קו צ'אנג בתאילנד - אי ירוק בים

קו צ'אנג זכה לכינוי "גן העדן האחרון בדרום מזרח אסיה". מעטים הזרים שהגיעו אליו והוא שימש בעיקר את התושבים המקומיים לחופשות של ניקוי ראש ומילוי מצברים.

הוא ממוקם 300 קילומטרים מזרחית לבנגקוק ועמדו בפני שתי אפשרויות: לנסוע ברכב כארבע שעות או לטוס חצי שעה. בחרתי לשלב בין שתיהן כדי ליהנות מהנופים בדרך. ככל שהתקרבתי לאזור הפכה הדרך לג'ונגל פראי של עצי מנגו, בננות, קוקוסים ועצי טיק וכשהגענו לקו החוף נפרש לפנינו ים כחול-ירוק רחב ידיים, שאותו חצינו במעבורת שמיועדת גם לכלי רכב. חנינו בין משאיות וטנדרים מקומיים, עלינו לסיפון העליון כדי לצפות על הנוף וישבנו בין התושבים המקומיים. הנסיעה בתוך האי עברה בין יערות גשם סבוכים, כששרכי ענק נשפכים מן המצוקים ומנגד משתרע ים שמשנה את צבעו מכחול עמוק לטורקיז, נטול גלים ונראה כמו בריכה פרטית בגודל של אוקיינוס. בקתות עץ ציוריות עם גגות רעפים אדומים קידמו את פנינו בקו צ'אנג ריזורט. בתי העץ בנויים על קו המים וישנן בקתות שנמצאות ממש על החוף, מתחת לעצי הקוקוס עמוסי הפרי ועקומי הגזע מעוצמת הרוחות. חוף פרטי של חולות לבנים רכים וכמה נופשים בודדים טובלים במים או צועדים לאורך החוף. המים שקופים כמו קריסטל עד שאפשר לראות את הקרקעית החולית ללא מאמץ.

 

היום הראשון של החופשה הוקדש ל"שנורקלינג". שטנו כחצי שעה אל אי אלמוגים קטנטן. הספינה עגנה ואנחנו קפצנו למים הצלולים מצוידים בחגורות ציפה, שנורקלים ומסכות. עוד לפני שהצצנו פנימה כבר ראינו שאנחנו שוחים עם דגים. הם פשוט הקיפו אותנו מכל עבר בשלל גוונים וגדלים. להקות ענקיות שליוו אותנו סנטימטר מהאף, נוגעים בזרועות, ברגליים ואפילו בקצות האצבעות. קיפודי ים שחורים מביטים מן הקרקעית בעיניים שנוצצות כמו אזמרגדים, צלופחים מנמנמים בעצלנות, אלמוגים בגוונים של צבעי אדמה ודגיגים בגודל סיכה בגוון כחול ניאון שטים באלפים במבנה אחיד. שחינו אל האי הזעיר, שאין עליו ולו סימן אחד של התיישבות. מישהו השאיר שם בית על העץ ונדנדנה מקורת עץ גולמית קשורה בחבלים בלויים, ממש סט מושלם לסרט על רובינזון קרוזו.

 

הבוקר שלמחרת נפתח בטיול אל מפלי קלונג פלו, שנמצאים בשמורת הטבע הגדולה ביותר באי והכניסה אליה מרוחקת כ- 10 דקות מן המלון. אנחנו צועדים חצי קילומטר בתוך יער עבות ומוצל, כשלצדנו זורם נחל שופע מים. רעש המים הנופלים מלמעלה מבשר לנו שהגענו למקום הנכון. בחודשים יולי עד אוקטובר, שזו העונה הגשומה בתאילנד, המפל נמצא בשיאו וכל המצוק מכוסה בזרמי מים. גם בנובמבר הוא מגיר מים רבים ויוצר תחתיו בריכה של מים קרים עם שפע של דגים ומסביב מרקדים פרפרים בצבעים של כחול, שחור, צהוב וסגול.

 

בשעות אחר הצהרים יצאנו לרכב על פילים. במרחק נסיעה קצר מהמלון המתינו לנו הפילים מסודרים בתאים ומעל לכל אחד שלט עם שמו הפרטי: רמבו, בניאן וצ'רלי. בניאן, הייתה הפילה שלנו ורמבו צעד בראש כמו מנהיג מלידה. בניאן הייתה עסוקה רוב הזמן בלעיסת עלים והילד הצעיר שחילק לה הוראות לא תמיד הצליח לשכנע אותה לזוז. הוא ישב לה על הראש בלי אוכף ודיבר אליה בתאית, אנחנו זכינו לשבת בספסל מיוחד שהורכב על גבה והתנדנדנו מצד לצד מכל תנועת גוף שעשתה. לסיום קיבלנו מתנה שערה מזנבה של בניאן והיא בתמורה קבלה סלסלת בננות בשלות.

בקו צ'אנג ישנם כפרי נופש בדרגות שונות, מריזורטס ועד אתרי נופש מפוארים שפזורים לאורך קו החוף.

|
|
|
|