טיולים בארץ, טיול בארץ, אטרקציות, מומלצים, מומלץ השבוע, תאריכים 28 באוקטובר-5 בנובמבר 2017

סתיו של פסטיבלים בכל הארץ, פסטיבל ימי ענף הזית בצפון, פסטיסל דוקאביב בתרשיחא, פסטיבל סרטים יפני בסנמטקים, פסטיבל סרטים צרפתיים בסינמטקים, פסטיבל בינלאומי בתיאטרון תמונע בתל אביב, פסטיבל ג׳אז בירושלים, פסטיבל תמרים בערבה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

חוגגים לזית

פסטיבל ימי ענף הזית המסורתי מתקיים זו השנה ה-23 בסימן "עץ אחד, שפע של תרבויות". במהלך הפסטיבל יתקיימו אירועים גליליים במגוון מוקדים ברחבי הגולן, הגליל והעמקים, אירועים בחברה הבדואית, אירועי "כפר ביקרתם?" בחברה הדרוזית ואירועי "מרחבא" בחברה הערבית שיקיימו, בין השאר, סיורים מודרכים במטעי זיתים, מסיק זיתים, ביקורים בבתי בד, סדנאות ייצור שמן זית, דוכנים ומאכלים אותנטיים ומופעים לכל המשפחה.

מתי: 11-2 בנובמבר

מחיר: בתשלום (חלק מהפעילויות ללא תשלום)

לפרטים: לתוכנית המלאה olivefest.org.il/

זיתים שבורים צילום: טליה אשוח סלומון

 

טבע ומדע

טיול מודרך עם בית ספר שדה גליל בחלק הפחות מוכר ומטויל של נחל עמוד המשלב מחקרים מבית היוצר של מכון וייצמן. הסברים כיצד מנווטים עטלפים, ציפורים, נמלים ופרפרים, מהי חידת הניווט המסתורית המעסיקה את המדענים וכיצד מנווט המוח האנושי ואיך לא מאבדים את הצפון. נבדוק האם יש הבדל בין הוראות ניווט שנשים וגברים נותנים.

מתי: שבת, 4 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

פסטיבל דוקאביב

פסטיבל דוקאביב גליל ה-9 במעלות תרשיחא יעמוד השנה בסימן 60 שנה למעלות תרשיחא. למעלה מ-30 סרטים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם יוקרנו במהלך ימי הפסטיבל. מפגשים עם במאים ויוצרים; תערוכה של אמנים מקומיים; סדנאות וימי עיון; הקרנה פתוחה לקהל תחת כיפת השמיים; סיורים מודרכים באזור.

מתי: שלישי-שבת, 11-7 בנובמבר

מחיר: 20 שקל לסרט או סדנא

לפרטים: 04-9573050

מתוך הסרט ג'יין National Geographic Creative, Hugo van Lawick

 

מיי פירסט סוני

במרכז לתיאטרון של עכו תעלה ההצגה "מיי פירסט סוני" של בני ברבש, שעוסקת בסיפור התפוררותה של משפחה תל-אביבית מנקודת מבטו של יותם בן ה-11 האחוז בדיבוק של תיעוד ומקליט בטייפ הילדים שלו את כל קורות משפחתו.

מתי: חמישי, 2 בנובמבר, 20:00

מחיר: 60 שקל

 

מרכז

פסטיבל הסרטים היפני

פסטיבל "אקי-נו" ("סתיו") לקולנוע יפני יתקיים זו השנה השנייה בסינמטקים של חולון, ירושלים, ת"א חיפה והרצליה. 9 הסרטים שיוקרנו בפסטיבל ישקפו את מיטב העשייה הקולנועית העכשווית והעדכנית מיפן בשנתיים האחרונות מהז'אנרים השונים: דרמות משפחתיות, מתח, אנימציה, קומדיה ואימה.

