אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 16-10 בספטמבר 2017

אירועי ראש השנה וסיורי סליחות לקראת יום הכיפורים ברחבי הארץ, פסטיבל ימי תרבות, פסטיבל דבש, חג המוסיקה הישראלית, ירידי אמנים, פסטיבל בירה, מופעי מחול מהארץ ומהעולם וניווט משפחתי במדבר

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

סיורי סליחות בגליל

סיורי סליחות ביוזמת "אוצרות הגליל" המספרים את סיפורן ההיסטורי של הקהילות היהודיות בפקיעין ובעכו בראי רבנים ויהודים מפורסמים שחיו במקומות אלו ועיצבו אותם. בשילוב סיפורים על דו קיום עדתי ודתי שמתקיים בפקיעין ובעכו כבר מאות שנים. הסיורים מלווים על ידי שחקנים, קטעי נגינה ופיוטים.

מתי: במהלך חודש ספטמבר

מחיר: 60 שקל למבוגר, 40 שקל לילד

לפרטים: פקיעין 077-9964430, עכו 077-9964689

פייטנים בסיורי סליחות צילום: באדיבות אוצרות הגליל

 

חמישי חופשי בחיפה

תחת הכותרת "מתלבשים על הרצל" יפתח המרחב הציבורי ברחוב הרצל בשכונת הדר בחיפה, בכל יום חמישי בשעות אחר הצהרים למופעי רחוב, מוזיקה ותיאטרון. מופעי אמנים ותאטרון רחוב, מוזיקה במגוון סגנונות, תערוכות של אמנים מקומיים, עיסויים רפלקסולוגים, פוד טראק שף [משאית אוכל] וסיורים מודרכים ברחבי השכונה.

מתי: כל ימי חמישי עד סוף דצמבר, 19:00-17:00

מחיר: כניסה חופשית

 

קנגורו ודינוזאורים

גן גורו בעמק המעיינות משיק אטרקציה חדשה של מבוך הדינוזאורים "גן גו יורה". זו תערוכת קבע אינטראקטיבית הממוקמת בלב הצמחייה הירוקה של הגן. דינוזאורים בעלי כושר תנועה שמפיקים צלילים ואחדים מהם מספרים בשפה יומיומית, בהומור ובחרוזים על עצמם לעומת הדינוזאורים האחרים במבוך. ישנם באתר מתקנים אינטראקטיביים נוספים הקשורים לעולם הדינוזאורים.

מתי: שישי, ראש השנה, 22 בספטמבר

מחיר: 59 שקל לכרטיס משולב (מגיל שנתיים)

לפרטים: 04-6488060

גן גו יורה צילום: נדב כפיר

 

סליחות בנוסח טברייני

התאחדות המלונות בטבריה מקיימת סיורי סליחות בנוסח טברייני שיצאו מהפארק הארכיאולוגי לבית הכנסת כיפות השל"ה הקדוש וסיפורו המיוחד, הסברים על התשליך הטברייני ומעמדם המטהר של מי הכנרת על פי ההלכה. משם לבית הכנסת של חסידי קרלין עם הסברים על ההבדלים בין הסליחות של יוצאי אשכנז לבין יוצאי ספרד. בית הכנסת "עץ החיים" של רבי חיים אבולעפיה והמקווה העתיק. בית כנסת "הסניור" על מייסדו ועל המשפחה המתחזקת אותו עד היום.

מתי: חמישי, 14, 28 בספטמבר, 21:00

מחיר: 25 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 04-6725666

 

חלוציאדה בגליל

תיירות קיבוץ כפר מסריק, בשיתוף המיזם 'אוצרות הגליל', הפיקו את ה'חלוציאדה', הפנינג חלוצים באווירת חגי תשרי. בין הפעילויות שיתקיימו ברחבת הדשא של הקיבוץ: ריקודי הורה בבגדי חלוצים, שירה בציבור, ציור על צלחות פורצלן כפי שצוירו במפעל "נעמן", יצירת מגזרות נייר צבעוניות לרגל ראש השנה ומשחקים של פעם, קפיצה בשק, העברות מים וקליעה למטרה. ניתן לסייר בחצר הראשונים של הקיבוץ שמשחזרת את החיים מהמאה הקודמת.

