאר בניצוחו של של פאל פרקש (Pál (Farkas ובבימויו של בוז'או ג'וזף (Bozsó József), מנהל התיאטרון המוסיקלי ההונגרי. המופע יתקיים בתיאטרון הצפון בקרית חיים ובהיכל התרבות על שם נרקן בכרמיאל. בהשתתפות זמרי ורקדני האופרה הלאומית והסולנים המובילים בליווי התזמורת הסימפונית חיפה ובכיכובה של זמרת הסופרן הבינלאומית אדית וורוש (Edit Vörös). "האלמנה העליזה" היא בין האופרות הבודדות בעולם שנכתבו על שמחת החיים ועל יופיים של החיים.

מתי: חמישי, 31 בינואר בתיאטרון הצפון, שישי, 1 בפברואר בכרמיאל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3221*

Photo: KÁLMÁN NAGY

 

מקהלת הצבא האדום והגבעטרון

מקהלת הצבא האדום שחוגגת 90 שנה להיווסדה ושבה להופעה בישראל במרכז הקונגרסים בחיפה ומשתפת פעולה לראשונה עם ה"גבעטרון" שחוגג 70 שנה. בתכנית: להיטים בינלאומיים מכל הזמנים ולראשונה ביצוע מיוחד של הלהיטים הגדולים והאהובים של להקת הגבעטרון במנעד הקולי של מקהלת הצבא האדום. המקהלה מאופיינת במגוון מוזיקלי רחב החל מפולקלור עממי, מוזיקה קלאסית ועד להיטים עולמיים.

מתי: ראשון, 24 במרס 2019

מחיר: 480-250 שקל

לפרטים: 8780*

 

מרכז

סיורים ללא תשלום בפארק השרון

מתנדבי קהילת חדרה והסביבה של החברה להגנת הטבע ידריכו טיולים קצרים בפארק השרון הפורח. כלניות, אירוסים, רקפות ופריחות חורף מגוונות. חלק מן הפרחים נדירים ובסכנת הכחדה. המסלול נבחר על רקע תכנון סלילת המשכו של כביש 9, בין כביש 4 לכביש 2, בתוואי שעלול לפגוע קשות בפארק ולמעשה יחצה לשניים את בית הגידול הרגיש של החי והצומח במקום, ויהווה סיכון ממשי גם לשמורת הטבע "בריכת יער".

מתי: שבתות בינואר-פברואר, שישי, 11 בינואר, 15 בפברואר

מחיר: ללא תשלום, אין צורך בהרשמה מראש

לפרטים: 04-6249001

פריחות בפאר השרון צילום: דב גרינבלט

 

כי ג'ינג'י זה יופי

הג'ינג'ים עומדים במרכז תערוכת חוצות חדשה "גוונים של אש" שתפתח בגן המוזיאון החדש בחולון ותציין את חנוכתו. התערוכה היא פרויקט של הצלמת שרון חלבי שנשאבה לתיעוד הג'ינג'ים במשך שנה שלמה. כ-300 ישראלים במגוון גילים הגיעו לצילומים באמצעות קריאה שפרסמה בדף הפייסבוק שלה וכולם צולמו על אותו רקע שחור. לרגל השקת התערוכה יתקיים את כנס הג'ינג'ים הגדול בישראל בשבת 16 בפברואר החל מהשעה 10:00 ברחבת התערוכה.

מתי: פתיחה, 16 בפברואר (נעילה 30 באפריל 2019)

מחיר: כניסה חופשית

תערוכת גוונים של אש צילום: שרון חלבי

 

פברואר יוצא מן הכלל

מאות מרכזים קהילתיים של החברה למתנ"סים הארצית יקיימו בחודש הקרוב את "פברואר יוצא מן הכלל", במסגרתו יתקיימו מאות רבות של פעילויות שנועדו לעודד שילוב, נגישות, היכרות ושותפות של ילדים, בוגרים ומבוגרים עם מוגבלות בקהילותיהם.

מתי: במהלך חודש פברואר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: לרשימת הפעילויות המלאה בסמוך למקום המגורים www.matnasim.org.il/

צילום: באדיבות החברה למתנ"סים

 

אוסף אמנות יהודית נחשף בעמק

תערוכה חדשה חושפת מבחר מתוך אוסף האמנות היהודית והישראלית של ה"משכן לאמנות עין-חרוד" לרגל 80 שנה להקמתו ומציגה כ–250 יצירות ומוצגים. בין האמנים מארק שאגאל, לוסיאן פיסארו, מקס ליברמן, יוזף ישראליס, מרדכי ארדון, יוסף זריצקי, לאה ניקל ואחרים. חלק מן היצירות נחשפות לראשונה. הדרכות המספרות על ההתפתחות האידאולוגית והחברתית של החברה הקיבוצית במשך השנים דרך האמנות המוצגת.

מתי: החל מינואר - 25 במרס 2019

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 04-6486038

יצירותיו של חיים אתר במשכן לאמנות צילום: רונית סבירסקי

 

סרט וארוחת ילדים

קניון G כפר סבא מקיים פעילות מיוחדת לכבוד יום המשפחה. הקרנת טרום בכורה של הסרט "הדרקון הראשון שלי 3" במחיר סמלי של 20 ₪ בלבד. ארוחות ילדים יוצעו במסעדות נבחרות במחיר 20 שקל.

