עשרות אטרקציות, טיולים מודרכים ופעילויות חלקן ללא תשלום ברחבי הארץ, נובמבר 2019

מה עושים אחרי החגים? פסטיבל דוקאביב, סופ"ש בעקבות ציפורים נודדות בצפון, סיורי סתיו בהרי יהודה, מיצב ששבר שיא גינס בזכרון יעקב, פסטיבל מוזתיקה בתל אביב, מנון באופרה הישראלית, בתים מבפנים בירושלים, פסטיבל מחול קאמרי בירושלים, פסטיבל אינדינגב במצפה גבולות, פסטיבל יוגה בערבה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

פסטיבל דוקאביב

פסטיבל דוקאביב גליל במעלות תרשיחא מתקיים זו השנה ה-11 בהיכל התרבות, המרכז לאמנויות ע"ש אפטר ברר, המדרחוב של תרשיחא וכן במרכז "מארג" בכפר ורדים. דוקאביב גליל מציג את מיטב הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי והבינלאומי ומעלה לדיון נושאים חברתיים ותרבותיים בוערים ורלוונטיים. לאורך כל ימי הפסטיבל מתקיימים מפגשים בין יוצרים דוקומנטריים ובין קהל הצופים.

מתי: שלישי-שבת, 9-5 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9573050

המזחים הצפים של כריסטו צילום: Aleks Perkovic

 

טיול בחורש אורנים

מסלול מעגלי מודרך ממגדל היערן ביער עופר דרך חורשת האורנים וחורש ים תיכוני. הסברים על חזירי בר, דרבנים והיכרות עם ציפור הקוקייה, המצויה באזור.

מתי: שבת, 16 בנובמבר, 12:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

יער עופר צילום: יניב אלון לחל"ט

 

סופ"ש של ציפורים

סוף שבוע של צפרות בצפון. 4 ימים בשיא נדידת הציפורים בעמק בית שאן, עמק החולה, הגולן והחרמון. מגוון גדול של ציפורי מים, ציפורי שיר ועופות נודדים. יום מלא בעמק החולה, כולל טיול זריחה בעגלת מסתור ומיני ציפורים ייחודיות לאזור החרמון. בהדרכת נדב ישראלי, צפר הבית של עמק החולה.

מתי: רביעי-שבת, 30 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

הגרסה המצחיקה של המלט

ההרפתקה הגדולה של המלט Hamlet’s Big Adventure מאת ריד מרטין ואוסטין טיצ'נור בביצוע Reduced Shakespeare Company תעלה באודיטוריום חיפה במסגרת פסטיבל לונדון. שעה וחצי של צחוק בלתי פוסק המציג את הסיפור של המלט מזווית שונה, מפתיעה ובעיקר מאד מצחיקה. הלהקה מתמחה בהצגת יצירות מכווצות מיצירותיו של שייקספיר ולאחר מכן יצירות על פי סיפורים מהתנ"ך. המופע בשפה האנגלית.

מתי: רביעי, 27 בנובמבר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8377777

Photo: Daniel-Coston

 

הפסל שקם לתחייה

המופע "אבנים" של קבוצת התיאטרון אורתו-דה יעלה במרכז ההנצחה בקריית טבעון. הוא מבוסס על פסלו של נתן רפופורט, "בדמי חיי" (1911 – 1983), מבוצע על ידי שישה שחקנים, ללא מילים המעצבים בגופם את הפסל ומפיחים בו חיים, כדי להישיר מבט אל האנושות בנקודת הזמן הנוכחית שלה כעת. הפסל הוא חלק מכותל הזיכרון ברחבת גטו ורשה ביד ושם, והוא זהה לפסל שניצב באתר הזיכרון לגטו ורשה שבפולין. היצירה זכתה עד היום בעשרה פרסים בינלאומיים וישראלים.

מתי: שישי, 25 באוקטובר, 13:00

מחיר: 120 שקל

לפרטים: 03-7511136

צילום: ינון צפריר

 

הכנרים הצוענים ודודו פישר

התזמורת הסימפונית הצוענית של בודפשט תופיע לראשונה בישראל עם הזמר דודו פישר בקונצרט המשלב מוזיקה קלאסית לצד מנגינות יהודיות וצועניות באודיטוריום חיפה. התזמורת הידועה גם בשם ״100 הכנרים הצוענים״, היא הגדולה בעולם מבין התזמורות הצועניות מורכבת ברובה מכנרים וירטואוזים ובליווי כלי נגינה ייחודיים. בארץ היא תופיע בהרכב של כ-50 נגנים.

