אטרקציות, פעילויות לכל המשפחה, סיורים ואירועים מיוחדים ברחבי הארץ 27 באוקטובר - 9 בנובמבר 2019

פסטיבל "ימי ענף הזית" בגליל, מרוץ חצי מרתון גליל, פסטיבל דוקאביב בתרשיחא, פסטיבל הצילום הבינלאומי בתל אביב, אירוע אוהבים אמנות ברחבי תל אביב, אירוע בתים מבפנים בירושלים, עשור ליוגה ערבה, פריחת חלמוניות בירוחם

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

חגיגה של שמן זית בגליל

פסטיבל "ימי ענף הזית" חוגג 25 שנים ומתקיים ברחבי הגליל, הגולן והעמקים במשך שלושה שבועות. חגיגת שמן הזית שמאחדת תרבויות, מגזרים, דתות, מורשת ואוכלוסיות מגוונות ברחבי הגליל. חגיגת המסיק, עצירת שמן, הסברים על גידול הזיתים ותהליך הפקת שמן הזית. עשרות בתי בד יפתחו למבקרים, סיורים מודרכים, סדנאות, פעילויות לכל המשפחה, מופעי פולקלור ומוזיקה ושלל מטעמים המבוססים על שמן זית שיוגשו במסעדות המקומיות.

מתי: 30 באוקטובר - 16 בנובמבר

מחיר: כל הפעילויות ללא תשלום

לפרטים: zait.galil.gov.il

צילום: רונית סבירסקי

 

חצי מרתון הגליל

מרוץ חצי מרתון הגליל יוזנק מחוף אכזיב ויהיו בו מקצים של 12.1 ק"מ, 10 ק"מ, 5 ק"מ ו-2 ק"מ. המרוץ יערך לאורך קו החוף של הגליל המערבי. בחוף אכזיב ימוקמו מגוון מתחמים של פעילויות, כיבוד ואפשרויות לינה. השנה, בפעם הראשונה, תתקיים אליפות ישראל בריצת עשרה ק"מ למבוגרים ובחמישה ק"מ לנוער". מקצה עממי למרחק של שני ק"מ מותאם גם לילדים, רצים חובבים ותחרותיים וכן מונגש לבעלי צרכים מיוחדים. בסמוך לגן הלאומי אכזיב תוכשר חנייה לקהל הרצים ויופעלו עמדות לשמירת חפצים ללא עלות.

מתי: שישי, 1 בנובמבר, החל מ-5:30

מחיר: בתשלום

 

קרוב לעגורים

סיור בעגלת מסתור באגמון החולה בשיא עונת העגורים. תצפית קרובה על הציפורים ובעלי החיים בסביבתם הטבעית. משך הסיור כשעה. בנוסף, מתקיים סיור זריחה ואפשרות לצפות בטבע המתעורר כולל הליכה רגלית קצרה, הסברים ותצפיות.

מתי: ראשון-שבת, 16:00-09:00 (יציאה מהאתר 17:00)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6817137

צילום: רונית סבירסקי

 

פסטיבל דוקאביב

פסטיבל דוקאביב גליל במעלות תרשיחא מתקיים זו השנה ה-11 בהיכל התרבות, המרכז לאמנויות ע"ש אפטר ברר, המדרחוב של תרשיחא וכן במרכז "מארג" בכפר ורדים. דוקאביב גליל מציג את מיטב הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי והבינלאומי ומעלה לדיון נושאים חברתיים ותרבותיים בוערים ורלוונטיים. לאורך כל ימי הפסטיבל מתקיימים מפגשים בין יוצרים דוקומנטריים ובין קהל הצופים.

מתי: שלישי-שבת, 9-5 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9573050

המזחים הצפים של כריסטו צילום: Aleks Perkovic

 

תערוכה יחיד לאמן חיים סוטין

במשכן לאמנות עין חרוד נפתחת תערוכת יחיד של האמן חיים סוטין, מחשובי האמנים במאה ה-20, לראשונה בישראל מזה 50 שנה. סוטין נחשב ל"צייר של ציירים" ויצירותיו פרצו דרך לדור שלם שראו בו מקור השראה, לא רק באמנות הישראלית אלא גם באמנות האירופאית והאמריקאית. עבודותיו מוצגות קבע במוזיאון פומפידו בפאריז, במטרופוליטן בניו יורק ואחרים. בתערוכה יוצגו 18 ציורים אשר נאספו מאוספים מוזאליים ומאוספים פרטים בארץ ובעולם. לצד תערוכתו של סוטין יציגו אמנים ישראלים בני שלושה דורות שהושפעו מיצירתו ביניהם האמן חיים אתר, ממקימי המשכן לאמנות.

מתי: פתיחה, 9 בנובמבר (נעילה 21 במרץ 2020)

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 04-6486038

ציורו של חיים סוטין

 

טיול בחורש אורנים

מסלול מעגלי מודרך ממגדל היערן ביער עופר דרך חורשת האורנים וחורש ים תיכוני. הסברים על חזירי בר, דרבנים והיכרות עם ציפור הקוקייה, המצויה באזור.