מתי: שלישי, 5 בפברואר, 17:20

מחיר: 20 שקל

 

נועלים את "דחוס"

אירוע נעילת מקבץ התערוכות "דחוס" יערך במוזיאון ינקו-דאדא, עין הוד. סיור ב-5 תערוכות יחיד העוסקות בפחד מהריק. לאחריו מצגת של האמן יוסי וקסמן וההשראה שקיבל מיצירתו הידועה של מרסל דושאן "נתון". לאחר מכן יתקיים מופע של האמן ג'וליאן שגרן. לבסוף יתקיים שיח גלריה בהשתתפות האמנית שולי רויכמן והאוצרת רינה גנוסוב.

מתי: שבת, 9 בפברואר, החל מ- 12:00

מחיר: האירוע כלול בדמי הכניסה

לפרטים: 04-9842350 www.jancodada.co.il

 

מרינה פתוחה לקהל

מתחם המרינה באשקלון חוגג שנה ומשיק משחקיית מרינה קידס, שתהיה פתוחה לקהל ללא עלות ומדי שבוע יתקיימו בה הפעלות, פעילויות והצגות ילדים. קיר מנעולי אהבה יחנך בוולנטיין ב-14 בפברואר. ביום האישה הבינלאומי ב-16 במרס יתקיים הפנינג בסימן העצמה נשית ואחת לחודש יערך שני נשי באחד מבתי הקפה במרינה. במהלך השנה יתקיימו אירועי תרבות ופנאי פתוחים לקהל.

מתי: ינואר-מרס

מחיר: כניסה חופשית

מרינה מול אשקלון צילום: יח"צ

 

טיול לצפרים צעירים והורים

טיול מודרך לילדים בכיתות א-ד באזור ירושלים והשפלה בעקבות בעלי חיים שנסתרים מהעין הודות לצבעי הסוואה מופלאים, מתקשטים ומרשימים את בנות הזוג. סיור בעקבות הצבעים בטבע. הטיול במכוניות פרטיות.

מתי: שבת, 16 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 052-4773977

 

מבשלים מורשת

במרכז מורשת יהדות בבל באור יהודה מתקיימת סדנת "מבשלים מאכלים של יום יום" ויוכנו בה מאכלים יומיומיים ביניהם: מחשה (ממולאים), זנגולה וצ'רג לצד סיפורים על משמעות השוק לחיי הבית היהודי בעיראק. במסגרת הסדנא יסיירו המשתתפים בסמטת השוק המשוחזרת במוזאון.

מתי: שישי, 8 בפברואר

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 03-5339278 שלוחה 8

צילום: יח"צ

 

טקסטיל וחומרים סביבתיים

"מסע בנתיבי הטקסטיל"- תערוכת יחיד של לילי פורן שתוצג במסגרת העונה הישראלית לעיצוב, חולון בגלריה חנקין בחולון. בתערוכה יוצגו מעל ל-30 עבודותיה עשויות מחומרים שאספה ממדינות שונות: בדים, תמונות, חפצים וחומרים סביבתיים הנארגים יחד ליצירה אחת.

מתי: פתיחה, 24 בינואר (נעילה 2 במרס 2019)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-5590021

שתי מסיכות צילום: עובד פורן

 

האלמנה העליזה

התיאטרון המוזיקלי ההונגרי מגיע לארץ עם האופרטה "האלמנה העליזה" של פרנץ להאר בניצוחו של של פאל פרקש (Pál (Farkas ובבימויו של בוז'או ג'וזף (Bozsó József), מנהל התיאטרון המוסיקלי ההונגרי. המופע יתקיים בנתניה, חולון, פתח תקווה, הרצליה, אשדוד ורחובות. בהשתתפות זמרי ורקדני האופרה הלאומית והסולנים המובילים בליווי התזמורת הסימפונית חיפה ובכיכובה של זמרת הסופרן הבינלאומית אדית וורוש (Edit Vörös). "האלמנה העליזה" היא בין האופרות הבודדות בעולם שנכתבו על שמחת החיים ועל יופיים של החיים.

מתי: 27 בינואר - 5 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 072-2753221 או 3221*

Photo: Kalman Nagy

 

באס מגיע לעיר

במוזיאון העיצוב בחולון נפתחה תערוכת "מחבואים - מרטן באס". תערוכת יחיד של המעצב ההולנדי שהגיעה ממוזיאון חרונינגר בהולנד. באס הוא אחד מהמעצבים הצעירים המשפיעים ביותר של זמננו והתערוכה מציגה את עבודותיו החשובות והמדוברות ביותר. שתי תערוכות נוספות נפתחו בסינרגיה "מכונות זמן" - 25 עבודות של מעצבים ישראלים ו"עובדים ביחד: עיצוב והנדסה" מציגה פריצת דרך טכנולוגית באמצעות שואב האבק דייסון.