מתי: 31-24 באוקטובר

מחיר: בתשלום

מתוך הסרט היפני לפני שנעלם before we vanish

 

מלקטים ומבשלים בשטח

סיור לליקוט ובישול צמחי בר למאכל במעיין עין ניל"י. טיול בין נופים, מעיינות, שרידי כפר עתיק ואוכל מקומי עשיר, בריא ומזין. חיפוש צמחי בר, סיפורים על מה שהתבשל במטבחיהם של אבותינו הקדמונים, בישול בצוותא ארוחת צהריים המבוססת על תפריט קדום. בהדרכת: יתיר שדה, מומחה לליקוט צמחי בר וחוקר תולדות המטבח המקומי.

מתי: שבת, 4 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

 

הבלט ג'יזל בישראל

תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה בניהולו של ויאצ'סלב גורדייב מגיע לראשונה לישראל ויעלה את מופע הבלט "ג'יזל". סיבוב ההופעות של המופע בישראל יכלול שבעה מופעים ברחבי הארץ, בערים באר שבע, חיפה, רחובות, נתניה, כרמיאל, פתח תקווה ואשקלון.

מתי: 21-10 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 072-2753221 או 3221*

Giselle photo: E.Fetisova

 

להתגלגל בחולות

טיול בדיונות אשדוד למשפחות עם קטנטנים בהדרכת בית ספר שדה שקמים. מתגלגלים ומטפסים על הדיונות החוליות, מפגש עם צמחי חולות וניסיון לזהות עקבות של בעלי חיים בחול.

מתי: שבת, 11 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: רונית סבירסקי

 

דבר אל העץ

בגלריה העירונית כפר סבא נפתחת תערוכת "דבר אל העץ" של האמן רענן חרל"פ. יצירות אוטוביוגרפיות על ילדותו בירושלים ומשפחתו דרך משחקי הילדים של התקופה והלימודים בבית ספר יסודי קדם־מקצועי, שבו למדו הבנים נגרות והבנות – תפירה.

מתי: פתיחה, חמישי, 19 באוקטובר (נעילה 28 בדצמבר) פתוח ראשון-שישי

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 09-7649303/4 (אתר מונגש, יש מעלית)

החלילנית של האמן רענן חרל"פ צילום: רן ארדה

 

מסדר הלוחמים

מוזיאון ינקו דאדא מציג תערוכה המציינת 50 לספר "מסדר הלוחמים" שלקחו חלק בעשייתו חיים חפר (טקסט), מרסל ינקו (איור), איצ'ה ממבוש (הפקה), עמיקם גורביץ' (הוצאה לאור). את התערוכה יפתח ח"כ עומר בר-לב וגברי בנאי יקרא קטעים מתוך הספר.

מתי: פתיחה, שבת, 14 באוקטובר, 12:00 (נעילה מרס 2017)

מחיר: בתשלום

מרסל ינקו - השיריונאים באים צילום: רפי ונציאן

 

לנוסע המתמיד

תערוכה חדשה במרכז לאמנות דיגיטלית חולון: לנוסע בתדירות גבוהה For the Frequent Traveler, עם האמנים דוד חקי, נמרוד אלכסנדר גרשוני ועירא שליט. הצבה משותפת, של וידאו, סאונד ופיסול, הבוחנת את הקשר בין תהליכי עבודה, אילתור ועריכה, כחלק מתהליך השינוי בחללי המרכז.

מתי: פתיחה, חמישי, 26 באוקטובר 20:00 (נעילה 9 בנובמבר)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-5568792

 

רץ לצייר לחבר'ה

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון פותח שתי תערוכות: "רץ לצייר לחבר'ה" מחווה לקריקטוריסט ניסים (נוסקו) חזקיהו ו"אקשן, מציירים!" תערוכתה של דורית מיה גור.

מתי: 15 בנובמבר - 15 במרס

מחיר: בתשלום

מתוך התערוכה רץ לצייר לחבר'ה עבודתו של ניסים נוסקו חזקיהו

 

תל אביב

אופרה ואמנות

האופרה הישראלית בשיתוף גלריה נגא לאמנות עכשווית יצאו במיזם אמנותי חדשני OPERART - מפגש בין אמנות האופרה לבין צילום אמנותי עכשווי. התערוכה תוצג באכסדרת בית האופרה בהשתתפות 7 אמנים ישראליים מובילים שמעניקים פרשנות אישית ל-7 האופרות מהעונה החדשה של האופרה הישראלית.

