אירועים, פסטיבלים, סיורים, טיולים מודרכים, פעילות משפחתית בתאריכים 30-26 ביוני 2018

אופרה באולמות האבירים בעכו, פסטיבל מחולות כרמיאל, פסטיבל תיאטרון בובות בחולון, מופעי מוזיקה בפארק אפק, לילה לבן בתל אביב, פסטיבל האור בירושלים, פסטיבל האיור בירושלים, פסטיבל הקולנוע בירושלים, סוף שבוע אנרגטי בערבה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

אופרה באולמות האבירים

פסטיבל האופרה בעכו העתיקה מתקיים זו השנה ה-5 במצודה הצלבנית בעיר, המוכרת כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. שיתופי פעולה עם להקת המחול הקיבוצית ועם קשת אילון, שיקיימו מופעים בקיבוץ געתון ובקיבוץ אילון. ההפקה המרכזית האופרה "אורפיאו ואאורידיצ'ה" מאת גלוק לליברית של ראניירי דה קאלצאביג'י. בנוסף, 'האופרה שרה יוסי בנאי','מה עושות האיילות?'- מופע לכל המשפחה, 'קופסא לבנה'- מופע מחול של 'קיבוצית 2', "מיתרים פוגשים מיתרים" - קונצרט מיוחד בהשתתפות זמרות האופרה הישראלית וסולני קשת איילון.

מתי: רביעי-שבת, 4-1 באוגוסט

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.israel-opera.co.il

יוסי בנאי צילום: ורדי כהנא

 

בעלי חיים וטבע באצבע הגליל

טיול מודרך באזור נחל הבניאס ובמוזיאון בית אוסישקין בעקבות בעלי החיים והטבע של ארץ פלגי המים באצבע הגליל. שכשוך במים, תצפית נוף והכרות עם פינות לא מוכרות. לבני 18 ומעלה.

מתי: שישי, 6 ביולי, 20:30-11:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

פסטיבל קול המוסיקה

"פסטיבל קול המוסיקה" למוזיקה קאמרית בישראל, מתקיים זו השנה ה-34 בגליל העליון, בניהולו המוזיקלי של הצ'לן צבי פלסר. בין האירועים המרכזיים: בכורה ליצירתו של חיים פרמונט "גליל", במסגרת קונצרט חגיגי במלאת 40 שנה למקהלת הגליל העליון, עם התזמורת הקאמרית הישראלית בניצוח רון זרחי. בין המשתתפים: חווה אלברשטיין, מרינה מקסמיליאן-בלומין ולילדים "סרנדה לימונדה" – קונצרט לכל המשפחה ו"איה פלוטו" – קונצרט תיאטרלי. לראשונה: קונצרטים "לבקשת הקהל".

מתי: 14-7 ביולי

מחיר: בתשלום

צילום: אסף אנטמן

 

פרא/אדם וחיות אחרות

התערוכה "פרא/אדם וחיות אחרות" מוצגת במרכז לאמנויות – מוזיאון חיפה. הזדמנות למחשבה על הטבע הפראי של בעלי החיים ועל היחס שלנו לחיות, וניסיון לעורר קשת רחבה של שאלות ביחס לטבע, לאדם ולקשר ביניהם. בתערוכה יהיו סדנאות מותאמות לגילאים שונים, פינות יצירה, קריאה ומשחק. ביום פתיחת התערוכה ייערכו סדנאות רצף ללא תשלום.

מתי: פתיחה, 7 ביולי, 12:00

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 04-9115997

 

מחולות מהארץ ומהעולם

פסטיבל כרמיאל יתקיים זו השנה ה-31 ויציג מגוון מופעי מחול מהארץ ומהעולם בכרמיאל וברחבי הארץ. ישתתפו להקות מהודו, רוסיה, צרפת, קולומביה, פיליפינים וספרד, ביניהם מפצח האגוזים על הקרח עם התיאטרון הלאומי הרוסי, פולחן האביב & אקסודוס על סיפורה של ספינת המעפילים לציון 70 למדינה, ציפור הקסם של בלט מנילה, חיית פרא לבנה של להקת מיראז' מצרפת, פסיפס ספרדי של להקת המחול לריאל ואחרים.