מתי: חמישי, 21 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8629959

צילום: BGSO

 

מרכז

מומיקס חוגגת 40 בישראל

להקת המחול האמריקאית "מומיקס" מגיעה לישראל לסיבוב הופעות שיפתח בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה. לרגל שנת ה-40 להיווסדה, יצרה הלהקה את VIVA MOMIX שהוא מסע בעולם הסוראליסטי של מוזס פנדלטון (הכוריאוגרף ומנהלה האמנותי של הלהקה מאז שנוסדה ומבכירי הבמאים והכוראוגרפים בארה"ב), שנוצר ממקבץ מרפרטואר יצירותיו האייקוניות ללהקה בתוספת יצירות חדשות שלו.

מתי: 28-19 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-700-70-29-29

VIVAMOMIX Photo: JohnKane

 

בטבע עם קטנטנים

טיול קליל בשמורת חוף השרון להורים וקטנטנים. הסברים על החי, הצומח והפורח באזור, נוף אל הים הפתוח, חולות רכים, צמחייה ובעלי חיים. מסלול 1.5 ק"מ ברמת קושי קלה. בהדרכת בית ספר שדה שקמים.

מתי: רביעי, 13 בנובמבר, 12:30-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: סיוון ארבל לחברה להגנת הטבע

 

בעקבות החקלאות הקדומה

סיור מודרך בסטף בהרי יהודה, במעין קטן הנובע מתוך מערה טבעית ומרחבים שבהם הייתה חקלאות קדומה. טיול בין עצי זית, עצי תאנה, עצי לימון ורימון ובין החלקות החקלאיות. תצפית אל עבר ירושלים, ביקור בעין ביכורה ויתכן גם זחילה בנקבה בעזרת פנסים.

מתי: שבת, 26 באוקטובר, 12:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: טלי מאיר-צ'יזיק

 

שפלת יהודה ברכבי שטח

סיור מודרך לרכבי שטח עם החברה להגנת הטבע בהדרכת ערן חקלאי ביער חרובית. נסיעה אל תל צפית המזוהה כגת הפלישתית, משם אל מרחבי נחל האלה עד למושב לוזית. ביקור בקלומבריום עתיק והסברים על גידול יונים בעולם העתיק, מערת קבורה עתיקה, תצפית מרמת אבישור, תל גודד, חירבת אל עין, מערות פעמון בשפלת יהודה. ארוחת צהריים בבריכת צאנן משם אל שמורת עדולם והסברים על פצלי השמן והאזור והתוכנית לניצולם וסיום בתל עדולם.

מתי: שבת, 2 בנובמבר, 16:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

המיצב הגדול בעולם

מיצב האמנות ״המבוך״ המוצג על גג מלון ומרכז אמנויות אלמא בזיכרון יעקב של האמן Ame72 נכנס לספר השיאים של גינס כעבודת ה Street art הגדולה ביותר בעולם (Largest Stencil Artwork) גודלה של העבודה 267.74 מטר. Ame 72 שבר שיא חדש וגבר על עבודת אמן מדובאי. במלון מוצג אוסף האמנות האישי של בעלת המלון, הכולל עבודות של מיטב האמנים הישראלים וכן התערוכה "הליכה בקו ישר" מתוך אוסף גלריית גבעון.

מתי: ראשון-שבת, 16:00-14:00 (סיורים מודרכים 12:00-10:00)

מחיר: כניסה חופשית (סיורים מודרכים בתיאום מראש 35 שקל)

לפרטים: 04-630-0111

צילום: יח"צ

 

ברוב קולות

האנסמבל הקולי הישראלי פותח את עונת המופעים "ברוב קולות" פוליפוניה - היהלום שבכתר השירה המקהלתית במשכן העירוני ברעננה ובאלמא בזכרון יעקב. ממקהלה אחת ועד שלוש מקהלות מהרנסנס ועד המאה ה-20 שבמרכזו המיסה בסול מינור מאת ווילאמס ויצירות מאת מנדלסון. עוד בתוכנית מוטט ב-24 קולות מאת ז'סקן דה פרה, ויצירות של גבריאלי ואחרים.

