צלם: רוני סלע
דוכני איפור פנים וציורי גוף ב"דג בכפר"
צלם: טל שוורץ
פעילות פורימית משעשעת לכל המשפחה בעמקים
צלם: רונית סבירסקי
עידו מגל ובוסתן הצמחים הריחניים
צלם: הלית שחם
מסיכה פורימית במוזיאון הארכיאולוגי עין דור
צלם: רוני סלע
מתחפשים ומלקקים דבש ב"דבורת התבור"

חגיגת פורים בעמקים

מאת: רונית סבירסקי

על רקע הנופים, הפריחות והשדות המוריקים מתקיימות שלל פעילויות ברחבי עמק יזרעאל בחג פורים. דיג, שיט, איפורים לפורים, ביקור ופעילות פורימית במכוורת דבורת התבור, סדנאות בושם וקרמים ב"לבידו" וסדנאות יצירה ארכיאולוגיות במוזיאון עין דור 

 

כמו ארכיאולוגים בפורים במוזיאון עין דור

המוזיאון הארכיאולוגי בעין דור ממוקם מול נופו הקסום של התבור ומספר את סיפורו של האדם שחי באזור בעבר. במוזיאון תוכלו ליהנות מפעילויות העשרה ומשחק מגוונות לכל המשפחה הכוללות בין השאר פאזלים, תפזורות, פענוח כתב קדום, וכתבי חידה אותם אתם מוזמנים לפענח ולפצח באמצעות שיטוט בין הממצאים בתצוגת המוזיאון. סדנאות יצירה: התנסות ברפאות של כד, ממש כמו ארכיאולוג. הכנת עיטור צבעוני מאבני פסיפס.

 

המוזיאון ומרכז נוף-אדם מקשרים בין העולם הקדום למבקר היום במוזיאון. תצוגת הקבע עוסקת בשני סוגי "מפגשים": בין אדם לאדמה: התצוגה דנה בשאלות כיצד התמודד האדם עם סביבתו, התרבות החומרית של האזור מוצגת בהקשרים סביבתיים. הממשק שבין האדם לסביבה פותח שאלות עכשוויות העוסקות באקולוגיה, קיימות ודרכי קיום מן העת העתיקה - סוגיות אקטואליות המעסיקות את העולם המודרני. בחלק השני "בין אדם לאדם" התצוגה חושפת את התרבות החומרית של זהויות, דתות ועמים שונים  שהתקיימו זה לצד זה באזור בתקופות הקלאסיות.

מתי: פורים, ימים ראשון ושני,17-16 במרס, בין השעות: 10:00-16:00

מחיר: כניסה למוזיאון, מבוגר 18 שקל, ילד (מגיל 5)- 12 שקל, אזרח ותיק (בהצגת ת.ז) 10 שקל, סדנת יצירה: 15 שקל

לפרטים: מידע נוסף ניתן למצוא באתר האינטרנט www.eindormuseum.co.il, או בטלפון 04-6770333, מוזיאון עין דור: 046770333  museum1@eindor.org.il  www.eindormuseum.co.il

 

הדרכה במוזיאון עין דור (צילום: הלית שחם-מסניק)

 

דג בכפר – איפור לילדים, דיג והפנינג פורימי

פארק הדיג "דג בכפר" במושבה יקנעם מקיים הפנינג חגיגי לכל המשפחה לכבוד חג פורים:  ברחבי הפארק יוצבו דוכנים של  איפור לילדים וציורי גוף. בנוסף, מתקיימות בפארק פעילויות של דיג  קרפיונים ופורלים באמצעות חכות ובהדרכה לילדים ולדייגים חובבים. הקטנטנים יכולים להתנסות בדיג דגיגונים באמצעות רשתות.  הפארק מציע גם טרמפולינה, מתנפחים, בימבות לקטנים, בריכת כדורים, פינת חי ושיט  לקטנים על האגם בסירות מניפה (לילדים מעל גיל 6). במתחם מרחבי פיקניק עם עמדות מנגל, השכרת אופניים, השכרה וקניית ציוד דיג ומזנון של בשרים ודגים מעושנים. ניתן ללון במקום בלינת קמפינג.  ילדים שיגיעו מחופשים לדג יזכו לכניסה חינם.