מתי: שלישי-חמישי, 26-24 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9881111

Exode 1 © Arnaud Hussenot

 

יום יפן

יום יפן יתקיים במוזיאון טיקוטין בחיפה. בין הפעילויות לילדים ולמבוגרים: מופע מחול, מופע אמנות לחימה יפני, סדנת מלאכת יד יפנית מסורתית, סדנת קליגרפיה למבוגרים, סדנת שיעור יפנית לילדים, סדנת סידור פרחים יפני, סדנת אוריגמי (קיפולי נייר), סדנת קישוטי נייר וסדנת חותמות. בנוסף יתקיימו תחנות של כתיבת שמות וברכות ביפנית, לבישת קימונו, איפור וקעקועים יפניים, שעת סיפורי עם יפנים.

מתי: שישי, 13 ביולי, 15:00-10:30

מחיר: 55 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד

 

אזור פרא מגונדר

יצירת המחול "אזור פרא מגונדר", שתעלה בתיאטרון חיפה, היא מיני אופרת רוק המתארת חוויה אינטנסיבית ומעוררת מזימות המתקיימת בתוך מטוס נוסעים גדול. הרקדנים הם צוות המטוס וקהל הצופים הם הנוסעים. זוהי יצירתם המשותפת הראשונה של הכוראוגרפית מירב כהן והתסריטאי טל ריינן, שהקימו לשם כך קבוצת מחול עכשווית בעיר חיפה.

מתי: חמישי, ראשון, 28 ביוני, 1 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8600500

צילום: rune abro

 

סמלים וגיבורי תרבות

גלריה גרנד ART לאמנות עכשווית מציגה תערוכה חדשה של האמן אריק ונונו "כמו–סיפורים". עבודות מתקופות שונות, סמלים וגיבורי תרבות המוצגים כ"פתקים" משקפים משמעות ביקורתית, אירונית וסאטירית ביחס לתפקידה של האמנות לאור מאורעות היסטוריים בארץ ובעולם.

מתי: פתיחה, חמישי, 21 ביוני, 19:00 (נעילה 30 בספטמבר)

מחיר: כניסה חופשית

 

מציינים את יום הבוץ

בפארק המעיינות מציינים את יום הבוץ הבינלאומי עם סדנאות בוץ, בניית חפצי נוי אביזרים ומשחקים, ציור בבוץ, פיסול בבוץ ומסלול מכשולים בוצי לכל המשפחה. בנוסף, בגן גורו יוקם מתחם בוץ ויתקיימו בו סדנאות בוציות.

מתי: שבת, 30 ביוני

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 04-6881427

 

מרכז

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות

הפסטיבל הבינלאומי ה-21 לתיאטרון בובות יתקיים בחולון עם הצגות מדנמרק, קוראטיה ורומניה, וכן הפקות מקור ישראליות שיעלו בבכורה בפסטיבל. בנוסף, תתקיים תערוכת מחווה "לתיאטרון מוקיון" שפעל בישראל בסוף שנות ה-30 והיה החלוץ של תיאטרון הבובות הישראלי. לצד ההצגות והמופעים יתקיימו אירועי חוצות, סדנאות, ופעילויות לכל המשפחה.

מתי: 26 ביולי - 4 באוגוסט

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6516848

ג'ינג'ה ושומרי המסכות צילום: כפיר בולוטין

 

מוסיקה מול האגם

בגן לאומי ירקון במתחם תל אביב יתקיימו מופעי "מוסיקה מול האגם במשב רוח ישראלי" ביוזמת רשות הטבע והגנים. בין המופעים: העבריות מדימונה, 70 שנות רוק ישראלי עם שיר זלינגר, אדון שוקו עם להקת התפוזים, איך הגלגל מסתובב במחווה לשירי שמוליק קראוס, שרים עפרה חזה, מופע מחווה ללהקת כוורת והסנדרסונים במחווה לשירי דני סנדרסון. התזמורת הקאמרית תופיע עם אופרת פופ על פי הסיפור "איה פלוטו" בחגיגת 40 לגן הלאומי.