מתי: 28 באוקטובר ברעננה, 16 בנובמבר בזכרון יעקב

מחיר: 110-85 שקל

לפרטים: 074-7012112

צילום: דור אבן חן

 

תל אביב

שביל ישראל לאורך הירקון

מסלול למיטיבי לכת על מקטע שביל ישראל עם החברה להגנת הטבע. התוואי משלב טבע עירוני בין שפך הירקון בתל אביב לגן לאומי מקורות הירקון. הליכה בין פינות חמד שחלקן מוכרות ורובן פחות מוכרות, מזרחה לאורך הירקון, "יער ראש ציפור", 7 טחנות, 10 טחנות ואתרים נוספים. יציאה מהעיר לאורך הנחל המתפתל מצפון לפתח תקוה ומדרום להוד השרון. הליכה בקטע נקי של הנחל בו ניתן לשכשך רגליים במים ועד גן לאומי מקורות הירקון. אורך המסלול כ-25 קילומטרים. בהדרכת צחי גלובין.

מתי: שבת, 26 באוקטובר, 16:00-06:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: דב גרינבלט

 

אמנות בתחנה המרכזית בתל אביב

סיור בקרית המלאכה מדרום לתחנה המרכזית הישנה שמחדשת את פניה. לאחרונה התיישבו במרחב אמנים ויוצרים, נפתחו מרכז עבודות יד של נשים אפריקאיות לאמנות קרמיקה עכשווית "קוצ'ינטה" ומרכז לשחזור רהיטים ישנים. מפגש עם קבוצת יזמים והיכרות עם הכלכלה השיתופית המתפתחת.

מתי: שישי, 25 באוקטובר, 13:30-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

מנון באופרה

עונת האופרה הישראלית תפתח עם "מנון" מאת ז'ול מסנה בניצוחו של מאסטרו דן אטינגר ובבימויו של הבמאי והמעצב הצרפתי וינסאן בוסאר. סיפורה של אשה צעירה שנאלצת להחליט אם לחיות באושר או בעושר ומבוסס על רומן פרי עטו של הסופר הצרפתי אבה פרבו שפורסם ב-1731. ההפקה, בשיתוף פעולה בין האופרה הישראלית לבין בתי האופרה של סן-פרנסיסקו ושל ליטא. ישתתפו סולנים ישראלים ובינלאומיים ביניהם: הסופרן הרוסייה יקטרינה בקנובה, הסופרן מרומנייה כריסטינה פאסארויו, הטנור האיטלקי לאונרדו קאיימי והטנור הקוריאני הו יון צ'ונג. שעה לפני המופע הרצאת מבוא חינם לרוכשי הכרטיסים.

מתי: 18-7 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

Photo: Martynas Aleksa

 

כיתות אמן עם מלהקת הוליוודית

סדנאות הבמה בת"א בניהולה של ריבי פלדמסר, יארחו לראשונה בישראל את קימברלי גרהם, המלהקת ההוליוודית וזוכת פרסי אמי וארטיוס על הליהוק המצטיין לסדרה "הומלנד", לביקור בן 3 ימים במהלכו תתקיים כתת אמן בהשתתפות שחקנים ישראלים שבמרכזה סודות הליהוק, הכנה לאודישנים, לימוד ומחקר. כמו כן תתקיים הרצאה של קימברלי ,שתהיה פתוחה לקהל הרחב על עולם האודישנים בהוליווד.

מתי: חמישי-שבת, 16-14 בנובמבר, 17:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: סדנאות הבמה, רחוב אמץ 13, 03-6241654

צילום: Anthony Grasso ,כתת אמן עם קימברלי גרהאם

 

אפילו אופליה

מופע חדש של היוצרת והרקדנית רנה שינפלד ולהקתה "אופליה אפילו" יעלה בסוזן דלל. חיבור בין שתי היצירות "אופליה" ו"אפילו" שהוא מסע המשחרר את אופליה לחופשי מכבלי הטרגדיה והכאב כאשר המוזיקה נעה בין שירי ליאונרד כהן, שלמה ארצי וקולה המדהים של הזמרת הגדולה ברברה הניגן המבצעת לחינים של לואיג'י נונו ג'ון קייג ואחרים.