מתי: שבת, 23 בספטמבר, 13:00-10:00

מחיר: 35 שקל לאדם (מגיל 3)

לפרטים: 077-9964652

צילום: אילת פלור

 

סופ"ש של טבע ומעגלי שיח

"שבת – טבע" בבית ספר שדה חרמון למשפחות עם ילדים. בשישי: קבלת שבת וארוחת ערב משותפת ולאחריה מעגלי שיח ודיון בנושא השבת והקשר שבינה לבין הטבע הארץ ישראלי. בשבת: טיול ופעילות לאורך מסלולו של הבניאס התחתון כולל התרעננות במים הקרירים. לאחר ארוחת הצהריים פעילות פרידה משותפת בדגש על האדם, המשפחה והקהילה. לינה בבית ספר שדה חרמון על בסיס פנסיון מלא.

מתי: שישי-שבת, 16-15 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

רחצה בבניאס צילום: רונית סבירסקי

 

חופשה אקטיבית

מלון פסטורל כפר בלום מקיים פעילות מיוחדת בראש השנה לכל המשפחה. במהלך סוף השבוע תוצג הצגת הילדים 'שרלוק הולמס' של תיאטרון אורנה פורת, הופעה משותפת של יהונתן גפן ומיקה קרני עם 'איך שיר נולד', סדנאות ופעילויות להורים ולילדים. בערב החג תיערך ארוחת חג חגיגית לפי מיטב המסורת, בניצוחו של השף אוהד איבגי והקונדיטורית נטלי קריידן.

מתי: רביעי-שבת, 23-20 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6836611, www.kfarblum-hotel.co.il

מתוך ההצגה שרלוק הולמס צילום: יוסי צבקר

 

דבש מונגש

פסטיבל הדבש ביוזמת מועצת הדבש יערך במרכזי המבקרים במכוורות ברחבי הארץ. מכוורת דבורת התבור בשדמות דבורה, החוגגת 25 שנה להקמתה, תתקיים פעילות מיוחדת המיועדת לבעלי צרכים מיוחדים ומשפחותיהם וכן לקהל הרחב. הפעילות כוללת תרגום ההדרכה לשפת סימנים, אפשרות להחזיק דבורה, להרכיב ולפרק כוורת אמתית, לגעת בחלות דונג ובכלי העבודה של הדבוראי, בנוסף, מתחם "פינת ליטוף" מונגש לכיסאות גלגלים.

מתי: 23-7 בספטמבר, פעילות מונגשת 15-8 בספטמבר

מחיר: 39 שקל למבוגר, 49 שקל לילד, בעלי כרטיס נכה כניסה חינם (50% למלווים)

לפרטים: 04-6769598

 

צל, אור ועיגול

"צל של קו, אור של עיגול" - תערוכה חדשה בגלריה גרנדART לאמנות עכשווית. תערוכה משותפת לשתי האמניות הצעירות שיר לוסקי (המכללה האקדמית ויצ"ו, חיפה) ושירן יצהרי (המדרשה, בית ברל) מתמקדת ביחסי - הגומלין בין שני תחומי מדיה שונים: הצילום והאמנות הפלסטית.