מתי: ימי חמישי יולי-אוגוסט, 19:00 (התזמורת הקאמרית שלישי, 28 באוגוסט)

מחיר: תשלום כניסה לאתר

לפרטים: 3639*

 

בראש טוב

התערוכה "בראש טוב" בגלריית החווה בחולון נועלת את השנה התשיעית של העונה הישראלית לעיצוב. בתערוכה משתתפים מעצבים ואמנים שיצירותיהן מתכתבות עם הגולגולת בעבודות קיימות ובעבודות שנוצרו במיוחד לתערוכה. בין האמנים: שי עיד אלוני, גרגורי לרין, להלי פדידה, אמיר מרק זואי גריאנדה, אורית פוקס, ברכה גיא, ורד אהרונוביץ ואחרים.

מתי: 23 ביוני - 25 באוגוסט

מחיר: כניסה חופשית

יצירתו של שי עיד אלוני

 

צעצועיזם

בגלריה מאירוב בחולון "צעצועיזם" - פרויקט חדש של האמנית טל טנא-צ׳צ׳קס והעיתונאי והמעצב גיל ריבה. התערוכה שמניחה על השולחן את המושג "צעצועיזם" (TOYISM), כזרם חדש בתקשורת החזותית. במרחב שבין שתי קומות הגלריה, מאפשרים צ׳צ׳קס וריבה הצצה לחדר הצעצועים הפרטי שלהם ומזמינים את הקהל להתפלשות יצרית ורגשית בעולמותיהם.

מתי: פתיחה, 30 ביוני (נעילה 25 באוגוסט)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6516851

אוסף האקדחים והרובים שלי, עבודה של טל צ'צקס-טנא. צילום: רן יחזקאל

 

מיצג מולטימדיה מארמניה

מיצב המולטי מדיה של האמן הארמני והראם גלסטיאן במוזיאון ינקו דאדא BETWEEN INSTINCT & INTELIGENCE, משיק את תכנית חילופי האמנים בין עין הוד ל-ICA (המרכז הבינלאומי לאמנות בירוואן) וגלריה קארויאן, ארמניה. המיצב מתייחס לקונפליקט ככוח מניע, דומיננטי בחיי אדם וחברה. הוא מורכב משלושה אלמנטים שמוצגים בנקודות שונות במוזיאון: שולחן ארוך-ערוך, סרטן וידאו, טורי לוחיות מתכת נושאים מספרים.

מתי: 27 ביוני-31 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9842350

והראם גלסטיאן פרט ממיצב צילום: אד טדווסיאן

 

לילדים, הורים וסבים

במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת-גן יתקיימו פעילויות לכל המשפחה ולקבוצות גיל שונות. בנוסף, פעילויות מיוחדות עם סבים וסבתות "שלישי בשלייקס". פעילויות בנושאים מגוונים סביב התערוכות במוזיאון ביניהן: חכמים בלילה, פארק היורה, חיות הפרא של נחום גוטמן ושלדים בארון.

מתי: בשעות פעילות המוזיאון

מחיר: חלק מן הפעילויות כלולות במחיר הכניסה למוזיאון

לפרטים: 03-6315010

 

הצדעה לבירה הישראלית

במתחם אלון עין שמר בצומת כרכור יתקיים פסטיבל הצדעה לבירה הישראלית עם עשרות סוגי בירות, דוכני אוכל, הופעות חיות, יריד אמנים ומוזיקה. ישתתפו "אוטו בירה", פאב נייד ומשאיות אוכל "פודטראקס".

מתי: רביעי-חמישי, 28-27 ביוני, 23:00-17:00

מחיר: כניסה חופשית

 

המסע המופלא לארץ המילים

ההצגה לילדים "המסע המופלא לארץ המילים" ע"פ ספרו של רוביק רוזנטל עולה בתיאטרון במדיטק בחולון. סיפור הרפתקאות של שירה ודורון במסע אל עולמן המיוחד של המילים. הם פוגשים מילים שונות ומשונות, מפחידות ומצחיקות, זקנות וצעירות, לומדים על השפה העברית ועל עצמם, ומגלים שגם למפלצות יש לפעמים לב רך ורגיש.

מתי: שבת, 7 ביולי, 10:30

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 1800-20-29-30

צילום: בני גם זו לטובה

 

קיסריה מתחדשת

בקיסריה נפתח לציבור פרויקט שימור ושיחזור טיילת החומות, הביצורים, המגדלים והשוק הצלבניים. המסלול בטיילת החומות מתחיל בסמוך לשער דרום העיר הצלבנית ממנו ממשיכים למגדל תצפית המשקיף אל "רובע השעשועים" הרומי העתיק הכולל את: התיאטרון, ההיפודרום, בית המרחץ וארמון השונית. משם לאורך החומה ומערכת הביצורים האופיינית לתקופה עד לאזור השוק הצלבני שמחייה את חוויית השוק הקדום.