מתי: חמישי, 28 בנובמבר, 12 בדצמבר, 20:30

מחיר: 90 שקל

לפרטים: 03-5105656 ובאתר suzannedellal.org.il

צילום: אנסטסיה שמואלוב

 

רביעיית הטנורים IL DIVO בישראל

רביעית הטנורים IL DIVO של המפיק סיימון קאוול מגיעה למופע יחיד במנורה מבטחים עם המופע החדש - Timeless. הלהקה ביצעה דואטים עם הדיוות ברברה סטרייסנד וסלין דיון. הלהקה הוקמה בבריטניה בשנת 2004 והיא משלבת מוזיקת פופ ומוזיקה קלאסית והוציאה 9 אלבומים שנמכרו ביותר מ-160 מיליון עותקים.

מתי: שבת, 26 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 8780*

Fotos Escalera chicos Colon, באדיבות אגואיסט הפקות

 

אוהבים אמנות. עושים אמנות

"אוהבים אמנות. עושים אמנות." יתקיים בשדרות ירושלים ביפו. תערוכות מיוחדות, פרפורמנס, אירועי חוצות, סיורים, שת"פ בין אמנים לבתי עסק, "קיר בעיר" ועוד עשרות אירועים. אירוע האמנות הלא-מסחרי הגדול בתל אביב-יפו חוזר, בהשתתפות מאות אמנים וחללי תצוגה. הנושא הנבחר השנה הוא "שינוי שימוש". האירועים ביוזמת המחלקה לאמנויות בעיריית תל אביב-יפו ובהפקתה.

מתי: חמישי-שבת, 9-7 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: למידע מפורט www.tel-aviv.gov.il

בית ליבלינג, עיר לבנה Photo: Holzer Kobler Architects

 

מוזיקה לקהל הרחב

פסטיבל מוזתיקה חוזר זו השנה ה-6 ויתקיימו כ-25 קונצרטים של מוזיקאים צעירים ונגנים בעלי שם בינלאומי, שיופיעו בפני אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים וקהילות מיוחדות ברחבי הארץ. במקביל יתקיימו ארבעה קונצרטים לקהל הרחב ביניהם: בית העמודים, קונצרט גאלה בהיכל התרבות ובקונסברטוריון הישראלי למוסיקה.

מתי: 24 באוקטובר - 2 בנובמבר

מחיר: בתשלום (עד גיל 21 ללא תשלום)

לפרטים: 03-5466228

צילום: באדיבות עמותת מוזתיקה

 

נקמתו של התרנגול

אנסמבל התרנגול מעלה בצוותא את המחזה "נקמתו של התרנגול האחראי לזריחת השמש". עיבוד עכשווי ואקטואלי לטרגדיה יוונית על אדם צעיר שמנסה לקחת את גורלו בידיו במציאות הנשלטת על ידי ההון והשלטון. הוא מתרחש במציאות עתידנית מלווה בפסקול של מוזיקה אלקטרונית פסיכודלית.

מתי: שני, שלישי, 5-4 בנובמבר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6950156

צילום: איציק בירן

 

גרנד פינאלה של חופש שכטר

יצירתו של הכוראוגרף הישראלי חופש שכטר Grand Finale גרנד פינאלה בביצוע להקת חופש שכטר מלונדון תעלה בבית האופרה במסגרת פסטיבל לונדון בתל אביב. זוהי יצירה ל- 9 רקדנים מ- 8 מדינות שונות בליווי מוסיקה מקורית חיה שהולחנה על ידי חופש שכטר עצמו ומבוצעת על ידי אנסמבל של 6 נגנים על הבמה. שכטר יוצר על הבמה עולם המצוי בתהליך של נפילה חופשית, לעיתים מחול לעיתים תאטרון מקורי.

מתי: רביעי-שבת, 30-27 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

Rahi Rezvani ®Rahi Rezvani 2017 Paris

 

המלט עם הלהקה השייקספירית המכווצת

ההרפתקה הגדולה של המלט Hamlet’s Big Adventure! מאת ריד מרטין ואוסטין טיצ'נור בביצוע Reduced Shakespeare Company תעלה בתיאטרון הקאמרי במסגרת פסטיבל לונדון. שעה וחצי של צחוק בלתי פוסק המציג את הסיפור של המלט מזווית שונה, מפתיעה ובעיקר מאד מצחיקה. הלהקה מתמחה בהצגת יצירות מכווצות מיצירותיו של שייקספיר ולאחר מכן יצירות על פי סיפורים מהתנ"ך. המופע בשפה האנגלית.

