צלם: שי ארז
פסטיבל "מוזות בסוכות" בשוהם חוזר אל מחוזות הילדות
צלם: יחצ
יהודית רביץ בהופעה עם מיטב הלהיטים
צלם: אסף אנטמן
דו-שיח לירי ומצחיק הרב גיסין מארח את דוד לביא
צלם: דור מלכה
קומדי בר עם דניאל כהן
צלם: יחצ
מאור כהן וקרולינה בשיחה אישית אינטימית עם הקהל

בחזרה לילדות בפסטיבל "מוזות בסוכות"

מאת: דליה סגל

 

פסטיבל "מוזות בסוכות" בשוהם חוזר לשנות הילדות המתוקות עם בית הממתקים של עמי ותמי, ארון בגדים מהאגדות, התוכניות האהובות של הטלוויזיה החינוכית בשחור לבן, שירי משוררים לילדים במתחמים נוסטלגיים שנוצרו על ידי אמנים, הכל ללא תשלום

 

פסטיבל "מוזות בסוכות" המתקיים זו השנה ה-13 בשוהם, חוגג בר-מצווה ומחזיר את המבקרים בגלגל הזמן אל שנות הילדות. הפסטיבל יערך בחול המועד סוכות בתאריכים 24-23 בספטמבר 2013  ב"גן החבל" בשוהם מדי ערב בשעה 19:00, כשכל המופעים, הסדנאות והפעילויות פתוחים לקהל ללא תשלום. מתחם הפסטיבל כולל מיצגים שונים וסוכות אומן במסע נוסטלגי מלא הרפתקאות השואב השראה מעולם הילדות של פעם ומעולם הילדים העכשווי.

 

מתחם תוכניות הטלוויזיה האהובות עם רגע ודודלי    צילום: באדיבות הטלוויזיה החינוכית

 

בסוכות שונות ובמתחמים הפזורים ברחבי הגן יופיעו מאור כהן וקרולינה וישלבו שיחה אינטימית עם הקהל. עברי לידר ויהודית רביץ יסחפו בשירה על הבמה המרכזית ואמנים צעירים יבצעו שירים נוסטלגיים ממיטב יצירותיהם של לאה גולדברג, נעמי שמר, חיים נחמן ביאליק, מרים ילן שטקליס, לוין קיפניס ועוד רבים. במתחם הסטנד-אפ אמני הקומדי בר ישעשעו את הקהל במערכונים של ילדים, ובמתחם השירה והרוח ייפגשו הדורות לדו-שיח לירי ומצחיק עם קובי אריאלי שיארח את דניאל זמיר, והרב גיסין שיארח את דוד לביא. במתחם הווידאו-גרפיטי האומן צח שיף יקיים סדנת גרפיטי אינטראקטיבית בשיתוף תוכניות הילדים האהובות של הטלוויזיה החינוכית, ובמתחם קפה-זמר הקהל יוכל לשיר משירי ארץ ישראל ביחד.

מתחמי הפסטיבל

אורחי הפסטיבל מוזמנים למגוון פעילויות, מופעים וסדנאות אינטראקטיביות לכל המשפחה, כולם בסימן חזרה לילדות ונוסטלגיה. במהלך הערב כולו יפעל בגן "קפה של פעם", מתחם בית קפה עם מופעים מוסיקליים והקרנה של תוכניות הטלויזיה החינוכית של פעם.

 

סוכות מיצג

"בית הממתקים" של עמי ותמי ברוח אגדת הילדים של האחים גרים הנזל וגרטל, מיצג של  האמנית הדר שנאן, שכולל תמונות ואלמנטים של ממתקים. שחקנים חיים ימחיזו את הסיפור הקלאסי והילדים יוכלו להכין קלמרים מעטיפות של ממתקים.

 

"ארון בגדים מהאגדות", ארון בגדים ענק וקסום שדלתותיו יובילו לחדר הלבשה גדוש תלבושות ואביזרים. בחדר תמתין לילדים מלבישה עם שלל תחפושות, מאפרת מקצועית ולסיום עמדת צילום בה יוכלו הילדים להצטלם ולקבל מזכרת משהותם בארון הבגדים הקסום.

 

המיצג "סיפור חדש של צעצוע ישן" בו צעצועים בלויים ושבורים יקבלו חיים חדשים ב"חדר ילדים" חדש. ביצירת המיצג ישתתפו אמנים, משפחות, וגני ילדים אותם תלווה האומנית איה ברנהרד רבסקי.