מתי: החל מחודש יוני

מחיר: כניסה לגן הלאומי בתשלום

 

לחקור עם חוקרי הטבע

החברה להגנת הטבע מקיימת סקר של 24 שעות בחולות קיסריה ומאפשרת לציבור להצטרף לפעילות. ניתן לטייל, לחקור ולחשוף ממצאים יחד עם המומחים לזאולוגיה, בוטניקה ועולם היונקים במטרה לתעד את הטבע בשטח ולקדם אותו כשמורת טבע. בהדרכת בית ספר שדה חוף כרמל.

מתי: ראשון, 1 ביולי, 22:00-17:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

המרוץ למוזיאון 3

מוזיאון פתח תקווה מקיים זו השנה ה-3 את "המרוץ למוזיאון" שבמרכזו ה"ארטבאס", אוטובוס שעוצב השנה על ידי האמן אריק אליהו בוקובזה. האוטובוס הוא מסע לכל המשפחה שאוסף את הילדים ממרכזים קהילתיים ומסיע אותם למוזיאון כחלק ממסע דמיוני ומסלול הרפתקאות, המצאת משחקים וסדנאות.

מתי: 9, 17, 23, 29, 31 ביולי (29, 31 פתוח גם לקהל הרחב), 19:30-17:00

מחיר: 15 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש

 

מלך הטבע

בכורה במדיטק חולון להצגת הילדים "מלך הטבע". אגדה משעשעת לקטנטנים העוסקת בשמירה על החי, הצומח והסביבה. מיועד לילדים בגילים: 7-3.

מתי: שבת, 30 ביוני, 10:30

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 1800-20-29-30

צילום: בני גם זו לטובה

 

תל אביב

אנה קרנינה

בלט ציריך מעלה בבית האופרה את יצירתו של הכוריאוגרף כריסטיאן שפוק "אנה קרנינה" על פי סיפרו של הסופר טולסטוי. מוזיקה: רחמנינוב, לוטוסלבסקי, צינטזאדה וברדנשווילי. להקת הבלט הצעירה של ציריך תופיע עם 50 רקדנים. תלבושות מסוגננות, תפאורה מתוחכמת ושימוש בקטעי וידאו.

מתי: 30-26 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

בלט ציריך Photo: c monika.rittershaus

 

פסטיבל אינטימידאנס

תיאטרון תמונע מעלה את "פסטיבל אינטימדאנס 2018" בנושא: שבר. פסטיבל רב תחומי: מחול, פרפורמנס ואינסטליישן. פסטיבל פוליטי, אישי, רלוונטי ובועט המתייחס לשברים שונים במציאות הנוכחית. 20 עבודות, 18 בכורות, מעל 30 משתתפים. גרסת בכורה עולמית למופע Every Body Electric מאת דוריס אוליך (אוסטריה)

מתי: רביעי-שבת, 30-27 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

מירב דגן צילום: אופיר בן שמעון

 

לילה לבן בבית העצמאות

במסגרת אירועי לילה לבן בתל אביב יתקיים בבית העצמאות מפגש "מדברים עצמאות" החוקר את מגילת העצמאות. מהו מקומה של תל אביב בסיפור הציוני, האם היא בועה או שותפה? רון חולדאי, ראש העיר, יפתח את האירוע ולאחריו יתקיימו יחידות לימוד בחללי המוזיאון עם דוברים שונים ביניהם: אלכס ליבק, גל אוחובסקי, משה קפטן ואחרים.

מתי: חמישי, 28 ביוני

מחיר: כניסה חופשית

 

כרמן באופרה

"כרמן" מאת ז'ורז' ביזה, שבה לבמת האופרה הישראלית בהפקת הענק של המטרופוליטן אופרה ובכיכובן של זמרות המצו סופרן הישראלית נעמה גולדמן ואלנה מקסימובה הרוסיה. על ההפקה תנצח המנצחת קרן קמנסק האמריקאית. למעלה מ-200 משתתפים - סולנים, זמרי מקהלה, נגנים, רקדנים ושחקנים משתתפים בהפקה זו המבוססת על העיצוב והבימוי האגדתיים של פרנקו זפירלי עבור המטרופוליטן אופרה בניו יורק, ואשר תחודש על ידי הבימאי גדי שכטר.