מתי: פתיחה, 7 בספטמבר, 19:00 (נעילה 12 בדצמבר)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 04-8121111

 

מרכז

חג המוסיקה הישראלית

חג המוסיקה הישראלית ה-20 חוזר ויתקיים בחיפה, זיכרון יעקב, תל אביב, ירושלים. רפרטואר ישן וחדש, מוזיקה אתנית, זמר עברי, מוזיקה אלקטרונית, קנטטות למקהלה ומחזורי שירים לקול ולתזמורת וקונצ'רטי. בכורה ישראלית להפקת הענק של Fuga Perpetua מאת יובל אביטל, בכורות עולמיות ליצירות מאת: אייל באט, אבי ברמן, אלכס ווסרמן ואחרים. מחווה מיוחדת למשפחת בנאי בעיבודים חדשים לאנסמבל כלי הקשה.

מתי: ראשון-חמישי, 28-24 בספטמבר

מחיר: ללא תשלום ובהזמנת מקומות מראש

לפרטים: 03-7404438

צילום: רפי דלויה

 

תפילות, סדנאות ומדיטציה

בכפר האמנות האקולוגי ורטיגו יתקיים מפגש מסורתי בראש השנה שמשלב תפילות, לימוד ויצירה הקשורים לזמן ולמקום, והתכנסות יחד לזמן של תפילות, לימוד וסדנאות עם ברוך ברנר ומנחים נוספים. שירה וניגונים בערב החג, סדנאות תנועה, קול ומדיטציה ולאחריהן תפילות משותפות המונגשות באמצעות התנועה והקול.

מתי: רביעי-שבת, ראש השנה, 23-20 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-9900235

סדנאות חג בוורטיגו צילום: אלעד דבי

 

יריד אמנים לחג

יריד "אמנים במושבה פרדס חנה כרכור" יתקיים לקראת ראש השנה בהשתתפות כ-70 אמנים בשבעה מתחמים במושבה. בכל מתחם תתקיים פעילות חינם לקהל הרחב המשלבת בין האמנות לחיי היום יום בנושאי עיצוב קולינריה ובריאות וכן יוצע מגוון רחב של סדנאות יצירה וסדנאות אמן לכל המשפחה (חלקם בתשלום) ודוכני אוכל. שאטל יעבור בין המתחמים השונים ללא תשלום. בנוסף, מסיבות רחוב, קבלות שבת, הרמת כוסית לשנה החדשה וסיורים מודרכים על ההיסטוריה של המושבה.

מתי: חמישי-שבת, 16-14 בספטמבר

מחיר: כניסה חופשית

70 אמנים צילום: אביב קרוט

 

דבש וממטרות

"חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית מקיימת בראש השנה סדנאות ופעילויות יצירה לילדים וסיורים בטרקטור. בשעות 12:00, 14:00 - סיור רגלי בשדות לכל המשפחה והדרכה על הדבש וסגולותיו – ללא תשלום. בשעות 10:30 -15:00 – מתחם מים של ממטרות בשדות – ללא תשלום.

מתי: חמישי-שבת, 23-21 בספטמבר, 16:00-10:00

מחיר: סדנאות וסיור בטרקטור בתשלום

לפרטים: 04-9533405

צילום: הדס ניצן

 

פיוטי סליחות ושיר

בהיכל התרבות ראשון לציון יתקיים לקראת חגי תשרי ויום הכיפורים קונצרט של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון "שער הרחמים – סליחות ושיר". בהשתתפות הפייטנים: בנימין בוזגלו, שמעון אילוז ואליה מויאל עם חברי אנסמבל "מטרוז'–לוד" בכלי נגינה מסורתיים.

מתי: שני, 25 בספטמבר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-9484840

 

מחליקים בחג

היכל הקרח של ישראל Ice Peaks מקיים פעילות ספורטיבית לכל המשפחה בראש השנה. החלקה על הקרח לכל הגילים ואפשרות לסדנת החלקה למתחילים ולמתקדמים.