מתי: שישי, שבת, 29, 30 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060900

Photo: Julie McClelland

 

מופע אתני לאדינו וטורקיה

"לדינו אלה טורקה" מופע אתני בכיכובם של הזמרת רנין מסרי והזמר פייטן ז'קו חזן, שניהם ילידי איזמיר טורקיה יתקיים במרכז ענבל בסוזן דלל. התכנית משלבת בין שירים בלאדינו וטורקית לסיפורים מתרבות טורקיה, יהדות טורקיה ויוצאי ספרד.

מתי: שלישי, 29 באוקטובר

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-7316561

 

מלון בלא כוכב

אופרת היחיד מלון בלא כוכב Null Sterne Hotel יצירתו של גלעד בן-דוד (המוכתר) בביצועה של הסופרן ניבה אשד-פרנקל שהוצגה בהצלחה בברלין, תעלה במרכז ענב. היצירה משלבת מוזיקה אלקטרונית בסגנון אמביאנט בשילוב עם שירה קלאסית.

מתי: חמישי, 31 באוקטובר, 20:30

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-7244788

 

טיפול בצחוק

תיאטרון הנגב מציג בצוותא קומדיה חדשה "טיפול בצחוק", מקורית, ואינטראקטיבית הנוגעת בעולם הניו-אייג' מזווית אחרת. פרלה בוחבוט היא מנקה ותיקה בספא מבוקש. כשנוצר מחסור רב במטפלים מבקשים ממנה להיכנס לחדר הטיפולים.

מתי: רביעי, 6 בנובמבר, 20:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-6950156

צילום: אייל בריברם

 

פסנתר ותזמורת, מזרח מערב

סדרת "מזרח מערב" של האופרה הישראלית בשיתוף עם תזמורת ירושלים מזרח מערב תפתח בבית האופרה עם הקונצרט "הפסנתר והתזמורת", בניצוחו וניהולו המוזיקלי של תום כהן. מפגש של מקאמים ומקצבים מזרחיים עם מצלול והרמוניה מערביים על במה אחת. בקונצרט "הפסנתר והתזמורת" ינגנו שלושה פסנתרנים-מלחינים וירטואוזיים - עומרי מור, גיא מינטוס, וניזאר אלכתאר.כל אחד מהפסנתרנים ינגן יצירה קלאסית מערבית של גדולי המלחינים (וביניהם, מוצרט, חצ׳טוריאן וגריג) בעיבוד מיוחד לשפת תזמורת מזרח-מערב, לצד יצירה מקורית משלו המציגה את מקורות ההשראה התרבותיים והמוסיקליים שלו.

מתי: ראשון, 10 בנובמבר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

Stathis Mamalakis צילום: גיא מינטוס

 

"אנטו – antu"

הפקה חדשה של תיאטרון מחול אבשלום פולק "אנטו – antu" בשיתוף הכוריאוגרף אנדריאה מרטיני מוצגת בסוזן דלל. עיבוד לסיפור הילדים הקצר של דורית רביניאן "העננה רננה". כשמילים פוגשות תנועה סיפור יוצא במחול; מופע לאחד עשר רקדנים על משחקיות ושכחה עצמית, על ייעוד והגשמה.

מתי: חמישי, 24 באוקטובר, 21:00, שישי, 25 באוקטובר, 14:00, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656 ובאתר suzannedellal.org.il

צילום: יאן פינקלברג

 

קרקס אקסטרים לכל המשפחה

קרקס פלורנטין מקיים בכפר הירוק מופע קרקס בהשתתפות אמני קרקס בינלאומיים מומחים וזוכי פרסים בתחומם. אקרובטיקה אווירית, תרגילי התעמלות קרקע וגמישות, להטוטי הולה הופ הכוללים 45 חישוקים בגובה של 6 מטרים, בכיכוב האמנית אלכסנדרה סובוליאבה, זוכת פרסי קרקס בין לאומיים מצרפת, הולנד וגרמניה. ריחוף על גבי גלגלי ענק, תרגילי עמוד סיני של אומנים מקירדיסטן וקזחסטן, מופע אופני הרים אקסטרים, חץ וקשת בעיניים עצומות ועוד. על הכל ינצח הקומיקאי (ליצן / פנטומימאי/ רקדן) בוריס בורינסקו בעל רקורד בינלאומי מקרקסים בכל העולם. אורך המופע כולל הפסקה – 90 דקות.

