קולינריה אמנותית

 

מאת: רונית סבירסקי

 

מוזיאון ישראל החליט להפוך את הקולינריה לאמנות ומצטרף למוזיאונים חשובים בעולם שפתחו מסעדה איכותית ומעוצבת במתחם המוזיאון. גם שמה של המסעדה "מודרן" מרמז על הכיוון העדכני של שילוב אמנות עכשווית ומטבח ירושלמי. היזם הקולינרי הוא צפריר גינסברג שתכנן יחד עם רעיתו אביטל תפריט ששואב את השראתו ממאכלים עדתיים מסורתיים בגרסה חדשנית.

 

אנטיפסטי מוסררה עם לחם אורפלי   צילום: רונית סבירסקי

 

תפריט אביבי

את הרעיון מוציא לפועל השף אבי פרץ ויחד הם משיקים תפריט LUNCH אביבי חדש ששואב את השראתו מן המטבחים הירושלמים שרוחשים בקדרות כבר למעלה ממאה שנים. המטבחים שהתבססו על חומרי גלם כמו קייטניות, אורז, אגוזים, ירקות שורש מהגינות הקטנות ועשבי תבלין. בשר בישלו פעם בשבוע בדרך כלל בארוחות שבת או חג ותהליך הבישול היה איטי שהניב בשר נימוח ועסיסי. במטבח של "מודרן" פיתחו את המתכונים הוותיקים, שמרו על הטעמים ונתנו להם פרשנות עדכנית.

 

 סופריטו עם ארטישוק ירושלמי וערמונים  צילום: רונית סבירסקי

 

כך נוספו לתפריט הקבוע של המסעדה מנות בשם "אנטיפסטי מוסררה" שמוגש עם לחם אורפלי, ריזוטו על קרם ערמונים ופטריות יהודה, קרפצ'יו סלמון ודבש עראק, קדאיף עוף ואגוזים של ג'קסון (פולק) שאותו אישית אהבתי מאוד, פרחי פילה בקר על עדשי מיקרו שחורות, מעורב ירושלמי מודרני והסופריטו שהפך למנת הדגל של המסעדה קיבל תוספת של ארטישוק ירושלמי וערמונים.

 

אוהבי האוכל הביתי המסורתי ימצאו בתפריט גם מנות כמו קובה סלק מסורתי וירקות ממולאים. אבי פרץ נעזר במטבח במבשלת מסורתית שמגלגלת עלי גפן דקיקים ומעודנים, מכינה טבולה, סלק עם אגוזי לוז וחומוס ביתי. המנות האלה מוגשות בצלחות מזטים ומונחות על מגש אלומיניום עגול וגדול ונקראות "הכנסת אורחים ירושלמית".

                                      הכנסת אורחים ירושלמית  צילום: רונית סבירסקי

 

עיצוב בהשראת מונדריאן

מסעדת "מודרן" עוצבה בהשראת ראשית המודרניזם של שנות ה-20 במאה הקודמת. הקירות עוצבו בסגנון האמן-צייר מונדריאן, ספריה המתפרשת על פני קיר שלם עוצבה בסגנון האמנים איימס וכך גם הריהוט והכסאות. על מדפי הספרייה מונחים למעלה מ-100 סוגי יינות בוטיק כשרים וביניהם רדיו ישן ודגמי מכוניות. גופי תאורה צפים מנייר ממוחזר של אמן איטלקי ודלפק גדול של בר שניתן לשלב לאורכו ולצפות אל הנוף. מסעדת "מודרן" רחבת ידיים עם חלונות גדולים צופים אל עמק המצלבה והכנסת. מרפסת גדולה וסגורה בחלונות זכוכית ובמרכזה עצי זית.

 

עיצוב המסעדה בהשראת ראשית המודרניזם של המאה הקודמת   צילום: רונית סבירסקי

 

המסעדה פתוחה לקהל הרחב בימים ראשון-חמישי בין השעות 11:30 ועד 17:00 ובשלישי שבו המוזיאון פתוח גם בערב המסעדה פועלת עד  22:30. הכניסה למסעדה לא מחייבת כרטיס כניסה למוזיאון. טל': 02-6480862

 

 

 

|
|
|
|
|