מתי: רביעי-שבת, 23-20 בספטמבר

מחיר: פעילות בתשלום, כניסה חופשית

צילום: אלירן אביטל

 

יידיש על המפה

3 מופעים של הרשות הלאומית לתרבות היידיש יתקיימו בתל אביב, ראשון לציון והרצליה. ב-12 בספטמבר בשעה 10:00 במתנ"ס רמת אליהו בראשון לציון יקיים שמואל עצמון מופע על פי יצירתו של שלום עליכם "הקליינע מענטשעלעך" (אנשים קטנים). ב-14 בספטמבר, 19:30 במרכז יונג יידיש בתל אביב השקת דיסק של רבקה בסמן בן-חיים וב-17 בספטמבר, 17:30 במועדון בית הגמלאי בהרצליה ירצה הסופר, העורך והמתרגם מיידיש בני מר על רחוב סמוצ'ה בוורשה.

מתי: 17-12 בספטמבר

מחיר: 36-30 שקל, הרצאה ללא תשלום

 

מגוון מינים

במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת-גן נפתחת תערוכה חדשה "מגוון המינים" של האמן עמוס רוג'ר. הוא מצייר על לוחות דיקט וחלקי ריהוט שאסף מהרחוב ויוצר יצורים ובעלי חיים ססגוניים.

מתי: פתיחה, חמישי, 14 בספטמבר, 19:00 (נעילה סוף דצמבר)

מחיר: בתשלום

 

סליחות ושיר

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד מעלה לקראת חגי תשרי את הקונצרט "סליחות ושיר" בכל רחבי הארץ. בהשתתפות: יונתן רזאל, חיים לוק ומקהלת קולות מן השמים. שירת הסליחות מבוצעת לצד הקלאסיקה של השירים הישראלים. הקונצרטים יתקיים באשדוד, קרית מוצקין, פתח תקווה, עכו, ירוחם ומודיעין.

מתי: 17-4 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.andalusit.co.il

צילום: אוהד רומנו

 

פותחים את השנה

מדיטק חולון פותח את השנה עם הצגות לילדים ולכל המשפחה. ההצגות הן: הדבר העגול הזה מגיל 4 ומעלה, חתול תעלול מגיל 3 ומעלה ומעבר להרים לגיל 9-5.

מתי: שבת, 2, 9, 16 בספטמבר

מחיר: 75-55 שקל

לפרטים: 03-5021552

מעבר להרים צילום: ז'ראר אלון

 

תל אביב

יריד העמותות

יריד העמותות השנתי של בנק הפועלים מתקיים זו השנה ה-12 ומציע מתנות מיוחדות לחג שיוצגו ב-25 דוכנים שונים. היריד יערך ברחוב יהודה הלוי 63. כל ההכנסות הן תרומה לקהילה.

מתי: שישי, 15 בספטמבר, 15:00-09:00, מוצאי שבת, 16 בספטמבר, 23:00-20:30

מחיר: כניסה חופשית

צלחת הגשת רימון של עמותת שיקום אחר צילום: רן הילל

 

פסטיבל צוללן

במסגרת פסטיבל צוללן למחול עכשווי יעלו מופעי מחול ופרפורמנס בולטים ובעלי קול ייחודי מהארץ ומחו"ל, לצד סדנאות, הרצאות ואירועי שיח. הפסטיבל מתקיים במגוון חללים, תיאטראות, מוזיאונים וגלריות בתל אביב-יפו. ישתתפו יוצרים אירופאים מובילים ועדכניים ביניהם: סימון מאייר (אוסטריה) – שיפתח את הפסטיבל ויציג מופע עירום המשלב פולקלור עכשווי; ג'וליאן וובר (גרמניה) – שיציג גוף שנע בין אדריכלות, אובייקטים ומוזיקה ברחבת מוזיאון תל אביב; אולה מצ'ייבסקה (פולין/צרפת) – שחוקרת את המפגש בין רקדן וחומר, כפסל ומפסל; ואנדריוס מולוקאס (ליטא) – יוצר פרפורמנס שיציג עבודה עדינה ואינטימית לקהל מצומצם במרכז לאמנות עכשווית בת"א. נושא הפסטיבל השנה: MATEREALITY.