מתי: שבת, 16 בנובמבר, 12:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

יער עופר צילום: יניב אלון לחל"ט

 

סופ"ש של ציפורים

סוף שבוע של צפרות בצפון. 4 ימים בשיא נדידת הציפורים בעמק בית שאן, עמק החולה, הגולן והחרמון. מגוון גדול של ציפורי מים, ציפורי שיר ועופות נודדים. יום מלא בעמק החולה, כולל טיול זריחה בעגלת מסתור ומיני ציפורים ייחודיות לאזור החרמון. בהדרכת נדב ישראלי, צפר הבית של עמק החולה.

מתי: רביעי-שבת, 30 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

הגרסה המצחיקה של המלט

ההרפתקה הגדולה של המלט Hamlet’s Big Adventure מאת ריד מרטין ואוסטין טיצ'נור בביצוע Reduced Shakespeare Company תעלה באודיטוריום חיפה במסגרת פסטיבל לונדון. שעה וחצי של צחוק בלתי פוסק המציג את הסיפור של המלט מזווית שונה, מפתיעה ובעיקר מאד מצחיקה. הלהקה מתמחה בהצגת יצירות מכווצות מיצירותיו של שייקספיר ולאחר מכן יצירות על פי סיפורים מהתנ"ך. המופע בשפה האנגלית.

מתי: רביעי, 27 בנובמבר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8377777

Photo: Daniel-Coston

 

הכנרים הצוענים ודודו פישר

התזמורת הסימפונית הצוענית של בודפשט תופיע לראשונה בישראל עם הזמר דודו פישר בקונצרט המשלב מוזיקה קלאסית לצד מנגינות יהודיות וצועניות באודיטוריום חיפה. התזמורת הידועה גם בשם ״100 הכנרים הצוענים״, היא הגדולה בעולם מבין התזמורות הצועניות מורכבת ברובה מכנרים וירטואוזים ובליווי כלי נגינה ייחודיים. בארץ היא תופיע בהרכב של כ-50 נגנים.

מתי: חמישי, 21 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8629959

צילום: BGSO

 

מרכז

פסטיבל קומדיות צרפתיות

או לה לה! הפסטיבל החמישי לקומדיות צרפתיות יפתח ב- 14 בנובמבר עם הקומדיה החדשה "תנו לפרוש בשקט" בכיכובם של תיירי לרמיט ומישל לרוק והבמאי מישל לקלר יוצר הסרט מלחמת המעמדות שיגיע כאורח הפסטיבל להציג את סרטו. יוצגו 16 סרטים, 14 סרטים מן השנה האחרונה ושני סרטים קלאסים, בסינמטקים של תל אביב, ירושלים, חיפה, שדרות, הרצליה, חולון, בבית התרבות בסביון, בהוט סינמה אשדוד ואלם זוהר טבעון.

מתי: 23-14 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.festival-ohlala.com/

תנו לפרוש בשקט באדיבות רד קייפ HAPPY RETIREMENT

 

מומיקס חוגגת 40 בישראל

להקת המחול האמריקאית "מומיקס" מגיעה לישראל לסיבוב הופעות שיפתח בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה. לרגל שנת ה-40 להיווסדה, יצרה הלהקה את VIVA MOMIX שהוא מסע בעולם הסוראליסטי של מוזס פנדלטון (הכוריאוגרף ומנהלה האמנותי של הלהקה מאז שנוסדה ומבכירי הבמאים והכוראוגרפים בארה"ב), שנוצר ממקבץ מרפרטואר יצירותיו האייקוניות ללהקה בתוספת יצירות חדשות שלו.

מתי: 28-19 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-700-70-29-29

VIVAMOMIX Photo: JohnKane

 

בטבע עם קטנטנים

טיול קליל בשמורת חוף השרון להורים וקטנטנים. הסברים על החי, הצומח והפורח באזור, נוף אל הים הפתוח, חולות רכים, צמחייה ובעלי חיים. מסלול 1.5 ק"מ ברמת קושי קלה. בהדרכת בית ספר שדה שקמים.

מתי: רביעי, 13 בנובמבר, 12:30-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: סיוון ארבל לחברה להגנת הטבע

 

הצגה דו-לשונית

תיאטרון הנגב מעלה בהיכל התרבות יבנה את הקומדיה "ללה מסעודה". קומדיה מקורית דו-לשונית בשפה המרוקאית-עברית. גברת מסעודה, אישה בת 82 חיה עם מטפלת צמודה. בביתה הצנוע מופיעה, מירי, נציגה ממשרד עורכי דין העוסק בתביעות ייצוגיות של פיצויים מגרמניה לבני העדה המרוקאית. סוף לא שגרתי.

מתי: שלישי, 5 בנובמבר, 20:30

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 08-9320000

צילום: אייל בריברם

 

שפלת יהודה ברכבי שטח

סיור מודרך לרכבי שטח עם החברה להגנת הטבע בהדרכת ערן חקלאי ביער חרובית. נסיעה אל תל צפית המזוהה כגת הפלישתית, משם אל מרחבי נחל האלה עד למושב לוזית. ביקור בקלומבריום עתיק והסברים על גידול יונים בעולם העתיק, מערת קבורה עתיקה, תצפית מרמת אבישור, תל גודד, חירבת אל עין, מערות פעמון בשפלת יהודה. ארוחת צהריים בבריכת צאנן משם אל שמורת עדולם והסברים על פצלי השמן והאזור והתוכנית לניצולם וסיום בתל עדולם.