מתי: שני-שבת, 11 בדצמבר - 27 באפריל 2019

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 073-2151515

מתוך הסדרה "באס הגיע לעיר" צילום: שי בן אפרים

 

לקלף את הסיפור

תערוכת צילומים נפתחה בגלריה לאמנות במוזיאון רמלה "לקלף את הסיפור" של קבוצת Jdocu. סיפורה של העיר רמלה על אלפי שנות היסטוריה שמלוות אותה ומהווה תמונת מראה לפסיפס האנושי המייחד אותה. הרב - תרבותית, אשר מהווה מגדלור לדו קיום וחיים משותפים – מפגשים של נופים ואתרים היסטוריים, קהילות של צעירים וקשישים, נשים וטף, טעמים וריחות בשוק העירוני.

מתי: ינואר - 31 במרס

מחיר: כניסה חופשית

 

תל אביב

באסיס היווני ומסיקה

במסגרת הסדרה "מזרח מערב" של האופרה הישראלית בשיתוף עם תזמורת ירושלים מזרח מערב יועלה בבית האופרה המופע אתונה–ירושלים ובמרכזו אמן אורח: דימיטריס באסיס. במופע תתארח גם הזמרת הישראלית מירי מסיקה. באסיס, מלך סגנון ה״לאייקה״ היווני, מופיע כבר 20 שנה ברחבי יוון ונחשב לאחד מענקי הזמר היוונים. הוא יבצע את מיטב הלהיטים העממיים המסורתיים שבהם הוא מתמחה, בעיבודים מיוחדים ״בשפת תזמורת ירושלים מזרח מערב״ המסמלת, גשר בין המזרח למערב.

מתי: רביעי, 13 בפברואר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

דמיטריס באסיס צילום: באדיבות האופרה הישראלית

 

אביב מחול סיני

מרכז סוזן דלל חוגג השנה 30 שנה להיווסדו עם מופעים מהארץ ומרחבי העולם. חודש פברואר מוקדש ל"אביב מחול סיני" - 2019. שתי הלהקות העומדות בחזית האמנות העכשווית בסין עם שתי עבודות של הכוריאוגרפיות החשובות כיום בסצנת המחול הסיני. להקת המחול המודרני של בייג'ין (BMDC) ביצירה "פריחת הזמן" לכוריאוגרפיה של גאו ינז'ינזי. להקת בית האופרה של גאנסו תופיע ביצירה המיועדת לכל המשפחה: "מסיבת הערב" על פי הכוריאוגרפיה של קן מנצי.

מתי: שלישי-שבת, 16-12 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

Having Fish Every Year של להקת הזמר והמחול של מחוז גאנסו

 

We quiz משתלטים על המוזיאון

המיזם הצעיר We Quiz מתארח במוזיאון נחום גוטמן לאמנות לערב חברתי של משחקי טריוויה תחרותיים ומבדרים. במהלך הערב תנחה בת אל דבח תחרות טריוויה נושאת פרסים בין קבוצות, בשילוב אלכוהול (כוס יין ראשונה כלולה) בחלל המוזיאון. משך האירוע כשעתיים וחצי.

מתי: חמישי, 7 בפברואר, 19:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5161970

ערב טריוויה במוזיאון נחון גוטמן צילום: עידו אשכנזי

 

טבע עירוני עם קטנטנים

טיול משפחות בשדות שבין מחלף גלילות, כביש איילון ושכונת רמת אביב ג'. ביקור במערות אפקה, מערות קבורה שומרוניות עתיקות שנחצבו בסלע הכורכר בצמוד לנתיבי איילון. ריכוז של פריחה חורפית: אירוס ארגמן, איריס ארץ ישראלי, כלניות ועירית גדולה. המסלול אינו מתאים לעגלות. מומלץ לבוא עם מנשאים ומשטח החתלה.

מתי: חמישי, 7 בפברואר, 12:30-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

לטעום משכונת התקווה

סיור בהדרכת עפרה ברק בשכונת התקווה – תרבות, קולינריה ופולקלור. סיור צבעוני בין דוכני השוק התימני, העיראקי והכורדי, טעימות ונשנושים, טיול ברחובות השכונה בדגש היסטוריה, תרבות ופולקלור שכונתי גם על הסופר דודו בוסי ובני יהודה.

מתי: שישי, 15 בפברואר, 12:15-09:15

מחיר: 95 שקל כולל טעימות

לפרטים: 054-4399750

 

נשף המסכות באופרה

האופרה הישראלית מעלה את האופרה "נשף מסכות" מאת ורדי בהפקה מושקעת בניצוחו של מאסטרו דניאל אורן ובבימויו של הבמאי הפולני מיכאל זנאנייצקי. חילופי זהויות, אהבה אסורה, מזימות וקונספירציות בשלטון, ששיאם התנקשות בעיצומו של נשף מסכות רב משתתפים – עומדים במרכז עלילת האופרה הידועה של ורדי. "נשף המסכות" היא דרמה של קנאה, בגידה ונקמה שמסתיימת בגורל טרגי. הבמאי מיכאל זנאנייצקי מטמיע את הדרמה האנושית בתוך דרמה חברתית ופוליטית רחבה ונוקבת שבמרכזה שליט שמבקש פסלים בדמותו ופורטרטים שיאדירו את שמו ובעצם מאוהב אך ורק בכוח שלו.