מתי: סופי שבוע החל מ-31 באוגוסט עד 16 בספטמבר

מחיר: בתשלום

צילום: טל הרינג

 

סרט טעים

לסרט החדש "סושי לטיני" לא מומלץ להגיע רעבים במיוחד לאוהבי הסושי. סרט שובבי, זורם ומעורר את בלוטות התיאבון. חואנה היא אם חד הורית ממוצא לטיני שמבשלת טאקוס נפלאים אבל חושקת בתפקיד סושי-שף. בניגוד לכל המוסכמות היפניות שעליה להיות גבר מלוכסן בעל שליטה עצמית, היא מצליחה לכבוש את העמדה בחזית מסעדת היוקרה היפנית ומוכיחה לכולם שסושי לטיני הוא המעדן האמיתי.

מתי: החל מ-5 באוקטובר

מחיר: בתשלום

NachshonFilms EastSideSushi Poster

 

ונצואלה במשכן

להקת המחול בת שבע מעלה במשכן לאמנויות הבמה שני מופעים של "ונצואלה". יצירה שבה חוקרים נהרין והרקדנים את הדיאלוג המורכב בין התנועה לתוכן שהיא מייצגת ואת הקונפליקט ביניהם. ביצירה, נהרין בודק איך ניתן לכלול את הצופים בעושר האפשרויות הזה ובחופש הבחירה שגלום בו. בביצוע 17 מרקדני הלהקה. משך המופע כ-90 דקות.

מתי: שישי-שבת, 16-15 בספטמבר, 21:00

מחיר: 175-125 שקל

צילום: אסקף

 

הרצל אמר

תיאטרון גשר פותח את עונת 2018-2017 עם הקומדיה המוזיקלית "הרצל אמר" לרגל 70 שנה למדינת ישראל מאת רועי חן. מסע פנטסטי-סאטירי לגלות את המדינה הישנה-חדשה שחזה. חזון שלעיתים עשוי להראות תמים ולפעמים חדשני ואף מקדים את זמנו. ב-1902 פרסם בנימין זאב הרצל את ספרו "אלטנוילנד"- ארץ ישנה-חדשה. הספר הוא אגדה אבל גם מדריך מדויק עם "מפרט טכני" מלא לחיים בארץ המובטחת הכולל התייחסות לנושאים שברובם רלוונטיים עד היום.

מתי: הצגת הבכורה, שלישי, 12 בספטמבר, 20:00, שישי, מוצ"ש, 15, 16 בספטמבר

מחיר: 250 שקל

לפרטים: 5157000– 03,

 

עדות מהזמן שאחרי

לקראת יום כיפור מועלית ההצגה "עדות מהזמן שאחרי" בתיאטרון תמונע. היצירה נולדה מתוך מפגש של היוצרת סנאית בן-געש, שאביה נפל במלחמת יום כיפור, עם עדויותיהם של גברים ונשים, שהמלחמה שינתה את חייהם מקצה לקצה ועוררה בהם שאלות נוקבות לגבי מחירה. זוכת פסטיבל תיאטרונטו 2016.

מתי: חמישי, 28 בספטמבר,

מחיר: 65 שקל

צילום: ז'ראר אלון

 

יצירת ברכות לחג

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, מקיים לקראת ראש השנה סדנת יצירה להכנת איגרות ברכה בסגנון שנות ה-50. התנסות בטכניקות מגוונות ובשלל חומרים. הברכות ישלחו לקרובים ולבני המשפחה של משתתפי הסדנה על ידי המוזאון. מתאים לגיל 10-5.

מתי: שבת, 16 בספטמבר, 13:00-10:30

מחיר: 45 שקל לילד, 15 שקל למבוגר מלווה

לפרטים: בהרשמה מראש 03-5161970

 

חגים בקליל

לקראת חגי תשרי מציגה גלריית LUMAS, גלריה לאומנות הצילום בתל אביב מקבץ צילומים מכל העולם, המשלבים אלמנטים הקשורים למוטיבים המסורתיים של החג.