מתי: שבת, 2 בנובמבר, 16:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

"דווקא! אמני NO!art"

"גועל נפש", יום עיון לרגל התערוכה "דווקא! אמני NO!art" יתקיים במוזיאון ינקו דאדא, בהפקת המחלקה לאמנויות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ומוזיאון ינקו דאדא, עין הוד. את הכנס יפתח פרופ' דני אונגר, ראש המחלקה לאומנויות, באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. המושב הראשון יעסוק בגועל ואסתטיקה חברתית, המושב שני יעסוק בסובלימציה של גועל המושב שלישי יוקדש לתערוכה ובנוסף מיצג ושולחן עגול.

מתי: חמישי, 7 בנובמבר, 15:30-09:00

מחיר: 24 שקל

לפרטים: 04-9842350

מיצג "גברת בולפיט" צילום: בצלאל בן חיים

 

המיצב הגדול בעולם

מיצב האמנות ״המבוך״ המוצג על גג מלון ומרכז אמנויות אלמא בזיכרון יעקב של האמן Ame72 נכנס לספר השיאים של גינס כעבודת ה Street art הגדולה ביותר בעולם (Largest Stencil Artwork) גודלה של העבודה 267.74 מטר. Ame 72 שבר שיא חדש וגבר על עבודת אמן מדובאי. במלון מוצג אוסף האמנות האישי של בעלת המלון, הכולל עבודות של מיטב האמנים הישראלים וכן התערוכה "הליכה בקו ישר" מתוך אוסף גלריית גבעון.

מתי: ראשון-שבת, 16:00-14:00 (סיורים מודרכים 12:00-10:00)

מחיר: כניסה חופשית (סיורים מודרכים בתיאום מראש 35 שקל)

לפרטים: 04-630-0111

צילום: יח"צ

 

ברוב קולות

האנסמבל הקולי הישראלי פותח את עונת המופעים "ברוב קולות" פוליפוניה - היהלום שבכתר השירה המקהלתית במשכן העירוני ברעננה ובאלמא בזכרון יעקב. ממקהלה אחת ועד שלוש מקהלות מהרנסנס ועד המאה ה-20 שבמרכזו המיסה בסול מינור מאת ווילאמס ויצירות מאת מנדלסון. עוד בתוכנית מוטט ב-24 קולות מאת ז'סקן דה פרה, ויצירות של גבריאלי ואחרים.

מתי: 28 באוקטובר ברעננה, 16 בנובמבר בזכרון יעקב

מחיר: 110-85 שקל

לפרטים: 074-7012112

צילום: דור אבן חן

 

תל אביב

מנון באופרה

עונת האופרה הישראלית תפתח עם "מנון" מאת ז'ול מסנה בניצוחו של מאסטרו דן אטינגר ובבימויו של הבמאי והמעצב הצרפתי וינסאן בוסאר. סיפורה של אשה צעירה שנאלצת להחליט אם לחיות באושר או בעושר ומבוסס על רומן פרי עטו של הסופר הצרפתי אבה פרבו שפורסם ב-1731. ההפקה, בשיתוף פעולה בין האופרה הישראלית לבין בתי האופרה של סן-פרנסיסקו ושל ליטא. ישתתפו סולנים ישראלים ובינלאומיים ביניהם: הסופרן הרוסייה יקטרינה בקנובה, הסופרן מרומנייה כריסטינה פאסארויו, הטנור האיטלקי לאונרדו קאיימי והטנור הקוריאני הו יון צ'ונג. שעה לפני המופע הרצאת מבוא חינם לרוכשי הכרטיסים.

מתי: 18-7 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

Photo: Martynas Aleksa

 

פסטיבל הצילום הבינלאומי

PHOTO IS:RAEL פסטיבל הצילום הבינלאומי ה-7 יתקיים במתחם שרונה עם עשרות תערוכות, עשרות אמנים מרחבי העולם, מרתון צילום ופרויקטים חברתיים. עבודות של הצלם האמריקני אלק סות', הצלם האמריקני יליד גרמניה מארק אוהרם-לקלף, עברי לידר, תערוכה החושפת את ראשית הצילום הנשי בישראל. נושא הפסטיבל השנה הוא פנטזיה. בין האירועים בפסטיבל: מרתון צילום פתוח לקהל הרחב, הרצאות ופאנלים, אירוע לילה בפסטיבל, מופעי מחול ומוזיקה, שיחי גלריה, סיורים מודרכים וכן פעילויות המתאימות לילדים ולכל המשפחה. בנוסף, מקבץ תערוכות חברתיות, תערוכה קבוצתית המתעדת את הסיפור היהודי במקומות נדחים, הצצה לשבוע האופנה האלטרנטיבי ואחרים.