מתי: 22-7 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: יוסי צבקר

 

משולש רומנטי

האופרה הישראלית חוגגת את ה"וולנטיין" עם "משולש רומנטי - מכתבי אהבה", קונצרט המוקדש למשולש האהבה של יוהאנס ברהמס, קלרה שומאן ורוברט שומאן. מסיפורי הרומנטיקה שרב הנסתר בהם על הגלוי. במסגרת הסדרה הקאמרית בשיתוף תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון.

מתי: חמישי, 14 בפברואר, 20:30

מחיר: 100 שקל

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

קלרה ורוברט שומן וברהמס

 

FEM ולהקת ענבל

המופע FEM מאת עידן שרעבי יעלה בסוזן דלל. עידן שרעבי, שופט "רק רוצים לרקוד" יצר מופע חדש עם תיאטרון מחול ענבל, שמחבר בין אלמנטים מסורתיים לבין מחשבות על העידן הטכנולוגי, בין מוזיקה אוריינטלית לבין להיטים של ביונסה.

מתי: שלישי, 5 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

צילום: אפרת מזור

 

אמת וחווה

מופע המחול "אמת וחווה" מאת שרון צוקרמן ויזר יעלה בסוזן דלל. שרון צוקרמן ויזר, כוראוגרפית ורקדנית שמלווה תהליכי יצירה של יוצרים בתחום המחול המקומי תציג את יצירתה האחרונה, שכוללת מחול, טקסט והומור. היצירה תוצג במסגרת "בת-שבע מארחת" של להקת מחול בת-שבע.

מתי: חמישי, 7 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656 ובאתר suzannedellal.org.il

צילום: אבי גולרן

 

החיים בוורוד

בתיאטרון תמונע יעלה המופע המוזיקלי "החיים בוורוד" עם הזמרת תימנה בראוור. שאנסונים צרפתיים בליווי פסנתר וכלי מיתר. עיבודים מקורים ונגיעות של ג'אז בשירים הידועים של אדית פיאף, ג'ורג' מוסטקי, ז'אק ברל וג'ורג' ברסנס. תימנה בראוור למדה מוזיקה בווינה ובפריז וייצגה את אוסטריה באירוויזיון ב-1986.

מתי: שני, 4 בפברואר, 22:00

מחיר: 80 שקל

לפרטים: תמונע 03-5611211

Photo: Manfred Pauker

 

עצקרח קומי-טרגי

תאטרון-מחול אבשלום פולק מעלה את המופע "עצקרח" בסוזן דלל. זהו מסע בנבכי עולמם הפנטסטי של ענבל פינטו ואבשלום פולק. הכיסאות של יונסקו מרקדים והאבסורד נדמה כהגיוני. מפגש קומי-טראגי בין דמויות המחפשות מחבר לבין הוויות שנשכחו.

מתי: חמישי, 7 בפברואר, 21:00, שישי, 8 בפברואר, 14:00, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656 ובאתר suzannedellal.org.il

צילום: אבשלום פולק

 

הצדעה לענקי הג'אז

סדרת המהפכה של האופרה הישראלית חוזרת בפברואר במופע של תזמורת המהפכה עם ההרכב הווירטואוזי - GESHEM ואסתר רדא על במה אחת, במופע גרוב עם יצירות תזמורתיות עדכניות של מלחיני הג'אז הגדולים, אלינגטון, גרשווין, מונק, קולטריין, מינגוס ואחרים. המופע A Standard Revolution מציג פרשנות נועזת לתקופת הזהב של הג׳אז עם מלחינים האיקוניים והמנגינות האלמותיות.

מתי: שני, 25 בפברואר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

אסתר רדא צילום: אוהד רומנו

 

תאטרון, מחול, שירה וספוקן וורד

אנסמבל תיאטרון תמונע מעלה את המחזה "מז'יניק" שמציף מאבקים משפחתי באמצעות תאטרון, אמנויות לחימה, מחול, מוזיקה, שירה וספוקן וורד. היוצרים נטע וינר וסתיו מרין עם השחקן בני אלדר חוקרים את עול הזיכרון הבין-דורי והקשר בין אחים ואחיות, לאורך ההיסטוריה, החברה והפוליטיקה.

מתי: חמישי, שישי, 17, 18 בינואר, 21, 22 בפברואר

מחיר: 65 שקל

לפרטים: 03-5611211

צילום: אסקף אברהם

 

מתחם לכלבים בקפה

מתחם לכלבים נפתח בקפה גרג בדיזנגוף סנטר עם פינת משחקים לחיות, מתקני אוכל ומים זמינים, קיר מידע שייתן מענה לאלו המבקשים למצוא דוג ווקר, בייבי סיטר, הודעות זיווג כלבים, מספרות, פנסיונים וטרינרים הפועלים 24/7, אילוף ואימוץ כלבים.