מתי: סוכות, 26-12 באוקטובר

מחיר: 99-69 שקל (מתאים לכל המשפחה)

לפרטים: wheels.florentinecircus.co.il/

צילום: יאן סוקולובסקי

 

שנת אלתרמן

עיריית תל אביב-יפו פותחת את שנת אלתרמן המוקדש למשורר נתן אלתרמן ותתקיים מספטמבר 2019 עד אוגוסט 2020. האירועים יערכו בתחומי ספרות, מוזיקה, תיאטרון, אמנות פלסטית וניו מדיה. מאות משוררים, סופרים, מוזיקאים, שחקנים, אמנים, עיתונאים ואנשי ציבור ייקחו חלק בחגיגות ויעניקו את הפרשנות היצירתית והמקורית שלהם לדמותו וליצירתו של אלתרמן וגם לבתו – המשוררת תרצה אתר, לרעייתו – השחקנית רחל מרכוס ולאשת חיקו – הציירת צילה בינדר.

מתי: 2020-2019

מחיר: כניסה חופשית

נתן אלתרמן ובתו תרצה אתר צילום: באדיבות מרכז קיפ, אונ' ת"א

 

הקלאסיקה במיטבה

התזמורת הפילהרמונית של ברלין תופיע בהיכל התרבות, בניצוחו של מנהלה המוזיקלי החדש - מאסטרו קיריל פטרנקו. זהו אחד האירועים המוזיקליים החשובים והבולטים הצפויים בארץ בתחום המוזיקה הקלאסית בישראל. התזמורת מקיימת מסורת רבת שנים של קונצרט מיוחד המתקיים באחד במאי, ומשודר חי לכל אירופה וכל ערי גרמניה בטלוויזיה וברדיו. לביצוע הקונצרט נבחר בדרך כלל אתר מיוחד, מחוץ לברלין בארצות שונות. הפעם יתקיים הקונצרט בתל אביב.

מתי: שישי, 1 במאי, 12:00, מוצאי שבת, 2 במאי, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6226*, www.bimot.co.il

הפילהרמונית של ברלין צילום: יח"צ

 

ירושלים

בתים מבפנים

הפסטיבל האורבני "בתים מבפנים" מציין השנה 13 שנות פעילות ויכלול תכנית של ביקורים וסיורים בבתים ובמבנים מסקרנים בעיר, חלקם הגדול מעולם לא נפתח לקהל הרחב. בתים פרטיים, מבנים היסטוריים, מבנים עירוניים וסיורים בפרויקטים של תשתיות החל מפנטהאוז במושבה הגרמנית ודירת יוקרה בעיצוב מינימליסטי בשכונת רחביה, דרך סיורים היסטוריים כמו סיור שמתחקה אחר ההיסטוריה של הביוב והאשפה בירושלים העתיקה, הצצה אל מאחורי הקלעים של עיריית ירושלים ובית החולים שערי צדק, סיורי אמנות ואדריכלות במשכן הכנסת, סיורים באתר הארכאולוגי בעין חניה, במאגר המים של ירושלים. תערוכות וסיורים לרגל מאה שנים לקרמיקה הארמנית בירושלים וסיורים בעקבות הבאוהאוס בירושלים.

מתי: 31 באוקטובר - 2 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: batim.itraveljerusalem.com/

עמק הצבאים צילום: עמית גירון

 

קראמפ בין מציאות לדמיון

תאטרון מחול אבשלום פולק מעלה את המופע "קראמפ" בתיאטרון ירושלים. מופע סוראליסטי נוקב והומוריסטי, המערבל בין מציאות ודמיון, כשבמרכזו שליט מונרכי הבורא על הבמה עולם פנטסטי. שפה תנועתית המחברת בין ריקודי בארוק וקראמפינג שהם ריקודי רחוב שהתהווה בגטאות השחורים בארצות הברית.