מתי: ראשון-שישי

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בתיאום מראש 03-6770448

Girl with a fish Photo: Andrey Yakovlev & Lili Aleeva

 

בירה ונקניקיות בוואריות

פסטיבל אוקטוברפסט יתקיים בביר גרדן של פאולנר במתחם שרונה. הופעות חיות, לונה פארק, מנות דגל בוואריות הכוללות נקניקיות מסורתיות לצד הבירה. ספסלי עץ לישיבה משותפת ושתייה מכוסות מיוחדות שהובאו לפסטיבל אותן ניתן יהיה לקחת כמזכרת הביתה.

מתי: רביעי-שישי, 15-13 בספטמבר

מחיר: כניסה חופשית

צילום: דוד בר

 

פותחים במחול

להקת דרזדן-פרנקפורט תפתח את עונת המחול בבית האופרה בערב מיוחד של יצירות מאת הכוריאוגרף והמנהל האמנותי ג'קופו גודאני. שלושה קטעי בלט אבסטרקטיים בליווי מוזיקה חיה בביצוע רביעיית כלי הקשת אנסמבל מודרן והפסנתרן הנודע רוסלן בזברוז'. בביצוע 17 רקדנים.

מתי: שישי, שבת, 13, 14 באוקטובר (שלושה מופעים)

מחיר: בתשלום

להקת דרזדן פרנקפורט

 

תאטרון מחול שטוטגרט

תיאטרון מחול שטוטגרט מיסודו של הכוראוגרף, הרקדן והמוזיקאי אריק גוטייה יעלה שני מופעים במרכז סוזן דלל. ערב רפרטוארי בו תבצע הלהקה מיצירותיהם של נאצ'ו דואטו, אלחנדרו סרודו, איציק גלילי, נדב צ'לנר, אריק גוטייה, יוהן אינגר ואנדוניס פוניאדקיס. מופע נוסף, ניז'ינסקי - יצירת המופת של הכוראוגרף מרקו גקה שתועלה במסגרת סדרת המחול של האופרה הישראלית.

מתי: 17-16 באוקטובר (ערב רפרטוארי סוזן דלל) 20-19 באוקטובר (ניז'ינסקי במשכן האופרה)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656, 03-6927777

צילום: Regina Brocke

 

פרקי גוף

בתיאטרון הבית ביפו יתקיים אירוע מיוחד "פרקי גוף" בשני סבבים לקהל מצומצם. המופע מאגד עבודות מקוריות המשלבות מחול, אנימציה ווידאו, שיוצגו בחללים השונים של התאטרון. בין היוצרים: אפרת רובין, אוסי ולד, יערה ניראל, מעין ליברמן שרון, עינת גנץ ואחרים. בין העבודות יוקרנו 5 סרטים.

מתי: מוצאי שבת, 23 בספטמבר, 19:00, 21:00

מחיר: 70-60 שקל

לפרטים: 03-9054421

BW Box אוסי ולד ואפרת רובין

 

מוסיקה נובה

תיאטרון תמונע יקיים 6 מופעים של "מוסיקה נובה" לציון יום הולדת 30 לאנסמבל. המופעים יתקיימו ברציפות באולמות ובחללים השונים של התאטרון. ינוגנו יצירות מן הקלאסיקה של המאה שעברה ועד ליצירות חדשות לסאונד עכשווי.

מתי: שני, 23 באוקטובר, החל מהשעה 20:00

מחיר: 80-40 שקל

לפרטים: www.tmu-na.org.il ,03-5611211

צילום: דינה זוהר

 

מי רוצה סיבוב על גמל?

מופע הקאלט החתרני והתזזיתי "מי רוצה סיבוב על גמל?" חוזר לסיבוב של 7 הופעות ב-7 ימים ברחבי הארץ. פרפורמנס אנרכיסטי של מוזיקה אלקטרונית חיה, שירה אסורה וטרוריזם. בתל אביב-יפו באוגנדה, קן הקוקיה ואנה לולו. בנוסף, בירושלים, חיפה ואריאל.