מתי: פתיחה, 1 בנובמבר (נעילה בסוף 2018)

מחיר: כניסה חופשית

מיכל חלבין על האופרה כרמן

 

פסטיבל תמונע הבינלאומי

פסטיבל תמונע הבינלאומי 2017 בסימן "מפגשים". 16 ימים של תיאטרון, פרפורמנס, מחול, מוזיקה ואמנות פלסטית. 8 מופעים מחו"ל (פולין, גרמניה, אוסטריה, ארה"ב) ושיתוף פעולה בין ישראל-שווייץ, ישראל-ספרד וישראל-גרמניה 10 בכורות ישראליות ובינלאומיות ותחנת רדיו תמונע במהלך כל ימי הפסטיבל.

מתי: 23 באוקטובר-7 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

 

ויואלדי במולטימדיה

"ויוואלדיאנו-עיר המראות" מופע מולטימדיה בינלאומי המשלב מוזיקה קלאסית ורוק המבוססת על יצירותיו של המלחין ויואלדי, וידאו ארט ואנימציה בתלת מימד, מחול מודרני יעלה בהיכל התרבות. יוצר המופע והמפיק, מייקל דבוז'ק, אמן האנימציה היפני, קוסוקה סוגימוטה, ווירטואוזיים בינלאומיים מעולם המוזיקה הקלאסית.

מתי: שישי, 3 בנובמבר, 13:30, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 8780*

Photo: Michal Shozda

 

האנסמבל הקולי בעונה חדשה

האנסמבל הקולי הישראלי פותח את העונה במוזיאון תל אביב לאמנות. במסגרת העונה החדשה ינוגנו הרקוויאם של פוצ'יני לצד יצירות של ברהמס, מוזיקה ספרדית בליווי גיטרות לצלילי פדריקו גרסיה לורקה, מוזיקה סקנדינבית עם המנצח הנורווגי תומאס קפלין, ולסיום לציון 100 שנה להולדת המלחין ליאונרד ברנשטיין תתקיים מחווה שתשלב להיטים ממחזות הזמר וטעמים מן המסורת היהודית.

מתי: רביעי, 1 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 074-7012112

האנסמבל הקולי הישראלי צילום: ניב שמעון

 

פסטיבל קומדיות צרפתיות

או לה לה! פסטיבל הקומדיות הצרפתיות השלישי יתקיים בסינמטקים ברחבי הארץ. הפסטיבל יפתח עם הסרט "סה לה וי" בהשתתפות צמד הבמאים אריק טולדנו ואוליבייה נקש ("מחוברים לחיים"). הסרט עוסק ביממה אחת של חתונה פומפוזית ברוח המאה השמונה עשרה בטירה קסומה בצרפת, שכל מה שיכול להשתבש בה משתבש. סרטים נוספים: סיפור כיסוי, הבלונדיני עם הנעל השחורה, הקדילאק הלבן, ספירו הקטן ואחרים.

מתי: 16 בנובמבר - 5 בדצמבר

מחיר: בתשלום

מתוך הסרט סה לה וי צילום: באדיבות לב

 

הברבורים מגיעים

תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה בניהולו של ויאצ'סלב גורדייב מגיע לראשונה לישראל ויציג את הקלאסיקה "אגם הברבורים" במופע ענק, בהשתתפות עשרות רקדנים ובליווי התזמורת הסימפונית חיפה. סיבוב ההופעות בישראל יכלול שמונה מופעים ברחבי הארץ. מופע הבכורה יתקיים ב-9 בנובמבר בבית האופרה בתל אביב. מופעים נוספים יתקיימו גם בערים אשדוד, מודיעין, באר שבע, קריית חיים ראשון לציון והרצליה.