מתי: פתוח בשעות הפתיחה של הקפה

מחיר: כניסה חופשית

מתחם כלבים בסניף גרג בדיזנגוף סנטר צילום: אלעד גוטמן

 

דרמה וירטואלית

תיאטרון תמונע מעלה את המחזה "החדירה". דרמה וירטואלית מאת מעיין אבן עם הבזקים מתוך התכתבות של שני זרים שחיפשו בית ומצאו לבסוף אחד את השני. בהשתתפות השחקנים אמיר גולדמן וכרמל נצר.

מתי: מוצ"ש, שלישי, 26 בינואר, 5 בפברואר

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 03-5611211, www.tmu-na.org.il

צילום: תמרה אפשטיין

 

בלט תיאטרון מקנדה

הבלט הקנדי הגדול ממונטריאול' Les Grands Ballets Canadiens de Montréal מעלה בבית האופרה את המופע "ונדטה – סיפורי המאפיה" יצירה של הכוריאוגרפית אנבל לופז אוצ'ואה במסגרת הסדרה "מחול במשכן". בלט-תאטרון עם 50 רקדנים שחודר לעולם האפל של המאפיה, חוקר את דחפיה האלימים ואת הרגשות המניעים אותה - תשוקה, אהבה, כעס, חמדנות, קנאה ותסכול. בליווי מוזיקה מגוונת הכוללת שירי סן רמו, יצירות של המלחינה היוונית אלני קאראינדרו, באך, טלֶמן ואחרים.

מתי: רביעי, חמישי, שישי, 27, 28 בפברואר, 1 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: להזמנות bit.ly/2W7mIsd

Vandetta GB Photo: Sasha Onyschenko

 

אמנות ומוזיקה

בתערוכה "מסע - מוסיקלי" אשר תפתח בבית תנועת המושבים של ישראל בתל אביב יוצגו כ-10 יצירות בגדלים שונים של האמנית הילה גד-הוד-טל בהם היא עוסקת בשתי אהבות הגדולות של חייה אמנות ומוזיקה כאחד. כל יצירה מספרת את הסיפור של השיר שמאזינים לו באמצעות אוזניות.

מתי: פתיחה, 29 בינואר, (נעילה 28 בפברואר)

מחיר: כניסה חופשית

 

מחזות זמר בצל השואה

לציון יום השואה הבינלאומי מתקיים בסינמטק תל אביב המפגש "הצללים של צלילי המוזיקה". הרצאה ומפגש מוזיקלי אייל שרף בליווי פסנתר אנה סנגר. הדי האיום הנאצי כפי שהם באים לידי ביטוי בשלושה מחזות זמר פרי עטם של יהודים – "צלילי המוזיקה", "קברט" ו"המפיקים".

מתי: שלישי, 29 בינואר, 19:00

מחיר: 42 שקל

לפרטים: בקופת הסינמטק או באתר bit.ly/2F4Lsev

 

"החור" פותח עונה חדשה

להקת המחול בת שבע מעלה את היצירה "החור" עם פתיחת העונה החדשה לשנת 2019. היצירה מבוצעת על ידי רקדני הלהקה ביניהם רקדנים ישראלים ורקדנים מחו"ל שהצטרפו לצוות הקבוע של הלהקה.

מתי: 31-20 בינואר 2019

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115, www.batsheva.co.il

צילום: גדי דגון

 

הג'יפסי קינג ומירי מסיקה

להקת הג׳יפסי קינגס מגיעה לסיבוב הופעות בישראל ומארחת את מירי מסיקה. הלהקה שהפכה לסמל של המוזיקה הספרדית, בהרכבה המקורי, מלווה ב-10 נגנים, תופיע בהיכל התרבות. לאחר שהקשיבה לעשרות אומנים, בחרה הלהקה את מירי מסיקה להצטרף אליה להופעותיה בישראל. הלהקה חידשה ב-1980 את השיר הדרום אמריקאי "באמבולאו" שהפך ללהיט עולמי ובאותה השנה הקליטה את האלבום " Gipsy Kings" שנמכר במיליוני עותקים בעולם.

מתי: שני-שלישי, 19-18 במרס 2019

מחיר: 399-149 שקל

לפרטים: 8780*

צילום: יח"צ

 

פולקלור וקלאסי

מקהלת הצבא האדום שחוגגת 90 שנה להיווסדה ושבה להופעה בישראל בהיכל התרבות ומשתפת פעולה לראשונה עם ה"גבעטרון" שחוגג 70 שנה. בתכנית: להיטים בינלאומיים מכל הזמנים ולראשונה ביצוע מיוחד של הלהיטים הגדולים והאהובים של להקת הגבעטרון במנעד הקולי של מקהלת הצבא האדום. המקהלה מאופיינת במגוון מוזיקלי רחב החל מפולקלור עממי, מוזיקה קלאסית ועד להיטים עולמיים.