מתי: חמישי, 31 באוקטובר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-560-5757

צילום: אבשלום פולק

 

פסטיבל צמחי מרפא

בגן הבוטני בגבעת רם יפתח פסטיבל צמחי מרפא. הגן הבוטני בשיתוף העמותה הישראלית לצמחי מרפא (עיל"ם) יקיימו מפגשים של היכרות ולימוד על האוצרות הבריאותיים של צמחי המרפא המוכרים מהעת העתיקה, מהמסורת היהודית ועד לעידן המודרני. הרצאות בנושאי תבלינים כצמחי מרפא, פאנל בנושא קנאביס רפואי, הרצאות ניקוי רעלים טבעי, סדנאות קוסמטיקה טבעית, סיורי רכבת חווייתיים לחממה הטרופית.

מתי: פתיחה, חמישי, 31 באוקטובר, 17:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: רכישת כרטיסים און ליין

צילום: תום עמית

 

הכנות לשבת בשכונות החרדיות

סיור מודרך בעת סיום ההכנות לשבת, השוק שנסגר, הצפירה המתריעה על כניסת השבת והאווירה שמשתנה. היכרות עם אורח החיים של תושבי המקום בחול ובשבת. מהו ערוב, שטריימל, שטיבלך, גמ"ח ערעבס? סיור בין הסמטאות והחצרות מתובל בתפילת קבלת שבת בבתי הכנסת ובריח תבשילי השבת.

מתי: שישי, 1 בנובמבר, 18:00-14:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

מפגש לראש חודש

בבית אבי חי יתקיים מפגש לראש חודש: מארבע כנפות תבל - קהילות יהודיות ברחבי העולם: חודש חשוון -פורטוגל פרופ' דב סטוצ'ינסקי, אוניברסיטת בר אילן על ייחודיות תופעת האנוסים בפורטוגל, וד"ר עודד ציון, האוניברסיטה הפתוחה, על יהדות פורטוגל במבט כולל: מראשיתה ועד ימינו. מנחה: טל רוזנר, שירה בציבור: יובל בילגוראי.

מתי: רביעי, 30 באוקטובר, 20:00

מחיר: כניסה חופשית על בסיס מקום פנוי

לפרטים: ניתן להזמין כרטיסים בקופה 02-6215300

 

אורחת לשבת

בבית אבי חי יתקיים מפגש "אורחת לשבת: זלדה" עם מוזיקה ומילים בהשתתפות הרב דני סגל, המוזיקאית מאיה בלזיצמן ודניאל סלומון.

מתי: חמישי, 31 באוקטובר, 21:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 02-6215300

צילום: נועם פיינר, סטודיו בפיתה

 

הדימוי המיסטי של הצילום

במוסררה – בית הספר לאמנות ולחברה ע"ש נגר נפתחת תערוכה "קליפת נגה וסוד האגוז". התערוכה עוסקת בדימוי המיסטי של הצילום בישראל, ומהווה מודל לתערוכה עתידית.

מתי: פתיחה, חמישי, 17 באוקטובר, בשעה 19:00

מחיר: כניסה חופשית

צילום: אהרון קריצר

 

פסטיבל מחול קאמרי

פסטיבל ריקודי חדר, פסטיבל המחול הקאמרי חוגג 30 להיווסדו בניהולו האמנותי של עמוס חץ וטליה דה פריס. נושא הפסטיבל השנה: זמן – הווה, עתיד, עבר והוא יתקיים במשך שני סופי שבוע במרכז ז'ראר בכר. יושק קטלוג חגיגי ויתקיים רב שיח.

מתי: 30 באוקטובר - 9 בנובמבר

מחיר: 85 שקל, אירוע השקת קטלוג ורב שיח ללא תשלום

לפרטים: www.roomdancesfestival.com/he/home

כרם שמי צילום: Rebecca Ann Tess

 

דרום

פסטיבל אינדינגב

פסטיבל המוזיקה והאמנות "אינדינגב" מציין 12 שנות פעילות במצפה גבולות. כמאה אמנים יופיעו על חמש במות. לראשונה יתקיימו גם מופעים בינלאומיים, מתחמים חדשים ואתר קמפינג משודרג. האוהל האלקטרוני יהיה עם במה היקפית ויארח מסיבות. בנוסף, מיצגי אמנות, מתחמי מנוחה ומתחם ילדים. בין המשתתפים אמנים מבלגיה, אנגליה, ג'מייקה, צ'ילה, הולנד ואחרים. אמנים ישראלים: נצ'י נצ', אביב גדג', פורטיס, נגה ארז ונוספים.