מתי: 28-13 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: יוסי צבקר

 

מחזה שערורייתי, מחזאית רדיקלית

בכורה ישראלית למחזה BLASTED של תיאטרון נוצר שתעלה בתיאטרון הבית ביפו. עיבוד חדשני למחזה השערורייתי של המחזאית הרדיקלית, שרה קיין בבימויו של אבי גיבסון בראל. המחזה עוסק במערכת יחסים בין עיתונאי מבוגר וגוסס לצעירה בעלת מוגבלות בחדר מלון בעיר לידס, במרכז אנגליה, הנתונה תחת מצור.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 ביולי, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-9054421

צילום: אורי רובינשטיין

 

אצל הים

קבוצת התיאטרון רות קנר מעלה את מופע המחול החדש "אצל הים - הליכה שחייה ריצה", שלושה סיפורים מאת ס. יזהר במרכז סוזן דלל. הסיפורים: הליכה בים: נערה ונער אל מול חוף הכנרת. סיפור על אהבה מנקודות מבט מתחלפות. שחייה בים: מאבק של אדם במערבולות הים התיכון. שאלות על הישרדות ועל גאולה ביצירה ללהקת שחקנים. ריצה אצל הים: ריצה ועצירה בנופי הפרא של ים המלח. יצירה מוזיקלית לשחקנית, מפעילים, וקבצים דיגיטליים.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 ביולי, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115

צילום: שירז גרינבאום

 

הקיץ של גוטמן

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מקיים בחופשת הקיץ מגוון פעילויות למבוגרים ולילדים בהשראת התערוכה 'נופים נעלמים ומפות נסתרות' המציינת 120 שנה להולדת נחום גוטמן ו-20 שנה להקמת המוזיאון. סיורים למשפחות, סדנאות לילדים ולמבוגרים, שיחי גלריה והדרכות בתערוכה החדשה.

מתי: יולי-אוגוסט, בשעות הבוקר והערב

מחיר: בתשלום

צילום: דורי עינת

 

סנדלים

במוזיאון ארץ ישראל נפתחת תערוכת "סנדלים", אנתרופולוגיה של סגנון מקומי. בין הסנדלריות הקיבוציות לבית מלאכה ברחוב דיזנגוף בתל-אביב, דרך בתי החרושת לנעליים בחברון ומפעל יציקה ותפירה בטירת הכרמל התערוכה מציגה כיצד נוצר סגנון מקומי ואיך שורדות הצורות שלו.

מתי: פתיחה, 21 ביוני (נעילה

מחיר: בתשלום

צילום: יקי הלפרין לסנדלי נמרוד

 

אמן הלגו

תערוכת הלגו של האמן הבינלאומי שון קני, Sean Kenney, תפתח בהאנגר 11 בנמל תל אביב. יוצג אוסף של כ-25 מוצגים, מתחם פעילות רובוטי – מעל 40 עמדות הפעלה, מתחם טכניק, מתחם מיינדסטרום רובוטי, מתחם CITY, מתחם בנייה חופשית, חנות לגו – עם מוצרים נדירים לאספנים.

מתי: 26 ביולי- 31 באוגוסט

מחיר: 69-59 שקל, מגיל שנתיים ומעלה

לפרטים: 3942 *

צילום: סטודיו שון קני

 

ירושלים

פסטיבל האור מאיר שוב

פסטיבל האור בירושלים יכלול ארבעה מסלולים בעיר העתיקה עם 35 מיצגי אור אינטראקטיביים של אמנים ישראלים ובינלאומיים. מופע לייזר צבעוני יוצג בשער יפו ועל גבי חומות העיר העתיקה ירושלים. מיצג אמנותי בהשתתפות פסטיבלי האור מכל העולם יוצג בשער שכם. יער עצים המורכב מ-1900 ענפים מוארים המחוברים זה לזה וקיר גרפיטי של אור ומים באורך של כ-10 מטרים, המזמין את הקהל לצייר במכחול ובאצבעות. השנה ישתתפו אמנים בינלאומיים מאוסטרליה, סין, גרמניה, הפיליפינים, פינלנד, מונקו, צרפת, בלגיה, בריטניה ופולין. סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל יציגו כ-10 מיצגים.