מתי: רביעי - שבת, 23-20 במרס 2019

מחיר: 480-250 שקל

לפרטים: 8780*

 

ירושלים

תערוכות על המסך

סינמטק ירושלים מעלה על המסכים ברחבי הארץ סדרת סרטים שנוצרו במסגרת הפרויקט הגלובאלי "תערוכות על המסך", בשיתוף פעולה עם מיטב המוזיאונים והגלריות מהעולם. באמצעות שוטטות קולנועית במסדרונות המוזיאונים ותובנות של מיטב ההיסטוריונים, אוצרים ומבקרי אמנות, הסרטים סוחפים את הצופה למסע מרתק אל דמותם של גדולי האמנים בהיסטוריה ויצירתם. מפיקאסו, מיכלאנג'לו, סזאן, ואן גוך, דגה ועד דיויד הוקני ומאטיס. בראש המיזם עומדים הבמאי והמפיק עטור הפרסים פיל גרבסקי Phil Grabsky והבמאי דיויד ביקרסטאף David Bickerstaff. בחודש פברואר יעלה הסרט "סזאן - דיוקנאות של החיים".

מתי: 11, 16, 21 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 9377*

David Hockney Painting Winter Timber in Bridlington, July 2009 © David Hockney Photo Credit Jean-Pierre Gonçalves de Lima

 

ספרים, תרבות ומוזיקה

תמול שלשום, המוסד הירושלמי ובית הקפה המיתולוגי של ירושלים בניהולם של הסופר דוד ארליך ושותפו דן גולדברג ממשיך את חגיגות שנת ה-25 להקמתו, ומקיים אירועי התרבות במהלך חודש פברואר. בערבי שלישי - Late Night – 'בלילה בלילה' עם מגוון אירועי תרבות, מוזיקה והופעות חיות. בנוסף, ערב מספרי סיפורים בנושא קפה, הקרנת סרט "לאהוב אותה", מפגש ושיח עם אשכול נבו על ספרו "הריאיון האחרון".

מתי: במהלך חודש פברואר

מחיר: 50-15 שקל (שני אירועי בלילה בלילה ללא תשלום)

לפרטים: 02-6232758

צילום: איוון טיכיינקו

 

שני בטעם הודי

המסעדה ההודית ב"אברהם הוסטל" חוגגת שנה עם "שני בטעם הודי". מופע קאטק, מחול הודי משולב עם כלי נגינה מסורתיים, לצד תפריט הודי עם מנות חדשות של השפית להבה סילימאן. הקאטק הוא ריקוד מסורתי מצפון הודו שמשלב מקצבים, מלודיות וסיפורי מיתולוגיה, מוזיקה חיה - סיטאר טאבלה ובנסורי.

מתי: שני, 4 בפברואר, 20:30

מחיר: כניסה חופשית

צילום: יח"צ

 

שער הרוח

בית הקונפדרציה, הבית של המוזיקה האתנית והשירה בניהולו של אפי בניה, יארח בירושלים את ההרכב החדש המוזיקלי החדש בראשות הכנר נסים דקוואר ונגן כלי ההקשה זוהר פרסקו, שני מוזיקאים פורצי דרך בסצנת המוזיקה האתנית בארץ ויוצאי להקת בוסתן אברהם. במופע, תחת הכותרת "באב אל הווא" – (שער הרוח וגם שער האהבה בערבית) יבצעו יצירות מקוריות שלהם.

מתי: רביעי, 13 בפברואר

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 6226*, 02-6237000

צילום: שראל כהן

 

ממשבר לתקומה

סיור ומפגש משוררים עם המשורר הרצל חקק, בהשראת תערוכה החדשה במוזיאון חצר הישוב הישן ע"ש קפלן בעיר העתיקה "ממשבר לתקומה - סיפורם של מפוני העיר העתיקה". מספרת את סיפורם של אנשי היישוב הישן שחוו את הכיבוש הירדני ב-1948. חלקם איבדו את ביתם ואחרים נלקחו בשבי. סיפורם משתקף מבעד לעדויות, לתצלומים ולפריטים, שנאספו מאותם ימים.

מתי: רביעי, 13 בפברואר (מפגש ב-15:30 בשער יפו)

מחיר: כניסה חופשית למוזאון

לפרטים: 02-6276319

 

אופרטה עליזה מהונגריה

התיאטרון המוזיקלי ההונגרי מגיע לארץ עם האופרטה "האלמנה העליזה" של פרנץ להאר בניצוחו של של פאל פרקש (Pál (Farkas ובבימויו של בוז'או ג'וזף (Bozsó József), מנהל התיאטרון המוסיקלי ההונגרי. המופע יתקיים בתיאטרון ירושלים. בהשתתפות זמרי ורקדני האופרה הלאומית והסולנים המובילים בליווי התזמורת הסימפונית חיפה ובכיכובה של זמרת הסופרן הבינלאומית אדית וורוש (Edit Vörös). "האלמנה העליזה" היא בין האופרות הבודדות בעולם שנכתבו על שמחת החיים ועל יופיים של החיים.