מתי: 28 בנובמבר – 7 בדצמבר

מחיר: 58-50 שקל

לפרטים: www.photoisrael.org/

Photo: Stenevik Mirjam

 

בחזרה למזל גדי

המופע הפותח של הסדרה "השתקפויות" מבית היוצר של האופרה הישראלית ותזמורת קאמרטה הוא "בחזרה למזל גדי" ויעלה בבית האופרה. הסדרה משלבת בין מוזיקה קלאסית לפופולרית, בניהולם האמנותי של שלומי שבן ואבנר בירון. המופע החדש יחזיר אל הבמה את האלבום האגדי "מזל גדי" שיצא לאור בשנת 1968 והותיר אחריו נכסי צאן ברזל ידועים במוזיקה הישראלית. בתחילת הערב וברוח הסדרה תבוצע סוויטה קצרה מאת דיביסי. בין המשתתפים שלומי שבן, אסתר רדא, אלון עדר, עוזי נבון ואמן אורח שלום חנוך.

מתי: שני, 25 בנובמבר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

צילום: מיכאל טופיול

 

80 תערוכות, 700 מאיירים ואמנים

שבוע האיור יתקיים בפעם השישית ברחבי העיר במסגרת אירועי ״אוהבים אמנות. עושים איור״ של המחלקה לאמנויות בעירית תל־אביב-יפו. מאיירים ותיקים לצד צעירים, אקדמיות מובילות לצד התאגדויות עצמאיות של מאיירים, תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות. 80 תערוכות בהשתתפות כ־700 מאיירים, מעצבים ואמנים ישראלים, שיציגו בחללי תרבות ואמנות, בגלריות שיתופיות, במוזאונים ובמקומות בילוי ברחבי העיר - החל מ״אתר״, מוזיאון אילנה גור וסמטאות יפו העתיקה בדרום העיר; דרך התחנה המרכזית, קריית המלאכה, קניון TLV, המקרר, שדרות רוטשילד ומרכז העיר; ועד לנמל תל־אביב וחנות מוזאון ארץ ישראל בצפון העיר.

מתי: 30-21 בנובמבר

מחיר: רוב התערוכות כניסה ללא תשלום

לפרטים: illustrationweek.co.il/

 

להקת הגברים הבריטית

מרכז סוזן דלל, החוגג השנה 30 להיווסדו, נועל את העונה הבינלאומית עם להקת הגברים הבריטית הנודעת ה-BalletBoyz במרכז סוזן דלל. הלהקה תופיע עם שתי היצירות: "הם" ו "אנחנו" שקצרו ביקורות נלהבות באנגליה וברחבי העולם.

מתי: חמישי-שבת, 30-28 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656 ובאתר suzannedellal.org.il

בלט בויז Photo: George Piper

 

כיתות אמן עם מלהקת הוליוודית

סדנאות הבמה בת"א בניהולה של ריבי פלדמסר, יארחו לראשונה בישראל את קימברלי גרהם, המלהקת ההוליוודית וזוכת פרסי אמי וארטיוס על הליהוק המצטיין לסדרה "הומלנד", לביקור בן 3 ימים במהלכו תתקיים כתת אמן בהשתתפות שחקנים ישראלים שבמרכזה סודות הליהוק, הכנה לאודישנים, לימוד ומחקר. כמו כן תתקיים הרצאה של קימברלי ,שתהיה פתוחה לקהל הרחב על עולם האודישנים בהוליווד.

מתי: חמישי-שבת, 16-14 בנובמבר, 17:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: סדנאות הבמה, רחוב אמץ 13, 03-6241654

צילום: Anthony Grasso ,כתת אמן עם קימברלי גרהאם

 

אפילו אופליה

מופע חדש של היוצרת והרקדנית רנה שינפלד ולהקתה "אופליה אפילו" יעלה בסוזן דלל. חיבור בין שתי היצירות "אופליה" ו"אפילו" שהוא מסע המשחרר את אופליה לחופשי מכבלי הטרגדיה והכאב כאשר המוזיקה נעה בין שירי ליאונרד כהן, שלמה ארצי וקולה המדהים של הזמרת הגדולה ברברה הניגן המבצעת לחינים של לואיג'י נונו ג'ון קייג ואחרים.

מתי: חמישי, 28 בנובמבר, 12 בדצמבר, 20:30

מחיר: 90 שקל

לפרטים: 03-5105656 ובאתר suzannedellal.org.il

צילום: אנסטסיה שמואלוב

 

תשוקה ספרדית

הרקדנית והיוצרת אורנילי אזולאי מעלה ערב חדש בקפה תיאטרון הקאמרי "תשוקה ספרדית - תת הכרה נפתחת כמו מניפה..." ביצירתה היא משלבת פלמנקו עם גדולי הגיטרה הספרדיים וגדולי השירה הכתובה. בין פאקו דה לוסיה ליונה וולך, מפדריקו גרסיה לורקה ועד מנולו סנלוקר ודליה רביקוביץ.