 

מתחם "שחור לבן בצבע"

תוכניות הטלוויזיה האהובות של הטלוויזיה החינוכית יקבלו פרשנות חדשה בעזרת סדנת גרפיטי אינטראקטיבית בהנחיית צח שיף, ובשיתוף הדור הצעיר העכשווי בזמן שעל המסך יוקרנו פרקים נבחרים מ"הבית של פיסטוק", "רגע עם דודלי", "דובי הדוברמן החברמן", "פרפר נחמד", "בלי סודות" ועוד.

 

 

במת הילדים - שתי הצגות מוסיקליות

 

"אוצר השירים" - מופע מוסיקאלי עם שירי הילדים הראשונים שהתנגנו לפני 80 שנה ויותר. המופע משלב יצירות בחרוזים של מיטב המשוררים: ביאליק, אלתרמן, לוין קיפניס, שרה לוי תנאי ואחרים בהצגה של תיאטרון המדיטק. "שרים ומספרים משוררים", מופע מוסיקאלי נוסטלגי של האחים ורמוט, בו יפיחו חיים בקלאסיקות הילדות, בשירה ובנגינה על פסנתר, סקסופון וגיטרה, עם שירי לאה גולדברג, מרים ילן שטקליס, נעמי שמר, יונתן גפן ועוד.

 

אמיר הורביץ בסטנד-אפ על ילדותו    צילום: דור מלכה

 

סוכת מפגש אמן

הזדמנות למפגש אינטימי בין אמן לקהל. ביום הראשון סטנדאפיסטים של הקומדי בר ישעשעו את הצופים הצעירים ביניהם: דניאל כהן, "דובדבני וקובץ" ואמירהורוביץ שיספרו גם על ילדותם. ביום השני מוזמנים אורחי הפסטיבל למפגש עם האמנים מאור כהן וקרולינה ישבו לשיחה אישית-אינטימית עם הקהל, ישתפו בהגיגים, רגשות, ובתהליך היצירה האישי.

 

סוכת "גשרים"

ב"סוכת גשרים" המחברת בין עולמות, ארצות, דעות ואנשים שונים, קובי אריאלי יארח את אמן הג'אז דניאל זמיר בליווי נגן, לערב שכולו הומור ומוסיקה טובה. הרב עופר גיסין, חסיד ברסלב ומרצה לתרבות יהודית יארח את המוזיקאי הייחודי דוד לביא לערב 'תיאום כוונות'. השניים המגיעים מעולמות שונים, יישבו לערב משותף סביב מושג 'הכוונה' – על השונה והדומה בין כוונה בתפילה מול כוונה בשירה.

 

מסיבת ענק עם מאלוקס    צילום: גיא פריבס

 

על הבמה הבמה המרכזית יופיעו:

23 בספטמבר - יהודית רביץ במופע  עם מיטב שיריה האהובים, בליווי להקה וטריו כלי נשיפה.

24 בספטמבר- עברי לידר בהופעה עם שירים מהאלבום החדש ולהיטים מוכרים בעיבודים חדשים ולאחריו מסיבה ענקית עם מאלוקס- דואט משגע של סקסופון ותופים, עם אייל תלמודי מהבלקן ביט בוקס ורוי חן.

 

אירוע הפתיחה יתקיים ביום ראשון, 22 בספטמבר משעה 19:30 במרכז לאומניות הבמה.

באירוע, תושק תערוכת 'בחזרה לילדות' בה זיכרונות הילדות של בני-דורות שונים שיופיעו בתמונות מקוריות, בעיבודי מחשב ובקולאז'ים מרתקים. היצירות יעלו זיכרונות מעולמות המשחקים, הספורט, והחיים בבית עם המשפחה. אוצרת: רחל זיו. בשעה 21:00 תעלה על הבמה הזמרת אסתר רדא בהופעה חיה – מופע גרוב סוחף באנגלית, עברית ואמהרית. (בתשלום).

 

פסטיבל "מוזות בסוכות" בניהול אמנותי של מאיה פוגל ובהפקת החברה העירונית חמש והמועצה המקומית שוהם, יתקיים בין הימים שני-שלישי, 24-23 בספטמבר, בגן החבל בשוהם. החל משעה 19:00. הכניסה לכל המופעים והפעילויות ללא תשלום. לפרטים נוספים מועצה אזורית שוהם www.hamesh.co.il או בטל: 03-9723001

 

|
|
|
|
|