מתי: שני, 4 בפברואר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 072-2753221 או 3221*

Photo: Kalman Nagy

 

תימני מסורתי ומודרני

לאה אברהם, זמרת, רקדנית, כוריאוגרפית ומי שחיברה בין מסורת הריקוד התימני והמחול המודרני תופיע בבבית הקונפדרציה עם מופע חדש:"ווא-טויור/הציפורים" המוקדש לשירי האהבה והגעגוע של נשות תימן היהודיות ממחוז חוגריה שבדרום תימן. במסגרת חודש ינואר המוקדש לנשים יוצרות.

מתי: חמישי, 31 בינואר, 20:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: *6226, 02-6237000

 

בין עצי שקד וכנסיות

סיור מודרך בשכונת עין כרם. פריחת עצי שקד לבנים וכלניות אדומות על רקע ההרים הירוקים. מנזרים וכנסיות המסתירים היסטוריה ומסורות דתיות. טיול טבע בערוץ הררי וקיר מפתיע הבנוי מאבני גדולות במיוחד. סיור בכנסיה בעין כרם ובמנזר באבן ספיר בעקבות יוחנן המטביל. הליכה מנחל שורק לעין חנדק עד עין כרם. דרגת קושי: חובבי לכת.

מתי: שישי, 8 בפברואר, 16:00-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

עין כרם צילום: רונית סבירסקי

 

האחים זו-ארץ

בית אבי חי מארח לכבוד יום המשפחה את האחים זו-ארץ, גיא זו-ארץ - שחקן, מנחה ומוזיקאי, ורועי זו-ארץ - מוזיקאי ומפיק, למפגש משפחתי לקראת שבת. במופע המשותף של האחים שזורים רומנסות ופיוטי בית הכנסת הספרדי מבית הסבים, הסבתות וההורים. שירים אהובים ומוכרים ממחזות לצד שירי תפילה שהפכו מוכרים בכל בית ישראלי ויהודי. השירים משתלבים בסיפור משפחת זו-ארץ מימי גירוש ספרד ועד עלייתם לארץ.

מתי: חמישי, 7 בפברואר, 21:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 02-6215300

צילום: רונן אקרמן

 

לגיטימיות של נוף

המוזיאון לאמנות האסלאם פותח את התערוכה "לגיטימיות של נוף", תערוכת יחיד של הצלם יעקב ישראל. סיכום פרויקט צילום בן 16 שנים של צילומי כפרים ערביים, בדואים ודרוזים בישראל ובשטחים. מסע דרך הנופים הסוציו-פוליטיים במדינת ישראל ובשטחים. הצילומים בוצעו בטכניקה דומה לזו שבה השתמשו צלמי נוף במאה ה-19 שתיעדו את ארץ הקודש, כמחווה להיסטוריה של הצילום.

מתי: פתיחה, שישי, 1 בפברואר (נעילה 27 באפריל)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5661291

יעקב ישראל. ג'לג'וליה. 2015

 

70 שנות מנהיגות

תערוכת "70 שנות מנהיגות" שמוצגת בגבעת התחמושת היא תערוכת צילום נודדת המציגה במשפט ובתמונה את המגמות והשינויים של מנהיגי המדינה לדורותיה: התחדשות החיים היהודים בארץ, השאיפה המתמדת לשלום ואפילו יחסם למרקם "המנומר" של החברה הישראלית, כפי שנקלטו בעין העדשה של מיטב צלמי ישראל לאורך השנים ונשמרו בארכיון לשכת העיתונות הממשלתית. בין הצלמים: יעקב סער, משה מילנר, אילן ברונר, פריץ כהן, זולטן קלוגר ואחרים.

מתי: חודשים ינואר-אפריל 2019

מחיר: כניסה חופשית

צילום: יח"צ

 

תרבות בקפה

המוסד הירושלמי "תמול שלשום", המשלב מאז היווסדו לפני כחצי יובל בית קפה, מסעדה ותרבות מקיים אירועי תרבות שונים ומשיק ערבי שלישי - Late Night, במסגרתו יתקיימו מגוון אירועי תרבות, מוזיקה והופעות חיות. בחודש ינואר שיחה עם איש הרדיו ירון אנוש ושי דורון, השקת הספר "דמעות של אורנים" של סתיו לי ברטל, שיחה עם רוביק רוזנטל על ספרו החדש, השופטת בדימוס דליה דורנר תראיין את פרופ' רחל אליאור.

מתי: שלישי, 29 בינואר

מחיר: 50-20 שקל

לפרטים: 02-6232758

 

הופעות במערת צדקיהו

במערת צדקיהו נפתחת העונה המוזיקלית 2019 עם להקת התקווה6 ושבוע לאחר מכן נורית גלרון מארחת את עלמה זוהר. שאטלים ללא תשלום ייצאו בין השעות 20:15-19:30 מחניון מתחם התחנה הראשונה אל מערת צדקיהו (חניה ללא תשלום החל מהשעה 19:00), ויחזירו את הקהל אל חניון מתחם התחנה בסיום.