מתי: 27 ביוני - 5 ביולי, 23:00-20:00, 7 ביולי עד 24:00

מחיר: כניסה חופשית

Walk Act by Kryotaclas and Syroluma from Germany

 

70 שנות אמנות ישראלית בכנסת

"בת 70: אוצרות מוזאוני ישראל" – תערוכה חדשה בכנסת בשיתוף איגוד המוזאונים ו-ICOM ישראל. שילוב של יצירות שהגיעו לכנסת מעשרות מוזאונים מכול רחבי הארץ , מקבץ ייחודי וחד פעמי של נכסי תרבות ואומנות שהמוזאונים בחרו לשלוח לכנסת לכבוד התערוכה. התערוכה מספקת ביטוי חזותי לעושר הרב של העשייה המוזאלית בישראל על שלל תחומי הפעילות המתקיימים בה. מכלול היצירות מספר את סיפורה של התרבות הישראלית ואת סיפורה המיוחד של מדינת ישראל.

מתי: פתיחה 27 ביוני (נעילה 10 באוגוסט)

מחיר: ללא תשלום

קסדת האימונים של אילן רמון ב-NASA באדיבות המדעטק צילום: שי בן אפרים

 

150 מאיירים ו-15 תערוכות

פסטיבל האיור של ירושלים יערך הוא פרויקט רחב היקף של תערוכות, התרחשויות ואירועי אמנות ותרבות הפתוחים לקהל הרחב בגלריות ובחוצות העיר. למעלה מ-150 מאיירים ואמנים מהארץ ומהעולם ייקחו חלק ב-15 תערוכות אישיות וקבוצתיות בחללי תצוגה מגוונים, ממבנים סגורים, בתי עסק וגלריות, ובתצוגות חוצות המשתלבות במרחב האורבני. הפסטיבל, העוסק בקשר האדוק שבין הטקסט לאיור, יציג שיתופי פעולה חוצי ז'אנרים בין יוצרים ובין חללים, סיורי אמנות, אירועים תאטרליים, מופעי מוזיקה, ספוקן וורד, סטנדאפ ומופעים רב תחומיים.

מתי: חמישי-חמישי, 12-5 ביולי

מחיר: כניסה חופשית

 

לוקחים סיכונים

במוזיאון המדע נפתחה התערוכה "על הקצה" במסגרת חילופי תערוכות עם מוזיאון המדע בפריז. התערוכה, שעוסקת בלקיחת סיכונים כחלק מהאומץ לנסות ולהתקדם, מציעה עשרות מוצגים אינטראקטיביים ביניהם: רולטה חשמלית קבוצתית, הליכה על חבל דק, עמדות "בחן את עצמך" ומגוון פעילות המתאימות לכל המשפחה. בנוסף, מוצגות שלוש תערוכות נוספות, שתיים מהן בשיתוף פעולה עם סטודנטים בבצלאל.

מתי: 28 ביוני - 10 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6544888

Photo: Jellaoui-EPPDCSI

 

פסטיבל הקולנוע ירושלים 2018

פסטיבל הקולנוע ה-35 יפתח בירושלים בהקרנת בכורה חגיגית בבריכת הסולט עם "הבלתי רשמיים", סרטו העלילתי הראשון של הבמאי אלירן מלכה. הפסטיבל יינעל בהקרנה חגיגית של סרט האנימציה "אי הכלבים". יוקרנו למעלה מ-180 סרטים מ-60 מדינות בסינמטק ירושלים ובבתי קולנוע נבחרים ברחבי העיר. יתקיימו מפגשים עם יוצרי קולנוע מובילים מן הארץ והעולם וסדנאות מקצועיות בתחום הקולנוע, בכורות, מסיבות, מופעים, ואירועי חוצות. לראשונה יושק "פארקולנוע" בגן העצמאות.