מתי: 23-16 בספטמבר.

מחיר: חינם או 20 שקל

צילום: ארלה הצמצם הבוער

 

גלריית רחוב ביפו

ביפו העתיקה נפתחת התערוכה "יוצאים לאור" שתציג כ־60 עבודות של מיטב בוגרי 2017 מהאקדמיות ובתי הספר לאמנות ולעיצוב בישראל. התערוכה חונכת את גלריית הרחוב החדשה בסמטאות יפו העתיקה – הצבת קבע של קופסאות אור, שבהן יוצגו תערוכות מתחלפות במהלך השנה. בנוסף, סיור ביפו העתיקה המשלב היסטוריה, תרבות, אמנות ומיתולוגיה (9 בספטמבר) והקרנה הסרט "קלולס" בגן הפסגה (13 בספטמבר, 20:30).

מתי: פתיחת התערוכה, חמישי, 14 בספטמבר, מוצגת בכל שעות היום ללא הגבלה

מחיר: תערוכה וסרט ללא תשלום, סיור 20 שקל לאדם

צילום: מוניק גואטה, אמנות, אורנים

 

חפציבה והחלילים

אמנית החלילים חפציבה זר אביב תופיע עם להקתה בהאנגר 22 בנמל תל אביב עם מגוון חלילים, מחליל הזהב הקלאסי ועד חליל הניי הטורקי, עיבודים בגרוב מיוחד מתוך האלבום לשירים כגון ״נפרדנו כך״, ״מרלן שלי״, ״נערי שובה אלי״, ״פרי גנך״ לצד תפילות ופיוטים תנכ"יים משיר השירים ) אשא עיני, עת דודים כלה( ומנגינות משמחות של מלחינים מהזמר העברי )עמנואל זמיר , דוד זהבי(מתוך האלבומים הקודמים של חפציבה.

מתי: שלישי, 26 בספטמבר, 20:30

מחיר: 140-125 שקל

לפרטים: www.flutediva.co.il

 

ירושלים

סליחות בנוסח ירושלמי

סיור סליחות לילי בליווי מדריך ירושלמי המתמחה בסיורי יהדות. הסברים על נושא הסליחות בשילוב טיול בפינות פחות מוכרות בין שכונת ימין משה, גיא בן הינום, הר ציון והרובע היהודי. חצות בכותל עם מאות מתפללי הסליחות. בהדרכת אורן זונדר. הטיול לבני 18 ומעלה בלבד.

מתי: חמישי, 14 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

סיורי סליחות בעתיקה

הקרן למורשת הכותל המערבי מקיימת מגוון סיורי סליחות. סיור לצלילי פיוטי סליחות, סיור חווייתי ברחבת הכותל ובאתרי החפירות, סיור בעקבות הקבלה וסיור בעקבות סיפור ש"י עגנון בסמטאות הרובע היהודי. מעמד הסליחות המרכזי יתקיים ב-28 בספטמבר בשעת חצות ורבע במעמד הרבנים הראשיים ברחבת הכותל.

מתי: 28-4 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש 5958*

 

סיור סליחות מוזיקלי

מוזיאון המוסיקה העברי מקיים סיור סליחות וירטואלי בחללים השונים שלו בין כלי המוזיקה המגוונים. סיור בבית המקדש באמצעות משקפי מציאות מדומה, הכרת משמעותה הסליחה ומקורות המנהג, מופע שירת סליחות, ניגונים שנשכחו ופיוטים ידועים. מסע הסליחות המוזיקלי מלווה בכלי נגינה עתיקים, פיוטים, שירים וסיפורים מיוחדים.