מתי: שבת, ראשון, 16-15 במרס, 15:00-11:00

מחיר: 27 שקל למבוגר, 43 שקל לילד, לינת קמפינג 75 שקל מגיל שנתיים, השכרת אופניים 75 שקל לשעתיים.

לפרטים: 04-9894095, www.dag-bakfar.com dagbakfar@walla.com

 

פעילויות דיג לכל המשפחה ב"דג בכפר" (צילום: רוני סלע)

 

דבוראים  בתחפושת – פורים בדבורת התבור

במרכז המבקרים "דבורת התבור" בשדמות דבורה מתקיימת חגיגה של הפתעות מתוקות לכל המשפחה בחג הפורים. איפור פנים, בגדי המלוכה של אסתר המלכה, הכנת תחפושת דבורה ואזני המן במילוי שוקולד דבש. סיור מהנה וקליל במתחם כפרי שופע ירק שכולל תחנות הפעלה ויצירה. סיור באולם גידול המשי בהשראת בגדי המלוכה של אסתר המלכה. משתה כיד המלך עם הכנת שוקולד דבש אינדיאני ומילוי אוזני המן לצד שתיית תה צמחים מתוק. הכנת תחפושת של דבורה, נר דונג ריחני ושלט לחדר. סיור במכון רדיית הדבש וביקור במצפה דבורים לצפייה בייצור הדבש בשידור חי. הכל באווירה פורימית ושלל תחפושות. יש במקום גם פינת חי ומשחקייה לקטנטנים. ילד שיבוא בתחפושת  מלאה של דבורה יכנס ללא תשלום (לכל משפחה כניסה אחת ללא תשלום)                                                                     

מתי: שישי-שני, 17-14 במרס, 17:00-09:00, כניסה אחרונה 15:00                                                 

מחיר: 35 שקל למבוגר, 48 שקל לילד, המחיר כולל שתייה חמה ואוזן המן.                                        

לפרטים: ניתן לתאם מראש בטל.  04-6769598 , 050-5637645
Facebook , www.dvorat-hatavor.co.il  דוא"ל: Email: bee@tour-galilee.co.il

 

סיור והפעלות פורימיות ב"דבורת התבור" (צילום: טל שוורץ)

סדנאות בושם  וקרמים טבעיים

מרכז המבקרים LAVIDO ("לבידו") בנהלל מציע מגוון רחב של פעילויות חוויה לכל המשפחה ולקבוצות מאורגנות. הפעילויות השונות חושפות את המבקרים לתיירות חקלאית אורגנית, לחוות וללמוד כיצד צמחי מרפא מסייעים לחיים בריאים ולשיפור איכות החיים. עידו מגל, מומחה לנטורופתיה ולרפואה סינית הקים את המקום ופיתח עם השנים מותג קוסמטיקה טבעי: מוצרים, קרמים, שמנים ובשמים על בסיס טבעי ואורגני. הוא לא מסתפק במוצרים על מדפים הוא אוהב את הטבע שמקיף אותו וכך שידרג את חווית השהייה במקום עבור קבוצות, משפחות וילדים. הוא שתל - בוסתן צמחים מופלא עם למעלה מ-60 זנים של צמחי בושם וריח, ומקיים בו סיורים מודרכים. פתח פינת קפה קטנה מול הנוף שאפשר לשתות בה תה צמחים וקפה ללא תשלום, הקים חלל מיוחד לסדנאות שבהן רוקחים בושם, קרם טיפוח טבעי או מלחי אמבט ארומתיים על בסיס הניחוחות האהובים. בחג הפורים ניתן להצטרף בתיאום מראש לסדנאות השונות ולסיור - בבוסתן הצמחים.

מתי: הביקור במקום בתיאום מראש ומיועד למשפחות או לקבוצות

מחיר: 60 שקל לסדנת קרם או בושם, 25 שקל לסדנת מלח. 

לפרטים: טל. 04-6515132, - 052-2254892

אתר האינטרנט: www.lavido.com, עמוד הפייסבוק: Lavido israel

 

מלחי אמבט ריחניים ב"לבידו" (צילום: רונית סבירסקי)

 

 

|
|
|
|
|