מתי: פתיחה, 27 ביולי

מחיר: בתשלום

מתוך הסרט אי הכלבים צילום: יח"צ

 

אירועי מוזיקלי שיתופי-חברתי

בבית אבי חי יתקיים אירועי מוזיקלי שיתופי-חברתי חדש - VOCA שבת. משפחות שרות יחד שירים אהובים בעיבודים מיוחדים, שנבנו לשירה משותפת עם הקהל: קלאסיקות ישראליות, שירי ילדים, שירי שבת ועוד. מקהלת הבית תוביל את המשפחות במופע ווקלי ללא הגברה וללא כלי נגינה, יבנו יחדיו את העיבודים המיוחדים לשירים, כאשר הקהל יצטרף לשירה באמצעות שירת קנון. בנוסף, מתחם משחקים ומנוחה בחצר, שעות סיפור בפורמט של הצגות יחיד.

מתי: שבת, 7 ביולי, 16:00

מחיר: כניסה חופשית

צילום: מעוז ויסטוך

 

מקום לאופנה

במוזיאון ישראל נפתחה תערוכת "מקום לאופנה" מסע בעקבות הבגד הישראלי, הבוחנת ומציגה את האופנה שנוצרה בישראל מסוף המאה ה-19 עד המאה ה-21. 150 פריטים שמייצגים את התהפוכות שעברה החברה הישראלית דרך סגנונות, השפעות, מעצבים ובגדים. השראות מנופים, אקלים ואידאולוגיות, תעשיית האופנה שהתפתחה בארץ ופרצה גם לחו"ל.

מתי: כל ימות השבוע

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6708811

Muslin Brothers תמר לוית ויען לוי, פוגה, 2016, צילום: אסף עיני

 

הקרב ממקור ראשון

מפגש עם לוחמי מלחמת ששת הימים 1967 בעקבות הקרב על ירושלים, ביוזמת אתר גבעת התחמושת. המבקרים יוכלו לשמוע ממקור ראשון את זיכרונות הקרב על עיר, על הגבורה וגם על הפחד, חוסר הוודאות ותחושת הלחץ, הפער בין להיות לוחם פשוט לבין לקחת חלק בקרב הרואי והיסטורי.

מתי: ימי רביעי, 12:00

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 2967*

צילום: באדיבות ארכיון גבעת התחמושת

 

פארקולנוע

"פארקולנוע" יוקם במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים 2018. מתחם הקרנה קייצי משעות אחר הצהרים עד הערב. מתחם פעילויות ויצירה קולנועיות לילדים, קולנוע-על-המים: בו יוכלו הצופים לשוט על סירות בבריכת מים ענקית תוך כדי צפייה בסרטים מהנים, מתחם אגאדיר הכולל במת היפ-הופ רמפות ומופעי סקייטרים.

מתי: 28 ביולי עד 1 באוגוסט

מחיר: כניסה חופשית

אילוסטרציה: תמר מאיר

 

האוסף הכי הכי

פתיחת חופשת הקיץ בבית לוי אשכול עם פעילות לכל המשפחה. תיאטרון הקרון מעלה את המופע של השחקן והמספר יהונתן בן חיים. הוא מזמין את הילדים לבקר באוסף המיוחד שלו שכולל עלים, עננים, מים, אדמה וחפצים שקשורים בטבע ובמחזור העונות.

מתי: רביעי, 4 ביולי, 17:30

מחיר: 35 שקל לילד, 25 שקל למבוגר

לפרטים: בהרשמה מראש 02-6313091

יהונתן בן חיים צילום: אלדד מאסטרו

 

דרום

אנרגטי בערבה

סוף שבוע "אנרגטי בערבה". שלושה ימים ושני לילות של אנרגיה חלופית לכל המשפחה: טיול זריחה בפארק תמנע, סיור מודרך ב"כפר מנותק רשת" בקטורה, התנסות בהפקת אנרגיה באליפז, ארוחת ערב על שפת הבריכה. לינה בחדרי האירוח של קיבוצי הערבה.

מתי: חמישי-שבת, 14-12 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6616976

פארק יטבתה צילום: ארן דולב

 

יפה מכל הכוכבים

מוזאון הנגב לאמנות בבאר שבע פותח שלוש תערוכות של שלושה אמנים ישראליים. "יפה מכל הכוכבים" של חנה סהר, סוקרת את עבודתה מראשית דרכה לפני כעשרים שנים. "אורות" של דליה אמוץ אורות, מתקשרת גם היא לתפקיד המרכזי של האור בסדרת צילומים מ-1985-1973. תערוכה קטנה יותר, מוקדשת לאמן אוסוולדו רומברג שחוגג שמונים שנים בסדרת תערוכות בחו"ל ובישראל.