מתי: 19-4 בספטמבר, 19:00, 20:30, 22:00

מחיר: 65 שקל

לפרטים: בתיאום מראש בלבד 02-5406505

סיור וירטואלי בבית המקדש צילום: ליאור לינר

 

פסטיבל מקודשת

פסטיבל מקודשת חוזר עם מגוון של אירועי אמנות שהושפעו ונוצרו בהשראת ירושלים. 5 מסעות דוקו-תיאטרליים בעקבות האנשים שממיסים גבולות בעיר, מופע ענק עם דיקלה, לונא אבו נאסר, שי צברי, מוחמד מוגרבי ואחרים, תערוכת אמנות על גגות מרכז העיר והעיר העתיקה, מוזיקה שמתאימה ללוות חלומות, מופע מאת רננה רז וגל פרידמן, להשתתף במופע שהוא ניסוי ומגוון של הפקות מקור מוזיקליות מהארץ ומהעולם. על הבמה המרכזית במגדל דוד יופיעו: אביתר בנאי במופע שקיעה, דודו טסה במופע זריחה, הצמד סליי&רובי מג'מייקה בערב הרגאיי המסורתי ואסתר רדא, מרינה מקסימליאן, יעל דקלבאום וחיירה עראבי (מאלי) במופע הסיום.

מתי: 23 באוגוסט - 15 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.mekudeshet.com/

מופעים במגדל דוד צילום: נועם שוגנובסקי

 

דרום

ניווט מדברי

תיירות ערבה מקיימת בחג פעילות "מחפשים את המטמון" לכל המשפחה באזור צוקים. שילוב בין טיול בנוף המדברי וגיבוש משפחתי סביב ניווט באמצעות מפה. היכרות עם הסביבה המדברית החי, צומח, התיישבות, סלעים, שיטפונות ותצפיות נוף.

מתי: רביעי-שבת, 23-20 בספטמבר, מדי יום בשעות אחר הצהרים במשך שעתיים

לפרטים: 1-800-225-007, www.goarava.co.il

 

אל מרחבי הדיונות

טיול מודרך שיחל בשעות אחר הצהריים אל מרחבי הדיונות של שמורת ניצנים. הסברים על הטבע המיוחד וכיצד מתחדשים הצומח והחי בחולות. סיום בהכנת פיתות על הסאג' עם דבש מתוק. בהדרכת בי"ס שדה שקמים.

מתי: שבת, 16 בספטמבר, 20:30-16:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

חולות ניצנים צילום: דב גרינבלט

 

בעקבות הבז השחור

סיור צפרות המתמקד באחד הדורסים המעניינים והמסתוריים בישראל, הבז השחור. הסיור יכלול תצפית בבזים שחורים המקננים באזור מאגר חימר ובגופי מים נוספים בדרום ים המלח. בנוסף, תצפית בנודדי סתיו וציפורי מדבר. בהדרכת מידד גורן - מרכז הצפרות הישראלי.

מתי: שבת, 16 בספטמבר, 19:00-15:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

אוטובוס הדבש

מכוורת מושב גילת בעוטף עזה חונכת את אוטובוס הדבש BEEBAR. ניתן לטעום מגוון סוגי דבש ובימי חמישי מתקיים מפגש חברתי, בירה והקרנה משחקי ספורט.

מתי: 23-11 בספטמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בתיאום מראש 052-7772291

צילום: מכוורת מרדכי גולן

 

גרוב אוריינטלי ורוק כנעני

פסטיבל התמר יפתח השנה במופע זריחה במצדה ב- 4:30 עם נתן גושן ואמיר דדון. בשעה 21:00 יתקיים ערב גרוב אוריינטלי עם דקלה, דודו טסה ועומר אדם. בנוסף, יתקיימו הופעות של ג'יין בורדו, אביתר בנאיר, אהוד בנאי וברי סחרוף, עדן בן זקן ואחרים.

מתי: חול המועד סוכות, 11-8 באוקטובר

מחיר: בתשלום

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|