מתי: שני, 18 בנובמבר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060960

צילום: יעל רוזן

 

אוהבים אמנות. עושים אמנות

"אוהבים אמנות. עושים אמנות." יתקיים בשדרות ירושלים ביפו. תערוכות מיוחדות, פרפורמנס, אירועי חוצות, סיורים, שת"פ בין אמנים לבתי עסק, "קיר בעיר" ועוד עשרות אירועים. אירוע האמנות הלא-מסחרי הגדול בתל אביב-יפו חוזר, בהשתתפות מאות אמנים וחללי תצוגה. הנושא הנבחר השנה הוא "שינוי שימוש". האירועים ביוזמת המחלקה לאמנויות בעיריית תל אביב-יפו ובהפקתה.

מתי: חמישי-שבת, 9-7 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: למידע מפורט www.tel-aviv.gov.il

בית ליבלינג, עיר לבנה Photo: Holzer Kobler Architects

 

מוזיקה לקהל הרחב

פסטיבל מוזתיקה חוזר זו השנה ה-6 ויתקיימו כ-25 קונצרטים של מוזיקאים צעירים ונגנים בעלי שם בינלאומי, שיופיעו בפני אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים וקהילות מיוחדות ברחבי הארץ. במקביל יתקיימו ארבעה קונצרטים לקהל הרחב ביניהם: בית העמודים, קונצרט גאלה בהיכל התרבות ובקונסברטוריון הישראלי למוסיקה.

מתי: 24 באוקטובר - 2 בנובמבר

מחיר: בתשלום (עד גיל 21 ללא תשלום)

לפרטים: 03-5466228

צילום: באדיבות עמותת מוזתיקה

 

להקת דיוויד בואי המקורית

במסגרת פסטיבל החורף ה-3 בהיכל התרבות תל אביב מגיע לישראל המופע A Bowie Celebration - The David Bowie Alumni tour על ידי EgoEast הפקות ו–Music Business הפקות. בכל שנה בינואר, מתקבצים חברי ההרכב המקורי ויוצאים לסיור הופעות קצר להנצחתו, במופעי במה חיים בהם הם מבצעים ממיטב להיטי דיוויד בואי.

מתי: 30 בינואר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.leaan.co.il או בטלפון 8780*

Photo: Gerry Leonard-Steve Rose

 

נקמתו של התרנגול

אנסמבל התרנגול מעלה בצוותא את המחזה "נקמתו של התרנגול האחראי לזריחת השמש". עיבוד עכשווי ואקטואלי לטרגדיה יוונית על אדם צעיר שמנסה לקחת את גורלו בידיו במציאות הנשלטת על ידי ההון והשלטון. הוא מתרחש במציאות עתידנית מלווה בפסקול של מוזיקה אלקטרונית פסיכודלית.

מתי: שני, שלישי, 5-4 בנובמבר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6950156

צילום: איציק בירן

 

גרנד פינאלה של חופש שכטר

יצירתו של הכוראוגרף הישראלי חופש שכטר Grand Finale גרנד פינאלה בביצוע להקת חופש שכטר מלונדון תעלה בבית האופרה במסגרת פסטיבל לונדון בתל אביב. זוהי יצירה ל- 9 רקדנים מ- 8 מדינות שונות בליווי מוסיקה מקורית חיה שהולחנה על ידי חופש שכטר עצמו ומבוצעת על ידי אנסמבל של 6 נגנים על הבמה. שכטר יוצר על הבמה עולם המצוי בתהליך של נפילה חופשית, לעיתים מחול לעיתים תאטרון מקורי.

מתי: רביעי-שבת, 30-27 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

Rahi Rezvani ®Rahi Rezvani 2017 Paris

 

המלט עם הלהקה השייקספירית המכווצת

ההרפתקה הגדולה של המלט Hamlet’s Big Adventure! מאת ריד מרטין ואוסטין טיצ'נור בביצוע Reduced Shakespeare Company תעלה בתיאטרון הקאמרי במסגרת פסטיבל לונדון. שעה וחצי של צחוק בלתי פוסק המציג את הסיפור של המלט מזווית שונה, מפתיעה ובעיקר מאד מצחיקה. הלהקה מתמחה בהצגת יצירות מכווצות מיצירותיו של שייקספיר ולאחר מכן יצירות על פי סיפורים מהתנ"ך. המופע בשפה האנגלית.

מתי: שישי, שבת, 29, 30 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060900

Photo: Julie McClelland

 

קראמפ בין מציאות לדמיון

תאטרון מחול אבשלום פולק מעלה את המופע "קראמפ" בסוזן דלל. מופע סוראליסטי נוקב והומוריסטי, המערבל בין מציאות ודמיון, כשבמרכזו שליט מונרכי הבורא על הבמה עולם פנטסטי. שפה תנועתית המחברת בין ריקודי בארוק וקראמפינג שהם ריקודי רחוב שהתהווה בגטאות השחורים בארצות הברית.

מתי: חמישי, שישי, 8-7 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656 ובאתר suzannedellal.org.il

צילום: אבשלום פולק

 

מפגש ספרותי קומי

קבוצת התיאטרון "אורתו-דה" מקיימת במסגרת סדרת מפגשים ספרותיים-תיאטרליים רב תחומיים "על הנפש הכותבת והנפש הכואבת", מפגש בבית קפה "הנסיך הקטן" עם הסופר והפסיכולוג אלדד כהן – בעקבות ספרו "אמא קומי". במהלך הערב יועלו קטעים בימתיים מתוך הספר "אמא קומי", בביצוע השחקנית רוני אקרמן והשחקן טל וניג, ובהשתתפות המוזיקאית ענת מלמד.