מתי: 23-9 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 072-2753221 או 3221*

אגם הברבורים צילום: M.logvinov

 

הקצב הקובני בישראל

להקת "ליזט אלפונסו דאנס קובה" מגיעה לביקור ראשון בישראל עם המופע FUERZA Y COMPAS+ בבית האופרה בתל אביב (בנוסף, באשדוד, ירושלים וחיפה). הלהקה מייצגת בווירטואוזיות את האלמנטים והשורשים המרכיבים את הקצב, התנועה והתרבות של קובה עם פרשנות עכשווית.

מתי: 7-1 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

ליזט אלפונסו דאנס קובה צילום: Iveliz Canovas

 

גן התענוגות הארציים

להקת המחול מארי שווינאר COMPAGNIE MARIE CHOUINARD מגיעה מקנדה לישראל לשלושה מופעים בתל אביב במסגרת עונת המחול בבית האופרה עם המופע "גן התענוגות הארציים". מופע המשלב מחול מודרני, אמנות פלסטית ומיצגי וידאו לציון 500 שנה למותו של הצייר ההולנדי הירונימוס בוש שיצירתו "גן התענוגות הארציים" היא ההשראה למופע.

מתי: שני-רביעי, 8-6 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

מארי שווינאר CMC blanc Photo Nicolas Ruel

 

מרתון התיבה

פסטיבל מרתון התיבה מתקיים זה השנה ה-11 באולם התיבה ביפו. במהלך שלושה ימים יתקיימו בפסטיבל התרחשויות מגוונות בענפי אמנות שונים: מוזיקה (בשלל סגנונות), וידאו, שירה ואמנות רב תחומית. את המרתון יפתח האולפן המפורסם למוזיקה אלקטרונית מגרמניה ExperimentalStudio.

מתי: שלישי-חמישי, 16-14 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6829473

 

צמחים בלילה

בבית ראובן נפתחת תערוכה של האמן מתי גרינברג "צמחים בלילה בירושלים". הפלורה של ירושלים ברישומים והדפסים.

מתי: פתיחה, שלישי, 24 באוקטובר

מחיר: בתשלום

 

25 תערוכות צילום

פסטיבל הצילום הבינלאומי החמישי PHOTO IS:RAEL FESTIVAL יתקיים במידטאון תל אביב במהלכו יוצגו 25 תערוכות של 200 אמנים מכל רחבי העולם ויערכו 25 אירועים מיוחדים ותערוכות חברתיות.

מתי: 23 בנובמבר – 2 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית

צילום: וורוניקה ג'סיקה, ללא כותרת

 

ירושלים

אוכל, מדע ומוזיקה

סדרת מפגשים למבוגרים במוזיאון המדע שיעסקו בנושאים של קולינריה בשילוב תהליכים מדעיים וכוללים הרצאה, טעימות, סיור ומופע מוזיקלי כשיתוף פעולה עם קולקטיב מוזיקו הירושלמי בו הזמרת מיכל לוטן תארח בכל ערב אמן אחר.

מתי: ימי שלישי, 31 באוקטובר, 7, 14, 21 בנובמבר, 22:30-20:00

מחיר: כניסה חופשית בהרשמה מראש

לפרטים: 02-6544888 , www.mada.org.il

גלידה במוזיאון המדע צילום: יח"צ

 

לילה לבן במוזיאון

לילה לבן יתקיים במוזיאון לאמנות האסלאם. מוזיקה, תרבות ואמנות מהעולם הערבי במציאות מערבית: "דאבל ירושלמי", להקת "רבע לאפריקה", ראפר תאמר נאפר ודיג'יי במיה עם מסיבה מזרח תיכונית.