מתי: חמישי-שבת, 26-24 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.indnegev.co.il/

פורטיס ולהקתו צילום: גדי דגון

 

עשור ליוגה ערבה

אירוע יוגה ערבה 2019 חוגג עשור וכולל כ-50 סדנאות שונות ומגוונות, סוגי יוגה שונים המתאימים למגוון רחב של אנשים בכל גיל ובכל רמת תרגול. כל סוגי היוגה לאורכה של הערבה. כחלק מחגיגות העשור, יתווספו מספר סדנאות בנות חמישה ימים, להעמקה עם מורים מובילים, שמיועדות למתרגלים וותיקים המבקשים לעבור הכשרה עמוקה. אירוע השיא יובל על ידי מורה ידוע מאוסטרליה - סיימון בורג אוליבר, ממציא שיטת יוגה. בין המתרגלים מחו"ל יגיעו מאסטרים מגרמניה, ארצות הברית, צרפת והודו.

מתי: שלישי-שבת, 29 באוקטובר - 2 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.yogaarava.co.il/

צילום: ניר חיים

 

מתקני מים ותעלומות היסטוריות

סיור מודרך בתל ערד בין מתקני מים מרשימים ותעלומות היסטוריות. באר עמוקה, כניסה למאגר תת-קרקעי עתיק, מיהו "מלך ערד", מה משמעות המזבח ועוד חידות לא פתורות. משם אל נחל קינה, מצודת עוזה הצופה על הנחל ותפקידה. הליכה בערוץ נחל קינה וירידה בין המצוקים אל גב המים וחזרה בין מאהלי הבדואים. אורך המסלול כ- 7 ק"מ.

מתי: שבת, 16 בנובמבר, 16:30-07:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

במכתש רמון וסביבותיו

3 ימים בהר הנגב לחובבי לכת עם החברה להגנת הטבע. ממלכת ציורי הקיר של הר ערקוב, הר גמל והמנסרה של מכתש רמון, הר רמון וקרני רמון. כולל עליות וירידות ברמה בינונית, הליכה של 10-8 קילומטרים ביום. לינה וכלכלה בפונדק רמון.

מתי: שלישי-חמישי, 28-26 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

יומן אירועים - עדכון יומי של אירועים בכל רחבי הארץ |  גולן ואצבע הגליל |  גליל עליון |  גליל מערבי |  גליל תחתון |  כנרת ועמק הירדן |  עמקים וגלבוע |  חיפה והכרמל |  מישור החוף |  רמות מנשה והשרון |  תל אביב |  הרי יהודה |  ירושלים |  שפלת יהודה |  ים המלח |  מדבר יהודה |  צפון הנגב ולכיש |  מצפה רמון |  ערבה ואילת |  לינה ואוכל - גולן וגליל |  לינה ואוכל - עמקים |  לינה ואוכל - מרכז |  לינה ואוכל - תל אביב |  לינה ואוכל - חיפה |  לינה ואוכל - דרום |  לינה ואוכל - ירושלים |  אירופה |  אסיה |  אפריקה |  אמריקה |  ניו זילנד, אוסטרליה והפסיפיק |  צילומי שפים מפורסמים |  צילומי צימרים |  צילומי מסעדות ביתיות |  צילומי מחלבות בוטיק |  צילומי מסעדות ויקבים |  צילומי בתי בד |  צילומי אירוח ביתי |  צילומי שפים פרטיים |  צילומי אתרים בדרום הארץ |  צילומי אתרים בערים הגדולות |  ארכיון האתר |  הצגות ומופעים |  פסטיבל הבתולה במקסיקו |  סיור ברמות מנשה בין גבעות ירוקות ויער אלונים באתרים הפחות מוכרים |  אטרקציות, אירועים והמלצות לשבוע 14-7 ביולי 2020 | 
|
|
|
|