מתי: מוצאי שבת, 2 בנובמבר, 20:00

מחיר: 25 שקל

לפרטים: 03-7511136

 

מועדות לפרס קיפוד הזהב

שתי הפקות של תיאטרון נוצר המועמדות לפרס קיפוד הזהב 2019 יעלו בתיאטרון תמונע ובתיאטרון הבית. דרקונים וזונות – זוכת פסטיבל עכו 2018 בפרס ההצגה הטובה, המחזה הטוב ביותר והשחקן הטוב ביותר. קומדיה סאטירית פרועה על מציאות שלא מאפשרת לחלום. BLASTED – עיבוד חדשני למחזה השערורייתי של שרה קיין.

מתי: מוצאי שבת, ראשון, שני, 9, 10 בנובמבר (BLASTED בתיאטרון הבית), 11 בנובמבר (דרקונים וזונות בתמונע)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6350772

דרקונים וזונות צילום: דוד קפלן

 

מלון בלא כוכב

אופרת היחיד מלון בלא כוכב Null Sterne Hotel יצירתו של גלעד בן-דוד (המוכתר) בביצועה של הסופרן ניבה אשד-פרנקל שהוצגה בהצלחה בברלין, תעלה במרכז ענב. היצירה משלבת מוזיקה אלקטרונית בסגנון אמביאנט בשילוב עם שירה קלאסית.

מתי: חמישי, 31 באוקטובר, 20:30

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-7244788

 

טיפול בצחוק

תיאטרון הנגב מציג בצוותא קומדיה חדשה "טיפול בצחוק", מקורית, ואינטראקטיבית הנוגעת בעולם הניו-אייג' מזווית אחרת. פרלה בוחבוט היא מנקה ותיקה בספא מבוקש. כשנוצר מחסור רב במטפלים מבקשים ממנה להיכנס לחדר הטיפולים.

מתי: רביעי, 6 בנובמבר, 20:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-6950156

צילום: אייל בריברם

 

פסנתר ותזמורת, מזרח מערב

סדרת "מזרח מערב" של האופרה הישראלית בשיתוף עם תזמורת ירושלים מזרח מערב תפתח בבית האופרה עם הקונצרט "הפסנתר והתזמורת", בניצוחו וניהולו המוזיקלי של תום כהן. מפגש של מקאמים ומקצבים מזרחיים עם מצלול והרמוניה מערביים על במה אחת. בקונצרט "הפסנתר והתזמורת" ינגנו שלושה פסנתרנים-מלחינים וירטואוזיים - עומרי מור, גיא מינטוס, וניזאר אלכתאר.כל אחד מהפסנתרנים ינגן יצירה קלאסית מערבית של גדולי המלחינים (וביניהם, מוצרט, חצ׳טוריאן וגריג) בעיבוד מיוחד לשפת תזמורת מזרח-מערב, לצד יצירה מקורית משלו המציגה את מקורות ההשראה התרבותיים והמוסיקליים שלו.

מתי: ראשון, 10 בנובמבר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

Stathis Mamalakis צילום: גיא מינטוס

 

שנת אלתרמן

עיריית תל אביב-יפו פותחת את שנת אלתרמן המוקדש למשורר נתן אלתרמן ותתקיים מספטמבר 2019 עד אוגוסט 2020. האירועים יערכו בתחומי ספרות, מוזיקה, תיאטרון, אמנות פלסטית וניו מדיה. מאות משוררים, סופרים, מוזיקאים, שחקנים, אמנים, עיתונאים ואנשי ציבור ייקחו חלק בחגיגות ויעניקו את הפרשנות היצירתית והמקורית שלהם לדמותו וליצירתו של אלתרמן וגם לבתו – המשוררת תרצה אתר, לרעייתו – השחקנית רחל מרכוס ולאשת חיקו – הציירת צילה בינדר.

מתי: 2020-2019

מחיר: כניסה חופשית

נתן אלתרמן ובתו תרצה אתר צילום: באדיבות מרכז קיפ, אונ' ת"א

 

הקלאסיקה במיטבה

התזמורת הפילהרמונית של ברלין תופיע בהיכל התרבות, בניצוחו של מנהלה המוזיקלי החדש - מאסטרו קיריל פטרנקו. זהו אחד האירועים המוזיקליים החשובים והבולטים הצפויים בארץ בתחום המוזיקה הקלאסית בישראל. התזמורת מקיימת מסורת רבת שנים של קונצרט מיוחד המתקיים באחד במאי, ומשודר חי לכל אירופה וכל ערי גרמניה בטלוויזיה וברדיו. לביצוע הקונצרט נבחר בדרך כלל אתר מיוחד, מחוץ לברלין בארצות שונות. הפעם יתקיים הקונצרט בתל אביב.