מתי: חמישי, 16 בנובמבר, החל מ-20:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 02-5661291

רבע לאפריקה צילום: חיים יפים ברבלט

 

פסטיבל הג'אז ה-3

פסטיבל הג'אז ה-3 יארח במוזיאון ישראל אמני ג'אז מובילים מהארץ והעולם. שילוב בין מוזיקת ג'אז לאמנות רב תחומית, הפקות מקור, שיתופי פעולה בין יבשתיים, מופעים חד פעמיים, כיתות אמן וג'אמים לתוך הלילה. בין המשתתפים: BAD PLUS (הופעה אחרונה בהרכב המקורי), קרן אן ופרויקט "לא סטנדרטים", רומן דיאז (קובה), דניאל פרידמן, Papanosh, SEXMOB, נועה דרזנר ורפאל אוטררה, Moderato Cantabile ואחרים.

מתי: 29 בנובמבר - 1 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: jerusalemjazzfestival.org.il

Sexmob 3 Photo: Greg Aiello

 

מוזיאון חדש בגבעת התחמושת

המוזיאון החדש בגבעת התחמושת נפתח לציבור והוא המוזיאון הראשון בישראל שתוכנן להצגת תרומתן המשולבת של כל החטיבות והיחידות שלקחו חלק במערכה על ירושלים ב-1967. חיל האוויר, החטיבה הירושלמית, חטיבת הראל וחטיבת הצנחנים. המוזיאון מציג את המערכה על ירושלים דרך סיפורים אישיים, יחידתיים, לאומיים ובינלאומיים. התצוגה משלבת מיצגי מולטימדיה (כ-40 מקרנים), סרטי אנימציה מקוריים, מוזיקה וביצוע מחודש לשיר "ירושלים של זהב."

מתי: ראשון-שישי

מחיר: 35 שקל למבוגר, 30 שקל לילד

לפרטים: 02-5829393 שלוחה 1

צילום: רונית סבירסקי

 

פסטיבל העוּד

פסטיבל העוּד הבינלאומי ה-18 יתקיים בתיאטרון ירושלים, בית שמואל ובית הקונפדרציה. "הגברים בוכים בלילה"- מופע רוקנרול ים-תיכוני עם אבנר גדסי וחמי רודנר. שלוש הדיוות היווניות על במה אחת: דימיטרה גלאני, אלני צליגופולו ויוטה נגה. "אגרי" הרכב האתנו-ג'אז מטביליסי, גדול נגני הסארוד מהודו - אמג'ד עלי ח'אן, מופע משותף לנגן הכלייזמר והקלרניטן חנן בר-סלע ונגן העוד עמאד דלאל ומופעים נוספים.

מתי: 9-2 בנובמבר

מחיר: בתשלום (מופעי רחוב ללא תשלום)

לפרטים: 6226*, 02-6237000

שלוש הגדולות מיוון - צילום: Yannis Margetoussakis

 

תרבות לסטודנטים

בבית מזי"א יעלה מופע חדש "בוז'ולה" של תיאטרון אינקובטור. מטרת הפרויקט היא לחשוף את הסטודנטים בעיר למופעי תרבות במוסדות נבחרים בעיר.

מתי: חמישי, 2 בנובמבר, 21:00

מחיר: 10 שקל לסטודנטים ירושלמים כולל בירה חינם

לפרטים: רכישת כרטיסים: goo.gl/Zhknqh

בוז'ולה ירושלמי צילום: איתמר טף

 

גנרל וג'נטלמן

התערוכה החדשה "גנרל וג'נטלמן – אלנבי בשערי ירושלים" שתוצג במוזיאון מגדל דוד תעסוק בשבוע אחד שהתרחש לפני 100 שנים. התערוכה תפתח ביום שבו נכנס גנרל אלנבי דרך שער יפו אל מגדל דוד בירושלים כשהוא חוגג את ניצחון האימפריה הבריטית על השלטון העות'מאני שנמשך 400 שנים.

מתי: פתיחה, 11 בדצמבר

מחיר: בתשלום

מגדל דוד צילום: חמוטל וכטל

 

חגיגה של אמנות

ביה"ס מוסררה פותח את חגיגות ה-30 להיווסדו במגוון אירועים אמנותיים. במסגרת האירוע המרכזי יתקיימו מופעי מוזיקה, פרופורמנס, וידאו ארט וסרטים, סטודיו פתוח לצילום ופתיחת התערוכה "רדיקלים חופשיים ואנטי אוקסידנטים" ב-31 באוקטובר.