מתי: פתיחה, 27 ביוני (נעילה 30 בספטמבר)

מחיר: בתשלום

צילום האמנית חנה סהר מתוך הסדרה שמשות ולילות, 2015

 

טיול בוורוד

מרכז הצפרות הישראלי באילת מקיים סיור מודרך בבריכות המלח שאליהן מגיעות מאות ציפורי פלמינגו ומיני עופות נדירים. הסיור מתקיים ברכבים פרטיים ומתאים מגיל 3 ומעלה.

מתי: שישי, 6 ביולי, 11:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

עשרות יצירות ישראליות

התערוכה "70 שנה: פרט ומדינה", תערוכה קבוצתית בגלריית טרומפלדור בעיר העתיקה בבאר שבע מציגה מגמות ונקודות מפנה מרכזיות באמנות הישראלית החל משנותיה הראשונות של המדינה. תערוכה קבוצתית בה יוצגו עשרות יצירות של אמנים בולטים ביניהם דני קרוון, זיוה צ'רקבסקי, אסד עזי, רות שלוס, פרי רוזנפלד, נורית יעקבס ינון ואחרים.

מתי: 26 ביוני-26 באוגוסט (בימים ד, ה, ו)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 08-6247706

עבודתה של אנדי ארנוביץ, חיים כאן, 2002, צילום: אבשלום אביטל, באדיבות הילה סולומון

 

ערב שישי בפארק

קבלת שבת וסיור לאורך נחל באר שבע עם קהילת באר שבע של החברה להגנת הטבע. היכרות עם המים במדבר, הקשר בין המים לאדם ולשבת. כולל פעילות לילדים.

מתי: שישי, 29 ביוני, 18:30-16:30

מחיר: ללא תשלום בהרשמה מראש

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

צלילי השקט

סוף שבוע למבוגרים בנאות סמדר "צלילי השקט". שקט, מוזיקה, טבע וקולינריה. הליכות שקטות במדבר, סדנאות אמן בבית האומנויות ומופעים של שם טוב לוי, ומופע דואו ירון פאר וליאת סבא.

מתי: חמישי-שבת, 30-28 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6616976

בית האומנויות בנאות סמדר צילום: יח"צ

 

סוף שבוע לאור ירח

סוף שבוע של ירח מלא יתקיים בפארק תמנע. בחמישי טיול בדיונות והעפת עפיפונים בשישי טיול בפארק, סיור שקיעה, טיול לאור ירח וארוחת ערב.

מתי: חמישי-שבת, 30-28 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6316756, www.parktimna.co.il

הפרחת עפיפונים בדיונות סמר צילום: ניצן גולן

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

יומן אירועים - עדכון יומי של אירועים בכל רחבי הארץ |  גולן ואצבע הגליל |  גליל עליון |  גליל מערבי |  גליל תחתון |  כנרת ועמק הירדן |  עמקים וגלבוע |  חיפה והכרמל |  מישור החוף |  רמות מנשה והשרון |  תל אביב |  הרי יהודה |  ירושלים |  שפלת יהודה |  ים המלח |  מדבר יהודה |  צפון הנגב ולכיש |  מצפה רמון |  ערבה ואילת |  לינה ואוכל - גולן וגליל |  לינה ואוכל - עמקים |  לינה ואוכל - מרכז |  לינה ואוכל - תל אביב |  לינה ואוכל - חיפה |  לינה ואוכל - דרום |  לינה ואוכל - ירושלים |  אירופה |  אסיה |  אפריקה |  אמריקה |  ניו זילנד, אוסטרליה והפסיפיק |  צילומי שפים מפורסמים |  צילומי צימרים |  צילומי מסעדות ביתיות |  צילומי מחלבות בוטיק |  צילומי מסעדות ויקבים |  צילומי בתי בד |  צילומי אירוח ביתי |  צילומי שפים פרטיים |  צילומי אתרים בדרום הארץ |  צילומי אתרים בערים הגדולות |  ארכיון האתר |  הצגות ומופעים |  פסטיבל הבתולה במקסיקו |  מאה שנים של קפה ברחוב ביאליק 2 |  סיור ברמות מנשה בין גבעות ירוקות ויער אלונים באתרים הפחות מוכרים |  אטרקציות חג שבועות 2020 בגולן  | 
|
|
|
|