מתי: שישי, 1 במאי, 12:00, מוצאי שבת, 2 במאי, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6226*, www.bimot.co.il

הפילהרמונית של ברלין צילום: יח"צ

 

ירושלים

בתים מבפנים

הפסטיבל האורבני "בתים מבפנים" מציין השנה 13 שנות פעילות ויכלול תכנית של ביקורים וסיורים בבתים ובמבנים מסקרנים בעיר, חלקם הגדול מעולם לא נפתח לקהל הרחב. בתים פרטיים, מבנים היסטוריים, מבנים עירוניים וסיורים בפרויקטים של תשתיות החל מפנטהאוז במושבה הגרמנית ודירת יוקרה בעיצוב מינימליסטי בשכונת רחביה, דרך סיורים היסטוריים כמו סיור שמתחקה אחר ההיסטוריה של הביוב והאשפה בירושלים העתיקה, הצצה אל מאחורי הקלעים של עיריית ירושלים ובית החולים שערי צדק, סיורי אמנות ואדריכלות במשכן הכנסת, סיורים באתר הארכאולוגי בעין חניה, במאגר המים של ירושלים. תערוכות וסיורים לרגל מאה שנים לקרמיקה הארמנית בירושלים וסיורים בעקבות הבאוהאוס בירושלים.

מתי: 31 באוקטובר - 2 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: batim.itraveljerusalem.com/

עמק הצבאים צילום: עמית גירון

 

פסטיבל העוד הבינלאומי

פסטיבל העוד הבינלאומי חוגג 20 שנים ויתקיים במספר אתרים בעיר, תיאטרון ירושלים, מרכז ז'ראר בכר, בית הקונפדרציה והמפעל. 13 מופעים בעשרה ימים. בין המשתתפים עומר פארוק טקבילק עם בריאן קין וזארה, ארא דינקיג'יאן עם בורג'ו ילדיז, מאסטר הסיטאר שאהיד פרבז והזמרת פרבין סולטאנה, דיוואן סאז עם אוקאן מוראט אוזטורק, אנסמבל טאראב עם הרב חיים לוק ומרואן חאג'י, מופע מחווה לגדולי הזמר במצרים, מופעי בכורה של לאה אברהם ואילנה אליה. הפסטיבל מפגיש בין אמנים מארמניה, יוון, כורדיסטן וטורקיה, ובין ערבים ליהודים, מזרח ומערב.

מתי: 30-21 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6226*, 02-6237000

Brian+Omar photo: KVON

 

פסטיבל מחול קאמרי

פסטיבל ריקודי חדר, פסטיבל המחול הקאמרי חוגג 30 להיווסדו בניהולו האמנותי של עמוס חץ וטליה דה פריס. נושא הפסטיבל השנה: זמן – הווה, עתיד, עבר והוא יתקיים במשך שני סופי שבוע במרכז ז'ראר בכר. יושק קטלוג חגיגי ויתקיים רב שיח.

מתי: 30 באוקטובר - 9 בנובמבר

מחיר: 85 שקל, אירוע השקת קטלוג ורב שיח ללא תשלום

לפרטים: www.roomdancesfestival.com/he/home

כרם שמי צילום: Rebecca Ann Tess

 

קראמפ בין מציאות לדמיון

תאטרון מחול אבשלום פולק מעלה את המופע "קראמפ" בתיאטרון ירושלים. מופע סוראליסטי נוקב והומוריסטי, המערבל בין מציאות ודמיון, כשבמרכזו שליט מונרכי הבורא על הבמה עולם פנטסטי. שפה תנועתית המחברת בין ריקודי בארוק וקראמפינג שהם ריקודי רחוב שהתהווה בגטאות השחורים בארצות הברית.

מתי: חמישי, 31 באוקטובר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-560-5757

צילום: אבשלום פולק

 

פסטיבל צמחי מרפא

בגן הבוטני בגבעת רם יפתח פסטיבל צמחי מרפא. הגן הבוטני בשיתוף העמותה הישראלית לצמחי מרפא (עיל"ם) יקיימו מפגשים של היכרות ולימוד על האוצרות הבריאותיים של צמחי המרפא המוכרים מהעת העתיקה, מהמסורת היהודית ועד לעידן המודרני. הרצאות בנושאי תבלינים כצמחי מרפא, פאנל בנושא קנאביס רפואי, הרצאות ניקוי רעלים טבעי, סדנאות קוסמטיקה טבעית, סיורי רכבת חווייתיים לחממה הטרופית.

מתי: פתיחה, חמישי, 31 באוקטובר, 17:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: רכישת כרטיסים און ליין

צילום: תום עמית

 

הכנות לשבת בשכונות החרדיות

סיור מודרך בעת סיום ההכנות לשבת, השוק שנסגר, הצפירה המתריעה על כניסת השבת והאווירה שמשתנה. היכרות עם אורח החיים של תושבי המקום בחול ובשבת. מהו ערוב, שטריימל, שטיבלך, גמ"ח ערעבס? סיור בין הסמטאות והחצרות מתובל בתפילת קבלת שבת בבתי הכנסת ובריח תבשילי השבת.