מתי: החל מ-24 באוקטובר

מחיר: כניסה חופשית לכל האירועים והתערוכות

נועה ברזנר, מחבואים 4, 2010 (רדיקלים חופשיים)

 

דרום

חגיגות התמרים בערבה

בערבה הדרומית חוגגים את סיום גדיד התמרים בסוף שבוע של פעילויות. סיורים במטעי התמרים, ארוחת ערב בלב מטע התמרים לצד כלים חקלאיים המשמשים לגדיד ופזורים בשטח, טיולי שקיעה וסדנאות בעקבות התמר, קבלת שבת וארוחת ערב בפארק תמנע, הפנינג בלב מטע התמרים של קיבוץ אליפז: פארק חבלים אתגרי בין העצים לכל הגילים, סיור בפרדס הפומלות וטעימות מהפרי, סיורים אל חממת 5 החושים, הכנת עוגיות באמצעות אנרגיית השמש, מתחמי סדנאות ויצירה בתמר. מוצעת חבילת אירוח שכוללת שני לילות על בסיס חצי פנסיון והשתתפות בכל הפעילויות.

מתי: חמישי-שבת, 11-9 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6616976

צילום: עמותת תיירות דרך הערבה

 

אמנות אוסטרלית בבאר שבע

במוזאון הנגב לאמנות תוצג תערוכה של אמנות עכשווית מאוסטרליה. עבודות ציור, צילום, וידאו ומיצב, של תשעה אמנים ואמניות אוסטרליים בין-לאומיים ממוצא ומרקע תרבותי שונה. התערוכה משקפת שורשים עתיקים של מאות תרבויות ושפות שחיו ביבשת. היא נפתחת לרגל אירועי המאה לקרב על באר שבע (31.10.1917) בו נטלו חיילים אוסטרלים תפקיד משמעותי והיווה נקודת מפנה בהיסטוריה של האזור כולו.

מתי: פתיחה, שני, 30 באוקטובר (נעילה 10 בפברואר 2018)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6993535

Christian Thompson, Dead Tongue , 2015

 

סוף שבוע של טבע מדברי

סוף שבוע משפחתי בהדרכת בית ספר שדה עין גדי. טיול בנחל סלוודורה- הקרוי על שמו של עץ הסלוודורה הפרסית. לאחר ארוחת הערב, טיול לילי בערוצי הפודרה הלבנה שבחווארי מצדה. שבת בערוצו של נחל פרס, המשלב בתוכו תצפיות, הליכה בין גבים ומפלים ובתוך אפיק נחל וקירות אבן זקופים.

מתי: שישי-שבת, 4-3 בנובמבר

מחיר: בתשלום על בסיס לינה ופנסיון מלא

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

ערבה אתגרית

סוף שבוע של היכרות עם נופי הערבה. נחל צפית הקניוני עם ירידה בעזרת סולמות וחבלים וחציית גבי מים מלאים. משם בנסיעה מודרכת על דרך השלום העוברת בין ירדן לישראל. לאחר ארוחת הערב, פעילות בנושא הישרדות ושבילי טשטוש בחניון הלילה של שמורת שיזף. בשבת טיול להר מסור ועלייה לתצפית אל עמק הערבה. הדרכה ולינת קמפינג בבית ספר שדה חצבה.

מתי: שישי-שבת, 11-10 בנובמבר

מחיר: בתשלום על בסיס חצי פנסיון

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

פריחת החלמוניות

טיול מודרך עם בית ספר שדה הר הנגב בעקבות פריחת החלמוניות. טיפוס וירידה מרכס ירוחם דרך שמורת החלמוניות ומפגש עם צמחייה מדברית. צפייה בציפורים בפארק ירוחם לצד האגם והפסקה לארוחת צהריים. משם למעמקי המכתש הגדול לאסוף חולות בשלל צבעים ויצירת בקבוקונים מיוחדים.

מתי: שבת, 11 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: רונית סבירסקי

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|