מתי: חמישי, 24 בינואר (התקווה6), 31 בינואר (נורית גלרון ועלמה זוהר) 21:00

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 6226*, www.bimot.co.il

עלמה זוהר צילום: מיכאל טופיול

 

דרום

פריחה בעוטף עזה

סיור מודרך עם החברה להגנת הטבע אל "עוטף עזה" בשילוב פריחה, היסטוריה ואקטואליה. הטבע בעזה משתקם משריפות עפיפוני התבערה והכלניות חוזרות לפרוח. מורה דרך תושב האזור ותושבים נוספים יספרו על מה שהתרחש לאחרונה באזור, על תחושותיהם וגם על תקופות היסטוריות, מלחמת העצמאות והקמת הישובים. תצפית אל רצועת עזה וטיול בין שדות וגבעות פורחות באזור ניר-עם ובארי. בהדרכת איל כספי, מורה דרך תושב קיבוץ מגן.

מתי: שישי, 1 בפברואר, 16:00-07:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

מתגלגלים בדיונות

פעילות מודרכת למשפחות עם קטנטנים על מצע קרקע חולית זהובה בדיונות של חולות ניצנים מטפסים ומתגלגלים. היכרות עם צמחי חולות, חיפוש וזיהוי עקבות בחול. בהדרכת בי"ס שדה שקמים.

מתי: שבת, 2 בפברואר, 12:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

סדנאות בין הכלניות

"קסם המדבר – החוויה הבדואית בנגב" מקיימים פעילות במסגרת פסטיבל "דרום אדום". סיורים מודרכים עם קק"ל במרחבים שחזרו להיות אדומים ושלל פעילויות במרחבים בין נחל שקמה לנחל הבשור בצפון הנגב. הפסטיבל יתקיים השנה בסימן "צמיחה והתחדשות". הופעות LIVE, צעדת ומרוץ הכלניות המסורתיים. סדנאות החוויה הבדואית ביער דבירה יכללו רקמת כלניות, ציור בחינה של פרחי בר וכלניות, סדנה להכנת זעתר וסומק, סדנאות להכנת תה צמחים, תכשיטנות, הכנת קמח, סדנת דרבוקות לילדים ואחרות.

מתי: שבתות, 23 בפברואר, 2 במרס, 14:00-10:00 (סדנה אחרונה תתחיל בשעה 14:00).

מחיר: סדנאות 5 שקל (מגיל 3) ישיבה על מחצלות

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש www.kesem-hamidbar.com

סדנת קפה צילום: דן ברסלו

 

הכנסת אורחים בדואית

תערוכה חדשה במרכז ג'ו אלון בנושא הכנסת האורחים הבדואית: "שלושה ימים ושליש". בתערוכה יוצגו היצירות של אמניות ואמנים בדואים ויהודים בהשראת הכנסת האורחים שמתקיימת במרחבים פרטיים, ממסדיים וציבוריים ומפגישה בין האתי לפוליטי. עבודות שבוחנות מצבי קונפליקט והניסיון שלהם לדור בכפיפה אחת, בבית אחד.

מתי: פתיחה, שלישי, 12 בפברואר

מחיר: בתשלום

מתוך העבודה של סובר לרנר: ״למזוג, להתמזג. מתמזגים?״

 

מצדה לחובבי לכת

טיול מודרך במצדה בשילוב סיפור המצור דרך עיניו של מפקד המצור הרומי, עיני המורדים והורדוס. הכרות עם מחנות המצור המזרחיים, הקפת מצדה מצפון, עליה נינוחה ב"שביל הרץ". טיפוס דרך הסוללה וסיור בחלק הדרומי הפחות מוכר של ההר, ממנו צופים על מחנה המצור הדרומי. סיום בירידה בשביל הנחש. בהדרכת איל פרקש. דרגת קושי: כולל עלייה מעט תלולה בת כחצי שעה בשביל הרץ, וירידה בת כחצי שעה בשביל הנחש. אורך המסלול כ- 7 ק"מ.

מתי: שבת, 2 בפברואר, 16:00-07:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

תותים באוויר

סיור למשפחות במרכז לחקלאות מדברית ברמת נגב בהדרכת "שביל הידע במדבר". הסברים והדגמות של פרויקט החקלאות בנגב: גידול תותים באוויר, הצמח שהפך לתחליף מלח טבעי ובריא, תצפית על המגדל הסולארי וסיפורו של הפרויקט הסולארי הגדול במזרח התיכון. בנוסף, שתיל אישי לכל משתתף מעשה ידיו.

מתי: ימי שישי, שבת בחודש ינואר, 11:00

מחיר: ללא תשלום (בהרשמה מראש)

לפרטים: 08-8528852, www.moprn.co.il

צילום: באדיבות שביל הידע במדבר

 

חוגגים לחקלאות בערבה

התערוכה החקלאית הגדולה בישראל מתקיימת בתחנת "יאיר" בחצבה ומציינת את ט"ו בשבט בסימן חדשנות בחקלאות של מו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית. מגוון פעילויות תיירותיות וחקלאיות לכל המשפחה, קטיף עצמי של ירקות, תערוכה חקלאית - זני ירקות חדשים, מיני דגים ואלמוגים וחידושי טכנולוגיה בתחום החקלאות והמים.

מתי: רביעי-חמישי, 31-30 בינואר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 077-5681603

צילום: רונית סבירסקי

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|