מתי: שישי, 1 בנובמבר, 18:00-14:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

מפגש לראש חודש

בבית אבי חי יתקיים מפגש לראש חודש: מארבע כנפות תבל - קהילות יהודיות ברחבי העולם: חודש חשוון -פורטוגל פרופ' דב סטוצ'ינסקי, אוניברסיטת בר אילן על ייחודיות תופעת האנוסים בפורטוגל, וד"ר עודד ציון, האוניברסיטה הפתוחה, על יהדות פורטוגל במבט כולל: מראשיתה ועד ימינו. מנחה: טל רוזנר, שירה בציבור: יובל בילגוראי.

מתי: רביעי, 30 באוקטובר, 20:00

מחיר: כניסה חופשית על בסיס מקום פנוי

לפרטים: ניתן להזמין כרטיסים בקופה 02-6215300

 

אורחת לשבת

בבית אבי חי יתקיים מפגש "אורחת לשבת: זלדה" עם מוזיקה ומילים בהשתתפות הרב דני סגל, המוזיקאית מאיה בלזיצמן ודניאל סלומון.

מתי: חמישי, 31 באוקטובר, 21:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 02-6215300

צילום: נועם פיינר, סטודיו בפיתה

 

הדימוי המיסטי של הצילום

במוסררה – בית הספר לאמנות ולחברה ע"ש נגר נפתחת תערוכה "קליפת נגה וסוד האגוז". התערוכה עוסקת בדימוי המיסטי של הצילום בישראל, ומהווה מודל לתערוכה עתידית.

מתי: פתיחה, חמישי, 17 באוקטובר, בשעה 19:00

מחיר: כניסה חופשית

צילום: אהרון קריצר

 

דרום

עשור ליוגה ערבה

אירוע יוגה ערבה 2019 חוגג עשור וכולל כ-50 סדנאות שונות ומגוונות, סוגי יוגה שונים המתאימים למגוון רחב של אנשים בכל גיל ובכל רמת תרגול. כל סוגי היוגה לאורכה של הערבה. כחלק מחגיגות העשור, יתווספו מספר סדנאות בנות חמישה ימים, להעמקה עם מורים מובילים, שמיועדות למתרגלים וותיקים המבקשים לעבור הכשרה עמוקה. אירוע השיא יובל על ידי מורה ידוע מאוסטרליה - סיימון בורג אוליבר, ממציא שיטת יוגה. בין המתרגלים מחו"ל יגיעו מאסטרים מגרמניה, ארצות הברית, צרפת והודו.

מתי: שלישי-שבת, 29 באוקטובר - 2 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.yogaarava.co.il/

צילום: ניר חיים

 

בעקבות פריחת החלמוניות

סיור מודרך בעקבות פריחת החלמוניות שנמצאת כעת בשיאה באזור ירוחם. מסלול רגלי באזור פארק אגם ירוחם, שהתמלא לאחרונה במי הגשמים שפקדו את האזור ובציפורי מים. טיפוס לראש רכס ירוחם לתצפית על נוף מדברי. ניתן לצרף גם מסלול למטיבי לכת וחובבי גאולוגיה.

מתי: חמישי-שבת, נובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: אבישי אפרת 054-6255239

צילום: רונית סבירסקי

 

טורקיה - תרבות ואדריכלות

מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח ממשיך בסדרת ההרצאות החודשיות של ימי שני ומזמין את הציבור לסדרה חדשה של מפגשים מרתקים על התרבות, ההיסטוריה והאמנות הטורקית, מתקופת הסולטאנים ועד רג'פ טייפ ארדואן. המפגשים כוללים הרצאה, כיבוד קל ושיח גלריה עם מומחים שונים לנושא. הסדרה תיפתח בהרצאת מבוא "בין אירופה לאסיה: טורקיה – השתקפותה של תרבות באדריכלות".

מתי: שני, 4 בנובמבר, 10:30

מחיר: מפגש בודד 40 שקל

לפרטים: 08-6993535

המסגד הכחול באיסטנבול צילום: דויד ספנדר

 

מתקני מים ותעלומות היסטוריות

סיור מודרך בתל ערד בין מתקני מים מרשימים ותעלומות היסטוריות. באר עמוקה, כניסה למאגר תת-קרקעי עתיק, מיהו "מלך ערד", מה משמעות המזבח ועוד חידות לא פתורות. משם אל נחל קינה, מצודת עוזה הצופה על הנחל ותפקידה. הליכה בערוץ נחל קינה וירידה בין המצוקים אל גב המים וחזרה בין מאהלי הבדואים. אורך המסלול כ- 7 ק"מ.

מתי: שבת, 16 בנובמבר, 16:30-07:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

במכתש רמון וסביבותיו

3 ימים בהר הנגב לחובבי לכת עם החברה להגנת הטבע. ממלכת ציורי הקיר של הר ערקוב, הר גמל והמנסרה של מכתש רמון, הר רמון וקרני רמון. כולל עליות וירידות ברמה בינונית, הליכה של 10-8 קילומטרים ביום. לינה וכלכלה בפונדק רמון.

מתי: שלישי-חמישי, 28-26 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|